Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2015., 14:11   #41
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
kod mene slijedeca situacija...
jucer nismo grijali do 14:00, i danas nikako zagrijati.
stan se ohladio i sada ga treba zagrijavati, ali svejedno danas nema defrosta
Znaci da je vrijeme odlicno
rovaccccc is offline  
Old 20.12.2015., 14:40   #42
Boga mi rovac , nije samo u glasnoci spoljne jedinice , i unutrasnje takodje .. Da meni klima duva tako jako tj da imam potrebe da mi duva max , boga mi ne znam kome bih je preporucio , pa makar kakav da COP u tom rezimu ima
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Old 20.12.2015., 14:47   #43
To je bio test zbog usporedbe dva rezima......koji vrijedi za sve fujitsu klime.......jer sve imaju ta ogranicenja.....i sve uvijek automatski smanjuju duvanje.....tako da ti nju ne mozes i da hoces uvijek natjerat da toliko jako duva
rovaccccc is offline  
Old 20.12.2015., 15:04   #44
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Znaci da je vrijeme odlicno
ma maglovito i 2 C-3 C
tominjo is offline  
Old 20.12.2015., 15:22   #45
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
ma maglovito i 2 C-3 C
Za led na vanjskoj jedinici su zasluzni temp + vlaga u zraku + koliko treba ubacit toplote u sobu........klima nije ni kriva ni duzna

Sto se moze vidjeti iz tvog slucaja.......ti imas klimu nize klase i siromasne specifikacije.......ali su ti defrosti rjedji nego kod mnogih sa skupim modelima i boljim komponentama.

Vjerovatno jako malo grije....odnosno jako malo potrosi struje.
rovaccccc is offline  
Old 20.12.2015., 17:11   #46
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Probao sam obrniti smjer ali ista stvar nije biko nekog efekta. Vise koristi od obicnog na stalku ventilatora. Ne bi jedinicu klime stavljao na drugi kraj prostorije jer to nema smisla. Stavio bi je preko rozete kamina kroz koju izlazi vruci zrak. On ce puniti kutiju jedinicu i ona ce ispuhivati u prostoriju. Temperatura zraka je dosta veca neko kod klime. Na rozetu se mozes opeci.
pričekaj jedno vrijeme kad se vrati Lee Champa
kanjar is offline  
Old 20.12.2015., 18:04   #47
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
nedostatak stropnih ventilatora je turbulencija a postoje sustavi koji osiguravaju laminarno strujanje do poda i izjednačavanje tempereture u svim slojevima prostorije. donekle. valjda.

u gugl:
destratification fans
Vjerojatno meni stropni zbog turbulencije nije imao nekog učinka. Gledao sam slike za destratification fans i čine se ok, ali većinom je to za industrijsku primjenu za hale sa visokim stropovima, nisam vidio gdje to ima kupiti za kućnu upotrebu.

Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
Šime; ja bi stavio ovakav ventilator http://media.conrad.com/medias/globa...FB.EPS_250.jpg u prikladno kučište i direktno na rozetu (ili možda, ako imaš mogućnosti unutar kanala; tj. iza rozete). On će potjerati taj topli zrak malo brže povrh plafona
E taj ventilator bi bio ok. Isti takav je u unutarnjoj jedinici klime ali plastičan, i još ims krilca za usmjeravanje zraka. Sad sam mjerio temperaturu zraka u komori kamina iza rozete. Uz neko prosječno loženje dostiže 100 tinjak stupnjeva. Nek maksimalno uspije dostignuti 120 stupnjeva oće li jedinica klime to izdržati? Koliko je max izlazna temperatura zraka iz klime?

Zadnje uređivanje fermina-daza : 28.12.2015. at 14:28. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
sime is offline  
Old 20.12.2015., 18:21   #48
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
E taj ventilator bi bio ok. Isti takav je u unutarnjoj jedinici klime ali plastičan, i još ims krilca za usmjeravanje zraka. Sad sam mjerio temperaturu zraka u komori kamina iza rozete. Uz neko prosječno loženje dostiže 100 tinjak stupnjeva. Nek maksimalno uspije dostignuti 120 stupnjeva oće li jedinica klime to izdržati? Koliko je max izlazna temperatura zraka iz klime?
Kod mene nije u klimi plasticna turbina....nego metalna.

Klime duvaju obicno 40-60 *C eventualno.....mislim.

Unutarnja jedinica klime je od plastike.......plastika nije materijal koji podnosi 100 stepeni ili vise.
rovaccccc is offline  
Old 20.12.2015., 18:30   #49
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Kod mene nije u klimi plasticna turbina....nego metalna.

Klime duvaju obicno 40-60 *C eventualno.....mislim.

Unutarnja jedinica klime je od plastike.......plastika nije materijal koji podnosi 100 stepeni ili vise.

