Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2015., 20:38   #21
Quote:
dorotea0 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Imam problem sa sd karticom.

Odjednom mi se na mobitelu pojavilo da mi je "ostecena sd kartica" i pisalo je jos da je treba formatirati karticu.Prvo sto sam napravila sam izvadila sd karticu i ponovno ju umetnula i kasnije je ponovno pisalo da je ostecena sd kartica.Na kraju sam ju formatirala i nista se nije dogodilo.Molim vas za pomoc!!
Nađi računalo s čitačem kartica pa vidi da li je prepoznaje i ima li štogod na njoj ili je stvarno "otišla".


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 20:39   #22
Pod misliš "ništa se nije dogodilo" je da je mobitel i dalje ne može pisati po njoj ? Ako da, eventualno još možeš spojit na računalu preko adaptera/čitača kartica i formatirati pa vidjeti da li će proraditi.

Iako po tvom opisu kartica je bivša.
__________________
"Jack of all trades, master of none,
Often times better than a master of one."
Antomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 19:58   #23
Stavio sam filmove na micro sd karticu, ali televizija mi ih ne učitava..
Zna netko u čemu je problem?
Creep2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 20:13   #24
Quote:
Creep2 kaže: Pogledaj post
Stavio sam filmove na micro sd karticu, ali televizija mi ih ne učitava..
Zna netko u čemu je problem?
Daj malo više informacija. Koji je format .avi, .mp4, .mov ili nešto četvrto? Koje formate podržava tvoj televizor? Da li ti učitava druge filmove, fotografije, što se zapravo dogodi kad SD karticu staviš u televizor? Ovako je nemoguće znati u čemu je problem.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 20:54   #25
Televizor - Panasonic Viera TX-P42U20E
http://www.whathifi.com/panasonic/tx-p42u20e/specs


probao sam filmove u xvidu i avi. ali ih ne učitava.
uguram karticu u tv, i normalno ju očita, ali tamo su samo fotografije, ali kada idem na videozapise piše da ne podržava.
Creep2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 21:37   #26
Quote:
Creep2 kaže: Pogledaj post
Televizor - Panasonic Viera TX-P42U20E
http://www.whathifi.com/panasonic/tx-p42u20e/specs


probao sam filmove u xvidu i avi. ali ih ne učitava.
uguram karticu u tv, i normalno ju očita, ali tamo su samo fotografije, ali kada idem na videozapise piše da ne podržava.
Ovako na mobu ne vidim nigdje koje formate video datoteka podržava. Ali ako ti javi da ne podržava onda je u tome problem. Rješenje je da konvertiraš video datoteke u podržani format.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 22:41   #27
Ne mogu ni ja točno vidjeti koje formate podržava.. jer one papire sam negdje izgubio, tako da sam bez ičega..
Kako se konvertira, kako znam koji će format biti odgovarajući, dali je moguće da uopće ne podržava da se gleda.
Creep2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 22:46   #28
Quote:
Creep2 kaže: Pogledaj post
Ne mogu ni ja točno vidjeti koje formate podržava.. jer one papire sam negdje izgubio, tako da sam bez ičega..
Kako se konvertira, kako znam koji će format biti odgovarajući, dali je moguće da uopće ne podržava da se gleda.
A gle, moguće je da ne možeš gledati video. Mislim da bi svakako .avi trebao učitati. Ali probaj recimo konvertirati jedan film iz .avi u .mp4 i .mov pa vidi. Program za konvertiranje se zove Handbrake, besplatan je i jednostavan. Ili neki drugi free video converter nađi na netu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 23:31   #29
Quote:
Creep2 kaže: Pogledaj post
Stavio sam filmove na micro sd karticu, ali televizija mi ih ne učitava..
Zna netko u čemu je problem?
tv ti ne podrzav gledanje filmova sa kartice. mozes samo ako imas panasonic kameru i onda snimas na tu karticu, pa je ustekas u tv onda se moze gledat. ali zaboravi skinute filmove gledat tako
__________________
Homer Simpson: Bart, a woman is like beer. They look good, they smell good, and you'd step over your own mother just to get one!
MEDO11 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 08:43   #30
Quote:
Creep2 kaže: Pogledaj post
Ne mogu ni ja točno vidjeti koje formate podržava.. jer one papire sam negdje izgubio, tako da sam bez ičega..
Kako se konvertira, kako znam koji će format biti odgovarajući, dali je moguće da uopće ne podržava da se gleda.
Ja ne mogu vjerovati da si toliko bespomoćan da ne znaš u Google ukucati model svog tv-a... a imaš komp i znaš postati na forum

Osim što ih na engleskom i njemačkom ima stvarno na svakom drugom siteu, Panasonic ima i dobru podršku na hrvatskom, pa samo upišeš model tv-a i skineš upute:

http://panasonic.eu/Downloads/hr_hr/popup.html

I onda tamo piše da možeš gledatii slike i filmove s kartice samo ako:

