Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2010., 11:18   #1
Kriza u braku - ovisnost o kocki

10 godina sam u braku.Zadnje 3 godine ide nam uz brdo i niz brdo.Imamo troje djece u starosi od 9,7 i 3 god.Intimni zivot na nuli,uopce nemam volje..
Vidim velike promjene na suprugu(sve negativne)poceo je kockat prije 3 god.U pocetku nisam znala u cemu je problem,posto ja vodim sve racune(placanje racuna,stanarine,rezija,kupovina itd)a novaca uvjek fali.Povjerila sam se prijateljici koja pozna mog supruga od malih nogu,odma mi je rekla u cemu je problem.Razgovor sa suprugom nije bas puno pridonjeo.Obeco je da nece nikad vise kockat i igrat po automatima.Povjerovala sam mu i prevarila se u tome.
Sada je doslo do toga da je digao kredit koji moramo vracat jos 6 god,a nije mi rekao ni rijeci o tome.Ali,nemoze se samnom tako,(tko me jednom iznevjeri,tesko ce kod mene opet stec povjerenje)otisla sam u drugu banku,prebacila novac koji pripada meni i djeci na drugi racun(taj novac sigurno vise nikad nece dotac).Zahtjevam od supruga da se ide ljecit protiv ovisnosti o kockanju.Sam kaze da nije ovistan,ali nikako prestati.Nebi htjela da se rastanemo jer ipak imamo djecu koju volimo i koja nas vole.
kseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:20   #2
Premješteno s LjES-a.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:24   #3
Draga Kseni, misljenja sam da imas doista ozbiljan problem, koji zahtjeva i takav prostup. Suprugu treba profesionalna pomoc jer po onome sto si napisala sudim da je njegova ovisnost poprimila velike razmjere.
Biology is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:33   #4
Ukolilo želiš spasit brak uvijet ti mora bit inzistiranje na liječenju od ovisnosti o kocki.
Naravno da ti muž kaže da nije ovisan- denial!!
A vidim iz svakodnevnih primjera da je kocka ozbilja ovisnost koja uništava poslove, veze, brakove, obitelji.
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:33   #5
Nažalost sam iz prve ruke vidio kako izgleda ovisnost o kockanju (prijatelj) i moram ti reći da nažalost sve što ta osoba kaže i obeća u vezi kocke bude laž. Jedino se on sam može izvući iz toga, a i za to trebaju godine. Jedini način da malo ubrzaš proces, jest da dotakne dno što brže... To znači: daj mu ultimatum! Inače ćeš provesti mnoge godine slušajući lažne isprike i obećanja. I dovesti sebe i djecu u opasnost da vas povuče na dno za sobom.

Znam da ovo okrutno zvuči, ali nažalost sam imao tu priliku da promatram proces godinama... I jednostavno jedina lijepa stvar koju mogu reći vezano uz tu priču je svršetak - danas se čovjek 99% vremena drži pod kontrolom, ali dok nije sam došao do toga - nije bilo lijepo ni za njega, ni za njegove bližnje.
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 12:02   #6
Hvla vam na brzim odgovorima...Ultimatum je vec odavno postavljen...Kontroliram ga u svakom novcicu,svaki tjedan obilazim baku i provjeravam jeli sve pod kontrolom...Znam da je to ovisnost i zato se bojim i kada ode na posao....Stalno mi se iste misli vrte po glavi,sta ako je igrao,sta ako me opet lagao,sta ako ovo sta ako ono....A zao mi je djece,koja bi htjela ici na nogomet,na ples,u kino,na bazene itd...Nebi htjela djecu tim opterecivat,ipak su oni samo djeca kojima teba ljubav i zabava,nebi htjela da zbog nasih problema pate i popuste u skoli....Ali ako do razvoda dode tek onda ce im bit potrebna ljubav...
Znam da nije ljep zivot ako te stalno netko kontrolira,ali drugi nacin nevidim..
Pokusavam mu pokazati da sam na njegovoj strani,da ga volim,da mi je potreban onakvim kakav je bio prije par godina....
kseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 12:07   #7
I kakvi su rezultati "pojacane kontrole"?
Biology is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 12:33   #8
Vec par mjeseci nevidim nikakvih gubitaka ili manjaka izgleda da je krenilo na bolje....
Ali nemogu se nikako naterat da nemislim o tome...