Znam to i je problem. Ta temperatura ce vjerojatno znatno pasti kad krene strujanje zraka ali ipak je to dosta velika temperatura. Ništa jednio ako nađem na otpadu kakvu jednici mogu probati ništa ne gubim.
sime is offline  
Old 20.12.2015., 18:40   #50
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Vjerojatno meni stropni zbog turbulencije nije imao nekog učinka. Gledao sam slike za destratification fans i čine se ok, ali većinom je to za industrijsku primjenu za hale sa visokim stropovima, nisam vidio gdje to ima kupiti za kućnu upotrebu.
ima na amazonu, cijena "sitnica" preko 800 dolara.
poanta tih manjih ne-industrijskih je venturijeva cijev i statorske lopatice koje izravnavaju strujanje (teško replicirat u samogradnji.) u yutubu ima neki test ventilatora i tog s venturijem.

s druge strane temp izlaza iz rozete je problematična za plastiku pa možda ima koji bladeless sa metalnim dijelovima, taj bi se dao čak i napravit ako imaš nekog s cnc mašinerijom.

gugl:
bladeless fan
coanda effect
Air Amplifiers

svi imaju komercijalne proizvode pa ne stavljam linkove.
organiceko258 is offline  
Old 20.12.2015., 18:44   #51
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Znam to i je problem. Ta temperatura ce vjerojatno znatno pasti kad krene strujanje zraka ali ipak je to dosta velika temperatura. Ništa jednio ako nađem na otpadu kakvu jednici mogu probati ništa ne gubim.
gubiš uloženo vrijeme. po treći put ti velim da unut jed klime ne može ići direktno na taj ispuh jer je temp prevelika. ali ne kužim: rekao si da ti je primarni cilj dopuhati topli zrak u spavaću sobu koja je prekoputa ulaza. pa ako staviš klimu na ispuh, čak i da nije problem s temperaturom, opet će ti puhati u krivom smjeru da bi ti doprlo do spavaće i opet ćeš imati 'samo turbulenciju'. kak će ti to skrenuti za 90' ustranu kroz vrata.

to da staviš aparat nasuprot vratima tako da puše direktno u pravom smjeru prema drugoj sobi, to nikako ne ide?
uzadnjicas is offline  
Old 20.12.2015., 19:01   #52
Ja nisam pratio raspravu od pocetka...pa ne znam jesam li sta propustio.

Ali sto nebi cijevima razveo gdje god zelis.

-ako se pod plafonom kod kamina negdje valjda gomila toplota
-zar se ne moze staviti sifon u plafonu koji kupi toplotu prema gore
-cijevima se odvede izvan sobe da se ne vidi i uvedes u svakoj sobi gdje zelis i to pri podu

Takvih ventilatora se lako nadje.......jedan takav ventilator stoji kod mojih roditelja na izlazu kotla na pelet......gdje mu ne smetaju daleko vise temperature
rovaccccc is offline  
Old 20.12.2015., 19:21   #53
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
gubiš uloženo vrijeme. po treći put ti velim da unut jed klime ne može ići direktno na taj ispuh jer je temp prevelika. ali ne kužim: rekao si da ti je primarni cilj dopuhati topli zrak u spavaću sobu koja je prekoputa ulaza. pa ako staviš klimu na ispuh, čak i da nije problem s temperaturom, opet će ti puhati u krivom smjeru da bi ti doprlo do spavaće i opet ćeš imati 'samo turbulenciju'. kak će ti to skrenuti za 90' ustranu kroz vrata.

to da staviš aparat nasuprot vratima tako da puše direktno u pravom smjeru prema drugoj sobi, to nikako ne ide?


Je prioritet mi ja da mi bude sto manja razlika temperature u dnevnom gdje je kamin i druge sobe gdje nije. Probao sam eksperimentalno postavljati ventilator i na vrata dnevnog boravka koji je nasuprot sobe i nije imao nekog ucinka. Najveci ucinak ima kad je sto blize kaminu. Jer sam ti probama skuzio da je jako velika temperatura u plafonu. Onda sam dosao na ideju zasto ne mijesati taj zrak ili ga usmjeriti prema dolje tada bi sa manjim lozenjem imao vecu i ujednaceniju temperaturu prostorije.

@rovaccccc
Razvod ventilacijskim kanalima je super stvar kad imas spusten strop. Ja mema i to bi sad naknadno raditi ispalo nakaradno jer bi se vidjele cijevi.
sime is offline  
Old 20.12.2015., 19:31   #54
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Razvod ventilacijskim kanalima je super stvar kad imas spusten strop. Ja mema i to bi sad naknadno raditi ispalo nakaradno jer bi se vidjele cijevi.
Nisam ni mislio unutra kroz sobe......konto sam da zivis u kuci......pa da mozes izac iz sobe sa cijevima pa recimo kroz tavan ili podrum proci....pa ponovo vratit negdje.......ali ako zivis u stanu onda nista.....ne mozes kroz komsijino
rovaccccc is offline  
Old 20.12.2015., 19:50   #55
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislio unutra kroz sobe......konto sam da zivis u kuci......pa da mozes izac iz sobe sa cijevima pa recimo kroz tavan ili podrum proci....pa ponovo vratit negdje.......ali ako zivis u stanu onda nista.....ne mozes kroz komsijino
Zivim u kuci, iznad mene je potkrovlje koje je stambeno pa opet ne mogu, a ispod mene isto tako. Negdje sam vidio da je covjek tako razveo cijevima oo prostorijama u svakoj prostoriji je stavio unutarnju jedinicu klima na izlac cijevi, na taj nacin moze daljinskim regulirati temperaturu u svakoj prostoriji. Njemu je to moguce jer mu je temp zraka na kraju cijevi vjerojatno puno manja od moje temp na rozeti kamina.
sime is offline  
Old 21.12.2015., 01:43   #56
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
-Ako ti klima duva na najjacem .......520 m3/h......ako je stara i nisi ju rasklapao i cistio neka bude 450 m3/h....nebi trebalo manje.
-razlika temp ulaz-izlaz 16 stepeni
-gustoca zraka pri standardnom pritisku oko 1,2 kg/m3

