Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2017., 15:59   #7861
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Odnosi li se postivanje kucnog reda i mira, posebno od 14 do 17 sati samo na radne dane?

Kako je dubotom i/ili nedjeljom?

Konkretno adaptacije koje traju mjesec do dva, jel smiju stemat subotom i/ili nedjeljom uopce ili imaju 'zabranu' samo u posebno vrijeme.
ovisi o kućnom redu individualno, no sigurna sam da je nedjelja dan kad su zabranjeni radovi, dan za odmor univerzalno. Za subotu mislim da to ne vrijedi.
choc is offline  
Old 23.09.2017., 22:30   #7862
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Odnosi li se postivanje kucnog reda i mira, posebno od 14 do 17 sati samo na radne dane?

Kako je dubotom i/ili nedjeljom?

Konkretno adaptacije koje traju mjesec do dva, jel smiju stemat subotom i/ili nedjeljom uopce ili imaju 'zabranu' samo u posebno vrijeme.
nego, reci ti meni da si privatnik čija obitelj živi od njegovog rada i da ti vlasnik stana koji preuređuješ kaže da moraš sjedit od 14-17 jer nekom smeta buka.

što bi mu rekla?



s druge strane jesi li, kao vlasnik stana koji nekaj preuređuje spremna majstorima platiti punu satnicu za rad do 17 sati i onda im reć nek odu doma jer, kućni red...


vikendom bi slala policiju za bilo kakve radove, ali ovo za kućni red u radnom vremenu je glupost samo takva.
atlantis is offline  
Old 23.09.2017., 23:10   #7863
Pa ja sam i pitala za subotu i nedjelju.

A kad me vec povlacis za jezik.... jesi kad cula da je dobra organizacija pol posla?

Sto znaci da nitko nece besposlen sjedit jer ce tako poslozit poslove da u naznaceno vrijeme ne stema.

Ako si uspjela pohvatat da se radi o stemanju.

Cist sumnjam da bi ti dobro leglo dvomjesecno stemanje u svako doba, kad se majstoru cefne.
Onaj tko to ne moze ispostovat je...... a sto reci...... pravi nas bslkanski udri jace majstor, ne daj boze sjest i napravit raspored poslova a tesko je i pismeno obavijestit o takvim megabucnim radovima.
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Old 24.09.2017., 08:05   #7864
možete pisati,ali pošto pošto ne postoji kazna, onaj tko preuređuje nema brigu
ono trebalo bi ga izopćiti iz zgrade, bla bla, a to sumnjam da će se dogoditi, jer koliko znam nedavno je bio tek prvi uspješni slučaj toga,i to je bio ekstrem
isto tako, po zakonu ne postoji razlika vikend, radni dan
koliki je to stan kad štemaju 2 mjeseca svaki dan po 8 sati ?
KILLERDOG is offline  
Old 24.09.2017., 11:33   #7865
Ne stemaju 8 sati nego opale po cca pol sata, malo sad, malo opet poslije, pa sat sutra i tako, tocno kao da zajebaju. Nikad ne znas kad, i do kad, ce.
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Old 25.09.2017., 03:31   #7866
apsolutno vjerujem da neko iz gušta i da provocira druge štema sat dva svakih par dana cijeli mjesec
a možda je stvar da sami uređuju, pa zato rade vikendom najviše,jer nemaju kad

jeste li razmišljali u ime dobrosusjedskih odnosa ponuditi im pomoći, ili platiti majstora da to odradi ?
pa će i vama biti bolje uz to imati prisniji dobrosusjedski odnos,itd.
KILLERDOG is offline  
Old 12.11.2017., 01:50   #7867
zašto sam još budna? jer unazad mjesec i više dana baš u to vrijeme budi me susjedov kmekavac kmeči i kmeči dok me ne razbudi pa ne mogu zaspati. ne kužim da li mu oni navinu budilicu u to vrijeme jer se kreštavac budi između pola 1 i 1. inače su podstanari. onda ako još oni uđu u svađu ili razgovore dođe mi da im idem zvoniti na vrata.

prijašnji stanari, najmodavci isto su bili bučni. 3 generacije u istom stanu. ludnica! baka i deda, dve kćeri, najprije jedna kćer dovela zeta i imala klince, otišla pa druga isto. i onda dok su klinci prohodali to su bile trke pa čuješ tup tup tup, ko da nosorog trči. bum! svako malo nešto pada. užas. od žalbi i prigovora nula bodova.

