Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 16:13   #1721
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Najjace mi je to kad naruce profi aparate, i to ima neki naziv sad bas za to, al nemrem se sjetit. Ono štednjake, ploče, tri one široke rerne kakve ni u pekari nemaju... presmiješni su.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk


To se zove kitchen pro ili pro line ( professional grade appliances ,commercial,industrial ), kada jednom naucis na to tesko je vratit se na element od 60 cm (standardna ploca za kuhanje u hr ) di nemos stavit dvi tece u isto vrime da se ne diraju ili o pecnicu di ti skrovada od 70 cm ne moze stat .U frizider dvi glave salate i jedan kupus puna ladica ,ne znam meni to premalo .
Napa realno u USA i ne treba ako imas central air system (to je uobicajno )
Btw kod nas se isto prodaju takvi aparati ( bosch indukcijska ploca 90 cm i pecnica i bosch ,smeg , franke i ploce za kuhanje sa 6 plina kao i dvokrilni frizideri .Pa nisu valjda svi koji to kupuju povratnici iz USA ili CAN.
Ja sam se naucila na te velike siroke aparate i meni je to super ,ja volim kuhat i kuham svaki dan
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Old 05.09.2017., 17:37   #1722
Quote:
mavita kaže: Pogledaj post
Joj,regal.
Moji su roditelji izgleda emotivno vezani za regal u dnevnom.Jednostavno ga se ne zele rijesiti,sestra i ja vodimo rat s njima u vezi toga.Renovirali sve u kuci i van nje,ali regal stoji postojano.Ni sjekira ne bi pomogla,eventualno motorna pila.
pitala sam stolara da li rastavljati regal, veli on: uzmi čekić i sve porazbijaj. i provjeri u reciklažnom dvorištu primaju li tu vrstu otpada. nije puno drvo pa ne treba ni sjekira.
da, to s regalima je zanimljivo. još ako su od punog drva, radije će amputirati nogu nego zamijeniti za nešto modernije.
kem is offline  
Old 05.09.2017., 18:42   #1723
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
To se zove kitchen pro ili pro line ( professional grade appliances ,commercial,industrial ), kada jednom naucis na to tesko je vratit se na element od 60 cm (standardna ploca za kuhanje u hr ) di nemos stavit dvi tece u isto vrime da se ne diraju ili o pecnicu di ti skrovada od 70 cm ne moze stat .U frizider dvi glave salate i jedan kupus puna ladica ,ne znam meni to premalo .
Napa realno u USA i ne treba ako imas central air system (to je uobicajno )
Btw kod nas se isto prodaju takvi aparati ( bosch indukcijska ploca 90 cm i pecnica i bosch ,smeg , franke i ploce za kuhanje sa 6 plina kao i dvokrilni frizideri .Pa nisu valjda svi koji to kupuju povratnici iz USA ili CAN.
Ja sam se naucila na te velike siroke aparate i meni je to super ,ja volim kuhat i kuham svaki dan
Da sad radim kuhinju sve bi takvo stavila
Hilda is offline  
Old 05.09.2017., 18:45   #1724
Meni parket izgleda ok kem. Šteta ga je razlupavati. Možda samo polakirati ili brusiti pa lakirati, ne znam dovoljno o parketima pa mi je prvo pao lak na pamet.
Hrastov parket slagan u riblju kost kod mojih staraca je toliko dobro napravljen da i nakon 17 godina izgleda kao da je tek stavljen. No to je u stvari zasluga dobrog majstora kao i dobrog parketa.
Ja sam si sad zamislila hrast ali gotovi parket i mislila sam do Galekovića škicnuti kaj ima.
pipi21 is offline  
Old 05.09.2017., 19:22   #1725
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Meni parket izgleda ok kem. Šteta ga je razlupavati. Možda samo polakirati ili brusiti pa lakirati, ne znam dovoljno o parketima pa mi je prvo pao lak na pamet.
Hrastov parket slagan u riblju kost kod mojih staraca je toliko dobro napravljen da i nakon 17 godina izgleda kao da je tek stavljen. No to je u stvari zasluga dobrog majstora kao i dobrog parketa.
Ja sam si sad zamislila hrast ali gotovi parket i mislila sam do Galekovića škicnuti kaj ima.
ja ću isto stavljati gotovi parket. nema šanse da mi opet nešto bruse i stvaraju prašinu po stanu.
kem is offline  
Old 10.09.2017., 19:46   #1726
dobar je taj parket, ne divljaj bezveze. ajde shvatila bi da je onaj sitnički lamelni koji se prije 1000 godina stavljao u stanove, al ovaj je meni fora.