"Data format for Card browsing:

●Photo : Still images recorded with digital still cameras compatible with JPEG files of DCFData format - Baseline JPEG (Sub-sampling 4:4:4, 4:2:2 or 4:2:0)Image resolution - 8 × 8 to 30,719 × 17,279 pixels●Video : SD-Video Standard Ver. 1.2 [MPEG-2 (PS format)] and AVCHD Standard compatible files with an audioformat that is either MPEG-1/Layer-2 format or Dolby Digital format(Files recorded with vertical frequency 50 Hz are applicable. A modified data with a PC may not bedisplayed correctly.)
●Card format : SDXC Card - exFATSDHC Card / SD Card - FAT16 or FAT32
●Compliant card type (maximum capacity): SDXC Card (64 GB), SDHC Card (32 GB), SD Card (2 GB),
●If miniSD Card is used, insert / remove it together with the adapter.
●Check the latest information on the card type at the following website. (English only)http://panasonic.jp/support/global/cs"


kao i da trebaš paziti kad vadiš karticu da je tv ne koristi jer se može zblesirati ili još nešto gore. Naravno da s vremena na vrijeme trebaš skinuti novi firmware jer se plejeri unapređuju a možda i proširuje broj podržanih formata...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 15:35   #31
Pozzz
imam jedan čudan problem sa SD karticom od 128GB
naime slažem glazbeni folder s MP3-cama za mobitel i do jednog djela nekih 5 GB je ok tj. normalno očitava i reproducira MP3, nakon toga imam u folderu MP3 datoteku ali je ne mogu reproducirati samo očitava...


mario83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 23:07   #32
Da pogodim, kartica kupljena u Kini za sumnjivo nisku cijenu?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 10:55   #33
Telefon mi ne prepoznaje sd karticu kada je stavim, kao da nije stavljena, a kada je izvadim, pise da je izvadjena!
Kada stavim drugu sd karticu, prepoznaje je!
Kada tu prvu (32 Gb) stavim u drugi telefon, prepoznaje je!
Ni fotoaparat ne moze da je koristi.
Kupljena je u prodavnici tehnicke robe.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 10:31   #34
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Telefon mi ne prepoznaje sd karticu kada je stavim, kao da nije stavljena, a kada je izvadim, pise da je izvadjena!
Kada stavim drugu sd karticu, prepoznaje je!
Kada tu prvu (32 Gb) stavim u drugi telefon, prepoznaje je!
Ni fotoaparat ne moze da je koristi.
Kupljena je u prodavnici tehnicke robe.
A telefon je crne boje ili srebrne?
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 11:25   #35
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Telefon mi ne prepoznaje sd karticu kada je stavim, kao da nije stavljena, a kada je izvadim, pise da je izvadjena!
Kada stavim drugu sd karticu, prepoznaje je!
Kada tu prvu (32 Gb) stavim u drugi telefon, prepoznaje je!
Ni fotoaparat ne moze da je koristi.
Kupljena je u prodavnici tehnicke robe.
Brzinska ideja je da je ta kartica formatirana na NTFS dok ti telefon i fotić podržavaju samo FAT32, a drugi telefon koji je čita je valjda rootan i/ili je instalirana neka aplikacija da podržava NTFS.

Ako imaš čitač kartica da je spojiš na PC pogledaj u properties te kartice šta kaže za file system.
Zyzx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 16:26   #36
Kartica je nekoliko godina normalno radila. Nemam citac kartica :-(
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 11:30   #37
Probaj formatirati tu karticu na tom telefonu na kojem je želiš koristiti. Iako ne prepoznaje file-ove moguće da vidi samu karticu i da nudi format. To je negdje pod Settings>Storage>SD Card ako se radi o Androidu. Naravno formatiranje briše sve podatke s kartice pa ih prije kopiraj.
Zyzx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2018., 10:20   #38
Evo da i ja prijavim svoj problem:

Jučer mi je prestala raditi SD kartica 32G koju sam kupio prije mjesec dana. Pojavila mi se ikonica SD kartice u lijevom uglu moba, a u samom telefonu pod Opcije gdje su mi podaci za pohranu, samo mi piše "Učitavanje SD kartice", i to traje unedogled. Probao sam je izvaditi, ponovo staviti, opet ista poruka: Učitavanje SD kartice". I to tako stoji i stoji.
Da li bi netko znao gdje je problem?
Jay Cutler is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2018., 13:10   #39
Prvo probaj karticu u drugom uređaju, ako ne radi nosi na reklamaciju. Ako radi probaj drugu karticu u mobitel, ako ne radi napravi FR. Ako ne pomogne nosi na servis.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:11.