Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2006., 09:57   #41
Cure ovo jesu stvarno astronomske cifre,ali nitko ne govori da se ti novci na svakom normalnom vjenčanju na kraju dobju nazad.Iskreno ne znam nikog da je potrošio na svadbu više novaca nego je dobio od uzvanika.Mi planiramo za 100tinjak gostiju potrošiti oko 70.000,00kn i vjerujemo da će nam kada zbrojimo novce koje ćemo dobiti na kraju još ostati i za 7 dana Grčke.
ivanar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 09:59   #42
Quote:
BebeHappy kaže:
Slazem se s tobom, ali buduci da smo si mi mogli sve to priustiti, a i izostavili smo roditelje od sudjelovanja u troskovima, onda zasto ne?
Svaka vam čast
I još jednom, sretno svima!
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:11   #43
Quote:
MTT kaže:
Esplanada ima puno vece cijene, ispod 120€ po osobi ne ide sigurno, osim ako izbacis pola hrane.
nema jer znam koliko mi je sestricna platila i vidjela sam ugovor
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:11   #44
Quote:
BebeHappy kaže:
....ali buduci da smo si mi mogli sve to priustiti, a i izostavili smo roditelje od sudjelovanja u troskovima, onda zasto ne? ...
Prekrasno, svako prema svojim mogućnostima i željama, sada mi je vaše vjenčanje još ljepše!!! ( ako je moguće da mi bude još ljepše... ) Svaka vam čast, još ste ga malo i platili !!!!
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:18   #45
Quote:
BebeHappy kaže:
Slazem se s tobom, ali buduci da smo si mi mogli sve to priustiti, a i izostavili smo roditelje od sudjelovanja u troskovima, onda zasto ne?
to je odlično da ste si sami to priuštili, i onda nijedan trošak nije preveliki. ipak je to samo jednom u životu.
ali većina ljudi planira iznad svojih mogućnosti i ja nisam nikako htjela biti jedna od onih koji svadbu otplačuju 10 godina (bez uvrede ikome).jer nismo mogli sami sve platiti pa su roditelji uletili.
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:19   #46
ja sam mozda malo preburno reagirala, to priznajem, al sigurno ne smatram normalnim da ti netko naplati 4500 kuna za 5 min. vatrometa ili isto toliko za light show isl. jer znam koliko realno stvari kostaju, a pogotovo koliko se cijene mijenjaju kada se sazna da je stranac ukljucen u vjencanje (kao i u mom slucaju npr.).....ako netko to moze platiti i smatra normalnim, hvala bogu, no mislim (a to je samo moje misljenje i nikoga ne zelim kritizirati) da je za ono sve navedeno cijena bila prevelika (to je zaboga cijena dvogodisnjeg odlicnog magisterija u inozemstvu!), no dobro jer bebe je ipak htjela sve sto se moglo uzeti i kao sto je i sama priznala najskuplje pozivnice isl. tako da joj usteda love nije bila na pameti (a ja sam npr. mahnito stedjela); svatko ima svoj izbor i ako je zadovoljan konacnim rezultatom , ja nemam sta vise tu reci.....


a inace da ne mislite da baljezgam gluposti, no ja sam bila na dosta inozemnih vjencanja; od meksika, do amerike i italije, a takoder i na jako imucnim i rastrosnim zabavama i zato mi se jednostavno cinilo da je omjer cijene i ponude malo nesrazmjeran (jer ovo sve navedeno je u nekim zemljama standard).....

PS moji talijani (koji nisu neka sirotinja) su pak bili sablaznjeni da smo mi potrosili uopce 9000 eura, no necu sad dolijevat ulje na vatru