i da, netkko je spomenuo, uzdužno slaganje, dugačke daske, veliki prostor, katastrofa prilično izvjesna.

e: a gotovi parket je samo par mm tanki sloj drveta na šrot podlozi, i nemreš ga poslije brusiti. i skroz je drugi osjećaj.
to ti je nekvalitetniji pod od ovoga koji imaš.

Zadnje uređivanje Orak : 10.09.2017. at 20:59.
Orak is offline  
Old 10.09.2017., 20:54   #1727
Quote:
kozmetika kaže: Pogledaj post
nije da te nagovaram , ali kao pobožna pratiteljica pinteresta vidjeh da se riblja kost vraća. za dvije godine bit će i kod nas opet in. kvalitetni parket u dobrom stanju ne isplati se čupati van. pogledaj i horor teme o postavljanju parketa i što sve može poći krivo, naročito kod većih dimenzija parketa (koritanja, razdvajanja, uzdignuća i slično). navijam da se parket samo prebrusi. više para za važne stvari kao što su nove fronte kuhinje

ja sam točno to napravila i predobro je!
jedino mi se nikako nisu sviđale stare uske lajsne pa sam kupila nove koje su malo više a puno moćnije izgledaju. bio je mali zez, pošto za te više lajsne ustvari treba mrvu manje odmaka od zida (uži je onaj dio što pokriva donji rub parketa) no parketar je sve to uspio riješit.

na gornjem katu smo stavljali parket di ga nije prije bilo i nisu postavili riblju kost nego drugačije, iskreno ne sviđa mi se :nezna: podsjeća me na laminate koje sam višala po tuđim stanovima
ma riblja kost je zakon. a kad parket prebrusiš i lakiraš - imap novi novcat pod!
dragone is offline  
Old 10.09.2017., 21:46   #1728
Mi smo kod buraza prebrusili i prelakirali, i nasli neke restlove original parketa za popunit jedan hodnik, imali smo super majstora i taj parket sad izgleda kao nov. A stavljan je prije 40ak godina, ono, katranom je ljepljen. Svijelti hrast, riblja kost takodjer.
Tu je dobar majstor zlata vrijedan -koji ce iskreno.procijenit i reci vrijedi li ga lickat ili je odradio svoje.
Iako.u pravilu nema dileme - stari parketi se kvalitetom nemogu mjerit s icime sto bi sada stavljali, tako da sam ja uvijek za brusit-lakirat opciju

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 11.09.2017., 08:30   #1729
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post

