Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Ocjena Vlade RH nakon 365 dana
odličan (5) 6 4.35%
Vrlo dobar (4) 4 2.90%
Dobar (3) 5 3.62%
Dovoljan (2) 8 5.80%
Nedovoljan (1) 31 22.46%
Nema tako niske ocjene 84 60.87%
Glasovatelji: 138. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 12:17   #6421
Nisam mislio da je Krstičević takav ... Izgleda da je jedan od onih koji voli da se oko njega pleše, skakuće i moli ga se, "pa nemoj tako", "pa daj se predomisli", "pa zašto si". Ne mogu biti siguran, a li mi sve to tako izgleda. Ne volim takve ljude, to su ljudi puni sebe i svoje veličine, ali to drugi moraju vidjeti i primjetiti i diviti se tome, inače ne valja.
ecobarbarus is offline  
Old 24.07.2017., 12:21   #6422
Quote:
komutator kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno što to braniš, ako je zbog žurbe išao avionom, a tamo ga dočekala druga limuzina, što se nije do kraja boravka u Splitu vozio tom istom limuzinom koja ga je dočekala, nego je i posebna kolona išla od Zagreba do Splita?

A što se tiče borbe protiv požara, očigledno je zakazala organizacija. I to ne organizacija navrat-nanos-idemo-svi u Split, nego organizacija protupožarne sezone koja se radila od prošle zime. Naime, plan i mjere protupožarne sezove se rade cijelu godinu unaprijed, a ne navrat-nanos kad vatra dođe do grada.

I za sve dobro je zaslužna - Vlada, a za sve loše je kriv - tko? Milanović?
nije plenkovic toliko cekao avion,koliko marica koji je bio u avionu...
london,tenis ,maric je kao verona,opera,sanader....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 24.07.2017., 12:29   #6423
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
A onda sory...krivo sam te shvatio.
Nema frke, a i bilo je to prije već sada nekoliko dana, malo sporije reagiran po ljeti


Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ako bi pretpostavio da si ti upravu onda bi napravio odredjena predvidjanja.
Primjerice ti tvrdis da ova vlada ne radi nista posebno vec se samo zbog rasta BDP-a ne zaduzuje.

To predvidja da su se slicno ponasale i prethodne vlade za vrijeme kojih je rastao BDP....primjerice Sanaderova, Racanova...pa i jedno 7-8 godina Tudjmanovih vlada. Medjutim letimican pogled na razvoj Hrvatskog vanjskog duga pokazuje da tomu nije tako.

Sve dosadasnje Hrvatske vlade bi u trenucima rasta BDP-a ili poreznih prihoda taj naglosteceni visak potrosili na nacin da povecaju izdatke proracuna...osim ove koja vec godinu i pol drzi kakvu takvu fiskalnu disciplinu.

Sto ce biti u buducnosti neznam, jer da znamo zaradio bi miljarde na trgovini obveznica. Ali ako propadnu ja cu ih prvi kritizirati....dok imaju rezultate necu.
Ako pogledaš stanje duga unatrag cca 2-3 godine, vidjeti ćeš da je to doista tu negdje, vrti se oko "stabilnih" 300, uglavnom nešto malo niže, a bude onda varijacija kada se mijenja zaduženje (staro za novo).

Mijenjanje staro za novo doista nije nikakva mudrost kakvom nam je predstavljaju. Iskoristiš nižu kamatnu stopu i napraviš swap.

Mudrost bi bila - vraćati zaduženje i smanjivati apsolutni iznos zaduženja te iskoristiti porast BDP-a te čak u tome periodu još baciti neke uštede kojih na nivou opće države ima, i kresati dug - to treba raditi u vremenima kada BDP raste.

Opaska da se radilo tako i prije stoji, no samo djelomično, jer treba vidjeti kada i zašto se zaduživalo. Nije isto zaduživati se za gradnju instrastrukturnih objekata nego zaduživati se za povećanje beneficija nekome.

