Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2005., 00:09   #21
Phil, svaka cast

ajde da jos netko polazi u krizarske pohode, i da nisam jedini kojeg smatraju agentom velikih korporacija jer smatra da je globalno zagrijavanje obicna propaganda i ploticka floskula temeljena na mitu i dogmi. A znanstvene cinjenice pokazuju suprotno...

Istrazivanja u antarktickom ledu pokazuju da je danas koncentracija CO2 mnogo manja nego sto je bila u posljednjem milankovicevom ciklusu globalnog zatopljavanja. Uopce se dovodi u pitanju tocnos tvrdnje kako emisija CO2 uzrokuje efekt staklenika, to je jos jedna dogma koja nije znanstveno argumentirana i razjasnjena.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 03:28   #22
Quote:
Phil Lynott kaže:
Kume, svasta ti napisa u tako malo vremena.
Kume to moras promatrati iz 2 razlicite perspektive.

Jedna je odvikavanje od Monitora kao recimo od nikotina. Doleprsam ovdje, pofumam 2-3 dima i zapalim. Kako sam prekriven nikotinskim flasterima, moram to obaviti na brzaka i efikasno.

Druga perspektiva je moderatorska. Kada cijenjeni diskutanti i kolege, dapache kumovi i kumashini dodju ovdje serkati po nasem ozbiljnom () podforumu onda sam ja u dilemi. Dali biti principijelan i brisati smece, ili jednostavno sve to prihvatiti kao zdravu i duhovitu reakciju na uhodanu politicku korektnost?
Priznajem, slab sam moderator, pa se i ja prihvatim sa pajdama u kolo.
Zato umjesto one "ti ne mozes tako brzo postati koliko ja mogu brisati", ja se drzim moje "ne mozes otvoriti toliko neozbiljnih postova koliko ih ja mogu zachatati".

howbautzat?
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 03:31   #23
Quote:
Whatever kaže:
Kum dođe u 4 ujutro po našem vremenu na forum i onda se čudi da vodi monolog
Lipi moj stovani kolega. Ti me koji puta podsjecas na cipla....Gutas sve sto ti se dobaci.

Al da nije bilo tvoje reakcije, uzaludan bi bio moj komentar.

Bigaje, nisu svi ljukave ljisice kao moj kum.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 03:33   #24
Quote:
s3v3n kaže:
podržavam ignoriranje bilo kakve ekološke propagande jer iza toga stoje belosvetski masoni
Bas kao sto i ja pozdravljam ovakve postove na topicu poput ovoga.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 09:22   #25
Talking No koment.....no stejtment

Quote:
Potala kaže:
Ovo ti je prvi topic na SoN-u koji ima bar nekakvog smisla. Čestitam
Wow!!!!

Sad mogu mirno spavat. Stovise i da me djava sutra odnese znao bih da je moj zivot imao nekakvog smisla.


Quote:
Potala kaže:
Doduše, ovo mi baš nije jasno -
Koje će to prve značajnije posljedice biti? I to tek za 100 godina?
A sto ja znam? To ovaj dobri dotur spominje 2100 pa reko valjda ce onda neka terevenka. Beach party negdje u Alpama valjda.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 09:26   #26
Quote:
BladeRunner kaže:
Svi ste se usutili kao ribe. Da i to nije od globalnog zatopljavanja?
Vis kak znas. Dize nam se temperatura oko jaja pa smo zabrinuti da nam plodnost ne opane. Brzo nek Greenpeace organizira da se napravi studija tog fenomena, a Friends of the Earth neka poduzmu nesto jos korisnije - nek mi dodju puvat po jajima da se ista rashlade.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 11:30   #27
Quote:
BladeRunner kaže:
Lipi moj stovani kolega. Ti me koji puta podsjecas na cipla....Gutas sve sto ti se dobaci.

Al da nije bilo tvoje reakcije, uzaludan bi bio moj komentar.

