Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2017., 08:44   #1361
PREHRAMBENA industrija u Velikoj Britaniji upozorava da nedostatak radne snage zbog Brexita može trećinu poslovanja učiniti neodrživim.

Udruga proizvođača hrane i pića priopćila je u četvrtak da se njihov sektor suočava s ubrzanim približavanjem nedostatku radne snage te kvalificiranih radnika s određenim vještinama.

U njihovom istraživanju gotovo polovica od svih ispitanih poslodavaca reklo je da građani EU koji rade za njih u Britaniji razmatraju odlazak. Pritom je njih 31 posto kazalo da su neki njihovi radnici iz EU napustili zemlju.

Udruga je pozvala britansku vladu da zajamči prava građanima iz svih zemalja europskog gospodarskog prostora.

'Samo je pitanje vremena kada će nesigurnosti na koje su upozorili poduzetnici rezultirati nepovratnim odljevom radnika. Bez naše posvećene i cijenjene radne snage nećemo biti u mogućnosti hraniti naciju", kazao je generalni direktor udruge Ian Wright.

U travanjskom izvješću Odbora za okoliš, hranu i poljoprivredu stoji da postoji opasnost da trenutni problem preraste u krizu, ako se hitnim mjerama ne popune manjkovi u ponudi radne snage.

"Nakon što napustimo EU, moramo imati imigracijski sustav koji će djelovati u najboljem interesu Velike Britanije. Ključni za razvoj toga će biti i mišljenja i stavovi iz brojnih tvrtki, uključujući poljoprivredni, sektor hrane i pića te proizvodni sektor ", istaknuo je glasnogovornik Vlade.

Kako je napomenuo, inicijalni prijedlozi za taj sustav bit će objavljeni na jesen, no ističe kako je već sada jasno da će postojati razdoblje za implementaciju nakon izlaska iz EU kako bi se 'izbjegli veći rizici za poslovne subjekte'.

U dužem razdoblju, iz Udruge proizvođača hrane i pića kažu da prihvaćaju činjenicu da će biti manji broj radnika iz zemalja EU.

"Naš opskrbni lanac svjestan je očekivanja da smanji oslonac na radnike iz EU te je usredotočen na školovanje i usavršavanje gdje god je to moguće na lokalnoj razini u Velikoj Britaniji, sa snažnim naglaskom na izgradnji vještina kroz osposobljavanje i ulaganje u tehnologiju za podršku automatizaciji", kažu iz udruge.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 11:55   #1362
pa dobro dokad ce ova usrana funta vise padat?

ja ludim vec lagano, uspijevate li vi ostati mirni na ovu situaciju?
Nanala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:38   #1363
mene šokira svaki put kad pogledam tečajnu listu
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 11:48   #1364
Ima li koga u Basingstoke ili u blizini? Kakav je gradic, populacija, visina troskova zivota? Hvala

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
3dnovatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:12   #1365
Quote:
Nanala kaže: Pogledaj post
pa dobro dokad ce ova usrana funta vise padat?

ja ludim vec lagano, uspijevate li vi ostati mirni na ovu situaciju?
Da li ste primijetili rast cijena u funtama, lokalno? Ako da, koliko ?
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 19:24   #1366
Quote:
Banderas-Sedmica kaže: Pogledaj post
Da li ste primijetili rast cijena u funtama, lokalno? Ako da, koliko ?
pa moram priznat da jesam, hrana je recimo skuplja.
u lidla pak od 15 jaja je bio 99p, a sad je 1.29 mislim. dobro, to je minorno poskupljenje, ali dosta artikala je tako poskupilo za 10-20p.
a o struji, council taxu, internetu, transportu necu niti pricati, to je uzas samo za sebe koliko stalno poskupljuje
Nanala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 21:49   #1367
Quote:
Nanala kaže: Pogledaj post
pa dobro dokad ce ova usrana funta vise padat?

