Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 20:39   #101
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pravo na mišljenje ne uključuje pravo na poziv za rušenje pravnog sistema
Da je Košić pozivao na rušenje pravnoga ili ustavnoga poretka (a IMNSHO nije), Državno bi odvjetništvo po službenoj dužnosti trebalo podići optužnicu protiv njega.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:19   #102
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
A što bi policija trebala napravit?
Zašto pišeš stalno kao da je policija jedini kotač u sistemu?
Što sve ide uz prijavu?
Zašto mislimo da je i pisanje prijave odrađeno adekvatno?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:23   #103
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Da je Košić pozivao na rušenje pravnoga ili ustavnoga poretka (a IMNSHO nije), Državno bi odvjetništvo po službenoj dužnosti trebalo podići optužnicu protiv njega.
Naravno da bi trebalo, ali Crkva je sveta krava koju nitko ne smije taknuti.

To samo kod nas, naravno, na zapadu su cijele biskupije bankrotirale jer su gubile tužbe na sudovima
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 00:04   #104
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Da je Košić pozivao na rušenje pravnoga ili ustavnoga poretka (a IMNSHO nije), Državno bi odvjetništvo po službenoj dužnosti trebalo podići optužnicu protiv njega.
Da pustimo vjeru po strani, ja imam povjerenja u hrvatsko pravosuđe koliko i deda Pantelija u svoje potomke, ne znam za tebe...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:14   #105
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Da pustimo vjeru po strani, ja imam povjerenja u hrvatsko pravosuđe koliko i deda Pantelija u svoje potomke, ne znam za tebe...
Nemam ni ja, bez brige. Samo doista mislim da biskup Košić svojim izjavama, sviđale se one nekom ili ne, nije ugrozio ustavno-pravni poredak RH. Ukoliko to učini, nemam ništa protiv da snosi sve posljedice koje iz toga proizlaze.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:22   #106
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Nemam ni ja, bez brige. Samo doista mislim da biskup Košić svojim izjavama, sviđale se one nekom ili ne, nije ugrozio ustavno-pravni poredak RH. Ukoliko to učini, nemam ništa protiv da snosi sve posljedice koje iz toga proizlaze.
U propovijedi je rekao da je zdravstveni odgoj suprotan volji Crkve, dakle on bi umiješao Crkvu u državna pitanja što je protivno sekualrnoj državi, a time i Ustavu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 14:12   #107
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
U propovijedi je rekao da je zdravstveni odgoj suprotan volji Crkve, dakle on bi umiješao Crkvu u državna pitanja što je protivno sekualrnoj državi, a time i Ustavu
On ima pravo iznijeti svoje mišljenje, a država/društvo ima pravo postupiti kako smatra da je potrebno.

Da je zaprijetio ekskomunikacijom iz KC svima koji se budu zalagali za zdravstveni ili građanski odgoj, onda bi se moglo tvrditi da je prekoračio svoje ovlasti. Ovako nije.

Ako ti misliš da si imalo tolerantniji od njega ili od mene, promisli ponovno.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 14:45   #108
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
On ima pravo iznijeti svoje mišljenje, a država/društvo ima pravo postupiti kako smatra da je potrebno.

Da je zaprijetio ekskomunikacijom iz KC svima koji se budu zalagali za zdravstveni ili građanski odgoj, onda bi se moglo tvrditi da je prekoračio svoje ovlasti. Ovako nije.

Ako ti misliš da si imalo tolerantniji od njega ili od mene, promisli ponovno.
Sve 5
ali ne radi se o nekakvoj "običnoj" javnoj osobi ili političaru

radi se o osobi i "zvanju" koja "po difoltu" ne predstavlja političku stranku
i nema zvanje nego "zanimanje" za cijeli život točnije "životni poziv" 24/7/365

A niti širi Isusov nauk, bar po onom što pruža u javnosti, nije objektivan i dodatno nije moralna vertikala na koju bi se pastva trebala ugledati
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 14:48   #109
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
On ima pravo iznijeti svoje mišljenje, a država/društvo ima pravo postupiti kako smatra da je potrebno.

Da je zaprijetio ekskomunikacijom iz KC svima koji se budu zalagali za zdravstveni ili građanski odgoj, onda bi se moglo tvrditi da je prekoračio svoje ovlasti. Ovako nije.

