Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2013., 05:42   #1
Đaneri i komune

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Na desetoj godišnjici mature tako saznah da se tip koji barem dvije godine nije dvaput došao u školu a da nije bio napušen - zaredio.

Šta droga radi ljudima.
A tek one teške droze?
Pogotovo kad te teško-drogere starci natjeraju u komunu, pa im tamo ubiju i ono malo moždanih stanica što im droga nije pojela. Pogotovo ove komune vjerskog tipa koje obitavaju na našim (i šire-mediteranskim) područjima, sve je to ubibože.
Da ne pričam kako izrabljuju te ljude (jebiga, meni su i narkomani ljudi) da im besplatno rade, a hrane ih sa smetlišta ili s onim čemu je istekao rok trajanja, pa pobacaju iza skladišta dućana, i tak.

Iako, moj bratić (onaj s kviza, mamina maza) se zaigrao malo... pa su starci platili (masno) skidanje u nekakvoj scientološkoj komuni, sa saunama i curama u kući...
Komfor da, i za razliku od ostalih komuna ne treba se ništa raditi, ali ako ne popušiš scientologiju - niš od izlazaka, napredovanja na ljestvici i tak.


Premješteno s Gospe.
__________________
"(...) Religions vary in their degree of idiocy, but I reject them all.
For most people, religion is nothing more than a substitute for a malfunctioning brain." (Gene Roddenberry)

Zadnje uređivanje klonka : 10.10.2013. at 17:43.
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 07:59   #2
Meni je to s komunama super; jednu ovisnost zamijeniš drugom i bok.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 08:29   #3
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Meni je to s komunama super; jednu ovisnost zamijeniš drugom i bok.
I, kaje to rješenje problema?

Čudno, doduše, kak nemre bit ni jedna druga zamjenska ovisnost nego baš - bog!
Čokolada, seks, heklanje, čitanje, rješavanje matematičkih zadataka, ples na štangi, dubljenje na glavi... izaberi sam.

Odmah mi je to sumnjivo. Jednu tupost zamijeniti drugom tupošću - ili niš!

Pa mi je i "kolega" od bratića pričao situaciju iz jedne druge komune - da bi se riješio droge, ne dozvoljavaju ti koristiti "proste" riječi. Kurac, pička, govno, sisa, jebanje... upotrebljeno u rečenici. Pa nema ni kontakta sa suprotnim spolom (raj za pedere, doduše), moraju raditi isključivo fizičke poslove - besplatno, a na tuširanje imaju pravo jednom tjedno, subotom (ko žena Mike Špiljka u Parizu princip).

For all intents and purposes, prilikom ulaska u komunu se imaju odreći ljudskih prava.

I na kraju, obično niš od svega toga. Recidiv je nekih 80-85%. Jedino oni koji ostanu do kraja (života) tamo se ajde skinu.
__________________
"(...) Religions vary in their degree of idiocy, but I reject them all.
For most people, religion is nothing more than a substitute for a malfunctioning brain." (Gene Roddenberry)
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 08:38   #4
Quote:
BlackQ kaže: Pogledaj post
I, kaje to rješenje problema?
Koga briga? Crkva dobije malo besplatne radne snage i business as usual.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 08:44   #5
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Koga briga? Crkva dobije malo besplatne radne snage i business as usual.
Kad su meni draži narkomani neg Crkva, pa mi ih je žao.
__________________
"(...) Religions vary in their degree of idiocy, but I reject them all.
For most people, religion is nothing more than a substitute for a malfunctioning brain." (Gene Roddenberry)
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 08:48   #6
Zakaj su ti jedni điberi draži od drugih?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 08:52   #7
Je, Crkva je kriva i za narkomane i za njihovu nemogućnost skidanja s droge. :klap:

To da ljudi bježe u neku drugu ovisnost je česta i logična pojava. Nekad je to umjesto droge - alkohol, nekad umjesto alkohola kocka, a nekad umjesto svega toga - vjera.
Jednako kao što ljudi koji prožive velike tragedije u životu pokušavaju svoju psihu 'spasiti' molitvom. Tko sam ja da im sudim?

što se tiče komuna, reda tamo jednostavno mora biti...
to i jest svojevrsni zatvor, ali onaj na koji si sam pristao radi vlastitog izlječenja
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 09:03   #8
Quote:
Amelie kaže: Pogledaj post
Hvala. I pretpostavljala sam da je nešto tako malo.
Posti se i Korizma, ali nije obavezna iako se dosta ukorijenila u narodu.
Netko cijelu, netko određene dane u tjednu.

