Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 22:20   #1
Problem pri igranju

Pozdrav ekipa.

Evo ovako, odnedavno mi se pojavio problem, prilikom igranja (CSGO) mi se dogodi da igrica zasteka ili se u potpunosti zaledi na 2 - 5 sekundi, i nakon toga FPS pada sa 250 - 300 na samo 30 - 60.

Uglavnom mi se to dogadja za vrijeme igranja, ali odnedavno je pocelo recimo nasumicno tijekom rada na kompu (najcesce kad palim yt videa). Zaledi se pa ga moram prisilno resetirati.

Evo konfiguracija:

Intel® Xeon® Processor E3-1231 v3 (8M Cache, 3.40 GHz)
CPU Hladnjak LC-CC-95, Intel/AMD, 90mm 4-pin
Asrock Intel 1150 Socket B85 ANNIVERSARY Chipset MB
Kingston DDR3 1600MHz,C11,16GB (2x 8GB)
Patriot SSD Blast 240GB, 7mm, 2.5"
Gigabyte GF GTX970IXOC, 4GB GDDR5, DVI, DP
Optički uređaj LG GH24NSC0 SATA Bulk Black 24x
Super Flower Golden Green 350W, 80+ Gold


Driveri graficke su najnoviji, OS je Win 10, temperatura grafe je 40 trenutno dok se nista ne radi, kad se igra, digne se za 10 - 15 stupnjeva.


Citam po netu, jedni govore da je do termalne paste, drugi da je do drivera, treci da je do napajanja. Ima li tko ikakvih iskustava? Imam PC vec dvije godine i ove stvari su se tek pocele dogadjati tek tamo od petog mjeseca...

Pozdrav!
JosephMacKenzie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 10:57   #2
Quote:
JosephMacKenzie kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa.

Evo ovako, odnedavno mi se pojavio problem, prilikom igranja (CSGO) mi se dogodi da igrica zasteka ili se u potpunosti zaledi na 2 - 5 sekundi, i nakon toga FPS pada sa 250 - 300 na samo 30 - 60.

Uglavnom mi se to dogadja za vrijeme igranja, ali odnedavno je pocelo recimo nasumicno tijekom rada na kompu (najcesce kad palim yt videa). Zaledi se pa ga moram prisilno resetirati.

Evo konfiguracija:

Intel® Xeon® Processor E3-1231 v3 (8M Cache, 3.40 GHz)
CPU Hladnjak LC-CC-95, Intel/AMD, 90mm 4-pin
Asrock Intel 1150 Socket B85 ANNIVERSARY Chipset MB
Kingston DDR3 1600MHz,C11,16GB (2x 8GB)
Patriot SSD Blast 240GB, 7mm, 2.5"
Gigabyte GF GTX970IXOC, 4GB GDDR5, DVI, DP
Optički uređaj LG GH24NSC0 SATA Bulk Black 24x
Super Flower Golden Green 350W, 80+ Gold


Driveri graficke su najnoviji, OS je Win 10, temperatura grafe je 40 trenutno dok se nista ne radi, kad se igra, digne se za 10 - 15 stupnjeva.


Citam po netu, jedni govore da je do termalne paste, drugi da je do drivera, treci da je do napajanja. Ima li tko ikakvih iskustava? Imam PC vec dvije godine i ove stvari su se tek pocele dogadjati tek tamo od petog mjeseca...

Pozdrav!
Iscitaj iz win event loga sto se dogada pa zalijepi tu
Zentrix5900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 12:50   #3
I provjeri temperaturu CPU u tim trenucima, te zauzeće ram memorije.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 10:52   #4
Izgleda da se pretvorilo u standardnu rutinu da upalim komp, stoji upaljen kojih 5 - 10 min i upalim ili youtube ili CS, zamrzne se na 5 sekundi, ispocetka zvuk normalno radi a slika je zamrznuta, i onda i zapocme i onaj buzzing sound i dolazi do resetiranja.

