Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 22:30   #941
Pitanje za one koji imaju i žohare i mačke u stanu: je li kaj od tih kuglica, sprejeva, pjena i ostalog otrova opasno za mačke?

Ja sam isto u neboderu i vodimo rat protiv žoharske gamadi svako malo, ali me strah sipati svašta po stanu jer imam dvije male mačje blentače koje baš moraju strpati u usta sve što nađu, ma bar gricnuti, onak za probu.
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 09:16   #942
Zna li tko gdje kupiti bornu kiselinu u prahu? U ljekarnama u kojima sam pitala je nemaju. Tnx.
glogovlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 09:39   #943
Mission impossible...

Dragi svi koji ste se uspješno riješili ovih gadova...mučim se već godinu dana s njima, pojavili su se tijekom prošlog ljeta, mali, bebe žohići (da, već im tepam)...nekoliko sam puta zvala dezinsekciju, mislim da mi je stan bio šprican nekih 6 puta do sada. Uglavnom su ti mali u pitanju, tu i tamo nađem kojeg većeg - riječ je o smeđim žoharima. Tijekom time sam, u jednom periodu, nalazila samo velike, no ne u tim količinama kao male. Kako je zatoplilo, tako su se pojavili opet bebači---svako jutro pometem preko stotinjak mrtvih, nešto malo manje od zadnjeg špricanja (prije cca 2 tjedna).

Jučer sam napokon postavila i Bumortin, kupila sam dva paketa za stan od 36 m2, nek se nađe, no skeptična sam, budući mislim da mi dolaze iz stropa, jer je spušten knaufom, a to navodno, jako vole, a kuglice sam postavila po podu (dio po nekim rupama u stropu). Inače je zgrada u centru Zagreba, stara, vidim mrtve smeđe tu i tamo po stubištu, susjedi kažu da baš nemaju problema (kak onda ja imam??!!), stan mi je čist i uredan, hrane gotovo uopće nemam u kući jer sam rijetko i doma...sljedeći korak mi je zasilikonirati apsolutno sve rupe, ispod i iznad lajsni, po stropu (gdje je moguće)...ne znam više kaj da radim...stan ne mogu prodati još godinu dana (prva nekretnina, porez i to),. no ozbiljno razmišljam i o tome od kad sam u snu osjetila da žohar hoda po meni :/:/

Moje pitanje - kako vi nađete gnijezdo? Jajašca...? Ja nisam uspjela - skužim di ih ima više - npr u wc-u ih ima najviše, padaju sa stropa u školjku, pod ih je prepun...imam dosta rupa u knaufu, oko bojlera, dio sam popunila no nisam uspjela sve, pa ih onda vidim u predsoblju dosta, nešto malo u kuhinji/dnevnom...mislim, kak da skužim odakle dolaze kad su posvuda? Ovi iz deratizacije mi isto baš nisu dali previše pametnih savjeta...a ja sam već stvarno luda...dan započinjem skupljanjem žohara...

Hvala na korisnim savjetima...
PS... is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 00:17   #944
a čuj rat, pogotovo ako je starija zgrada u pitanju, ja sam u relativno novoj i već 13 godina ih nisam uspio smaknuti
začepi sve ventilacijske otvore , uskrati svaku mogućnost da dođu do vode i hrane , izbaci sve stvari kompletno van ,u to vrijeme obavi bar dva velika temeljita prskanja unutra mjesec dana , bude bolje sigurno , još kad zahladi bude mir bar 9 mjeseci
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 23:26   #945
Pozdrav!

Pozdrav svima, evo izgleda da i ja imam problem sa zoharima!

Zivim u stanu u novogradnji, zgrada stara par godina. U stan sam doselio prije nekih 9 mjeseci, prije mene u stanu nije zivio nitko!

Prije tri dana smo navece vidjeli zohara na podu, nismo tome pridodavali nikakvu pozornost, mislili smo da je to neka buba. Ubili smo ga i bacili.

Jucer sam navece na balkonu vidio dva komada i skuzio da bi to mogli biti zohari. Danas ujutro kad sam krenuo na posao, otvorio sam kupaonu i jedan je projurio preko kupaone. Sve sam ih pobio naravno. Kad sam vidio tog u kupaoni, odmah sam pozatvarao sve prozore i otisao na posao.