Isto tako ne stoji ti opaska da ne znaš što će biti u budućnosti što se ovoga tiče - dapače, financijske efekte novostvorenih obveza države se da vrlo lagano izračunati (dapače, to je kod donošenja zakona koji obveze stvaraju i obaveza), no one dolaze u budućnosti i traju zapravo zauvijek (dok se ne donese drugačiji zakon).

I onda je vrlo lagano doći do zaključka što će se dogoditi kada :
a) dođemo opet u fazu krize i BDP ne bude rastao
b) zaduženje nam je u apsolutnom iznosu isto ali će odjednom to isto zaduženje pretvoriti u strukturno loše zaduženje
c) uz postojeće zaduženje koje nismo smanjivali dolaze nam nova zaduženja koja smo si sami stvorili kroz zakonska rješenja
d) porastu opet kamatne stope na nova zaduženja.

Što će slijedećim vladama onda tu preostati? Ništa, vraćati ih moraju, neće moći, a ono što bude dospijevalo morati će mijenjati sa skupljim zaduženjem.

U suštini ti je stvar vrlo jednostavna - samo se zapitaš da li može biti pozitivna situacija da zaduženja ne smanjuješ u vremenima kada tvrdiš da ti super ide i da ideš u dobrome smjeru, kad je sve za pet, i kada na velika usta sam sebe hvališ. Mislim, ako ih onda ne vraćaš - pa kada ćeš ih vratiti, kada bude loše opet
ecobarbarus is offline  
Old 24.07.2017., 15:36   #6424
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Nisam mislio da je Krstičević takav ... Izgleda da je jedan od onih koji voli da se oko njega pleše, skakuće i moli ga se, "pa nemoj tako", "pa daj se predomisli", "pa zašto si". Ne mogu biti siguran, a li mi sve to tako izgleda. Ne volim takve ljude, to su ljudi puni sebe i svoje veličine, ali to drugi moraju vidjeti i primjetiti i diviti se tome, inače ne valja.
Vidiš ja bih se kladio u sve na svijetu da će tako završiti.Uostalom to sam napisao prvog dana (minute) njegove ostavke.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Old 24.07.2017., 18:11   #6425
SLUČAJEM SE BAVI HANFA
ŠOKANTNO OTKRIĆE O AGROKORU: Država pozajmila 47 milijuna kuna Todoriću, a da to uopće nije niti znala?!


http://net.hr/danas/hrvatska/novo-ot...je-niti-znala/



Zdravko T. Maric opet nista nije znao
don Kacunko is online now  
Old 24.07.2017., 18:33   #6426
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ma na kraju će odlučit da je potrebno da ""služi"" hrvatskom narodu i da će zbog toga ""nesebićno"" povuči ostavku.

Neće možda to tako brzo reč, ali najkasnije do kraja osmog mjeseca ili početka devetog možemo očekivati priopćene o ostanku na dužnosti.
Eto ""malo"" sam se zezno. Nismo trebali čekat kraj osmog mjeseca. A čak nije spomenuo nesebičnu službu domovini itd. pa da ostanak na poziciji ipak malo ljepše zvuči.

Quote:
don Kacunko kaže: Pogledaj post
SLUČAJEM SE BAVI HANFA
ŠOKANTNO OTKRIĆE O AGROKORU: Država pozajmila 47 milijuna kuna Todoriću, a da to uopće nije niti znala?!

http://net.hr/danas/hrvatska/novo-ot...je-niti-znala/

Zdravko T. Maric opet nista nije znao
Muž zadnji sazna.

Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Jos je gnjusnije gledati tvoja laprdanja o moralnosti nakon njegovih debilana o "atraktivnosti" i zanimljivosti pozara..
Plenkija treba pozvat u nadležnu policijsku postaju prema mjestu njegovog prebivališta na obavijesni razgovor.

Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Obzirom da znamo da je Kolinda bila u Austriji, za zaključiti je da nije sjedila u salonu hotela ili na nekoj ležaljci na sunčanom balkonu, nego je odrađivala radne sastanke, koji su uvijek vremenski datirani unaprijed, i odrađuju se po raporedu.
Moji sastanci sa Kolindom nikad nisu unaprijed vremenski datirani. Ja k njoj mogu doći kad god hoću.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 24.07.2017. at 19:12.
piskavac is offline  
Old 26.07.2017., 07:50   #6427
Zašto ćemo opet morati dati podatke koje država već zna? Zastrašivanje je metoda koja se najčešće pokaže uspješnom, a formular je omiljena riječ svake hrvatske vlasti...

Recimo, formular. Formular je omiljena riječ svake hrvatske vlasti. Ispuniš formular i svi problemi nestanu kao majčinom rukom odneseni.

Ispunjavanje nije nimalo komplicirano, sve to što se od građanina traži građanin ionako već ima zavedeno u zemljišniku i(li) katastru. Treba samo odvojiti štogod vremena, prošvrljati zemljišnikom i katastrom, i sve fino prepisati.

E sad, zašto građanin ispunjava formular s podacima koje država već ima i čiju će vjerodostojnost ionako u toj državi netko – najbolje netko novozaposlen, član stranke koja je u tome trenutku na vlasti – morati provjeravati, jer što ako netko pod stambeni prostor napiše da je vlasnik vaše kuće ili ako vi napišete da je bratova vikendica zapravo vaša, jasno je samo našim veleumovima. Oni znaju da dobar formular i najblesaviju glavu čuva.

http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...-svake-hrvatsk

e da je Karamarko ostao sad bi sve bilo digitalizirano
svjpromatrac is offline  
Old 26.07.2017., 13:15   #6428
Vrijedi pohvaliti
Vlada osigurala 400 mil. kuna za zapošljavanje 3.000 žena
http://hr.n1info.com/a215847/Biznis/....000-zena.html

Kratke natuknice:
- EU fondovi ("Projekt vrijedna 400 milijuna i 900 tisuća kuna financirat će se u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. iz sredstava Europskog socijalnog fonda i u skladu je s europskim i nacionalnim preporukama o unaprjeđenju položaja žena na tržištu rada i zaštite prava žena, kazala je državna tajnica Ministarstva rada i mirovinskog sustava Katarina Ivanković Knežević .")
- Uboli su 400 mil kuna kroz sljedeće 3 godine (to je vrlo velik iznos!, naš ukupni proračun je 120-130 mlrd)
- Zaposlit će 3000 žena, pokriti 12 000 staijih i nemoćnih; dakle, osigurano je 100 000 po jednoj novozaposlenoj

"Cilj je, dodala je, omogućiti pristup zapošljavanju ženama koje su u nepovoljnom položaju na tržištu rada s naglaskom na žene starije od 50 godina, žene s najviše završenom srednjom stručnom spremom, žene s invaliditetom, žene žrtve trgovanja ljudima, liječene ovisnice, žene žrtve obiteljskog nasilja, beskućnice.

Projekt će provoditi jedinice lokalne uprave i samouprave i udruge u trajanju do 30 mjeseci, a u okviru projekta planira se zaposliti 3045 žena koje će raditi na poslovima potpore i podrške te brige o starijim osobama i osobama u nepovoljnom položaju u njihovim zajednicama."

Dalje je na lokalnim zajednicama da to organiziraju


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 26.07.2017., 19:56   #6429
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Vrijedi pohvaliti
Vlada osigurala 400 mil. kuna za zapošljavanje 3.000 žena
http://hr.n1info.com/a215847/Biznis/....000-zena.html

Kratke natuknice:
- EU fondovi ("Projekt vrijedna 400 milijuna i 900 tisuća kuna financirat će se u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. iz sredstava Europskog socijalnog fonda i u skladu je s europskim i nacionalnim preporukama o unaprjeđenju položaja žena na tržištu rada i zaštite prava žena, kazala je državna tajnica Ministarstva rada i mirovinskog sustava Katarina Ivanković Knežević .")
- Uboli su 400 mil kuna kroz sljedeće 3 godine (to je vrlo velik iznos!, naš ukupni proračun je 120-130 mlrd)
- Zaposlit će 3000 žena, pokriti 12 000 staijih i nemoćnih; dakle, osigurano je 100 000 po jednoj novozaposlenoj

"Cilj je, dodala je, omogućiti pristup zapošljavanju ženama koje su u nepovoljnom položaju na tržištu rada s naglaskom na žene starije od 50 godina, žene s najviše završenom srednjom stručnom spremom, žene s invaliditetom, žene žrtve trgovanja ljudima, liječene ovisnice, žene žrtve obiteljskog nasilja, beskućnice.

