Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2012., 10:33   #21
Pohvaljujem temu ... nisam pročitao sve postove ... inače sam iz Zagreba i razmišljam o životu u Rijeci ... Zagreb je blizu, Europa je blizu, Jadran je na dlanu kao i Gorski kotar ... jedino mi se čini da bi se ljudi u Rijeci trebali malo trgnuti i odlučiti biti najbolji tj. shvatiti da mogu biti najbolji ... malo uložiti u javni transport, infrastrukturu itd...

Split mi otpada jer me smeta to neprstano nadmetanje sa Zagrebom i cilim svitom, a inače mislim da je to okrutna sredina, kao i Zadar. Istra mi se sviđa, vjerojatno je u Puli lijepo također, no volim veće gradove.

Zadnje uređivanje Juno Anakin : 13.08.2012. at 10:39.
Juno Anakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 10:54   #22
Ako bih baš morao otići sa splitskog područja odabrao bih za preseljenje - Osijek.
Veliki grad, ali ne preveliki. Ljudi se čine pristupačniji nego u Zagrebu, općenito ne kužim tu pomamu u Hrvata za Zagrebom . Osijek je lijepo širok i zelen, centar života mu nije stara Tvrđa, nego moderni Trg (ili sam se preračunao ), sa obližnjom zimskom lukom. Tramvajima solidno povezan, nekoliko parkirališta...
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 11:27   #23
Quote:
Juno Anakin kaže: Pogledaj post
Pohvaljujem temu ... nisam pročitao sve postove ... inače sam iz Zagreba i razmišljam o životu u Rijeci ... Zagreb je blizu, Europa je blizu, Jadran je na dlanu kao i Gorski kotar ... jedino mi se čini da bi se ljudi u Rijeci trebali malo trgnuti i odlučiti biti najbolji tj. shvatiti da mogu biti najbolji ... malo uložiti u javni transport, infrastrukturu itd...

Split mi otpada jer me smeta to neprstano nadmetanje sa Zagrebom i cilim svitom, a inače mislim da je to okrutna sredina, kao i Zadar. Istra mi se sviđa, vjerojatno je u Puli lijepo također, no volim veće gradove.
Pozdrav!
Ja sam živjela tijekom studija u Rijeci i to je vjerojatno zadnje mjesto koje bih izabrala za život. Puno kiše, bure, sam centar grada ne pruža mnogo, sve veće trgovine su razasute izvan centra po gradskim četvrtima. Imam dojam da se došljacima nekako teško uklopiti u taj njihov način života i njihove običaje. Ali to sve ovisi koliko je čovjek vezan uz svoje korijene i zavičaj, ja kao Zagorka nisam mogla bez svojih šuma, vinograda, prirode čega u Rijeci nema
whiteroses is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 10:18   #24
Quote:
OrnelaD kaže: Pogledaj post
Ja sam rođena u Puli gdje i dalje živim i super mi je. Naravno, sve ovisi o tome što želite u životu.
Pula je dosta neuređen grad, prljav i tako. Ja bih ga tik tak zamijenila. A i ljudi su u kurcu.

Da nema dragih ljudi odavno bih digla sidro.
__________________
Bolje je biti tri dana čekić, nego godinu dana nakovanj.
Tamchi99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 07:06   #25
mene u zadnje vrijeme zanima karlovac

da, znam, svi mi kazu da sam luda
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 07:32   #26
Quote:
Clea kaže: Pogledaj post
mene u zadnje vrijeme zanima karlovac

da, znam, svi mi kazu da sam luda
Zašto bi bila luda? Mnogi od njih nikada nisu posjetili Karlovac koji je lijepi zeleni grad, i ima svoju povijest i kulturu. Većini je u kontekstu ratnih razaranja, i svi znaju za njega kao križanje za more no to je jako lijepi i miran grad. A što se tiče posla, ima veliku okolicu u kojoj ćeš se sigurno zaposliti jer je dosta velika potražnja.
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 09:11   #27
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
Zašto bi bila luda? Mnogi od njih nikada nisu posjetili Karlovac koji je lijepi zeleni grad, i ima svoju povijest i kulturu. Većini je u kontekstu ratnih razaranja, i svi znaju za njega kao križanje za more no to je jako lijepi i miran grad. A što se tiče posla, ima veliku okolicu u kojoj ćeš se sigurno zaposliti jer je dosta velika potražnja.
da, mene je isto odusevilo zelenilo u gradu! i okolica, i nema guzve, sve je blizu...

