Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2014., 14:50   #1
Zajednički život u 1. godini veze?

Mislim da sam u naslovu rekla najbitnije, ali da pojasnim svoje pitanje...

Trenutno sam u vezi 9 mjeseci i dečko je predložio da živimo skupa. Ja sam ga zamolila da pričeka još malo jer nisam spremna za to. Točnije bojim se kako bi to moglo ispasti. U prve dvije veze sam vrlo brzo uletila u zajednički život. U prvoj vezi nakon 6 mjeseci, a u drugoj nakon 5 mjeseci s tim da sam se ja doselila njima. U ovom slučaju bi on došao živjeti kod mene.
Bojim se da su moje prve dvije veze završile loše između ostalog i jer sam jurila u sve te ozbiljne stvari puno prebrzo.

Zanima me što vi mislite o tome i kakva su vaša iskustva te da li bi početak zajedničkog života prerano mogao utjecati na vezu dugoročno?

Možda je ovo glupo pitanje jer će te vjerojatno reći da radim onako kako se osjećam, ali stvar je u tome da više ne vjerujem svojim osjećajima jer su me doveli u sr..e više puta, samo zato što sam se prepustila. Sad pokušavam razmišljati objektivno bez obzira što sam zaljubljena pa sama sebe opterećujem sa puno pitanja.

Sad i vas malo opterećujem tj gnjavim da bi meni bilo lakše.
scarlett2154 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 14:56   #2
Nema tu nista lose da pocnete skupa, bar ces sto prije vidjeti jel jeste tim ili niste.

Zajednicki zivot je najbolji pokazatelj, osim ako tebe ne zanima samo torbanje dok ne naidje nesto bolje.
sinnnke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 14:58   #3
Koliko imas godina i cime se bavis (radis ili studiras i sl.)? Meni se, ovako vremesnoj , ne bi dalo predugo nalaziti po gradu, pa malo ja kod njega, pa on kod mene. Ipak najbolje upoznas osobu kad zivis s njom.

Ali prvo moras upoznati sebe. Ja bih svakom preporucila da barem neko vrijeme zivi sam.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 14:58   #4
Ako još nisi sigurna oko vašeg zajedničkog života onda niti nemoj.Ja mislim da je 6 ili 5 mjeseci koliko ti je trebalo u prva dva puta da počneš živiti zajedno sa dečkom prerano.Prerano je i nakon 9 mjeseci.Naravno svako iskustvo je drugačije al dok nisi sigurna nemoj.Možda zbog prva dva iskustva sada "pušeš na hladno"...ali svejedno nemoj.By the way koliko ti je godina?
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:10   #5
Ja bih ti rekla da, tvoje druge dvije propale veze nisu istoznacne sa ovom koju imas sada.
Isto, na tvom mjestu razmislila bih da li su se te veze raspale zato sto ste nespremni poceli zivjeti zajedno ili bi se raspale bez obzira.

Ako sad zanemarimo vremenske okvire - sto bi tebi znacilo da si spremna?

(znam da si zamolila neku objektivnost - ali bojim se da tako nesto ne postoji )
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:16   #6
mi smo poceli zivjeti zajedno 10 mj nakon pocetka. mene bilo frka, dogovorili smo da cemo probati i ako ne uspije da necemo prekidati nego eto, pokusat mozda kasnije opet. takodjer, dogovorili smo pravila zajednickog kucanstva i zaduzenja okvirna u kuci prije useljavanja
to je bilo prije 19 godina
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:19   #7
@summer - jel on dobio svoj dio pranja i peglanja od početka?
baš me zanima!

@nadovezala bih se na nausikaja - tvoje 2 veze prije nemaju veze s ovom vezom, ali baš nikakve. osim toga, za neke stvari čovjek nikad nije spreman. ako se ne osjećaš dobro po tom pitanju, nemoj useliti,to je isto skroz ok, stignete, neće se ništa dogoditi. pogotovu ako ste mladi ili ne daj bože još studiraš. pomalo.
ali isto tako nemoj se bojati i raditi od muhe slona, ako si pašete kao osobe i razumijete se i misliš da možete funkcionirati u praktičinim stvarima skupa - kuhanje, pranje, budžet i sl. - kreni i još je on kod tebe, znači na tvom terenu, što je tebi olakšanje ipak...
papricica2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:22   #8
Quote:
scarlett2154 kaže: Pogledaj post
Točnije bojim se kako bi to moglo ispasti. U prve dvije veze sam vrlo brzo uletila u zajednički život.
Točnije, bojiš se da bi i s njim prekinula ako bi živjeli zajedno?
Mislim da je bolje i to nego da potrošiš puno godina na osobu za koju bi na kraju zaključila da s njom ne možeš živjeti. Nakon 9 mjeseci nije baš neko uletavanje, ako su sve druge stvari posložene, al možda i nisu pa ću napomenuti da se meni ne sviđa kad se lik tako na svoju inicijativu "priženi", al to je eto samo moje skromno mišljenje.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:23   #9
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Koliko imas godina i cime se bavis (radis ili studiras i sl.)? Meni se, ovako vremesnoj , ne bi dalo predugo nalaziti po gradu, pa malo ja kod njega, pa on kod mene. Ipak najbolje upoznas osobu kad zivis s njom.

Ali prvo moras upoznati sebe. Ja bih svakom preporucila da barem neko vrijeme zivi sam.
Meni odgovor isto ovisi o parametrima koje si navela.
Kada sam započela ovu vezu bila sam relativno mlada, studentica itd., tako da zajednički život godinama nije došao na tapetu.
Da sada započinjem vezu, sve bi to išlo sigurno puno, puno brže.