Sve dok ne pristane na terapiju ,cini mi, se uvjek cu u njemu vidjeti ovisnika...
Tesko je i povjerit se nekome...Sve su prijateljice dobre za pit kave i pricat o nekim nevaznim stvarima,ali kad je rjec o tako cemu,sve jedva cekaju da idu dalje tracat......a nevolim da ga netko ogovara,jer ipak ja jos uvjek zivim s njim kako u dobrim tako i u losim vremenima.....
Mislim da sam jedna od onih,koja bi i kad bi se rastala,ostala u dobrim odnosima sa bivsim.
kseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 12:49   #9
Da....cudesno je kako se ljudi vole nasladivati tudom nesrecom...razumijem tvoju odluku da se ne povjeris "prijateljicama". Nije mi jedino razvidno sljedece: suprug nije pristao na profesionalnu pomoc vec "samopomoc"?
Biology is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 13:09   #10
Radim na tome da ga nagovorim na terapiju.
Pristala bi na bracnu terapiju,cak mislim da bi nam ona vise pomogla...Tu bi i ja imala vise mogucnosti pogledat situaciju sa razlicitih strana,tek tada bi mogla znati dali je vrijedno ostati s njim i poceti sve iz pocetka ili baciti sve u vodu...
Ali za bracnu terapiju su potrebni dvoje..
kseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 13:18   #11
Draga Kseni, iskreno izrazavam svoje divljenje na svemu sto cinis kako bi pomogla suprugu i spasila brak. Komplimenti od srca!
Biology is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 13:46   #12
Malo koja žena bi radila to što ti radiš za dobrobit braka
Vjerujem ti da je teško,kocka je ovisnost gadna..i bilo bi dobro da potraži i stručnu pomoć i da oboje idete bračnom savjetniku..Natjeraj ga ,pokušaj s njime razgovarati,bilo što da ga trgneš..Teško je ,da pogotovo ako negira činjenicu da ima problem i da on postoji..Želim ti sreću..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 16:45   #13
bjezi dok mozes..


u blizini sam imala slucaj zene kojoj je muz potajno prokockario... doslo je do toga da je njoj ukrao karticu i dizao lovu.. doslo je do toga da je inscenirao pljacku vlastitog stana kako bi se domogao vrijednosti i sve rasprodao... zaduzio se u p.m.. ona se rastala, pokupila djecu, otisla u drugi stan, i vjerojatno ce jos dugo otplacivati njegove dugove...
al se spasila..
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 09:09   #14
U obiteljima kockara su jako rijetki sretni završeci, a ako i dođe do odvraćanja od kocke, dotle je netko od članova obitelji u pravilu već stradao na ovaj ili onaj način, ako ne i svi. Najviše propadaju ekonomski resursi, a onda i fizički i psihički. Da ne govorim o komunikaciji i međuljudskim odnosima unutar obitelji. Kockari se, naravno, ne libe niti od posezanja za tuđom imovinom kad im dođe voda do grla, a kamatari ili mafijaši na vrata.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 16:15   #15
ja sam odrasla gledajući majku kako pati i bori se za nas dok otac kocka.
znao je otić ujutro na posao a vratit se nakon tri dana. ili otić po kruh ujutro dok je mama na poslu ,a mi čekamo doručak ,a vratit se nakon tjedan dana s tim istim kruhom. i mogu ti reć da je poprilično bolno. ali nama kao djeci nije nikada ništa materijalno falilo.
a vjeruj mi tvoja djeca nisu tako mala da ne shvačaju. ja sam bila 5 godina, brat 7, a malađi brat se tek rodio. dok je mama radila, ja i stariji brat smo se brinuli o malom bratu, a kad bi mama došla s posla, stariji brat je na putu do škole gledao hoće li negdje vidjeti oca za automatom.
bilo je dana kada je dolazio kući s đepovima punim novca, kupio nam sve i svašta, a bilo je i dana kada bi bili kruha gladni da nije bilo mame, a mama na rubu živaca.
došao je i taj nesretni rat, a nama je bilo sve teže. i dok su svi mami govorili da ga ostavi i nastavi život s nama, bez njega, ona mu je htjela pomoći.
jednog dana on je opet otišao kartat, a brat je sjeo na bicikl i išao od birtije do birtije tražiti ga. kada ga je našao ,on je pored sebe imao hrpu novca, brat ga je molio da uzme to i ide s njim kući, on je uložio na sve ili ništa i izgubio.