onda je :

450 x 1,2 = 540
540 x 16 = 8640
8640 / 3600 (sekundi) = 2,4 kw toplote

Ako si izmjerio potrosnju struje tada 1,2 kw.....znaci da si imao COP 2 .......u trenutku dok grije......onda moras uracunat defroste.......u defrostima ne trosi puno........bar kod invertera.
Potrosnju moras izmjerit,ne mozes procitat iz specifikacije
Ta moja nije inverter. Racunao sam da u defrostu radi cijelo vrijeme sa snagom 1200W. Ne mogu mjeriti snagu jer je klima direktno spojena na žice ali pretpostavljam da neinverter stalno radi punom snagom - osim one pauze od minutu prije i poslije defrosta (sto nisam uracunavao). Dakle u cop sam racunao i rad za vrijeme defrosta.

mijenjam potpis svaki dan
Nikomah is offline  
Old 22.12.2015., 12:41   #57
Prebacujem se s teme najisplativije grijanje na ovu, budući da sam došla do zaključka da mi je trenutno klima jedina moguća opcija za grijanje. Dakle, stan 27 m2 u Zg, loša izolacija i stara stolarija. Molim vas za preporuke za solidnu klimu od 3,5 kW koja bi mogla grijati taj prostor, da ne kupim škart i bacim novce. Budžet mi je prilično limitiran (3-4000 kn), da li bi u obzir mogle doći gree klime, i ima li možda na akciji trenutno nešto od kvalitetnijih tipa Daikin, Mitsubishi, Fujitsu? Hvala!
Mme Pipi is offline  
Old 22.12.2015., 14:36   #58
Daikin ftx35k/rx35k

Poštovani Svi,

Trenutno sam u postupku nabave nove klime, za hlađenje i grijanje prostora od cca 30m2, prosječna izolacija, u Dalmaciji.

Dobio sam ponudu od 6100kn sa instalacijom za ovaj model:

http://klimacentar.com/index.php/dai...35k-rx35k.html

Ako netko ima iskustva s ovom klimom molim da mi kaže par riječi i čini li Vam se to poštena cijena ili možda predlažete nešto drugo za te novce.

Zahvaljujem
cucumber1981 is offline  
Old 22.12.2015., 15:32   #59
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
Prebacujem se s teme najisplativije grijanje na ovu, budući da sam došla do zaključka da mi je trenutno klima jedina moguća opcija za grijanje. Dakle, stan 27 m2 u Zg, loša izolacija i stara stolarija. Molim vas za preporuke za solidnu klimu od 3,5 kW koja bi mogla grijati taj prostor, da ne kupim škart i bacim novce. Budžet mi je prilično limitiran (3-4000 kn), da li bi u obzir mogle doći gree klime, i ima li možda na akciji trenutno nešto od kvalitetnijih tipa Daikin, Mitsubishi, Fujitsu? Hvala!
Osnovni model sa ugradnjom kosta 5000 KN....
tominjo is offline  
Old 22.12.2015., 17:13   #60
Trebala bih par savjeta oko izbora klime. Pročitala sam dosta postova na ovoj temi i izbor je pao na Fujitsu jer mislim da najbolje zadovoljava naše potrebe. Klima bi se koristila za grijanje dnevnog boravka (cca 20-ak m2, južno orjentiran) i eventualno susjednih soba kao i hlađenje boravka ljeti. Lokacija: Rijeka (kvart blizu mora), zimske temperature 5-10C, znatno manje kada puše bura. Radi se o zgradi iz '58 (ne znam kakva je izolacija) i starom drvenom stolarijom.
Sada su na puno stranica oglašene akcijske cijene klima no ne znam kolike su redovne cijene pa mi treba mala pomoć. Model koji je meni zapeo za oko Fujitsu 12 LLCC nude za 3.900,00kn (5.200,00kn s ugradnjom). Koliko je to dobar izbor modela i da li je ta akcijska cijena ok ili je to ustvari nekakva redovna cijena uređaja pa je sada reklamiraju kao akcijsku?
Hvala na pomoći.
hakuna matata is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.