Evo, svaki 'critical' je isti, odnosno ovaj:

Quote:
Log Name: System
Source: Microsoft-Windows-Kernel-Power
Date: 8/26/2017 10:35:30 AM
Event ID: 41
Task Category: (63)
Level: Critical
Keywords: (70368744177664),(2)
User: SYSTEM
Computer: Makziowskyi
Description:
The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.
Event Xml:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>5</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000400000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2017-08-26T08:35:30.045893500Z" />
<EventRecordID>8986</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>Makziowskyi</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
<EventData>
<Data Name="BugcheckCode">0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
<Data Name="SleepInProgress">0</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
<Data Name="BootAppStatus">0</Data>
<Data Name="Checkpoint">0</Data>
<Data Name="ConnectedStandbyInProgress">false</Data>
<Data Name="SystemSleepTransitionsToOn">0</Data>
<Data Name="CsEntryScenarioInstanceId">0</Data>
<Data Name="BugcheckInfoFromEFI">true</Data>
</EventData>
</Event>
Okej, temperaturu jos javim naknadno.
JosephMacKenzie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 03:25   #5
Super Flower Golden Green 350W, 80+ Gold - predpostavljam da si ovo napajanje dobio uz kućište,jer nevidim smislenog razloga da uz ovakve komponente kupiš to napajanje...
Driveri rekao si da nisu,da je pasta u pitanju temp bi divljale i bez opterećenja,vidjela bi se razlika,mada mozes i nju promjenit nije na odmet pogotovo kad kosta nekih 20~30kn (ovisino o pasti)
Ako imas tu mogućnost da kod nekog frenda pozajmiš napajanje i isprobas jer 90% sam uvjeren da je do njega riječ,jer imao sam identičnu situaciju gdje sam spalio svu lovu na komponente i nisam imao za napajanje kakvo sam želio pa sam prisiljen bio koristiti "žnj 500W" napajenje koje je doslo uz kucište,to je bilo neko vrijeme funkcioniralo ali poslje ista stvar,pri svakom opterećenju "zmrzne" komp...

Čak ako nisi pri lovi u petak sam vidio Corsair tx650 za 150kn na njušci,malo je starije ali za tu lovu mislim da se nema sta reci...
__________________
Its just suck...
Lucaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 17:51   #6
Quote:
Lucaz kaže: Pogledaj post
Super Flower Golden Green 350W, 80+ Gold - predpostavljam da si ovo napajanje dobio uz kućište,jer nevidim smislenog razloga da uz ovakve komponente kupiš to napajanje...
Driveri rekao si da nisu,da je pasta u pitanju temp bi divljale i bez opterećenja,vidjela bi se razlika,mada mozes i nju promjenit nije na odmet pogotovo kad kosta nekih 20~30kn (ovisino o pasti)
Ako imas tu mogućnost da kod nekog frenda pozajmiš napajanje i isprobas jer 90% sam uvjeren da je do njega riječ,jer imao sam identičnu situaciju gdje sam spalio svu lovu na komponente i nisam imao za napajanje kakvo sam želio pa sam prisiljen bio koristiti "žnj 500W" napajenje koje je doslo uz kucište,to je bilo neko vrijeme funkcioniralo ali poslje ista stvar,pri svakom opterećenju "zmrzne" komp...

Čak ako nisi pri lovi u petak sam vidio Corsair tx650 za 150kn na njušci,malo je starije ali za tu lovu mislim da se nema sta reci...

E, hvala ti. Je, bilo je usko sa budžetom a preporuku sam tražio i dobio ovdje na forumu za cijelu konfiguraciju pa je eto tako ispalo. I ja sam isto uvjeren cijelo vrijeme da je do napajanja, tako da ću pogledati što se da kupiti, potražit ću i to na njuskalu.
Koliko je jako napajanje potrebno za ovu konfiguraciju da bude sve stabilno?
JosephMacKenzie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 01:54   #7
Razumijem sve,i sam bio sam u takvoj situaciji,ako kupujes polovno savjetujem ti da pogledas po bug ili pce forumu tamo ces proci malo jeftinije vecinom ljudi daju nekakav oblik garancije i manja je šansa da ce te zahebat...
Moja preporuka ti je ~ 600W (mada i više nije na odmet) od viska nece boli glava i to neki fini modularac uzmes corsair/seasonic/ocz i miran si podosta vremena,pogotovo ako nabavis kakvu jacu grafu ili počmeš se zezati sa oc-om.
__________________
Its just suck...
Lucaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.