Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2017., 21:22   #121
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Mogao je Isus pucnut prstom i sve podavit, a ne da se danas tu sprdamo s kreacionistima oko toga.
Jah, šprdaće se netko tko misli da mu je majmun predak...

Btw, imaš ti nešto pametno napisati osim smajlija i sl. gluposti? Istrošio si arsenal izgleda, a?
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 21:54   #122
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Tip sa nickom "medvjed", nikad nije čuo za pojam hibernacije ili estivacije...
A kako je noa postignuo da različite vrste sa svih krajeva svijeta sve počnu hibernirat u isto vrijeme?

To bi značilo da neki hiberniraju dve sezone jednu za drugom, a to ne bi preživio nitko.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:01   #123
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A kako je noa postignuo da različite vrste sa svih krajeva svijeta sve počnu hibernirat u isto vrijeme?

To bi značilo da neki hiberniraju dve sezone jednu za drugom, a to ne bi preživio nitko.
Kako si zaključio da su neke životinje hibernirale 2x?
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:04   #124
Tema je vrh vrhova uskoro će na ovom forumu samo drvosječe i mesari ostati.

Nešto slično kao što u Hrvatskoj se dešava.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 03:48   #125
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Tema je vrh vrhova uskoro će na ovom forumu samo drvosječe i mesari ostati.
Tema za sada nije ni vidjela vrha, lukavo se zaobilazi kotlinama, u strahu da kojim slučajem ljudi ne bi ispali glupi neznanjem...
bolje pokrit glave nego otkrit znanje, to je ta Potopna poanta.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 06:18   #126
osvrt:

Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Jah, šprdaće se netko tko misli da mu je majmun predak...

Btw, imaš ti nešto pametno napisati osim smajlija i sl. gluposti? Istrošio si arsenal izgleda, a?
Nije majmun nego je zajednički predak.
Da ti drugi ne čitaju nego da počeneš samostalno čitati spoznao bi to.

Kapiraš...

Uzbudljivo je čitati tvoje postove naručito kada otkrivaš da postoje ljudi i koji misle, evolucija a ne kreacija ... potrudi se dostići razinu. Ne sramoti svog stvoritelja ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:34   #127
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Jah, šprdaće se netko tko misli da mu je majmun predak...
Da, i sprdat će se netko tko vjeruje u suludu evolucionističku pseudoznanstvenu ideju abiogeneze.
Npr. ova urnebesna https://www.youtube.com/watch?v=TUetJ3umTWU
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:44   #128
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Da, i sprdat će se netko tko vjeruje u suludu evolucionističku pseudoznanstvenu ideju abiogeneze.
Npr. ova urnebesna https://www.youtube.com/watch?v=TUetJ3umTWU
U suštini, i imamo 2 "vjere", evolucionističku i kreacionističku.

Quote:
Kreacionisti stavljaju materijalistički svjetoznazor, čiji je nosivi stup evolucija, u religijsku domenu. Po njima, ne radi se o sukobu znanosti i religije, već o sukobu dvije religije.
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:31   #129
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Fosilni ostaci ajkule pronađeni na nadmorskoj visini od 3.800m

Fosilni ostaci morskog psa stari 400 miliona godina otkriveni su na obali jezera Titikaka na jugoistoku Perua, objavilo je u petak Ministarstvo kulture te južnoameričke zemlje.
I? Morski psi ili kako ih ti zoveš ajkule su jedne od najstarijih vrsta na svijetu. Postoje stotinama milijuna godina. Tj postojali su na mjestima koja su poslije presušila i postala planine geološkim procesima. Pa i sam Darwin je pronašao ostatke morskih životinja visoko na Andama.

Stvar je u tome što je besmisleno tražiti dokaze za postojanje Noe i korablje jer je to jednostavno ne praktično i nemoguće. Prvo bi morao dokazati da je uopće moguće staviti sve vrste životinja u jedan brod sa jednim prozorom i preživjeti godinu dana. Isto kao što bi npr. morao dokazati da je moguće upregnuti guske u kočiju i odletjeti na Mjesec nego pronaći arheološke dokaze da je Domingo Gonsales stvarno to učino, kako je to Francis Godwin opisao u svojoj bajkovitoj knjizi u 17 st.. Onda, u 17. st., je to ljudima zvučilo moguće jer nisu znali ništa o mehanici leta, atmosferi, vakumu itd. Isto kao što je ljudima priča o Noi zvučala moguća prije nekoliko tisuća godina, jer nisu znali koliko životinja ima na svijetu, koliko je Zemlja zapravo velika, da je kugla i mnoge druge stvari koje primitivni kreatori te bajke nisu znali.


Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post

Luč kaže:
Ovdje je novija verzija tog članka "Komparativna embriologija ne daje dokaz za hipotezu evolucije" http://nacija.hr/2015/07/08/komparat...ezu-evolucije/

Nego...otkud fosilni ostaci ajkule na vrhu planine, kako je "doplivala" tamo?
Koja hrpa gluposti i laži! Ali što za očekivati od tipa koji je popušio da je bajka o čovjeku koji je stavio sve vrste životinja na svijetu u jedan brod sa jednim prozorom i tako živio godinu dana istinita.

Evo recimo taj članak tvrdi: "Embriolog Michael Richardson, nakon što je s timom međunarodnih stručnjaka napravio usporedbu Haeckelovih crteža i novih fotografija stvarnih embrija, izjavio je za časopis Science u vezi Haeckelovih crteža: „Izgleda da se ispostavlja da je to jedna od najvećih prevara u biologiji.""

Istina je da je Michael Richardson uspoređivao Haeckelove crteže i rekao da nisu baš precizni, no nikada nije rekao da je to prijevara. Čak suprotno u časopisu "Science" br. 280 iz 1998 godine on je napisao da to ne negira biološku evoluciju već baš suprotno - engelski izvornik:

For example, we found variations in embryonic size, external form, and segment number which he did not show.
This does not negate Darwinian evolution. On the contrary, the mixture of similarities and differences among vertebrate embryos reflects evolutionary change in developmental mechanisms inherited from a common ancestor.


Vidi članak "Haeckel, Embryos, and Evolution"
https://pdfs.semanticscholar.org/a53...af0e186342.pdf

I naravno nisu samo u pitanju crteži već i druge stvari kroz koje prolazi, evo recimo ljudski embrio, kao što je rep. Ili isto lanugo što je sloj krzna kojeg ljudski fetus ima nakon šestog mjeseca, jer čovjek je također znan i kao "goli majmun". Lanugo obično otpadne mjesec dana prije rođenja i zato se prijevremeno rođena djeca rađaju sa lanugom. Naravno nema apsolutno nikakvog smisla, gledano sa kreacionističke strane, zašto bi ljudski embrij imao sloj krzna u maternici u kojoj je 37°C. Jedno ima smisla sa evolucijskog gledišta, jer mali majmuni isto razviju lanugo no on im ne otpadne. Također i kitovi imaju lanugo kao fetusi jer su i njihovi preci bili dlakavi. No naravno to taj glupi članak kojeg Alatničar prilaže to ne spominje, kao i hrpu drugih stvari.

Članak također govori
"Na poveznici pogledajte te čuvene krivotvorene crteže embrija iz 19. st... Razlike između krivotvorina i stvarnih snimki embrija, koje svi mogu lako vidjeti, zapravo su ogromne i suprotne tvrdnjama evolucionista."

Zapravo izgledaju vrlo slično. Razlika se vidi u dažedevnjaku, tj. na fotografiji se vidi izbočina no ona nije dio embrija, već je to dio žumanjka kojeg Richarson nije uklonio.

Itd. Eto pokazao sam kako lažu no čemu se truditi? I to je možda najuznemirujuća stvar što je vrlo jednostavno provjeriti taj članak (ili bilo koji drugi koji pokušava dokazati kreacionizam) i vidjeti da je hrpa laži, no ljudi koji žele vjerovati u njih nije briga.
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:48   #130
Quote:
mr.Natural kaže: Pogledaj post
I? Morski psi ili kako ih ti zoveš ajkule su jedne od najstarijih vrsta na svijetu. Postoje stotinama milijuna godina. Tj postojali su na mjestima koja su poslije presušila i postala planine geološkim procesima. Pa i sam Darwin je pronašao ostatke morskih životinja visoko na Andama.
Eto, ja kažem da je morski pas tu bio zatrpan rapidnim procesom tijekom Potopa.

I tako možemo tvrditi do beskraja...Nego, pojasni otkud taj fosil tu?
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:52   #131
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Kako si zaključio da su neke životinje hibernirale 2x?
Mnoge pustinjske žvotinje imaju ljetnu hibernaciju, dok medvjedi imaju hibernaciju u drugo vrijeme.