Sad sam se evo vratio sa posla i u stanu nema niti jednoga, sve sam detaljno pretrazio, ali na balkonu ih ima podosta, samo se stvaraju novi. Cim sam otvorio vrata balkona jedan se stvorio u stanu, nisam ga vidio kako ulazi ali predpostavljam da je dosao sa balkona. I evo sada sam ih vec 5 pobio vani. Kao da se od nekuda stvaraju, jer ne vidim od kuda izlaze.

Ono sto me muci je sto nisam siguran jeli to zohar ili strizibuba. Danas sam procitao sve postove na ovom topicu i citao na wikipediji. Koliko znam postoje dvije vrste zohara kod nas, njemacki (smedi) i orijentalni (crni). Ovaj moj je crni, ali postoji jedna strizibuba koja jako nalikuje tom zoharu, pa nisam siguran jeli to strizibuba ili orijentalni zohar!

Znaci ovo su vrste zohara, i tu se vidi kako izgleda orijentalni zohar:



Ovo je ta kućna strizibuba koja nalikuje na orijentalnog žohara:



A ovo je ono sto ja imam:









Ljudi jel to žohar, jel to ova strizibuba koja jede drvo? Šta je ovo?
Tu ste uglavnom ljudi koji imate zohare, jeli ovako izgleda orijentalni žohar?

Sad idem spavati i sutra rano ujutro bacam sve iz stana, cistim podove, plocice domestosom. Uzimam silikon i silikoniram sve rupe oko cijevi po stanu, i onda idem po otrove i da vidimo sta je to. Procitao sam cijeli topic i jos vise pa ne trebam neke savjete! Samo me zanima koji je ovo vrag? Jel to žohar ili neka buba?

Zadnje uređivanje Le Savage : 31.07.2017. at 23:55.
Le Savage is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:00   #946
dodatno

Evo sada sam ih malo promatrao pa da napisem kako se ponasaju.

- ne bjeze od svjetla, nije da idu na njega, ali niti ne pobjegne ako ga upalim
- tesko se krecu po skliskom terenu, po laminatu kao da "šlajfaju"
- po vanjskim keramickim plocicama hodaju, ali nemogu se uspeti na glatku PVC stolariju, mozda mogu ali tesko
- primjetio sam da se penju po fasadi, koja je grbava, granulacija 2
- vjerovatno mi dolaze negdje odozdola, iako je stan na zadnjem katu, pa ako je rijec o strizibubi koja jede drvo, moguce je da imaju leglo na potkrovlju.
- ne lete, odrasli, bebu sam vidio da leti, iako mozda je to neka sasvim druga buba
- u stanu ih nema, dolaze izvana, stan mi je sad pun buba mara, iako je cijeli dan bio zatvoren
- ovaj kojega sam jutros ulovio u kupaoni je vjerovatno dosao iz vana kroz prozor, jer je bio na podu tik ispod prozora
Le Savage is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 19:27   #947
Le Savage, na tvojim slikama nisu žohari. Nekakvi kornjaši jesu, rekla bih trčci (posljednje dvije slike).
Cadillac_Tramp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 09:58   #948
Quote:
Cadillac_Tramp kaže: Pogledaj post
Le Savage, na tvojim slikama nisu žohari. Nekakvi kornjaši jesu, rekla bih trčci (posljednje dvije slike).
Da evo sad sam siguran da nije zohar, nego neka buba. Svatko ju drugacije zove i posvuda ih sad ima, puno ljudi se javljaju da imaju u stanovima te bube.

Uglavnom idu na svijetlo, ali ne zele se nastaniti u stanu.

Razlika izmedu te bube i orijentalnog zohara je sljedeca:

- zohar ima krila, iako ne leti, ova buba nema krila kao zohar vec drugacije
- buba jako tesko hoda po glatkim povrsinama
- buba je jako ranjiva, znaci malo ju klopis i mrtva je, zohar je cvrsci
- jako su slicni, bas jako slicni, ali da se po slikama koje sam postao gore vidjeti razlika
Le Savage is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 22:05   #949
POMOĆ!!!!!

Inace sam ajmo rec "ovisnica"o ciscenju,mrvicama,svemu ostalome sto ne stoji na svome mjestu...usisavam ponekad i tri puta dnevno i veceras SOK!!!!