ja i mm nismo poslom vezani uz zg, oboje mozemo raditi od doma tako da je to svakako prednost za one koji ne ovise o poslu u zg, ali najcesce se spominje bas nedostatak posla. iako me to osobno ne pogada, opet moze biti problem, ljudi znaju bit depresivni u takvim sredinama i negativni i svakakvi. al opet, gdje u hr nije tako, osim eventualno u zg-u, al tu mi je postalo prestrasno zbog guzve, prasine, buke itd. a ona ljepsa naselja obicno nemaju potrebnu infrastrukturu za zivot s djecom, ma nis nemaju, nit selo nit grad, a cijene prestrasne
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 18:10   #28
Ne postoji najbolji grad za život, kako u svijetu tako i u Hrvatskoj. Svaki grad ima svoje prednosti i mane, stoga je važno da odrediš sebi prioritete prilikom odabira mjesta za život.
Primjerice, kakav ti mentalitet ljudi najviše paše, gdje su ti cure/dečki najzgodniji, gdje ćeš najviše napredovati u karijeri s obzirom na posao kojim se baviš, gdje su najjeftiniji stanovi, gdje je najviše zelenila, gdje ima mora, gdje ima skupih dućana i još milijun sličnih.

Najprije razjasniš sebi što ti apsolutno treba u gradu a što ne i prema tome biraš. Jer ako si navikla da možeš svako jutro birati između 15 vrsta kruha i preseliš se u ruralnu sredinu gdje se potrebno predbilježiti za svoj kruh onda ti i boravak neće biti toliko napet nakon nešto vremena. To s kruhom je naravno samo glupi primjer ali valjda shvaćaš o čemu ti pričam.
Crazy Diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 18:12   #29
sviđa mi se u zg.....ako bi morala negdje izvan toga, onda definitivno istra i to rovinj....poreč bi mi bila 2. opcija...ako imaš auto ili voliš biciklirati (kao ja), onda je tamo pun pogodak....autom se na posao može po cijeloj istri, sve je u krugu sat vremena....također, slo i italija su blizu za neke veće potrebe...do rijeke isto ima sat vremena...i ljudi su ovdje (ili se meni tako čini jer sam odavdje )
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 08:14   #30
Quote:
Clea kaže: Pogledaj post
da, mene je isto odusevilo zelenilo u gradu! i okolica, i nema guzve, sve je blizu...