Projekt će provoditi jedinice lokalne uprave i samouprave i udruge u trajanju do 30 mjeseci, a u okviru projekta planira se zaposliti 3045 žena koje će raditi na poslovima potpore i podrške te brige o starijim osobama i osobama u nepovoljnom položaju u njihovim zajednicama."

Dalje je na lokalnim zajednicama da to organiziraju


-Stipe
Nemam ništa protiv. Ali, ako će lokalne zajednice ovo organizirati kao što su organizirali vatrogastvo ne piše se dobro.
Tomo1972 is offline  
Old 26.07.2017., 22:33   #6430
Znate što me najviše smeta na ovoj temi? Strašno je ispolitizirana. Jel ima ovdje i onih koji nemaju veze s HDZ-om i SDP-om i općenito koji nisu u politici? Imam dojam da se ovdje samo njihovi fanovi međusobno svađaju i natječu tko je bolji i čiji je veći.
klokanovac is offline  
Old 26.07.2017., 22:41   #6431
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Projekt će provoditi jedinice lokalne uprave i samouprave i udruge u trajanju do 30 mjeseci, a u okviru projekta planira se zaposliti 3045 žena koje će raditi na poslovima potpore i podrške te brige o starijim osobama i osobama u nepovoljnom položaju u njihovim zajednicama."
[/I]
Dalje je na lokalnim zajednicama da to organiziraju


-Stipe

Kod naših lokalnih samouprava ni trava ne raste, a sada će kao "oni" znati voditi jedan tako zahtjevan projekt? Očito sam zalutao na vicomat.
klokanovac is offline  
Old 27.07.2017., 00:59   #6432
Hoce li napokon biti rijesen slucaj utaje poreza od 18 miliona kuna gradjanina RH Milana Bandica?
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 27.07.2017., 06:10   #6433
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Znate što me najviše smeta na ovoj temi? Strašno je ispolitizirana. Jel ima ovdje i onih koji nemaju veze s HDZ-om i SDP-om i općenito koji nisu u politici? Imam dojam da se ovdje samo njihovi fanovi međusobno svađaju i natječu tko je bolji i čiji je veći.

Ta sam!
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 27.07.2017., 10:18   #6434
Mi smo bili vrijedni dok su drugi pričali......

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...ndove-20170726


Evo ga, Roks radi jedino što zna. Uhljebljuje.


don Kacunko is online now  
Old 27.07.2017., 10:31   #6435
Čim je malo živnulo gospodarstvo kreće masovni rast državne potrošnje i novi ciklus uhljebljivanja

Jedan korak naprijed tri nazad Stvarno nam nema spasa. Plenki juri sanaderovim stopama pa dok ide do nove recesije, a najjača oporbena stranka je skup nesposobnog šljama kraj kojih i banda iz HDZ-a djeluje sposobno
Mister Yellow is offline  
Old 27.07.2017., 12:06   #6436
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Znate što me najviše smeta na ovoj temi? Strašno je ispolitizirana. Jel ima ovdje i onih koji nemaju veze s HDZ-om i SDP-om i općenito koji nisu u politici? Imam dojam da se ovdje samo njihovi fanovi međusobno svađaju i natječu tko je bolji i čiji je veći.
ja mrzim sve redom. izvinjavam se ako nekima dajem prednost, pogresi covek
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 27.07.2017., 14:03   #6437
DRŽAVNI PRORAČUN PUNI SE PUNO BOLJE NEGO PROŠLE GODINE Ministar Marić predstavio pozitivne brojke: Prihodi porasli čak 2,4 posto

"Ne vidimo značajnija odstupanja u odnosu na plan, što je važan signal da u poreznoj reformi nismo nigdje promašili, dapače neki porezni oblici bilježe stope rasta i iznad očekivanja", istaknuo je Marić

Prihod od PDV-a u porastu je oko 4 posto, a na stavci poreza na dobit proračun se jako dobro puni i rast iznosi 16,5 posto u odnosu na isto razdoblje lani, rekao je Marić.