I dok je na sjevernoj hemisferi ljeto, na južnoj je zima.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:55   #132
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
U suštini, i imamo 2 "vjere", evolucionističku i kreacionističku.
Samo što evolucija ima indicije u argumente u znanosti, a kreacionizam u bibliji (gdje je zemlja ravna ploča)
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 14:10   #133
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Samo što evolucija ima indicije u argumente u znanosti, a kreacionizam u bibliji (gdje je zemlja ravna ploča)
Glupost. Tipična spika evolucionista čime bi se držao nekakav monopol na znanost.
Problem je interpretacija činjenica i dokaza sa terena. Imalo potkovan forumaš zna podrijetlo, temelj i način rezonovanja uniformizma.

Kad netko ovako odvali da u Bibliji stoji da je zemlja ravna ploča...imamo li o čemu dalje pričati?






Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Mnoge pustinjske žvotinje imaju ljetnu hibernaciju, dok medvjedi imaju hibernaciju u drugo vrijeme.

I dok je na sjevernoj hemisferi ljeto, na južnoj je zima.
Napisao sam da je pretpotopna klima (suptropska) bila ujednačena na čitavoj planeti.
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.

Zadnje uređivanje Markanm : 10.07.2017. at 14:23.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 14:17   #134
Dr. sc. biolog u nedavnom predavanju od 24:21 min. do 28:10 min. govori o evolucionističkom varanju učenika u vezi embriologije https://www.youtube.com/watch?v=I2UHLPVHjug

Ima i tu njegovo o toj prevari https://www.youtube.com/watch?v=lAC807DAXzY

Iz časopisa Science o Richardsonovoj izjavi „Izgleda da se ispostavlja da je to jedna od najvećih prevara u biologiji." i Haeckelovoj svjesnoj prevari http://www.ichthus.info/Evolution/DOCS/Richardson2.pdf

Još o Haeckelovoj prevari http://creation.com/haeckel-fraud-proven
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  

Zadnje uređivanje Luč : 10.07.2017. at 14:47.
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 14:35   #135
O lanugu 2. HAIRY EMBRYOS http://creation.com/blind-fish-islan...d-hairy-babies
Nema veze s izmišljenim evolucijskim životinjskim porijeklom čovjeka.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 15:09   #136
Quote:
mr.Natural kaže: Pogledaj post
Eto pokazao sam kako lažu no čemu se truditi?


Kako da ne.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 15:45   #137
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Glupost. Tipična spika evolucionista čime bi se držao nekakav monopol na znanost.
Problem je interpretacija činjenica i dokaza sa terena. Imalo potkovan forumaš zna podrijetlo, temelj i način rezonovanja uniformizma.
Pa znanstvenici bi trebali imati monopol na znanost, to mi je nekako logično.

Quote:
Kad netko ovako odvali da u Bibliji stoji da je zemlja ravna ploča...imamo li o čemu dalje pričati?
Već smo imali tu raspravu gdje ti nisi znao osnovnu geometriju koju uče čak i djeca u osnovnoj školi.

Quote:
Napisao sam da je pretpotopna klima (suptropska) bila ujednačena na čitavoj planeti.
To je fizički nemoguće jer sunce ne pada pod istim kutem na svim dijelovima planete.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 11:51   #138
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pa znanstvenici bi trebali imati monopol na znanost, to mi je nekako logično.



Već smo imali tu raspravu gdje ti nisi znao osnovnu geometriju koju uče čak i djeca u osnovnoj školi.



To je fizički nemoguće jer sunce ne pada pod istim kutem na svim dijelovima planete.
Nije logično da znanstvenici imaju monopol na znanosti. Postoje dva pogleda na svijet. Po jednom koji je materijalistički i znanstveni i objektivan se polazi od činjenica dokaza i eksperimenata.

Kreacionistički način razmišljanja je krajnje subjektivan pogled na svijet. Nema činjenica nema dokaza nema eksperimenta.

Čak su i stari grci imali filozofe koji su se borili za materijalistički i objektivan pogled na svijet. Gdje se tražilo da svaka tvrdnja bude argumentirana dokazana i da ju je moguće i eksperimentalno provjeravati. Ali dogodilo se da je prevladao subjektivistički pogled na svijet koji je preferirao vjerovanje u bogove i nadnaravno ili natprirodno. Sam naziv govori da tu više ne vrijede racionalni i objektivni zakoni. Magija priča i mit postaje činjenica a ne treba ju ni dokazati. Mit postaje dokaz a što je mit nevjerojatniji to je onda veča vjerojatnost da će se u priču povjerovati.