tada mu je brat rekao, da ako sada ne ustane i krene s njim kući, igra igru na sve ili ništa, a ulog je naša obitelj.
tata je došao s njim kući, i iako smo bili ''mali'' ,sjeli smo svi za stol i rekli smo mu da ili će prestat ili neka nas zaboravi.
tada sam prvi puta u životu vidjela svog oca kako plače kao malo dijete.
iduće jutro je mama otišla na posao, mi smo ustali a njega nije bilo. mislili smo da je opet sve po starom.ali njega nije bilo ni sljedećih 15 dana, a mama je naočigled propadala. pošto je bilo ratno rijeme, mama je otišla na policiju prijavit nestanak.
čim su je vidjeli u policiji ,rekli su joj da s ne brine da je on na prvoj crti bojišta i da će nam javit ako mu se što dogodi.
tata se vratio nakon mjesec dana, proveo s nama par dana i vatio se u rat, ali se više nikada nije vratio kocki, izvukao se radi nas.
i jesam možda imala težak život, ali ljubavi mi nikada nije falilo.
zato ako ikako možeš, popričaj sa svojom djecom ,i zajedno s njima popričaj s mužem i reci mu što može izgubiti.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 16:27   #16
prijatelji su po neki put vazniji od nas,u stvari oni nas cine prijateljima i ne poveriti se....no nije bas bitno,prijatelji razumeju kad je to bolno..
bicu grub i izvini
kocka je isto ko i alkohol,coveka dal da ostavis il ne ti necu reci i ne slusaj neke ovde,to je njihovo misljenje a ne tvoje u njihovoj situaciji,
evo recu ti nesto:ja imam velikih problema sa alkoholom sa kojim sam i bocu upoznao..te i kocku koja dusu vara
Bori se za decu i bez ikakvog straha za sebe i Bog je s tobom bez srama nit stida
oce li se izgubiti ugled ako se poveri prijateljima?
lonesome cowboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 15:22   #17
Novosti...Za vikend smo imali rasprave,,,raspravljali o svemu bitnom(sto se tice naseg braka i obitelji).Dosla sam do zakljucka da ovako dalje neide,rekla sam mu da pokupi svoje stvari i neka se izseli iz mog stana prije nego i njega prokocka ili nek napokon krene na terapije i pomgne nam svima(i meni i djeci)da predemo preko hladne planine ..............
Izabro je izseljenje..........
Istog dana (subota)pokupio je svoje stvari,pozdravio se sa djecom,rekao im da ih voli i da oni nisu nista krivi......Nakon njegovog odlaska objasnila sam djeci sto sam najbolje mogla u cemu je problem........
Jutros kad su djeca otisla u skolu,zove i moli za oprostaj,,prespavao je kaze kod prijatelja,a kad je prijatelj cuo o cemu se radi izbacio ga van...
Rekla sam mu da se moze vratit ali tek nakon terapije,,poklopio je slusalicu...
Sad sam se potpuno odlucila dat cu mu vremena do petka da se javi u kliniku kod terapeuta,a ako se nejavi predajem zahtjev za razvod braka....
kseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 16:39   #18
ispravno si postupila, i što si njega ''dovela pred zid'' da mora odlučiti i što si djeci objasnila.
znam da je teško i tebi i djeci, ali još je teže kad se dođe do dna, a on ne vidi problem, a ti i djeca patite.
želim tebi i djeci puno sreće ,a i njemu da se izliječi i shvati sa čime se ustvari kockao.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 14:56   #19
Draga Kseni, zelim Ti snagu na putu kojim si krenula! Drzim ga ispravnim! Misljenja sam da si donijela odlicnu odluku; na suprugu je da se odluci do cega mu je u zivotu doista stalo...ako on to uopce sada racionalno moze!!! Odlazak na terapiju je jedini nacin da prizna sebi i pokaze obitelji da je prihvatio problem te da ga krece rjesavati. Sve ostalo nije dostatno!!!
Biology is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 01:21   #20
Ovo je stvarno jako tužno.
Žao mi je,Kseni

Sad samo ne popuštaj i ne daj se zavarati lažnim obećanjima. Takvim ljudima treba stručna pomoć, a dok on ne pokaže volju da zbilja radi na sebi, nema tu kruha.
Svaka ti čast što se tako boriš za svoju djecu i obitelj.
Jaka si ti žena.
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.