e: a gotovi parket je samo par mm tanki sloj drveta na šrot podlozi, i nemreš ga poslije brusiti. i skroz je drugi osjećaj.
to ti je nekvalitetniji
Zakaj nekvalitetniji? 15mm naspram 22mm, može se brusiti ali ne toliko puta kao klasični parket, odnosno čini mi se samo jednom. Gotovi parket "ne radi" (to sam čitala), ovaj klasični uvijek radi i ako nije dovoljno suh kad se slaže raziđe se (to nam se desilo) pa smo kitali rupe. Međutim toliko svi spominju kao argument to brušenje parketa a ne znam nikog tko je u toku svog stanovanja negdje ikad pobrusio. Velim, imam već klasičnih parketa, starih po 17g i dalje su jednaki (osim ispred ulaznih vrata) kao i prvog dana i nemamo namjeru prčkati po njima još koje desetljeće.
To sad ja ovako sama sa sobom argumentiram, zanimaju me jasno tuđa iskustva.
pipi21 is offline  
Old 11.09.2017., 08:35   #1730
Pretpostavljam da se stari parket može popravit na način da se dio iskopa van i da se te rupe gdje se razišao, zatvore. Ne s kitanjem nego s nabijanjem parketa jednog do drugog.
Imamo stari dnevni gdje je parket polagan tamo negdje početkom 70-ih i preko je bio veliki tepih pa je dosta očuvan, ali me nerviraju te rupe. Njih bi htjela popravit, malo prelakirat i stavit deblje lajsne.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 11.09.2017., 08:43   #1731
Mi smo i to pokušali. Znači skinuli stari parket, izblanjali ljepilo s donje strane i presložili ga, računajući kako je star dvajest godina i više se neće rasušivati i otvarati.


I opet je
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 11.09.2017., 09:50   #1732
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da se stari parket može popravit na način da se dio iskopa van i da se te rupe gdje se razišao, zatvore. Ne s kitanjem nego s nabijanjem parketa jednog do drugog.
Da, presloži se. Eventualno zamijeniš par lajsni.
klonka is offline  
Old 11.09.2017., 13:25   #1733
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da se stari parket može popravit na način da se dio iskopa van i da se te rupe gdje se razišao, zatvore. Ne s kitanjem nego s nabijanjem parketa jednog do drugog.
Imamo stari dnevni gdje je parket polagan tamo negdje početkom 70-ih i preko je bio veliki tepih pa je dosta očuvan, ali me nerviraju te rupe. Njih bi htjela popravit, malo prelakirat i stavit deblje lajsne.
Kako izgledaju te debele lajsne?
mantisa is offline  
Old 11.09.2017., 13:48   #1734
malo više od standardnih. ovo su obične, a ove i ove su malo više i ljepše.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 11.09.2017., 14:25   #1735
moji starci nikad nisu imali bas neki izrazen ukus sta se opremanja kuce tice.
naprosto od siromastva do faze da imaju svoju kucu- bitno im je da imaju svoj krov nad glavom.
i onda ti se tu nadje svjetli elementi kuhinje sa nekom nedefiniranom bojom plocica po podu i zidu.
pa im kupaona bude plavo bijela, boravak namjestaj smedje plav..
nikakvi ormarici za cipele i sl...vec je sve a la turska fora, poslagano u redove.
i zive.
i ako ikad ista mjenjaju- kupe nesto povoljnije da sluzi svrsi.


a ja bolesna na uredjivanje
mari_2011 is offline  
Old 11.09.2017., 14:38   #1736
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
malo više od standardnih. ovo su obične, a ove i ove su malo više i ljepše.
Hvala! Ove zadnje su lijepe.
mantisa is offline  
Old 13.09.2017., 00:26   #1737
danas sam saznala da parket ne ide na parket. laminat može. i opet će biti prašine mjesec dana kad ga budem mijenjala.
doduše tek iduće godine, ali unaprijed se živciram.
dio namještaja stiže sljedeći tjedan, dio za dva tjedna i sve se oteglo unedogled.
kem is offline  
Old 28.03.2019., 11:45   #1738
Hoćemo opet oživjeti ovu lijepu temu?
petrunjela84 is offline  
Old 28.03.2019., 11:48   #1739
hajdmo

ja mogu o ovom dijelu "kako bi izgledao moj idealni dom" jer dok sam podstanar, žmirim na to kakav je moj dom
makake is offline  
Old 28.03.2019., 11:51   #1740
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Hoćemo opet oživjeti ovu lijepu temu?
ajmo. ja sam promijenila štošta u stanu. parket još nisam.
počeo je pucketati u mojoj sobi, odmah se kuži da se ljepilo rasušilo. ali da sad rasklapam garderobu i sve premještam...no way, Jose.
trebala sam prvo parket pa namještaj, al jebga sad. garderoba mi je baš trebala.
kem is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.