Postoje i slobodno odabrani postovi posvećeni nekom svecu, kao na primjer, sedmogodišnji post jednom tjedno prema BDM.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 09:05   #9
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Je, Crkva je kriva i za narkomane i za njihovu nemogućnost skidanja s droge. :klap:
Brijem da ovakav spin niti na Teensima ne prolazi.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 09:16   #10
Quote:
BlackQ kaže: Pogledaj post
Jel to sad nešto po novom?

Sjećam se da je Lastan (prije štrajka) pisao kako ga je baka ucjenjivala oko crkve, da neće moći biti kum ako (mislim čoh-čoh) neće ići na vjeronauk, krizmu, štaliveć...
To ne znači da je moja baka bila u pravu. Ona je prodavala spiku 13-godišnjem klincu. Lying for Jesus i ine fore.
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Brijem da ovakav spin niti na Teensima ne prolazi.
A opet bi se moglo reći da, maknemo li sarkazam, nije netočan. Eno se papa bio oglasio oštro protiv dekriminalizacije bilo kojih droga. Iako na primjeru Portugala jako lijepo vidimo da to pomaže smanjenju broja ovisnika. I onda se ja zapitam je li papa zao, neinformiran, ili je samo Vatikan preko svoje banke upleten u mafijaške poslove s drogom koji bi takvim potezom izgubili na profitabilnosti.

Da se oko nekog etičkog pitanja ne mogu odlučiti, uistinu bi dovoljno bilo da saznam stav Katoličke crkve i zauzmem suprotni.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 09:18   #11
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Brijem da ovakav spin niti na Teensima ne prolazi.
A kakav prolazi? Ovaj tvoj da su sve komune vjerskog karaktera i da Crkva tjera jadne narkomane radit?
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 09:23   #12
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
I onda se ja zapitam je li papa zao, neinformiran, ili je samo Vatikan preko svoje banke upleten u mafijaške poslove s drogom koji bi takvim potezom izgubili na profitabilnosti.
Izbacuju konkurenciju... izmedju trave ili gljiva i svecenika, koga bi velika vecina izabrala za razgovor sa Bogom?
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 09:57   #13
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Zakaj su ti jedni điberi draži od drugih?
Zbog rokenrola. Zbog umjetnosti. Zbog onih koji se nisu dali navuć na tanak led (komunu ili ovisnost). I zbog droza samih, koje su jako dobar izum ako znaš baratat s njima (ak trošiš ti drozu, a ne ona tebe).

I jer da nije bilo droza i narkomana, ne bih se naslušala jedno 88% dobrih provala u životu, kao i doživjela situacija da ti pamet stane (to je moj subjektivni plus).

Sve to nemrem reći za crkve. Crkve priznam kao poslodavce umjetnicima i to je to, otprilike. A i među njima su rijetki (uglavnom to bijahu pape i kardinali do vremena baroka) koji su imali žicu zaposliti face.

To je ukratko. Inače, bila sam napisala jedan esej na tu temu, al je predugačak za forumski medij.
__________________
"(...) Religions vary in their degree of idiocy, but I reject them all.
For most people, religion is nothing more than a substitute for a malfunctioning brain." (Gene Roddenberry)
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 10:12   #14
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
A kakav prolazi? Ovaj tvoj da su sve komune vjerskog karaktera i da Crkva tjera jadne narkomane radit?
Pa kaj ih ne tjeraju?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 10:20   #15
đaneri i religija?
a ne znam, jednu vanjsku asistenciju mjenjaju drugom, valjda iz iste potrebe, nekakve fundamentalne nesigurnosti u sebe
a i ako u priču uključiš višu silu, automatski si daješ opravdanje za vlastitu nemoć nad ovisnošću
pretpostavljam, ne mogu trkeljati jer ne poznajem scenu
ali iznenadili su me ovi postoci tih "komunalnih" recidivista, pa to je sve skupa besmisleno

aryna, i film i pjesma su mi top
al vidim da je uspavljivanje potrajalo...
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 10:22   #16
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
đaneri i religija?
a ne znam, jednu vanjsku asistenciju mjenjaju drugom, valjda iz iste potrebe, nekakve fundamentalne nesigurnosti u sebe
a i ako u priču uključiš višu silu, automatski si daješ opravdanje za vlastitu nemoć nad ovisnošću
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 10:24   #17
Jesmo na komunama? Ovom mom je sutra godinu dana... Vidjela sam ga dvaput u tom razdoblju i nikad nije bio kvalitetniji čovjek. Lijep, sav izgrađen od rada, duhovno jak, smiren, trijezan... Da je takav bio kad sam ga upoznala ne bi mu se ni krenula upucavati jer bi mislila da je iznad moje lige...
Mišma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 10:26   #18
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Je, Crkva je kriva i za narkomane i za njihovu nemogućnost skidanja s droge. :klap:
To je tvoj spin. Ja to nisam rekla, pa plješći sama sebi.