ja ludim vec lagano, uspijevate li vi ostati mirni na ovu situaciju?
Uopce me ne pogadja toliko drasticno. Zasto ti ludis na situaciju?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 21:52   #1368
Quote:
Nanala kaže: Pogledaj post
a o struji, council taxu, internetu, transportu necu niti pricati, to je uzas samo za sebe koliko stalno poskupljuje
koliko si godina u UK ?
Svake godine sve nabrojano poskupljuje, nista novo (poskupljivalo je sa i bez devalvacije)... osim interneta
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 22:04   #1369
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Uopce me ne pogadja toliko drasticno. Zasto ti ludis na situaciju?
zato sto sam prije kad bih isla u hrvatsku za 1000 funti dobila 11000kn, a sada dobijem 8000kn.
Poprilicna je razlika. Blago tebi ako tebi 3000kn ne znaci bas

Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
koliko si godina u UK ?
Svake godine sve nabrojano poskupljuje, nista novo (poskupljivalo je sa i bez devalvacije)... osim interneta
tu sam skoro 3 godine. Da, sve poskupljuje svake godine, ali ove godine je recimo javni prijevoz poskupio 2 puta u prvih 6 mjeseci, a inace poskupljuje jednom godinje sa 1st january
Nanala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 22:20   #1370
Bio sam prije par tjedana u Londonu, svidio mi se ajme, meni koji živim u jednom malom, sporom i dosadnom Osijeku to je bio teški show. E sad mislim se jednog dana ne bi bilo zgorega tu malo zivjet, zanima me kakva je razlika u cijenama izmedju Londona sa npr. drugim gradovima kao što su Manchester, Liverpool i Birmingham. Pretpostavljam da su barem 20% jeftiniji jer London je ipak najskuplji stadion na svijetu. Ako može par riječi hvala
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 22:24   #1371
Quote:
Nanala kaže: Pogledaj post
zato sto sam prije kad bih isla u hrvatsku za 1000 funti dobila 11000kn, a sada dobijem 8000kn.
Poprilicna je razlika. Blago tebi ako tebi 3000kn ne znaci bas
Ne znaci mi apsolutno nista, jer zivim ovdje a ne u HR. Prema tome nemam nista od toga sto u HR sad mogu kupit manje nego prije par godina.

Quote:
Nanala kaže: Pogledaj post
tu sam skoro 3 godine. Da, sve poskupljuje svake godine, ali ove godine je recimo javni prijevoz poskupio 2 puta u prvih 6 mjeseci, a inace poskupljuje jednom godinje sa 1st january
tek 3 godine i vec se bunis
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 22:26   #1372
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Bio sam prije par tjedana u Londonu, svidio mi se ajme, meni koji živim u jednom malom, sporom i dosadnom Osijeku to je bio teški show. E sad mislim se jednog dana ne bi bilo zgorega tu malo zivjet, zanima me kakva je razlika u cijenama izmedju Londona sa npr. drugim gradovima kao što su Manchester, Liverpool i Birmingham. Pretpostavljam da su barem 20% jeftiniji jer London je ipak najskuplji stadion na svijetu. Ako može par riječi hvala
Koja je razlika izmedju Osjeka i Zagreba?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 22:35   #1373
Quote:
Nanala kaže: Pogledaj post
pa dobro dokad ce ova usrana funta vise padat?

ja ludim vec lagano, uspijevate li vi ostati mirni na ovu situaciju?
ma nek padne još milijun puta tako, meni dušu dalo za novce prebacivat iz HR u UK
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 22:48   #1374
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ne znaci mi apsolutno nista, jer zivim ovdje a ne u HR. Prema tome nemam nista od toga sto u HR sad mogu kupit manje nego prije par godina.
Da, tečaj te nema zašto brinut ako primaš plaću i trošiš ili vraćaš kredit u istoj valuti. Osim ako ne skupljaš lovu s ciljem da se vratiš i nastaviš živjeti u HR ili nekoj drugoj EU državi.