no ispricavam se svima ako su me shvatili kao da ih kritiziram jer sam samo iskazivala moje misljenje, a to je valjda dozvoljeno?
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:19   #47
Quote:
informirana kaže:
kao što kažeš i ja sam izdvojila puno novaca za nešto što nam je gušt, svi su rekli da je ludo dati tako puno za fotografa, a nama je bilo ludo to što ćemo imati posebne slike pa nas cijena nije zanimala.
Svatko od nas ima neko svoje zadovoljstvo.
:
Upravo tako, ja inace jako volim slike i nigdje ne idem bez fotica i jedna od bitnijih stvari mi je bila da imamo kvalitetnog fotografa, a uz to ide i veca cijena. Mi npr. nismo morali ukrasavati aute jer smo se mi spremali u hotelu,ljudi su se okupljali u crkvi, a kasnije se iz crkve do hotela islo pjesice.Nismo stavljali revere ljudima jer nam se to ne svida...bilo je jos tih sitnica koje nismo imali, ali smo zato za neke druge stvari potrosili malo vise.
__________________
If life gives you lemons - make a lemonade!
BebeHappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:38   #48
Quote:
lolita11 kaže:
ja sam mozda malo preburno reagirala, to priznajem, al sigurno ne smatram normalnim da ti netko naplati 4500 kuna za 5 min. vatrometa ili isto toliko za light show isl. jer znam koliko realno stvari kostaju, a pogotovo koliko se cijene mijenjaju kada se sazna da je stranac ukljucen u vjencanje (kao i u mom slucaju npr.).....ako netko to moze platiti i smatra normalnim, hvala bogu, no mislim (a to je samo moje misljenje i nikoga ne zelim kritizirati) da je za ono sve navedeno cijena bila prevelika (to je zaboga cijena dvogodisnjeg odlicnog magisterija u inozemstvu!), no dobro jer bebe je ipak htjela sve sto se moglo uzeti i kao sto je i sama priznala najskuplje pozivnice isl. tako da joj lova nije bila na pameti; svatko ima svoj izbor i ako je zadovoljan konacnim rezultatom , ja nemam sta vise tu reci.....


a inace da ne mislite da baljezgam gluposti, no ja sam bila na dosta inozemnih vjencanja; od meksika, do amerike i italije, a takoder i na jako imucnim i rastrosnim zabavama i zato mi se jednostavno cinilo da je omjer cijene i ponude malo nesrazmjeran (jer ovo sve navedeno je u nekim zemljama standard).....

PS moji talijani (koji nisu neka sirotinja) su pak bili sablaznjeni da smo mi potrosili uopce 9000 eura, no necu sad dolijevat ulje na vatru