Quote:
To da ljudi bježe u neku drugu ovisnost je česta i logična pojava. Nekad je to umjesto droge - alkohol, nekad umjesto alkohola kocka, a nekad umjesto svega toga - vjera.
Jednako kao što ljudi koji prožive velike tragedije u životu pokušavaju svoju psihu 'spasiti' molitvom. Tko sam ja da im sudim?
Ok, neki se znaju skidati s dopa tako da počnu lokati ko smukovi, ali to je više zbog nesanica i potrebe da nešto, bilo šta, trpaju u sebe.
No, baš da bi netko alkoholizam/narkomaniju liječio kockom (ili popularno - kladionicom), to još nisam čula. Drugo je kad kombiniraju nekoliko ovisnosti.
Ne sudim ni ja ljudima koji traže izlaz, nego onima koji te "izlaze" pružaju na krajnje odvratan i iskorištavalački način.

Quote:
što se tiče komuna, reda tamo jednostavno mora biti...
to i jest svojevrsni zatvor, ali onaj na koji si sam pristao radi vlastitog izlječenja
Red, kako veliš, se može uspostaviti i bez iskorištavanja ljudi koji su na dnu.
Da je komuna zatvor - jest, a često i s gorim uvjetima od zatvora vulgaris.

No često sami narkomani (alkosi, po novom i kockari) ne idu tamo dobrovoljno, nego pod prisilom obitelji.
Ne znam jesi li informirana o metodama kojima se utječe na roditelje da prisile djecu da ih se natjera u komune. Doslovno "istjerajte ih na cestu", "odreknite ih se", "ne dajte im jesti"... dok se ne slome i pristanu otići u komunu.
A zašto? Jer tako skupljaju besplatnu radnu snagu, koju niti hrane, niti oblače... jedini im je trošak struja i voda za jednotjedno tuširanje. (kuće obično nažicaju negdje, donacije i tome slično)

Koga zanima, ovdje može pročitati opis komunskog iskustva jednog "pitomca" komune Cenacolo (prve dvije priče) - da se pobljuješ. Pa neka je i samo pola od toga istina.
__________________
"(...) Religions vary in their degree of idiocy, but I reject them all.
For most people, religion is nothing more than a substitute for a malfunctioning brain." (Gene Roddenberry)
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 10:39   #19
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ovi koje sam ja upoznala su baš hardkor, žena je podređena muškarcu, ne smiješ reć "o bože" jer se ne priča tako s bogom, djeca se odgajaju da postoje raj i pakao i da će ić u pakao ako budu zločesta, hardkor kreacionisti, hardkor misionari i tako.

Tu sam ja negdje shvatila da nikad od mene tolerantne osobe. Jako sam se trudila bit, ali ja to osuđujem i bok.
Tolerancija ne znači neosuđivanje gluposti poput kreacionizma. Znači samo prihvaćanje da su kreacionisti pred državom ravnopravni tebi i da ne bi bilo u redu organizirati referendum koji bi im zabranio prakticiranje njihove ideologije.

A to što će uvijek biti ljudi koji će te nazvati 'kvaziliberalom' i slično kad argumentiraš da je kreacionist ili netko sličan - kreten, znači samo da od razuma i intelektualnog poštenja više vrednuju malograđansku pristojnost i političku korektnost kojima tepaju "tolerancija".

Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
To da ljudi bježe u neku drugu ovisnost je česta i logična pojava. Nekad je to umjesto droge - alkohol, nekad umjesto alkohola kocka, a nekad umjesto svega toga - vjera.
U zanimljivu skupinu svrstavaš vjeru.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 11:02   #20
Ovdje na forumu postoji tema o Cenacolu na kojoj su pisali ljudi koji su bili u komuni i koji imaju nekog svog u komunama. Nitko nije spomenuo tezak rad u kamenolomu i odbijanje pruzanja medicinske pomoci.
S druge strane, mislim da bi price o tome kako se u komunama ostaje godinama i kako se svaki dan 3x moli krunica trebali pricati klincima u skolama da nikad ne probaju heroin.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.