Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2017., 21:15   #1261
Quote:
hmore85 kaže: Pogledaj post
meni je veći problem navika toga što mi u Engleskoj na zebri auti staju i puštaju prolaz, u HR kad očekujem da imam pravo prijeć uvijek neki baja naleti svira i jebe mi sve po spisku zašto ja prelazim cestu

to i mene jebe .. svaki put kad stavim nogu na zebru neki me vozac pocasti psovkom
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 20:55   #1262
i evo official documenta - po meni ovo izgleda odlicno za nas koji smo vec tu

poprilicno je jednostavno objasnjeno i case study-iji pokrivaju manje vise sve slucajeve.

https://www.gov.uk/government/upload...SS_SDR_Web.pdf
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 22:17   #1263
baš me zanima kako će to sve nakraju ispast. meni 5 godina za taj "settled status" pada na 26.02.2019
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:11   #1264
Pozdrav svima, evo nakon svih buckurisa oko ovog brexita i svega ostalog dobila sam neku nadu oko prijave za blue card. Mene samo zanima jel se netko prijavljivao za blue card preko partnera koji ima vec blue? To je moja opcija i nisam sigurna koji dio u CR1 formularu trebam ispuniti.

Hvala unaprijed na odgovoru
Mia2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:23   #1265
Quote:
tardis123456 kaže: Pogledaj post
ja sam shvatio da sam se potpuno naturalizirao kada sam skuzio da me svaki put po povratku u hr skoro zgazi auto kad prelazim cestu jer gledam na krivu stranu
Da

Meni je super kako se kad treba brzo stvori neki red.
Vole ljudi bit u redu.
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 23:36   #1266
Citam ovaj dokument koji je tardis postavio i pade mi u oci recenica:

"these rights will apply to all EU citizens equally and we will not treat citizens of one member state differently to those of another;"

... pa, vrijeme ce pokazati...

Nego, kako je moguce dokazati datum od kojeg ste u UK? Tocnije, koji datum se uzima u obzir? (kad sam usla u zemlju sa kartom u jednom smjeru? Datum od kada sam prijavljena na council tax? Datum koji je u blue certifikatu? )
thaichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 00:30   #1267
Quote:
pussy galore kaže: Pogledaj post
Da

Meni je super kako se kad treba brzo stvori neki red.
Vole ljudi bit u redu.
u svako slucaju bolje nego bit u neredu
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 04:02   #1268
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
u svako slucaju bolje nego bit u neredu
Kako to mislis?
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 07:01   #1269
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Kako to mislis?
Ma vidi kako mi se duri
Branis nase vrsne vozace i njihovo postivanje pjesaka?

Kad ti je zadnji put stao neko sa nasim tablicama na pjesackom?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 09:30   #1270
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ma vidi kako mi se duri
Branis nase vrsne vozace i njihovo postivanje pjesaka?

Kad ti je zadnji put stao neko sa nasim tablicama na pjesackom?
Branim sve koji su u neredu

Meh, ni ne racunam da ce itko stati. Neki dan mi kolega forumas koji mi je ujedno i susjed nije stao
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 10:27   #1271

Davor me preporučio za posao pomoćnog kuhara u jednom talijanskom restoranu. Tako je sve počelo. Na tom poslu uopće nisam bio sretan. Već sam prvog dana shvatio da me čeka nezamisliva količina posla. Bio sam još balavac. Na posao sam dolazio u 7.00, a onda sam cijeli dan rezuckao povrće i prao suđe. Chef mi je tek nakon nekoliko mjeseci, kada sam se dokazao, dozvolio da režem meso, što je bilo posebno priznanje. Najgori posao čekao me u ranim jutarnjim satima, kada se restoran zatvorio.
Onda sam morao oprati crno suđe koje je stajalo u šest ogromnih sudopera. Iz restorana sam uglavnom odlazio u tri ujutro. Otišao bih u stan, odspavao dva sata i odmah se vratio na posao. Radio sam između 16 i 18 sati dnevno i zarađivao 500 funti tjedno. Živio sam u stanu u Bayswateru, kvartu nedaleko od Hydeparka i Sohoa. Stan sam dijelio s nekoliko cimera. U Londonu sam ostao oko godinu dana. Svakih nekoliko mjeseci mijenjao sam posao.