Ugledam bubetinu (izgleda prokleti zohar) i to velicine nekog skoro pa 1cm...u sobi...
Prvo sam pomislila da sam si umislila da je to zohar (jer te zivine znam cesto vidati vani na dvoristu)...
Da bi ajmonrec zaboravila na nju i odem u hodnik ugledam istu tu zivinu manju...klepila sam ju da je palacinka od nje ostala...naravno googlajuci otkrila da su to zohari...

Sada me zanima ODKUDA DA KRENEM?????....Kuca mi je onak srednje velicine...starije gradnje...u kuci ima podosta stvari i iskreno ni sama ne znam kaj da sada radim????...(osim preseljenja)....

Prva stvar koja me zanima dal je moguce da se eto nasla ta dva mala gamadi sama unutra????...poznato je kod mravi da nije samo jedan i da ih ima punooo vise...Inace imam s njima problema u nekom periodu godine ali ih uspjesno rjesim kucicama...

Drugo jos BITNIJE pitanje...KOLIKO SU ONI OPASNI????...Imam troje klinaca...i iskreno mene samu je strah sada spavati a klincima ne smijem ni spomenuti...
bucikaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 10:45   #950
Upomoć upomoć, muči me ista muka pronašla sam u kući i na terasi dva tri puta u zadnjih tjedan dana beštije za koje nisam imala pojma što su pa su mi rekli da je to smeđi žohar. Nikad se nisam susrela s njima. Čitala sam postove pa Vas molim pomoć gdje kupujete Bumortin i koliko košta?
Dali ste imali iskustva sa službama za dezinsekciju i koliko košta jedan njihov posjet.
Ima li netko ko se uistinu uspio riješiti gamadi?

Ja ne mogu spavati od straha da ne počnu gmizati po meni pa zahvaljujem na svakom dobrom savjetu
mini maximus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 22:25   #951
Bumortina ima u biljnoj ljekarni Filos. Zguglaj ih.ja sam ga kupila prije više od god dana i koštao je 50kn,mislim da je 10 tih valjčića u kutiji.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 23:52   #952
Na žalost susrećem se sa žoharima stalno iako ih u kući za sada nemam. Ali gdje god mrdnete naletite na njih.
Uspjevala sam ih donijeti kući vjerojatno sa stvarima kupljenim u dućanima. Bilo što da donosite kući dobro pregledajte i pretresite.
Neki dan sam kupovala odjeću i cipele za svadbu, rezultat je bio jedan mrtav na tepihu. I na vanjskoj strani kuće na PVC stolariji poveći mislim da je smeđi prugasti žohar , a taj može i letiti. Mogao je doći i drugim putem do prozora, moguće da ga nisam ja donijela.
U jednom stanu sam digla reklamne novine sa stepenica i iz njih su poispadali crni žohari. Kupila sprej i kućice, poubijala na licu mjesta što se dalo ubiti, obavjestila ostale stanare.

Jednom sam bila u gostima i crni orjentalni ogroman na plafonu. Ubijen nakon sat vremena pomnog približavanja subjektu. Orjentalni dolaze ventilacijama, moguće i odvodima, kroz prozore. To smo sve zalijepili. Ali on odsvakud može doći pogotovo ljeti.

Treba stavit mreže za kukce na prozore, time ćete spriječiti raznorazne insekte da vam upadaju u kuću pogotovo privučeni svjetlosti.
Pazite gdje spuštate torbice, i tu se mogu zavući. Jednom sam sa posla u torbici donijela žohara kući.

Ovi za deratizaciju to nekad ne odrade kako treba, a kako bi imali posla. I treba svo smeće očistiti i da sudjeluju u deratizaciji iz cijele zgrade.

Kad upoznate prvog žokija nikad više neće biti zabune. Te brčine, brzina trka se ne zamjenjuju nizakakvog drugog insekta. Nema veze koja vrsta ili veličina znat ćete da je to gospodin žoki.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 09:59   #953
Kratko pitanje, da li je ovo žohar?