Rast cijena je problem ako cijene rastu više no što raste plaća. Inflacija je nešto veća nego proteklih par godina.

https://www.statista.com/statistics/...dom-uk-y-on-y/
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 23:01   #1375
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Da, tečaj te nema zašto brinut ako primaš plaću i trošiš ili vraćaš kredit u istoj valuti. Osim ako ne skupljaš lovu s ciljem da se vratiš i nastaviš živjeti u HR ili nekoj drugoj EU državi.

Rast cijena je problem ako cijene rastu više no što raste plaća. Inflacija je nešto veća nego proteklih par godina.

https://www.statista.com/statistics/...dom-uk-y-on-y/
bar mi sa balkana nemamo zasto plakat niti se bunit na devalvaciju u uk
navikli smo na krize, inflacije, stezanje kaisa za bolje sutra.... ova inflacija ovdje je za nas pi@kin dim
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 23:06   #1376
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Koja je razlika izmedju Osjeka i Zagreba?
Osijeka

Jedno 7 puta je ZG veći, gušći, zanimljiviji grad.
Osijek je doslovno nekako razvučen bez ičega iznutra, o infrastrukturi, prometnicama, kulturno-zabavnim dogadjanjima mislim da ne treba ni pričat...
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 23:31   #1377
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Osijeka

Jedno 7 puta je ZG veći, gušći, zanimljiviji grad.
Osijek je doslovno nekako razvučen bez ičega iznutra, o infrastrukturi, prometnicama, kulturno-zabavnim dogadjanjima mislim da ne treba ni pričat...
E sad to primjeni na London i ostale pomenute gradove (naravno sve je u vecim razmjerima nego u HR)
Inace, sto se tice usporedbe u globalu, formula je ista.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 23:36   #1378
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Osijeka
hm, bas te toliko pogodio taj nedostatak bitnoga I ?

vidis, taj mali korektivni i toliko puno mi je rekao o tebi.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 00:18   #1379
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ne znaci mi apsolutno nista, jer zivim ovdje a ne u HR. Prema tome nemam nista od toga sto u HR sad mogu kupit manje nego prije par godina.

tek 3 godine i vec se bunis
pa eto vidis, meni znaci jer cesto putujem sto u hrvatsku, sto u europu i znacajna je razlika. ti ocito ne ides nigdje pa ti prema tome i nije bitno.

I ne kuzim cemu ovaj cinican, nicim izazvan komentar o 3 godine.


Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Bio sam prije par tjedana u Londonu, svidio mi se ajme, meni koji živim u jednom malom, sporom i dosadnom Osijeku to je bio teški show. E sad mislim se jednog dana ne bi bilo zgorega tu malo zivjet, zanima me kakva je razlika u cijenama izmedju Londona sa npr. drugim gradovima kao što su Manchester, Liverpool i Birmingham. Pretpostavljam da su barem 20% jeftiniji jer London je ipak najskuplji stadion na svijetu. Ako može par riječi hvala
london je predivan za turisticki posjetit i vidit ga, najbolji grad u europi, ali za zivit je potpuno drugaciji. meni je osobno prevelik i nije mi dobar za zivot. ali mislim da je moj stav ipak u manjini.
place su nesto nize u ostatku zemlje, ali su zato troskovi zivota znatno manji, tako da financijski je isplativije zivjeti van londona, ali po uzbudljvosti je definitivno london najbolji. iako sam cula da je manchester super za izlaske, kao i liverpool.

Zadnje uređivanje Nanala : 02.09.2017. at 00:34.
Nanala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 00:23   #1380
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Da, tečaj te nema zašto brinut ako primaš plaću i trošiš ili vraćaš kredit u istoj valuti. Osim ako ne skupljaš lovu s ciljem da se vratiš i nastaviš živjeti u HR ili nekoj drugoj EU državi.

Rast cijena je problem ako cijene rastu više no što raste plaća. Inflacija je nešto veća nego proteklih par godina.

https://www.statista.com/statistics/...dom-uk-y-on-y/

tocno to, ocito nekima treba crtati da bi shvatili problematiku
Nanala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.