Moguće je što neki tvrde da je čovječanstvo zbog toga zakasnilo u utrci svemirskih letova oko 1.000 godina, pa danas možemo samo zamišljati kako bi to izgledalo da danas imamo povijest 1.000. godišnjih letova u svemir.

To je jedan od razloga zbog čega ne vrijedi raspravljati ovako na ovoj temi gdje kreacionista tvrdi jedno a materijalista drugo.

Bolje je raspravljati jezikom mita. Jer kreacionista uvijek može odbaciti svako racionalno mišljenje.

Tako na primjer Biblija tvrdi da je nakon opčeg potopa došlo do ponovnog stvaranja životinja i ljudi. Potop nije preživio nitko osim onih u arci i nijedna životinja osim onih u arci.

A onda vidimo da su ipak nekako poslije Noe preživjeli Nefili. Neke srednjovjekovne religije su to pokušale objasniti pa su rekle da su se Nefili držali za arku i plivali. Forumaš Alatničar je smislio priču pa tvrdi da su žene na arci imale Nefilske krvi.

Zapravo je upravo pomoču mitologije i moguće dokazivati da je biblija u pravu jer su Biblijski mitovi samo nastavak razvoja starijih mitova.

Zbog toga sam ja i povezao stvaranje sa opčim potopom jer je u Egiptu stvaranje objašnjeno poplavama Nila, pa su Egičani vjerovali da je iz vode izašla zemlja, da je bog stvarao izgovaranjemn naredbi pa bi rekao neka bude zemlja i pojavila se zemlja.

To je povezano sa mišljenjem da je prirodna pojava Bog pa se kasnije more prikazuje i postaje lik čovjeka tako dobijamo potop kao polavu Nila na početku stvaranja gdje to dobija ime Nun pa ga prikazuju kao čovjeka. Od tog imena dolazi Noa jer je to zapravo isto ime pošto su i Egipćani pisali samoglasnicima.

Na arki se nalaze tri muškarca osim Noe a pojavljuje se i Kanan iako nije ušao u arku prije potopa. U Egipatskom mitu je potop Nun ili Noa koji ima ženu. Iz vode izroni pragora a na pragori nastaju četiri muška i četiri ženska božanstva koji su i djeca Nuna i braća i sestre i parovi muško i žensko.

Na pragori počinje stvaranje a kad Noa pušta životinje sa Arke opet počinje stvaranje. Arka pristane na planini a to je isto što i pragora.

Biblijski redaktori su vjerovali da je stvaranje počelo na pragori iz Egipatskog mita. Kad su pisali Bibliju već su zaboravili svoje Egipatsko porijeklo. Tada su bili u Babilonu pa su htjeli pokazati mudrim i bogatim Babiloncima da i oni potječu iz istog svijeta. Poslije su zaključili da je pragora morala biti največi i najbliži i napoznatiji gorski lanac za koji su znali da postoji. Stoga su mislili da je to Ararat.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 01:07   #139
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post


U suštini, i imamo 2 "vjere", evolucionističku i kreacionističku.
Gdje, ovdje na temi? Hm.

Al najs od tebe da si stavio pod navodnike, neke i treba podsjetiti da se radi tek o uvjerenjima, a što se pak tih tiče 2 uvjerenja jesu premalo.

Na koncu, Opći Potop i Postanak, iznad spomenutim uvjerenjima jesu pretežak zadatak, jer ono što nosi ne zove se uvjerenje već vjera.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 10:26   #140
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Gdje, ovdje na temi? Hm.

Al najs od tebe da si stavio pod navodnike, neke i treba podsjetiti da se radi tek o uvjerenjima, a što se pak tih tiče 2 uvjerenja jesu premalo.

Na koncu, Opći Potop i Postanak, iznad spomenutim uvjerenjima jesu pretežak zadatak, jer ono što nosi ne zove se uvjerenje već vjera.
Opet muljaš o pitanjima u koje se ne razumiješ. Kakva uvjerenja, kakva vjera o čemu ti pričaš.

Pa ti si i sama kreacionista.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:21.