drugi susjed sređuje stan. sin od onog pijanog za kojeg sam isto pisala. umro je. ali to sređivanje nikako da se zgotovi jer sam to radi sa sinom, bez majstora i ne svaki dan. i pogodite kad? poslije posla. nekad oko 5, nekad oko 6. bušenje, skidanje pločica u kupaoni, kuhinji, nabijanje po zidu... ali nakon opomene više nema noćnih šihti. nekad za vikend, jedan dan je od 9 ujutro do 3 popodne sređivao kupaonu, bušenje. oglušila sam skoro.

zanimljivo je da su u sva tri slučaja međimurci
__________________
put your hands down my pants and I'll bet you'll feel nuts
mala bez morala is offline  
Old 12.11.2017., 14:04   #7868
Tvoj kmecavac kad ga budes imala ce se sigurno buditi samo u vrijeme koje tebi odgovara

Zaliti se na dijete koje place mi je bas dno dna
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 12.11.2017., 14:16   #7869
Malo tolerancije prema ljudima oko sebe ne bi bilo naodmet
sanjabeba is offline  
Old 12.11.2017., 15:06   #7870
Kužim kad netko radi tulume, neprestano galami, lupa štiklama po cijele dane da smeta, ali ono... Dijete ima svoj ritam, i djeca plaču iz sto razloga i sreća pa se budi samo jednom, ne svako 40 minuta ili svako 2 sata npr. (a ima ih). Ljudi baš i nisu krivi što je u zgradi zvučna izolacija papir, a zidovi kvalitete kartona pa vi sve čujete.
Isto tako stan se mora srediti, ovako ili onako, a da su ljudi zaposlili radnike radovi ne bi bili ništa tiši. Dajte im ruke pa će radovi bit brži ako ništa.

Neki ljudi se jednostavno moraju sami sa sobom pomiriti da nisu za suživot s nikim, kamo li za život u zajednici/zgradi i odseliti se lijepo na osamu u selo gdje je prva kuća na 200 m i mirni.