ja i mm nismo poslom vezani uz zg, oboje mozemo raditi od doma tako da je to svakako prednost za one koji ne ovise o poslu u zg, ali najcesce se spominje bas nedostatak posla. iako me to osobno ne pogada, opet moze biti problem, ljudi znaju bit depresivni u takvim sredinama i negativni i svakakvi. al opet, gdje u hr nije tako, osim eventualno u zg-u, al tu mi je postalo prestrasno zbog guzve, prasine, buke itd. a ona ljepsa naselja obicno nemaju potrebnu infrastrukturu za zivot s djecom, ma nis nemaju, nit selo nit grad, a cijene prestrasne
A Jastrebarsko Ima sve potrebno za život... a prije svega mir i tišinu... Pitanje posla je jednako svuda, ja sam jedno vrijeme putovala iz Zg u Jastrebarsko, što je vremenski bilo kraće nego sa Trešnjevke do Sesveta s time da je prijevoz k tome bio bolje plaćen za ovo prvo. Tko očekuje posao isključivo u Gradu Zagrebu načekat će se, a isto vrijedi i drugdje. Ako živiš u Istri za pretpostaviti je da ćeš putovati na posao, a vrijedi i za gradove tipa Karlovca - imaju veliku okolicu tako da je auto neophodan.
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 22:07   #31
slazem se, jaska je isto super, jako lijep kraj i jako lijepa naselja s obiteljskim kucama. al meni se ipak ne svida sto ne postoji preveliki izbor, recimo skola je jedna i to je to. i nema onaj gradski stih, sve sto postoji je u jednoj ulici, koja je dosta prometna
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 00:26   #32
ja bih isto na obalu, sigurna sam vec neko vrijeme, uvijek su mi se sviđali Rijeka i Split, ali mislim da će (kad dođe do toga) biti Split. ne mogu se baš zamisliti da živim u Zadru (iako mi je super ljeti tamo) ili Šibeniku, kao ni u manjim mjestima. nego, zasto svi navodite Split kao super mjesto za zivot samo ako imas puno novaca? pa svugdje je slicno, ne moze se ni u Zagrebu bas normalno zivjeti s premalo novaca..
__________________
Obožavam jednostavna životna zadovoljstva. Ona su posljednja utočišta nas kompliciranih.
miss shopaholic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 07:48   #33
Quote:
Clea kaže: Pogledaj post
slazem se, jaska je isto super, jako lijep kraj i jako lijepa naselja s obiteljskim kucama. al meni se ipak ne svida sto ne postoji preveliki izbor, recimo skola je jedna i to je to. i nema onaj gradski stih, sve sto postoji je u jednoj ulici, koja je dosta prometna
Vidim da se ustalilo mišljenje da Jastrebarsko ima jednu ulicu...u biti ima jako puno ulica ali eto jedna je glavna. U biti ima ih toliko da se lako pogubiti. Između ostalog Jaska ima ogromnu okolicu a pod grad spada sve od Klinča Sela do Draganića. Tako da ima jednu matičnu OŠ i još 8 područnih škola, i zbog toga je u planu gradnja još jedne škole. Ono što nema su veliki trgovački centri pa je po tome idealna za one koji nisu manijaci kupovanja i ljude koji vikende provode u prirodi a ne u trgovačkim centrima. Zagreb i Karlovac su ionako preblizu pa ako baš treba tamo si za 20 minuta i manje. Inače Lidl, Plodine, Konzum i Mercator su dovoljni za osnovne životne potrebe. Mislim da je najljepše u ovom gradu što je zadržao odmak od užurbane svakodnevice, a ljudi još uvijek zdravije žive nego u velegradima.
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 01:14   #34
Quote:
miss shopaholic kaže: Pogledaj post
ja bih isto na obalu, sigurna sam vec neko vrijeme, uvijek su mi se sviđali Rijeka i Split, ali mislim da će (kad dođe do toga) biti Split. ne mogu se baš zamisliti da živim u Zadru (iako mi je super ljeti tamo) ili Šibeniku, kao ni u manjim mjestima. nego, zasto svi navodite Split kao super mjesto za zivot samo ako imas puno novaca? pa svugdje je slicno, ne moze se ni u Zagrebu bas normalno zivjeti s premalo novaca..
ma split ima jedan ogroman problem, sva industrija je prakticki unistena u gradu. vecina tvornica se prebacila u manje okolne gradove i opcine tako da nije lako naci posao. isto tako ti u gradu puno pomaze ako imas svoj auto ,iako je i kombinacija skuter + 4 zimska mjeseca autobus prihvatljiva ,ma i relativno povoljna. samo autobus nije bas neka opcija najvise zbog 2,3 ljetna mjeseca kad ti po onoj vrucini bude previse ljudi ,prije svega turista i naravno penzionera po busu sta i nije najugodnije. bicikla takoder ne igra, to jedino ako si profesionalni biciklist mozes izdrzat na onakvome terenu. mislim da ti zbog ovih stvari ljudi govore da trebas imat nesto novca jer inace je grad relativno jeftin s obzirom na velicinu i sve. imas lidl,kaufland,kerum(tko zna koliko jos :P ) a i usluzne djelatnosti imaju pristupacne cijene.

uostalom , da moram birat grad za zivjet , to bi bio upravo split. proveso sam par godina svog zivota u rijeci i u zg,a i u inozemstvu tako da mislim da imam relativno siroku sliku. Ukratko, rijeka mi je previse tmurna, industrijski grad, temperatura mi posebno zimi ne odgovara jednom obalnom gradu. ljudi u rijeci nisu losi iako mi se cine zatvoreniji od dalmatinaca. Zagreb je po mom misljenju najruzniji gradu rh. nazalost, u ovoj centralistickoj drzavi vecina radnih mijesta se otvara upravo u zg tako da mnogi nemaju izbora zivjet drugdje. ja sam iskoristio prvu priliku za pobjec od tamo. sto se ljudi u zagrebu tice...hm...uglavnom su ljudi zatvoreniji, mnogo je teze upast u neki obican razgovor sa ljudima, vecina se drzi visoko....ne znam, grad mi se po nicemu nije svidio. u osijeku sam bio svega 2,3 puta, nisam nikad zivio tamo pa se ne osjecam kompetentnim reci nesto o zivotu tamo. zadar je slican splitu ali mirniji i manji. cak bih rekao da je tamo i teze naci posao nego u st. ostali gradovi u hrvatskoj su za moj ukus premali, ali ako bih trebao istaknuti jedan onda bi rekao karlovac. jako ljep grad, jedini problem je sto su ljudi s obzirom na nedavnu proslost relativno desno nastrojeni. kome to ne smeta sigurno tamo ljepo moze zivjeti. ljudi su relativno otvoreni i lako se mozes uklopit u sredinu (ako ne pripadas nekoj nacionalnoj manjini...).



