Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2014., 12:50   #1
Windows 10

S obzirom da vec imamo teme za svake Windowse zasebno, smatram da je u redu postavit zasebnu temu i za nadolazeci Windows 10 kojem je izlazak planiran za oko godinu dana.

Quote:
Microsoft unveiled the next version of Windows operating system, Windows 10 at an San Francisco event.
The OS was referred by Microsoft insiders as ‘Windows vNext’, ‘Threshold’ codename by its internal development team. The next major OS will be Windows 10 and not Windows 9 as we expected.
In the video, Windows VP Joe Belfiore talks about some of the features in Windows 10, like the new Start menu, multiple desktops, and improved multi-tasking.
Quote:
Windows 10 will represents the first step in a whole new generation of Windows. It will focus on one Windows product family across devices, corporate users will find Windows 10 “familiar, compatible and productive,” said Microsoft executive Terry Myerson.
Joe Belfiore gave a demo of the OS, that shows the focus on the core experience in how the PC is evolving. It features Windows 8’s live tiles, Windows 7’s elements, Start menu, taskbar and more.
Myerson explains the reason why they Windows 9, “When you see the product in its fullness I think you will agree with us that it is a more appropriate name.”
Belfiore said that Microsoft wants to focus on personalization, to make the Windows experience particular to individual users’ tastes and preferences. “We are trying to hit this balance in just the right way.”
“Windows 10 will run across an incredibly broad set of devices – from the Internet of Things, to servers in enterprise datacenters worldwide.
Some of these devices have 4 inch screens – some have 80 inch screens – and some don’t have screens at all. Some of these devices you hold in your hand, others are ten feet away.
Some of these devices you primarily use touch/pen, others mouse/keyboard, others controller/gesture – and some devices can switch between input types.”
Joe Belfiore points out the millions of customers are still using Windows 7, and they want to make their transition to Windows 10 much more comfortable. “We want all these Windows 7 users to have the sentiment that yesterday they were driving a first-generation Prius, and now with Windows 10 it’s like a Tesla.”
“Windows 10 will deliver the right experience on the right device at the right time. Windows 10 will run on the broadest types of devices ever,” said Terry Myerson.
Vise o tome na linku - Windows 10 Unveiled
Takodjer uz video W10 ''the best Windows yet''.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 13:10   #2


Možda ne bi bilo loše tvoj post pridodati temi "Windows 9" koju bi moderatori preimenovali u "Windows 10", ili sve postove sa te teme (iz lipnja o.g.) prebaciti ovdje. Uglavnom jedna tema je previše.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 22:12   #3
Windows 10 Will Ship With DirectX 12
Quote:
In a blog post, Bryan Langley from Microsoft has written that the final version of the just-announced Windows 10 will come with DirectX 12. To be clear, the current technical preview that's available does not come with DirectX 12.

In the blog post, Langley points out that Microsoft has also been working with Epic to create a DirectX 12 branch in the Unreal Engine 4 GitHub repository. If you've been granted a pass to the DirectX 12 Early Access program, you can already kick off your development for the new API on Windows 10.

What makes DirectX 12 so interesting is that it allows developers to code much closer to the hardware, resulting in reduced overhead and therefore improved performance. This is similar to AMD's already-available Mantle API, which was designed from the ground up to deliver better performance than DirectX 11.

Of course, it's all jolly good that Windows 10 will support DirectX 12, but that doesn't really matter if the hardware support isn't there. Well, the good news is that back in March at GDC, both Nvidia and AMD confirmed that DirectX 12 will be supported on all of the current hardware, which for Nvidia are Fermi-, Kepler- and Maxwell-based GPUs and for AMD is its GCN hardware. Whether the two companies will live up to their promises remains to be seen, but we're going to remain hopeful.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 13:37   #4
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post


Možda ne bi bilo loše tvoj post pridodati temi "Windows 9" koju bi moderatori preimenovali u "Windows 10", ili sve postove sa te teme (iz lipnja o.g.) prebaciti ovdje. Uglavnom jedna tema je previše.
+1
Jobi is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 20:24   #5
Zašto bi sljedeći morao biti Windows 9 ?

Ipak ljepše zvuči Windows 10 Dvocifreni broj, čista desetica, nešto cool.
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 00:05   #6
Windows 10: The biggest problems, gripes, and missing features so far

*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 17:38   #7
Što točno fali Win7? Zašto moraju stalno radit nove i drukčije programe, što se ne mogu jednostvno stari poboljšat?

Kolika je razina kustomizacije win 10?
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 18:29   #8
O jbt, windows 7 je iz 2009 godine.. Pa moraju nekaj novo izmišljavat..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 19:13   #9
Za sada mi se svida. Cak i ova TP verzija radi dosta stabilno.