Inače, autorice, ne uspoređuj si veze u smislu s ovim sam ovako s onim onako pa je ispalo ovako. Niti si ti više ta iz vremena tih veza, niti je tvoj partner isti kao neki tvoji prijašnji partneri.
Ako se ne osjećaš spremnom-nemoj.
Ako se osjećaš spremnom-zaboravi na prijašnje veze.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:27   #10
Quote:
papricica2015 kaže: Pogledaj post
@summer - jel on dobio svoj dio pranja i peglanja od početka?
baš me zanima!
nije "dobio" fino smo podijelili po preferencama dogovorno
(peglanje nitko nije dobio )
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 16:01   #11
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Zašto?
Iz dva razloga. Zrelija sam nego tada, automatski bi i odnos brže postao zreliji.
Drugo- imam uvjete za samostalan život koje kao studentica nisam imala (pa i kada nam je veza postala zrela, morali smo čekati realne uvjete za život skupa)

edit: zašto je obrisan post na koji odgovaram
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 16:46   #12
Quote:
scarlett2154 kaže: Pogledaj post
Mislim da sam u naslovu rekla najbitnije, ali da pojasnim svoje pitanje...

Trenutno sam u vezi 9 mjeseci i dečko je predložio da živimo skupa. Ja sam ga zamolila da pričeka još malo jer nisam spremna za to. Točnije bojim se kako bi to moglo ispasti. U prve dvije veze sam vrlo brzo uletila u zajednički život. U prvoj vezi nakon 6 mjeseci, a u drugoj nakon 5 mjeseci s tim da sam se ja doselila njima. U ovom slučaju bi on došao živjeti kod mene.
Bojim se da su moje prve dvije veze završile loše između ostalog i jer sam jurila u sve te ozbiljne stvari puno prebrzo.

Zanima me što vi mislite o tome i kakva su vaša iskustva te da li bi početak zajedničkog života prerano mogao utjecati na vezu dugoročno?

Možda je ovo glupo pitanje jer će te vjerojatno reći da radim onako kako se osjećam, ali stvar je u tome da više ne vjerujem svojim osjećajima jer su me doveli u sr..e više puta, samo zato što sam se prepustila. Sad pokušavam razmišljati objektivno bez obzira što sam zaljubljena pa sama sebe opterećujem sa puno pitanja.

Sad i vas malo opterećujem tj gnjavim da bi meni bilo lakše.
Priklanjam se onima koji tvrde da je zajednički život odličan katalizator svakog odnosa - ili preživiš, ili pogineš

Naravno, ulogu igraju i godine i namjere i tako..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 17:57   #13
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Koliko imas godina i cime se bavis (radis ili studiras i sl.)? Meni se, ovako vremesnoj , ne bi dalo predugo nalaziti po gradu, pa malo ja kod njega, pa on kod mene. Ipak najbolje upoznas osobu kad zivis s njom.

Ali prvo moras upoznati sebe. Ja bih svakom preporucila da barem neko vrijeme zivi sam.
Meni je 28, njemu 33. Radim i studiram. On isto radi ali sezonski.
scarlett2154 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 18:11   #14
Quote:
scarlett2154 kaže: Pogledaj post
Meni je 28, njemu 33. Radim i studiram. On isto radi ali sezonski.
Tako sam i ja do nedavno i mislim da bi mi bio jako velik problem viđati se s partnerom. Ja fakat nisam imala vremena ni za sto.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 18:12   #15
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Točnije, bojiš se da bi i s njim prekinula ako bi živjeli zajedno?
Mislim da je bolje i to nego da potrošiš puno godina na osobu za koju bi na kraju zaključila da s njom ne možeš živjeti. Nakon 9 mjeseci nije baš neko uletavanje, ako su sve druge stvari posložene, al možda i nisu pa ću napomenuti da se meni ne sviđa kad se lik tako na svoju inicijativu "priženi", al to je eto samo moje skromno mišljenje.
Da, znam da je to nerazumno i da moja trenutna veza nije ista kao one prije nje, ali eto, nisu svi strahovi racionalni, a ja stvarno želim da ova veza uspije.

Ja sam podstanar a on živi kod roditelja tako da je jedina opcija da on dođe k meni jer ja sigurno ne planiram kod njegovih roditelja.
scarlett2154 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 18:24   #16
A dal ti vidis/zelis buducnost s njime?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 19:27   #17
Mi smo počeli živjeti zajedno nakon mjesec dana veze I eto, uskoro brojimo dvije godine zajedničkog života. Ono što je najvažnije je to što smo oboje osjećali da je to to, iako smo se kratko poznavali. Ponekad jednostavno znaš. Ako nisi sigurna, pričekaj
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 20:00   #18
mi smo poceli zivit skupa nakon svega nekoliko izlazaka
Hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 20:02   #19
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nije "dobio" fino smo podijelili po preferencama dogovorno
(peglanje nitko nije dobio )
Divno, svidja mi se vaš koncept Prvo sve dogovori pa onda useli!
a nek si pegla svatko sam sebi, hehehe
papricica2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 20:16   #20
Quote:
Hope kaže: Pogledaj post
mi smo poceli zivit skupa nakon svega nekoliko izlazaka
Posli niste ni izlazili vele?

Autorice, ova priča bi tribala bit različita od prijašnjih. Prvo, ne ideš na njegovo da se moraš privikavat na sto kompromisa, drugo, ovo bi triba bit zreliji klipan od 33 godine koji neće zloupotrebit tvoje gostoprimstvo. Ipak, odma postavi pravila, tako da zna koliko ga košta odlazak od roditelja.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.