no ispricavam se svima ako su me shvatili kao da ih kritiziram jer sam samo iskazivala moje misljenje, a to je valjda dozvoljeno?
Nije to preburno reagiranje to je pametovanje...e tu više nemam ja što reći!!!
Zašto ne možeš shvatiti da 5 min vatrometa košta 4500,00 kn, takva je cijena i ako to želiš i možeš si priuštiti toliko i plati...i ne vidim zašto bi se bebe uopće trebala opravdavati ikome što je to ona platila 20.000 eura...
20.000 eura je platila vjenčanje iz snova, njeno vjenčanje iz snova!!!
Što se tiče omjera cijene i ponude ja opet mislim da je stvar ovdje obrnuto proporcionalna, za takvu ponudu jako mala cijena, svaka čast svim tim internacionalnim pirovima u kojima je ovakvo nešto standard, ja ih nažalost nisam imala priliku doživjeti!!!!
Ja se isto ispričavam ako je ovo shvaćeno kao kritika, to nije bila namjera...iskazivala sam mišljenje a to je dozvoljeno!!!!!
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:44   #49
lolita po svim tvojim postovima vidim da voliš naglasiti svoje iskustvo i znanje i da sve uspoređuješ sa amerima... ne mislim time ništa loše...
al ponekad zvući da kritiziraš sve ono što nisi ti napravila,rekla ili što nije tvoje mišljenje...pa babe da nije htjela potrošit te novce na svadbu ili da nije u mogučnosti ne bi to napravila al s obzirom da je i hvala bogu na tome zar je potrebno govoriti da je preplatila nešto ili da za te pare nije imala ništa posebno...ispada kao da si ljubomorna a to osobno mislim da nisi,pa osječaš potrebu da naglasiš da si ti napravila nešto bolje i to još za manje novaca umjesto da napišeš babe izgleda super.... ili ako ništa drugo suzdržiš se komentara...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:55   #50
Mogu samo reći da kad je moja firma organizirali jedan domjenak direktor je htio vatromet, i on je koštao 5 000, kn, makar smo mi kao firma dobili neki popust, i vatromet je trajao manje od 10 minuta
informirana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:58   #51
Quote:
sly47 kaže:
lolita po svim tvojim postovima vidim da voliš naglasiti svoje iskustvo i znanje i da sve uspoređuješ sa amerima... ne mislim time ništa loše...
al ponekad zvući da kritiziraš sve ono što nisi ti napravila,rekla ili što nije tvoje mišljenje...pa babe da nije htjela potrošit te novce na svadbu ili da nije u mogučnosti ne bi to napravila al s obzirom da je i hvala bogu na tome zar je potrebno govoriti da je preplatila nešto ili da za te pare nije imala ništa posebno...ispada kao da si ljubomorna a to osobno mislim da nisi,pa osječaš potrebu da naglasiš da si ti napravila nešto bolje i to još za manje novaca umjesto da napišeš babe izgleda super.... ili ako ništa drugo suzdržiš se komentara...
Potpisujem...lolita bolje bi ti bilo suzdržavanje od kometara ako ne možeš kontrolirati ljubomoru jer ovako to smiješno ispada...ako ne možeš priznati da je babe izgledala mrak i da je imala vjenčanje kakvo gledamo u američkim filmovima onda radije nemoj ništa govoriti jer uostalom zašto bi se ona tebi trebala opravdavati, koji si ti faktor u njenom životu....a iskreno mislim da si još premlada za takva OGROMNA iskustva, još je čitav život pred tobom i sigurna sam da češ još puno toga naučiti, sigurna sam jer vidi se da si ambiciozna cura...stoga daj se opusti i malo ohladi sa tim svojim komentarima...stvarno nisam bila zlonamjerna ali tvoje konstantno prozivanje : pa koliko si to platila, pa je li to saten poliesterski ili kakav.... pusti ljude da uživaju i vesele se svojoj sreći...jer ona je najbitnija!!!!Nemoj se naljutiti, nije bilo zlonamjerno ali stvarno više nisam mogla čitati te tvoje izjave, da ne kažem drugačije....
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 11:00   #52
Quote:
sly47 kaže:
lolita po svim tvojim postovima vidim da voliš naglasiti svoje iskustvo i znanje i da sve uspoređuješ sa amerima... ne mislim time ništa loše...
al ponekad zvući da kritiziraš sve ono što nisi ti napravila,rekla ili što nije tvoje mišljenje...pa babe da nije htjela potrošit te novce na svadbu ili da nije u mogučnosti ne bi to napravila al s obzirom da je i hvala bogu na tome zar je potrebno govoriti da je preplatila nešto ili da za te pare nije imala ništa posebno...ispada kao da si ljubomorna a to osobno mislim da nisi,pa osječaš potrebu da naglasiš da si ti napravila nešto bolje i to još za manje novaca umjesto da napišeš babe izgleda super.... ili ako ništa drugo suzdržiš se komentara...
imas pravo i jos jednom se ispricavam, nisam htjela biti zlonamjerna, samo se ocigledno krivo izrazavam
imaju pravo i svi koji su rekli da je zapravo cijena normalna uzevsi u obzir broj gostiju, hvala sto ste mi otvorili oci, sta da kazem!.....
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 11:01   #53
pardon, ja sam priznala da je babe izgledala mrak, al to nema veze sa potrosenim novcem, (a kamoli sa mojom ljubomorom!!?) vec sa njenom prirodnom ljepotom...a to sam cini mi se i rekla vec negdje prije....
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 11:08   #54
Joj curke moje kuda ste vi otisle

Ja bi samo htjela reci da se svatko udaje prema svojim mogucnostima i tu nema nikakve zlobe, ljubomore ili neceg treceg. Moramo bit svijesni da nitko od nas ne moze birat ni roditelje ni svoju placu i po tome se treba ravnati. A i ukusi su razliciti i neke cure od kad znaju za sebe govore da zele malu svadbicu i tako na kraju i bude.
Po meni je i skromno i exkluzivno vjencanje jednako lijepo ako su mladenci veseli i svu svoju radost podjele sa gostima.

BTW: Sta bi tek neki rekli na moje vjencanje, ja cu samo restoran za 250 ljudi platit 13000 € a gdje je jos fotograf, snimatelj, vjencanica+odjelo i popratne gluposti, Cvijecar, make up, frizura.
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 11:09   #55
Pitanje glasi Koliko kosta vas vjencanje?
Odgovori su sasvim jasni.
Svatko je izdvojio koliko je novaca mogao i htio. Ako si mozes priustiti raskosnu svadbu zasto ne, mislim da bi svatko to napravio. Ja ne mogu nis' unaprijed racunati znam da cemo imati odprilike 350-400 gostiju i mislim da cemo malo povoljnije proci negu u HR. Izvjestaj ce slijediti u rujnu 2007 .
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 11:09   #56
Okej, to smo riješili i ne treba se dalje prepucavati. Ako može.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 11:12   #57
Ajde cure dosta... Svatko ima pravo na svoje mišljenje, a stavljanjem svojih fotki ovdje svaka od nas je pristala na to da ju se pohvali/kritizira...
Zato nemojmo više o tome... Svaka mlada i svako vjenčanje je lijepo na svoj način.
Bebe je sve objasnila, Lolita se ispričala, i to je to!