http://www.telegram.hr/price/kao-kli...a-u-hrvatskoj/
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 14:54   #1272
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post

Davor me preporučio za posao pomoćnog kuhara u jednom talijanskom restoranu. Tako je sve počelo. Na tom poslu uopće nisam bio sretan. Već sam prvog dana shvatio da me čeka nezamisliva količina posla. Bio sam još balavac. Na posao sam dolazio u 7.00, a onda sam cijeli dan rezuckao povrće i prao suđe. Chef mi je tek nakon nekoliko mjeseci, kada sam se dokazao, dozvolio da režem meso, što je bilo posebno priznanje. Najgori posao čekao me u ranim jutarnjim satima, kada se restoran zatvorio.
Onda sam morao oprati crno suđe koje je stajalo u šest ogromnih sudopera. Iz restorana sam uglavnom odlazio u tri ujutro. Otišao bih u stan, odspavao dva sata i odmah se vratio na posao. Radio sam između 16 i 18 sati dnevno i zarađivao 500 funti tjedno. Živio sam u stanu u Bayswateru, kvartu nedaleko od Hydeparka i Sohoa. Stan sam dijelio s nekoliko cimera. U Londonu sam ostao oko godinu dana. Svakih nekoliko mjeseci mijenjao sam posao.



http://www.telegram.hr/price/kao-kli...a-u-hrvatskoj/
Jasno, ako želiš uspjeti treba marljivo raditi, i ako ako si mlad to nije preteško.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 07:38   #1273
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Branim sve koji su u neredu

Meh, ni ne racunam da ce itko stati. Neki dan mi kolega forumas koji mi je ujedno i susjed nije stao


Nista, sljedeci put kad te vidim na pjesackom vidit cemo koliko si brza
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 10:23   #1274
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post


Nista, sljedeci put kad te vidim na pjesackom vidit cemo koliko si brza
Ako me prepoznas
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 00:13   #1275
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Ako me prepoznas
Ne brini ti za to... imam ja svoje spijune
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 15:42   #1276
Jebate, od onog dana kad je onaj neboder izgorio svaki dan u novinama bude vijest o nekom stanu/garazi koji je izgorio u Londonu
Nije bitno ni gdje, ni kako, ni zasto, ni kolika je steta.... bitno da je stan gorio i posto su ljudi jos uvjek pod utiskom one tragedije novine sada cijede svaku priliku za sto vecom potraznjom... uopce nije bitno sta javljaju dok god ce ljudi mozda zastat i procitat clanak.. Jebem ti medije i njihovu zedj za senzacijama.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 21:23   #1277
Dizem temu, da ne zakoci na dnu. Tko ce je poslije izvlacit
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 21:42   #1278
Evo, ja cu
Ili ce vec netko doci pitati nesto o dozvolama za rad
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 13:41   #1279
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Evo, ja cu
Ili ce vec netko doci pitati nesto o dozvolama za rad

Tocno. Tema je ionako dizana million puta radi dozvole za rad

Kad se vracas?
Ja jos malo pa ti se pridruzujem :klap:

Topimo se.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:37   #1280
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post

Tocno. Tema je ionako dizana million puta radi dozvole za rad
Evo ja imam pitanje, nevezano za dozvolu za rad.

Trebala bih preporuku za privatnog GP-a i zubara u sjevernom Londonu ili još bolje Hertfordshire, moguće i Bishop's Stortford, idealno Hertford.
Ako netko zna, ima iskustva i sl. Kako nemam ovdje zdravstveno, pretpostavljam da nema smisla da idem u neku NHS opciju, ionako su konstantno prebukirani, zar ne?

Hvala!
__________________
...I was looking for a job, and then I found a job
And heaven knows I'm miserable now...
nesh_ti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.