Bigaje, nisu svi ljukave ljisice kao moj kum.
Je, kolega, ali moram i reć da nisam baš pažljivo čitao vaše postove pa sam vjerojatno zato i zagrizao
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 13:27   #28
Vis ti to doture? Ajd lako sta mene brisu i sikaniraju, evo i vlastiti kum mi se suptilno prijeti i djeluje subverzivno na topicima koje u svojoj brizi za planet revno pokrecem, lako za sve to!! Al to sta ovi environmentalisti ne cijene tvoje par ekselans intelektualne sposobnosti, to me jednostavno boli.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 13:58   #29
Težak je kruh nas prosvjetitelja
I još nas ova forumska sitnež ne cijeni dovoljno, umjesto da svako jutro zahvale Svevišnjem na našim postovima
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 14:03   #30
Davno jednom je širom Europe harala kuga. Ljudi su umirali brže nego što ih se stiglo pokopati, dobar dio stanovništva je završio u masovnim grobnicama. Tada se pojavio pokret flagelanata, ljudi koji su kugu shvatili kao Božiju kaznu, pa su, da bi zaustavili kugu, sami sebe bičevali da bi se iskupili (a i druge) od grijehova.

Danas u Europi nema više kuge, niti nekakvih ozbiljnih problema, ali je ostala potreba nekih ljudi da se iskupe od imaginarnih ili stvarnih grijehova - ne više protiv Boga (koncept koji je izašao iz mode, a polako i iz upotrebe), već protiv prirode. Umjesto bičevanja danas biraju korištenje javnog prijevoza, smanjivanje grijanja, i kojekakve proteste, koji će, isto kao i u srednje doba, ostati bez ikakvog efekta osim smirivanja njihove savjesti.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 14:05   #31


zanimljiva ideja
Desert Eagle is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 14:07   #32
Nego, nitko nije potegnuo pitanje utjecaja krava na efekt staklenika i globalno zagrijavanje. Te nesritne beštije toliko prde, i to metan, da će ozon otić kvragu ako tako nastave.

I šta ćemo sad? Triba spasit planet, a triba spasit i krave. Ako predložimo da se od krava rade bifteci, ne valja, krave pate i mi smo primitivci. Ako ne napravimo ništa, i jedemo bilje, ode ozon. Najbolje da se vratimo u društvo lovaca i sakupljača. Muško lovi, žena sakuplja
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 14:20   #33
Za krave ipak postoji samo jedno riješenje: Pojesti ih. Trudim se dati moj pridonos u tu svrhu, ali priznajem da bi mogao više uraditi (BMI mi je 24). A kravlje patnje su za dobru svrhu i njihov pridonos u borbi protiv globalnog zatopljenja.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 14:29   #34
Quote:
Secundo kaže:
Davno jednom je širom Europe harala kuga. Ljudi su umirali brže nego što ih se stiglo pokopati, dobar dio stanovništva je završio u masovnim grobnicama. Tada se pojavio pokret flagelanata, ljudi koji su kugu shvatili kao Božiju kaznu, pa su, da bi zaustavili kugu, sami sebe bičevali da bi se iskupili (a i druge) od grijehova.

Danas u Europi nema više kuge, niti nekakvih ozbiljnih problema, ali je ostala potreba nekih ljudi da se iskupe od imaginarnih ili stvarnih grijehova - ne više protiv Boga (koncept koji je izašao iz mode, a polako i iz upotrebe), već protiv prirode. Umjesto bičevanja danas biraju korištenje javnog prijevoza, smanjivanje grijanja, i kojekakve proteste, koji će, isto kao i u srednje doba, ostati bez ikakvog efekta osim smirivanja njihove savjesti.
A mozda (samo mozda, velim ) mi sami nismo nista vise doli nekakvih virusa na stanici nekog organizma. I taj organizam nas povremeno proba skrkati antibioticima ili nekim drugim lijekovima (kuga, AIDS i sl.). Osim toga pajdo povremeno ode na skijanje (ledeno doba) ili na ljetovanje (globalno zatopljenje), a nekad ide u teretanu pa imamo potrese, tsunamije i sl. A mozda su potresi kad shevi.

Ko bi to znao.....