P.s. kupi u ljekarni čepiće za uši ili stavi slušalice s omiljenom glazbom.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 12.11.2017., 19:28   #7871
Quote:
mala bez morala kaže: Pogledaj post
zanimljivo je da su u sva tri slučaja međimurci
Zašto je to zanimljivo?
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Old 12.11.2017., 20:04   #7872
Ma neki ljudi stvarno nemaju razumijevanja. Mi smo, prije nego smo krenuli u adaptaciju, ostavili poruku susjedima da namjeravamo to raditi samostalno i da se ispricavamo unaprijed zbog buke te da cemo se strogo pridrzavati kucnog reda i probati sto prije zavrsiti. Unatoc tome, jedna susjeda se dolazi zaliti apsolutno svaki put kad smo u stanu, bilo da stemamo zidove, bilo da pometamo pod. Valjda ceka na prozoru da vidi da dolazimo i onda dolazi lupat na vrata. Stvarno smo se maksimalno trudili biti fer prema susjedima i pazit u koje vrijeme se sta radi, ali eto.. nekima nikad nije dobro. A ovo zaljenje na “kmecavca”... ne mogu vjerovati da sam procitala. Sve i da nemas i ne zelis dijete, takva razina nerazumijevanja mi je neshvatljiva.
njanja6 is offline  
Old 14.11.2017., 09:37   #7873
Quote:
sanjabeba kaže: Pogledaj post
Malo tolerancije prema ljudima oko sebe ne bi bilo naodmet
točno. evo mi smo u dopušteno vrijeme, bušili 10 minuta nešto, i došao nam je susjed koji ima malu bebu, da prestanemo jer mu djete spava. znači u dopušteno po kučnom redu, vrijeme.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 14.11.2017., 09:50   #7874
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
točno. evo mi smo u dopušteno vrijeme, bušili 10 minuta nešto, i došao nam je susjed koji ima malu bebu, da prestanemo jer mu djete spava. znači u dopušteno po kučnom redu, vrijeme.
Jeste mu rekli da vam se javi kad se probudi ?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 14.11.2017., 12:21   #7875
SIP-ovaca ima svakakvih pa i onih koji ne trpe nikakve zvukove kao sto je busenje u neko normalno doba (privremeno, zbog renovacije).
kod mene (a i kod nekih drugih ovdje) je problem sa SIP-ovcima koji buse, lupaju i struzu tko zna cime u bilo koje doba dana pa i noci, svaki dan, godinama.
kad netko renovira stan, otrpim lupanja, busenja i sl. ako treba i nekoliko tjedana (ako je to u netko normalno doba dana, ne i po noci ili prerano ujutro). ako netko nema novaca (ili je skrt) da plati da radovi budu gotovi u razumnom roku nego sam sve radi pa se to otegne na nekoliko mjeseci ili cak i godina i uz to radi svaki dan poslije posla pa do kasno navecer, vikendima i praznicima, to njega svrstava u SIP-ovce, a ne susjede kojima to smeta.
plac djeteta moze smetat, al jbg, to je normalno i tu nema pomoci nego treba otrpit dok djete ne odraste (i prestane plakat svako malo). skakanja, lupanja, voznja bicikla po stanu i sl. od strane djeteta (neki bi rekli da se djete igra) nije normalno jer za tako nesto postoji i prostor i vrijeme (livada, park i sl). danas je "moderno" djeteu sve dopustit s izlikom da je to normalno, a zapravo je krinka za nebrigu o djetetu (i lijenost) jer je lakse djetetu dopustit da samo radi bilo sto nego se bavit njime (igrati se njime, slagati kocke, pricati mu, citati, pokazivati slikice i sl). pustis dijete da skace, lupa i sl. jer si prelijen (a) bavite se djetetom.
genius_one is offline  
Old 14.11.2017., 13:38   #7876
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
SIP-ovaca ima svakakvih pa i onih koji ne trpe nikakve zvukove kao sto je busenje u neko normalno doba (privremeno, zbog renovacije).
kod mene (a i kod nekih drugih ovdje) je problem sa SIP-ovcima koji buse, lupaju i struzu tko zna cime u bilo koje doba dana pa i noci, svaki dan, godinama.
kad netko renovira stan, otrpim lupanja, busenja i sl. ako treba i nekoliko tjedana (ako je to u netko normalno doba dana, ne i po noci ili prerano ujutro). ako netko nema novaca (ili je skrt) da plati da radovi budu gotovi u razumnom roku nego sam sve radi pa se to otegne na nekoliko mjeseci ili cak i godina i uz to radi svaki dan poslije posla pa do kasno navecer, vikendima i praznicima, to njega svrstava u SIP-ovce, a ne susjede kojima to smeta.
plac djeteta moze smetat, al jbg, to je normalno i tu nema pomoci nego treba otrpit dok djete ne odraste (i prestane plakat svako malo). skakanja, lupanja, voznja bicikla po stanu i sl. od strane djeteta (neki bi rekli da se djete igra) nije normalno jer za tako nesto postoji i prostor i vrijeme (livada, park i sl). danas je "moderno" djeteu sve dopustit s izlikom da je to normalno, a zapravo je krinka za nebrigu o djetetu (i lijenost) jer je lakse djetetu dopustit da samo radi bilo sto nego se bavit njime (igrati se njime, slagati kocke, pricati mu, citati, pokazivati slikice i sl). pustis dijete da skace, lupa i sl. jer si prelijen (a) bavite se djetetom.
po ovome boldanom bi rekla da nemaš djece

Itekako se bavim svojim djetetom ali ono se i dalje sigurno čuje kod susjeda dolje jer kad se igra vlakićima na tepihu, opet koljenima lupa po podu, kad se igra autićima isto, pa mu nešto opadne, pa malo potrči