No naucen sam na notifikacijski sustav iz Mac Os-a sto mi nedostaje. Jos kad bi njega nadogradili.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 08:21   #10
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
O jbt, windows 7 je iz 2009 godine.. Pa moraju nekaj novo izmišljavat..
to je bar lagano skuziti osmi.. poboljsavas li postojece dajes i besplatni update kao sto je red.. poboljsas li postojece i nazoves drugim imenom e to je novi produkt i kosta nofce.. vrlo jednostavno.. desetka nece biti besplatna kao sto si vec shvatio.. update sedmice bi bilo.. a od cega ce onda siromahi u microsoftu kupovati peciva za dorucak???

unknown jesi li skuzio da TP verzija ima keylogger koji biljezi i salje microsoftu sve sto radis?? svako slovo bas
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 14:38   #11
Meni zasad najzanimljiviji detalj je kaj dolazi sa DX12.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 00:42   #12
nema nista zanimljivo ni bolje sto 7ica nema
gejmer nisam a brži starup za par sekundi mi nist neznaci

tim gore sto su i 8ica i 10tka ruzni ko ... fujjj
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 14:54   #13
Imam instaliran Windows 10, evaluation copy 9860 (najnoviji win 10 dakle).
Dojam je da je puno intiutivniji od 8 i 8.1, te je sada pratkički identičan 7-ici po lakoći korištenja.

Vratili su klasičan start meni i dodali live tilove, iako meni ti tileovi izgledaju nepotrebnima, a definitivno nisam fan izgleda tog metro sucelja, pa makar bila riječ samo o ikonicama. Jako je loše to da je poneki tekst oštar, drugi tekst je previše zaglađen (kao da je primijenjen žestok anti aliasing) pa sve skupa izgleda kao neka igračka.

Problem je i da je po mom iskustvu 10 technical preview dosta nestabilan, pogotovo spor.

Iza haube ima promjena (notifikacije, desktopi, task view) ali sve u svemu po meni puno vize ni za što, 7-ica je puno brža i stabilnija te jednako laka za korištenje.
dzohar dudajev is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 14:46   #14
Nisam naišao na podatke o performansama. Ima li ikakve razlike ispod haube od Win7? Ili se radi samo o još jednoom estetskom zahvatu?
DirectX se lagano updejtira postojećem OS-u.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:56   #15
Quote:
dzohar dudajev kaže: Pogledaj post
Imam instaliran Windows 10, evaluation copy 9860 (najnoviji win 10 dakle).
Dojam je da je puno intiutivniji od 8 i 8.1, te je sada pratkički identičan 7-ici po lakoći korištenja.

Vratili su klasičan start meni i dodali live tilove, iako meni ti tileovi izgledaju nepotrebnima, a definitivno nisam fan izgleda tog metro sucelja, pa makar bila riječ samo o ikonicama. Jako je loše to da je poneki tekst oštar, drugi tekst je previše zaglađen (kao da je primijenjen žestok anti aliasing) pa sve skupa izgleda kao neka igračka.

Problem je i da je po mom iskustvu 10 technical preview dosta nestabilan, pogotovo spor.

Iza haube ima promjena (notifikacije, desktopi, task view) ali sve u svemu po meni puno vize ni za što, 7-ica je puno brža i stabilnija te jednako laka za korištenje.
Treba uzez u obzir da se na ovome jos uvijek radi, jer release date je negdje za ravno godinu dana tek.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 07:37   #16
Vama "kojima nije do metro slučelja" ajde više svatite da je to Microsoftov imidž... brend... jedva čekam desetku, ali najmanje zbog tog jebenog starta... neznan sta ste se uvatili toga... ja se samo nadan da ce radit jos bolje nego sta 8.1 radi...
__________________
You don't know what you got until it's gone.
hifilofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 13:31   #17
Molim pomoć... može li mi netko poslat screenshot Win10 defaultnog start menua. Dakle sa svim onim defaultnim tielovima koji dođu prilikom instalacije. Poželjna što veća rezolucija i što bolja kvaliteta slike

Hvala
Zujoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 13:10   #18
Microsoft will ship new web browser 'Spartan' with Windows 10
Quote:
Spartan, the codename for what some thought was Internet Explorer 12, is actually a new Microsoft web browser altogether, which will ship with the upcoming Windows 10.

This information was revealed by Microsoft analyst Mary Jo Foley, reports Ars Technica. According to Foley's sources, Spartan is codename for a "new, light-weight browser" that will ship with Windows 10 alongside a backwards-compatible version of Internet Explorer 11.

The new "Spartan" browser includes extension support, separate desktop and mobile versions, and utilizes Microsoft's Chakra Javascript engine and Trident page rendering engine. It is said to have a look and feel similar to Chrome or Firefox.

Internet Explorer is coming up on its 20th birthday in August 2015. Whether Spartan will overtake IE completely, leaving IE 11 as its final version, is unknown. We've reached out to Microsoft for comment and will update with any new information.

It's possible that Microsoft will demo Spartan at its upcoming Windows 10 press event in January. IGN will be in attendance.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 16:58   #19
Ne treba nam dva browsera koja dolaze u samom OS-u. Neka se odluče za jednog ali da ga onda naprave kako se spada. Ako će se fokusirati na Spartan u novijim verzijama, onda neka izbace IE iz Windowsa.
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 19:28   #20
Windows 10 LIVE konferencija - traje još uvijek.
http://news.microsoft.com/windows10story/
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.