Poslano sa mog Redmi 3S koristeći Tapatalk
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 08:16   #954
Quote:
jane kaže: Pogledaj post
Kratko pitanje, da li je ovo žohar? http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...80fbf2ba11.jpg

Poslano sa mog Redmi 3S koristeći Tapatalk
Kratki odgovor - da :-/

Zadnje uređivanje City : 19.09.2017. at 13:36.
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 23:29   #955
običan selotejp, recimo onaj smeđi široki, bacit koju odrezanu traku u kutak neki, za mjesec dana bude krcat zaljepljenih mrtvih žohara

dođu jesti ljepilo zakače se i ne mogu nazad
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 00:36   #956
Pozdrav, u stanu smo već duži niz godina i nikad nismo imali žohare, mrave tu i tamo. Nedavno je bilo špricanje protiv žohara na razini cijele zgrade i dva tjedna nakon toga izgleda da su se pojavili kod nas?? Oni smeđi ljigavi, javljaju se predvečer, navečer, zasad samo u kuhinji.. može li to špricanje biti nekako povezano s njihovom pojavom?
Logunova is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 00:58   #957
Quote:
Logunova kaže: Pogledaj post
Pozdrav, u stanu smo već duži niz godina i nikad nismo imali žohare, mrave tu i tamo. Nedavno je bilo špricanje protiv žohara na razini cijele zgrade i dva tjedna nakon toga izgleda da su se pojavili kod nas?? Oni smeđi ljigavi, javljaju se predvečer, navečer, zasad samo u kuhinji.. može li to špricanje biti nekako povezano s njihovom pojavom?
Možda su pobjegli svi vama...
Šalu na stranu, u dva podstanarska stana smo imali žohare, i riješili smo ih se u oba u manje od mjesec dana. Recept?! Vjerovatno ovdje ima sličnih varijacija.
Pratiti gdje se najviše pojavljuju, uglavnom je to kuhinja ili wc.
Nabaviti silikon i redom sve rupice u kuhinji/wc-u popuniti: oko cijevi, lajsne, rupe u zidu, odmaknuti ukoliko je moguće donje kuh. elemente i popuniti isto tako lajsne, preko utičnica nalijepiti selotep.. Traži nešto vremena, ali se pokazalo efikasno. Nama su se pojavljivali u gornjim kuhinjskim elementima, pa sam prokužila da se zavlače iza elemenata gdje su kuke na zidu...
Od sprejeva jedino šta je u našem slučaju djelovalo je Raid pjena (crvena boca sa dugom pumpicom) - kad se sve silikonom popuni, onda posprejaš redom lajsne, oko sifona, cijevi...

Zadnje uređivanje cosmicstorm : 27.09.2017. at 00:59. Reason: tipfeler!
cosmicstorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 10:02   #958
Quote:
Logunova kaže: Pogledaj post
Pozdrav, u stanu smo već duži niz godina i nikad nismo imali žohare, mrave tu i tamo. Nedavno je bilo špricanje protiv žohara na razini cijele zgrade i dva tjedna nakon toga izgleda da su se pojavili kod nas?? Oni smeđi ljigavi, javljaju se predvečer, navečer, zasad samo u kuhinji.. može li to špricanje biti nekako povezano s njihovom pojavom?
Da li se špricalo i kod Vas u stanu?
Žohari uglavnom nakon dan dva krenu kolati po zgradi, putem ventilacije najčešće. Glavni problem dezinsekcije zgrada je taj da uvijek postoji netko u zgradi tko je žarište infestacije, ali ne dozvoljava da mu se uđe u stan.
dezinsekcijad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 17:24   #959
Quote:
dezinsekcijad kaže: Pogledaj post
Da li se špricalo i kod Vas u stanu?
Žohari uglavnom nakon dan dva krenu kolati po zgradi, putem ventilacije najčešće. Glavni problem dezinsekcije zgrada je taj da uvijek postoji netko u zgradi tko je žarište infestacije, ali ne dozvoljava da mu se uđe u stan.
Slažem se da treba nagovorit susjede ako je ikako moguće. Mi smo se mučili s žoharima duže vrijeme, no uspjeli smo dogovorit 80% susjeda da se napravi dezinsekcija, i dečki su špricali 2 puta i jednom špricali i stavljali gel i evo već ih nema 5 mjeseci.
 
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 17:57   #960
cijelu kuinju sam prije dva miseca oblipija selotejpom, ispostavilo se kao odličan posa , bez insekticida broj im je opa za bar 90 odsto

babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.