mogli ste ubacit neku anketu

Zadnje uređivanje zzz_zzz : 26.08.2012. at 01:20.
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 14:26   #35
ja ti predlažem,da ti je rjeka htjela vjerovat ili ne naj bolji odabir
imaš baš sve što možeš poželjet,za normalan svakodnevni život i više od toga.
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 13:30   #36
Iskreno rečeno,mislim da nikome ne bih mogao preporučiti da živi u Splitu,Zadru ili Šibeniku.
Nekada su to bili lijepi,zanimljivi i normalni gradovi,a danas su sve ali samo ne to.
Kao rođeni Dalmatinac meni su najljepši gradovi u Istri (ah, a Pula tek) iako svi gvore da je tamo skupo za živjeti. Potom Ogulin,Krapina,Čakovec,Koprivnica...
Gospić i cijela Lika su mi ubij Bože...
Civetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 13:51   #37
Zivjela sam u unutrasnjosti i kao neko sa mora ne bi nikad mogla zauvijek ostati bez mora,bure,... Definitivno bi ili Kvarner ili Istra. Ovisi i o vasim strukama i poslu koji zelite ali recimo Opatija, Rijeka, Pula, Rovinj, Porec bi mi uvijek igrali... Sve je blizu, i Zg, i dezela, i Italija, a i more,i gore
Poopsie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 13:56   #38
Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
Iskreno rečeno,mislim da nikome ne bih mogao preporučiti da živi u Splitu,Zadru ili Šibeniku.
Nekada su to bili lijepi,zanimljivi i normalni gradovi,a danas su sve ali samo ne to.
Kao rođeni Dalmatinac meni su najljepši gradovi u Istri (ah, a Pula tek) iako svi gvore da je tamo skupo za živjeti. Potom Ogulin,Krapina,Čakovec,Koprivnica...
Gospić i cijela Lika su mi ubij Bože...
Pula je skupa ali nema boljeg nego svako toliko sjesti u auto i otici sa suputnicima do Kopra,Trsta u shoping, špežu i na dobar kafe
Poopsie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 14:02   #39
Ja sam iz Rijeke i mislim da ću cijeli život ostati u voljenom gradu, ali ne bi ga trenutno preporučio. Glavni razlog je uništavanje kompletne industrije pa je pitanje gdje pronaći posao. Zatim, lani je Rijeka imala identičan broj kišnih dana kao London zanimljivo zar ne. Kao što je netko primjetio, svi su sadržaji razbacani po čitavome gradu i treba vremena za obilazak. Čuo sam već nekoga kako govori Istra, ne Pula već neki drugi grad. Evo, meni se to isto sviđa, neko mjesto u unutrašnjosti Istre bi mi zaista leglo
kuku is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 14:39   #40
Najbitnije je vidjeti sta zelite raditi i cime se baviti::: naci posao, a na ostalo se covjek i navikne. Tko ima novaca, taj sve moze. U Zagrebu definitivno imate jako velike mogucnosti, ima jako puno aktivnosti; i posla, i puno dogadjaja za korisno iskoristiti slobodno vrijeme nakon posla.

Ako bas mora biti grad na moru, onda Rijeka: veci je grad, sa fakultetima, blizina granice,... Ali zavisi u kojoj ste struci, ako je nesto vezano za turizam, onda moze biti bilo koji grad.

Isto tako je jako bitno da li preferirate vece ili manje gradove, jer dinamika zivota i medjuljudski odnosi su jako jako razliciti. Ja sam osobno odrasla u jednom manjem gradicu samo sat vremena udaljenom od ZG, ali sam sada u fazi kupnje stana u ZG jer ZG definitivno nudi pregrst sadrzaja tako da vam jednostavno nikad ne moze biti dosadno. A kuca mi je i dalje samo sat vremena voznje, tako da uvijek mogu otici na mali predah ako se bas zasitim uzurbanosti ZG zivota.
Vesna8888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.