Istaknuo je i da planirano ostvarenje proračuna za 2017. te projekcije za razdoblje od 2018. do 2020. godine pokazuju da Vlada na rashodnoj strani pronalazi sredstva za ispunjenje zacrtanih ciljeva za demografsku obnovu, indeksaciju mirovina, prava hrvatskih branitelja, jačanje sustava domovinske sigurnosti kao i za nabavu borbenih zrakoplova za što je u 2018. predviđeno oko 350 milijuna kuna.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...posto/6408110/

bit će i viška para
svjpromatrac is offline  
Old 27.07.2017., 14:26   #6438
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
DRŽAVNI PRORAČUN PUNI SE PUNO BOLJE NEGO PROŠLE GODINE Ministar Marić predstavio pozitivne brojke: Prihodi porasli čak 2,4 posto

"Ne vidimo značajnija odstupanja u odnosu na plan, što je važan signal da u poreznoj reformi nismo nigdje promašili, dapače neki porezni oblici bilježe stope rasta i iznad očekivanja", istaknuo je Marić

Prihod od PDV-a u porastu je oko 4 posto, a na stavci poreza na dobit proračun se jako dobro puni i rast iznosi 16,5 posto u odnosu na isto razdoblje lani, rekao je Marić.

Istaknuo je i da planirano ostvarenje proračuna za 2017. te projekcije za razdoblje od 2018. do 2020. godine pokazuju da Vlada na rashodnoj strani pronalazi sredstva za ispunjenje zacrtanih ciljeva za demografsku obnovu, indeksaciju mirovina, prava hrvatskih branitelja, jačanje sustava domovinske sigurnosti kao i za nabavu borbenih zrakoplova za što je u 2018. predviđeno oko 350 milijuna kuna.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...posto/6408110/

bit će i viška para
Lijepo je vidjeti što vlada ulaže u proaktivni dio društva. Umirovljenike, vojsku i ratne veterane.
DJTcro is offline  
Old 27.07.2017., 14:27   #6439
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
DRŽAVNI PRORAČUN PUNI SE PUNO BOLJE NEGO PROŠLE GODINE Ministar Marić predstavio pozitivne brojke: Prihodi porasli čak 2,4 posto

"Ne vidimo značajnija odstupanja u odnosu na plan, što je važan signal da u poreznoj reformi nismo nigdje promašili, dapače neki porezni oblici bilježe stope rasta i iznad očekivanja", istaknuo je Marić

Prihod od PDV-a u porastu je oko 4 posto, a na stavci poreza na dobit proračun se jako dobro puni i rast iznosi 16,5 posto u odnosu na isto razdoblje lani, rekao je Marić.

Istaknuo je i da planirano ostvarenje proračuna za 2017. te projekcije za razdoblje od 2018. do 2020. godine pokazuju da Vlada na rashodnoj strani pronalazi sredstva za ispunjenje zacrtanih ciljeva za demografsku obnovu, indeksaciju mirovina, prava hrvatskih branitelja, jačanje sustava domovinske sigurnosti kao i za nabavu borbenih zrakoplova za što je u 2018. predviđeno oko 350 milijuna kuna.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...posto/6408110/

bit će i viška para

kakvoga viška, kriminalna ekipa to opeljuši na vrijeme i sa voljom,

samo manjak, i krađa to je njihov domet,

trader7 is offline  
Old 27.07.2017., 14:30   #6440
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Lijepo je vidjeti što vlada ulaže u proaktivni dio društva. Umirovljenike, vojsku i ratne veterane.
Tj. glasačku mašineriju vladajuće stranke.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.