Ako ti misliš da si imalo tolerantniji od njega ili od mene, promisli ponovno.
Nije kažnjivo samo djelo protiv zakona, nego i govor protiv zakona

Njegovo je mišljenje da država treba biti u sprezi sa Crkvom kod donošenja školskog programa, dakle on poziva na ukidanje sekularnosti što nije legalno
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 23:13   #110
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nije kažnjivo samo djelo protiv zakona, nego i govor protiv zakona

Njegovo je mišljenje da država treba biti u sprezi sa Crkvom kod donošenja školskog programa, dakle on poziva na ukidanje sekularnosti što nije legalno
Ako smatraš da je učinio nešto protuzakonito, slobodan si podnijeti kaznenu prijavu protiv njega Državnom odvjetništvu ili kome već misliš da treba. Duboko sam uvjerena da će to završiti u nekoj od njihovih ladica, ali neka te to ne spriječi da obaviš svoju građansku dužnost.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 00:34   #111
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ako smatraš da je učinio nešto protuzakonito, slobodan si podnijeti kaznenu prijavu protiv njega Državnom odvjetništvu ili kome već misliš da treba. Duboko sam uvjerena da će to završiti u nekoj od njihovih ladica, ali neka te to ne spriječi da obaviš svoju građansku dužnost.
Joj, blago tebi...

Ti to čudo od Košića nikad nisi vidjela uživo.

I zato ti ne može biti žao što ga nisi što ga nisi počastila kako priliči.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 00:53   #112
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Joj, blago tebi...

Ti to čudo od Košića nikad nisi vidjela uživo.

I zato ti ne može biti žao što ga nisi što ga nisi počastila kako priliči.
Što želiš reći? Da bi ga ti počastio slično "teško bolesnom 70-godišnjem branitelju iz Tisnog"?

A ti si ga vidio uživo? Ideš možda na njegove mise (malo prije, naime, pročitah da si katolik)?
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 00:57   #113
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
pa to nitko ne osporava

ali.. bilo bi lijepo da tako reagiraju na svaku prijetnju, bez obzira o kome god se radilo i drugo jel su stvarno čovjek morali odvesti u šlapama i bez lijekova?

OK, uzmi mobitel, uzmi laptop i sve kaj treba , obuci ga, ne k si uzme kaj mu treba - novci ili već nekaj i onda odvedi u Sisak. kad već mora tamo
Krkanima koji prijete klanjem treba stati na kraj. Suludo je da su lika vozili u Sisak kad su ga mogli obraditi u lokalnoj policijskoj postaji. Ali vec smo navikli na poslovicnu profesionalnost hrvatskih pandura - od mitraljiranja peradi, hrvanja sa staricama pa do ovog cirkusa. Kakva drzava, takvi i panduri.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 10:30   #114
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ako smatraš da je učinio nešto protuzakonito, slobodan si podnijeti kaznenu prijavu protiv njega Državnom odvjetništvu ili kome već misliš da treba. Duboko sam uvjerena da će to završiti u nekoj od njihovih ladica, ali neka te to ne spriječi da obaviš svoju građansku dužnost.
U zemlji gdje sud podliježe rulji koji poziva na zaštitu otimateljice i ja sam siguran da će prijava završiti u nekoj ladici
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 17:37   #115
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Što želiš reći? Da bi ga ti počastio slično "teško bolesnom 70-godišnjem branitelju iz Tisnog"?
Pretpostavljam da je to retoričko pitanje, nema smisla da odgovorim.

Quote:
A ti si ga vidio uživo? Ideš možda na njegove mise (malo prije, naime, pročitah da si katolik)?
Vidio ga jesam, a mise me zanimaju koliko i proricanje sudbine iz džigerice netom zaklane ovce.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 16:26   #116
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
A niti širi Isusov nauk, bar po onom što pruža u javnosti, nije objektivan i dodatno nije moralna vertikala na koju bi se pastva trebala ugledati
Slično kao i ovaj poznati lik katolika u Hrvata (svećenik Anđelko Kaćunko)...

http://vijesti.hrt.hr/394622/policij...enu-franceticu

Inače, u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu don (?) Anđelko Kaćunko služio je misu zadušnicu za Juru Francetića, a u propovijedi je rekao da pokojni Francetić "nije bio ništa manji domoljub od hrvatskih branitelja u Domovinskom ratu koji su bili spremni dati svoje živote za obranu Domovine".


Kako bih ja, kao Hrvatski branitelj (srećom bivši katolik), trebao reagirati na ovakvu bljuvotinu?

Iako ga držim ridikulom, slutim se da ima mnogo istomišljenika među svećenicima, (nad)biskupima i klerikalcima....
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.