Radije nama budućim udavačama pišite koliki vam je (bio) budget, i šta ste koliko platile, jer nam je to od velike koristi...
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 11:16   #58
je, malo smo skrenuli s teme hehe....mislim da je u meni opcenito nagomilana gorcina da se sve sto je vezano uz vjencanje stostruko naplacuje i da svi mi to mirno gledamo i ne bunimo se.....ja se osobno osjecam prevarena...zasto bi vjencanje moralo biti nesto skupo i zasto bi ista usluga imala razlicita mjerila ovisno o cem se radi? i zasto nas mladenke smatraju glupacama koje smo spremne platiti nebulozne cifre za taj jedan dan? to je ono sto mene uzrujava generalno jer nije hrvatska ni amerika ni japan gdje se mozda barem za tu lovu dobije i nekakva kvalitetna usluga, a kod nas svi se nesto furaju na zapad, a prodaju trecerazrednu uslugu po "zapadnjackim" cijenama.....mozda je i to razlog zasto sam napisala sto sam napisala i nije konkretno imalo veze sa tim konkretnim vjencanjem nego opcenito. mogla je na njenom mjestu biti bilo koja cura.....a sto se tice mojeg javljanja na netu,ja nastojim pomoci onima koji me pitaju za savjet i sigurno to ne radim iz zlobe, nego znanje koje sam nakupila u godinu dana zelim podijeliti da olaksam djevojkama. barem su tako meni pomagale amerikanke dok sam se pripremala. ja iskreno na ovom forumu gubim puno vremena jer imam drugog posla u zivotu, no ipak zelim pomoci kad vidim da nekome treba, i sada sam zbog toga kriva? mislim, mogu ja i otici pa se snalazite sami i iskusajte na svojoj kozi sta znaci biti prevaren na svoj "najvazniji" dan......
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 11:26   #59
sve u svemu moj zaključak je da svatko od nas ima svoju viziju kako taj dan ili bilo što drugo u životu treba izgledati, mene osobno briga kako to ameri rade ili kak izgleda "filmsko vjenčanje"... ono što mi je bitno jest da to bude onako kako sam to JA zamislila i što se meni sviđa...ako je to vatromet od 10000kn za 10 sekundi kod najskupljeg ponuđaća baš me briga dal sam to mogla dobit jeftinije ako sam htjela baš to i tog a moje mogučnosti mi to dozvoljavaju... lolita meni je tvoje vjenčanje bilo lijepo al nikad si sama nebi dovela do toga da se toliko iznerviram jer meni torta, cviječe i sl. nije toliko bitno...al to sam ja a tebi je to bitno i zato nisam komentirala niti jednu tvoju situaciju jer ti imaš drugu viziju od moje i to poštujem a ako mi to več nije normalno radije ću ne komentirat nego ti reći da nisi normalna i da bi ja to napravila ovak ili onak... nije bitno jel vjenčanje raskošno, skromno ili američko bitno je da je to ispunjenje tvoje vizije koštalo to malo ili puno...
a mi sve na ovom forumu smo tu da si pomognemo i podržimo iako neki put mislimo da je to bezveze ili preskupo. Primjera radi nikad ne bi dala za fotke 11000 kn al ako je netko dao toliko ili više tko sam ja da mu govorim da je to preskupo... meni to možda nije toliko bitno al toj osobi je pa ako može super..
Znam da nemaš loše namjere al taj tvoj stav sveznajuče ponekad može biti malo iritantan....
pardon na komentaru, tek kad sam ga napisala vidjela sam post od cats...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 11:27   #60
Lolita, nemoj se ljutiti, ali ne mozes ipak svaku svadbu usporedjivati sa svojom..koliko sam vidjela, ti si perfekcionist i takva ti je svadba bila..uspjela si sve to srediti za relativno malo novaca..i svaka cast na tome..ali ne mozes uletavati babe, sa takvim komentarima...djevojka, tj. zena je imala sve sto je trebala imati na svadbi,a opet je sve bilo toliko decentno..nista se nije posebno isticalo, osim mladenaca naravno..sto se meni svidja..a i ne moze se na temelju 20 slika donijeti zakljucak kako je sala izgledala, da li se ta lova negdje vidi ili ne..

Lolita, inace su mi se svidjala tvoja razmisljanja, ali ponekad stvarno znas pretjerati..bez uvrede

A i ne kuzim, zasto si spomenula usporedbu sa americkim vjencanjem??
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.