Nedokuciva je vaseljena
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 16:31   #35
Quote:
Whatever kaže:
Nego, nitko nije potegnuo pitanje utjecaja krava na efekt staklenika i globalno zagrijavanje. Te nesritne beštije toliko prde, i to metan, da će ozon otić kvragu ako tako nastave.
Nece ozon otici k vragu (ozon ide u pm od CFC plinova) vec je metan najefikasniji staklenicki plin, mnogo mnogo efikasniji od CO2. Inace, postoje istrazivanja koja tvrde da je utjecaj metana iz krava, zivotinja, mocvara i bioloskog raspadanja na globalno zagrijavanje i do nekoliko puta veci od utjecaja CO2 kojeg covjek emitira u atmosferu.

Zato ljudi, ajmo nesto napraviti u duhu ekoloskog pokreta - jedimo krave!!!

A vegetarijancima-ekolozima bi predlozio da nam se pridruze i spase svijet od krava i metana! Ipak se treba malo i zrtvovati za ekoloske ciljeve, zar ne?
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 17:51   #36
Mozda bi se kravama moga ugradit katalizator?
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 18:07   #37
Quote:
Phil Lynott kaže:
Mozda bi se kravama moga ugradit katalizator?
Ma lakše ih je bacit na žar ili lešat.
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 00:31   #38
Re: No koment.....no stejtment

Quote:
Phil Lynott kaže:
Wow!!!!

Sad mogu mirno spavat. Stovise i da me djava sutra odnese znao bih da je moj zivot imao nekakvog smisla.
Ne, ne, ne, krivo si me shvatio. Nisam rekla da ima nekakvog smisla, nego nekakvog. To ti je umanjenica riječi koja je sama po sebi skoro-pa-umanjenica.
Nemoj si umišljati odmah
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 00:56   #39
ovo o globalnom zatopljenju je paar govorio na htvu prije nekih godinu dana i pokazivao je grafikone točno kako se ciklusi izmjenjuju i kako je ovo sada prirodni proces koji je sada u ovom trenutku na toj krivulji u točki zagrijavanja... bla, bla.. uglavnom kako je rekao pokretač topica..ovo sve kako smo mi krivi za zagrijavanje je sranje jer je to prirodni proces koji raste i pada (zagrijava se i hladi) i slažem se s tim da ova danas propaganda kao mi smo krivi.. je sranje... prirodni proces je u pitanju



ali!!!
Quote:
Whatever kaže:


Inače, Stanković je jučer pokušao uvjeriti svog cijenjenog gosta u još jednu "angažiranu" pizdariju, a to je da su ljudi u siromašnijim dijelovima svijeta "sretniji". Kao ono, on je sretan jer šeta okolo sa listom oko struka, nema kredita, nema mobitela, nema auta... Samo što je zaboravio da najčešće nema ni pitke vode i da umre u 27. od obične gripe. Sretan.
stanković je postavio pitanje kako je postavio.. moguće su razne interpretacije.. jedna je i tvoja.. ja mislim da je htio reći da li nam ovaj naš tehnološki napredak nužno donosi SREĆU... i da li je moguće da netko tko živi u nekom selu u neznamgdje i nema pristup ovoj našoj tehnologiji može biti sretniji od nas "privilegiranih"... netko tko vadi vodu iz bunara i nema mobitel i ne vozi novi model ne znam kojeg auta i ne pere kosu s pantenom može biti "sretniji" od nas.. čak je i explicitno pitao ne namećemo li mi "zapadnjaci" "tehnološki i financijski opremljeni" svoj pojam sreće nekome tko živi u nekom drugom sustavu vrijednosti...

i ne, ne mislim da je super živjeti u prašumi i umrijeti od gripe u 27oj, niti dati život za spas tuljana , niti odbijati znanstvena dostignuća, medicinska, koja ti produžavaju i spašavaju život...
ali hoću reći ako netko tko živi bez ovih naših suvremenih "blagodati" itekako može biti sretniji od nas a da pri tome ne umre od gripe u 27oj
edipa maas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 01:04   #40
i da, tu se meni paar totalno prosrao (iako mi je sve ostalo bilo ok, osim ono o bogu ) , jer je bio decidiran..kao ne, ne..ma ne mogu oni biti sretniji..oni idu po vodu u kantama... a mi koji imamo vodu iz pipe smo turbohiper sretni... ponavljam ne osporavam da je ok imati vodu iz pipe i da je time život "olakšan".. ali nemoj mi to nametati kao mjerilo koje me svrstava u "sretne"...
edipa maas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.