Sve je to normalna buka, jel tak? E pa vidiš, njima to SVE smeta

ne možeš petogodišnjaku cijeli dan čitat knjige i pokazivat slikice
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 14.11.2017., 13:53   #7877
ne znam zakaj, al mislio sam da ces se ti prepoznat u onome.
nemam svoju djecu, al imam necakinje i necaka koji su non stop visili kod mene pa dobro znam sto se moze s djecom, a sto ne (odnosno, sto je normalno, a sto nije).
jedno je kad nesto opadne tu i tamo, a drugo je kad dijete non stop skace i trci po stanu pa cijelom zgradom odzvanja takvo lupanje. takvi su, npr, klinci od jednog susjeda 2 kata ispod mene. odnosno, klinci od njihovog sina koji tu i tamo navrati do roditelja i ostavi im klince (ponekad i na par dana). kad su klinci kod njih, ne prestaju s trcanjem i skakanjem. nije ni bitno kakvo je vrijeme vani (cesto i idealna da budu vani, na livadi pred zgradom).
danas je "moderno" imat djecu, ali ne bavit se njima. kad prigovoris da nije normalno da dijete po cijeli dan trci i skace po stanu, onda te takvi, naravno, napadnu da ti nemas djecu pa ne znas sto je normalno (kao da svi mi nismo bili djeca ili ni na kajav nacin nismo u kontaktu s nekakvom djecom), da njihova djeca (princevi i princeze) smiju raditi sve i slicne gluposti.
svoju lijenost opravdavaju time da je to sve normalno.
je, nekima je. isto tak, nekima je normalno svoje dijete poslat na cestu da prosi. isto tak, nekima je normalno svoje dijete istuci ako prolije malo mlijeka... svasta je "normalno", sve ovisi koga se pita...
tak je mojoj sestri normalno da joj djeca bacaju smece po autu. kad joj kazem da joj auto izgleda ko Jakusevac, onda krene standardna obrana - nemas djecu pa ne znas (valjda kako je tesko izdvojiti 2 minute i pokupiti to smece, a poslije im zabranit da bacaju smece po autu i da, ako vec bace, pokupe poslije). standardna obrana ljencina - nemas dijete pa ne znas.
je, moras imat dijete pa onda "progledas"...
genius_one is offline  
Old 14.11.2017., 14:05   #7878
Slažem se jer i sama imam takve susjede. Njihova djeca od jutra do navečer (naročito je to izraženo vikendima u zimsko doba), trče i skaču po stanu tako da ja na 2. katu njih čujem kao da su iznad mene a ne na 4. katu. I to nije igra, to je bacanje po podu, skakanje sa visine, deranje, drečanje, vriska....to sa nekim normalnim igranjem nema veze. I da se razumijemo, imam dijete od 14 godina i prošla sam sve faze. I nikada joj nisam dozvolila da skače po stanu. I danas kad joj dođu frendice znaju se malo zaigrati u smislu čaganja uz neke igre na PS4 i slično, ali čim ih čujem ja ih smirim. Nema divljanja po stanu. Ako hoće divljati neka idu van...
Danas, hvala Bogu, roditelji mogu djecu odvesti u razne igraonice pa neka se izdivljaju tamo ako ih oni od malena ne mogu odgajati da je divljanje po stanu neprihvatljivo.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 14.11.2017., 14:28   #7879
postoje igraonice, al onda opet treba odvojiti malo svog vremena i posvetiti ga djetetu.. a to je danas, izgleda, problem.
najlakse ga je pustiti da divlja..
ovi "moji" klinci su 2 kata ispod, a cuje ih se kao da su odmah do mog stana. sve odzvanja kako skacu i trce po stanu. a zgrada nije novija pa da je izolacija nikakva...
jedan drugi klinac je 3 kata iznad mene. kaf mu dodje bratic (imaju otprilike 5, 6 godina) isto tak skacu i trce po cijelom stanu i to nekoliko sati, gotovo bez prestanka. taj mali nikad nije bio vani, pred zgradom na livadi i igrao se s ostalom djecom.
genius_one is offline  
Old 14.11.2017., 14:54   #7880
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
postoje igraonice, al onda opet treba odvojiti malo svog vremena i posvetiti ga djetetu.. a to je danas, izgleda, problem.
najlakse ga je pustiti da divlja..
ovi "moji" klinci su 2 kata ispod, a cuje ih se kao da su odmah do mog stana. sve odzvanja kako skacu i trce po stanu. a zgrada nije novija pa da je izolacija nikakva...
jedan drugi klinac je 3 kata iznad mene. kaf mu dodje bratic (imaju otprilike 5, 6 godina) isto tak skacu i trce po cijelom stanu i to nekoliko sati, gotovo bez prestanka. taj mali nikad nije bio vani, pred zgradom na livadi i igrao se s ostalom djecom.
Ovi kod mene su najgori zimi. Ima ih troje i to kad stane divljati mene zaboli glava. Po ljeti su kod djeda na moru. Zanimljivo je da smo i na moru, pukom slucajnosti, isto susjedi ali na moju srecu u razlicitim zgradama...ne bih podnijela to divljanje i na godisnjem....

Poslano sa mog SM-T800 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.