Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2013., 10:17   #81
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
blago vama, ja pak imam drugi problem - inteligentno i pametno dijete ali totalno zaigrano! danas dobila 3 iz prirode jer nije mogla citati pitanja jer je razmisljala o odmoru.
inace je 1 razred pa se ne zamaram, ali uopce jos nije spremna za skolu. a punh 7 je imala kad je krenula. svaki dan zica ici s lutkicom u skolu. uopce jos ne kuzi da je u skoli. sve joj je jos zeka peka
ja kada se sjetim, kada je moja kčer išla prvi razred, sav taj prvi razred prošao je nekako kroz igru, jer ne mogu djeca sad to odjetnom shvatiti ozbiljno, to je normalno. Kada sam sa njom i zadače radila, nije mogla biti dugo skoncentrirana, pa sam se malo ja njoj prilagođavala, pa malo ona meni
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 10:53   #82
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
uopce jos ne kuzi da je u skoli. sve joj je jos zeka peka
Netko nije odradio svoj dio posla u pripremanju djeteta za školu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 08:28   #83
a tko to ?
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 08:48   #84
Quote:
saska111 kaže: Pogledaj post
a tko to ?
Toliko vidovit ipak nisam .

Rodtelji. Vrtić. Okolina. Ili možda - zapravo, najvjerojatnije - svi zajedno.

Te fore kako bi učenje trebalo biti igra i škola trebala biti igra i svemir trebao biti igra su - fore. Fore koje dobro zvuče, fore kojima se, kao, dokazuje ovakvo ili onakvo roditeljstvo - ali, fore koje nisu dobre za dijete.

Ne, to ne znači da bi učenje, škola i svemir trebali biti pakao ili radni logor.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 09:49   #85
aaa dobrooo
ok pa naravski da svatko normalan priprema djete za prvi razred, ali... svako djete različito percipira tu školu i taj prvi razred. Ima djece koji su jako razigrana i jako nezrela i sa takvom djecom treba više raditi, kako kući, tako i u školi, ali smatram da nije sad ono kraj svijeta ako je djete toliko razigrano u prvom i drugom razredu, treba samo strpljenja.
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 17:37   #86
...

byron buduci da me i inace nerviras na nekim drugim temama - molim te ne pametuj s umnovaznim zakljuccima kako netko nije pripremio dijete za skolu. necu dalje komentirat tvoj post jer uopce ne zelim ulaziti s tobom u bilo kakve rasprave.
ot - razgovarala sam s djecijom psihologicom, i objasnila mi je da to nije nista strasno, samo treba malo vise raditi na tome da ih se drzi na jednom mjestu, da se polako uce ozbiljnosti i prihvacaju obrazac odraslih.
i ja isto ucim s njom, pisem, citamo svaku vecer. pocela sam i polako uvoditi neke samostalne stvari s njom, poput odlaska u skolu, da sama cita, pa makar i na 5 minuta. ide polako, ali je jos uvijek jako zaigrana. nije joj dosta samo vikend za igru, vidim to na njoj. i da, profa je dozvolila da se ddonosi jedna igracka u skolu, s cim je ona dakako odusevljena
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 09:19   #87
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
byron buduci da me i inace nerviras na nekim drugim temama - molim te ne pametuj s umnovaznim zakljuccima kako netko nije pripremio dijete za skolu. necu dalje komentirat tvoj post jer uopce ne zelim ulaziti s tobom u bilo kakve rasprave.
ot - razgovarala sam s djecijom psihologicom, i objasnila mi je da to nije nista strasno, samo treba malo vise raditi na tome da ih se drzi na jednom mjestu, da se polako uce ozbiljnosti i prihvacaju obrazac odraslih.
i ja isto ucim s njom, pisem, citamo svaku vecer. pocela sam i polako uvoditi neke samostalne stvari s njom, poput odlaska u skolu, da sama cita, pa makar i na 5 minuta. ide polako, ali je jos uvijek jako zaigrana. nije joj dosta samo vikend za igru, vidim to na njoj. i da, profa je dozvolila da se ddonosi jedna igracka u skolu, s cim je ona dakako odusevljena
EEEE dobro si mu rekla
Pa da, eto tako je bilo i sa mojom malom kad je krenula u prvi, treba biti strpljiv i polako ih uvoditi u svijet odraslih moja je kčer sada osmi razred i moram je pohvaliti da, koliko god u prvom razredu, a i drugom bila razigrana, poslije je prolazila sa pet, sad zadnja tri razreda sa četiri, uzorna je, naravno da tu je sada pubrtet, pa su sad neki drugi problemi, ali... ne treba sada paničariti i govoriti da je krivica nekog .... ??? ... što je djete razigrano u tim nižim razredima!!!
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 11:05   #88
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
byron buduci da me i inace nerviras na nekim drugim temama - molim te ne pametuj s umnovaznim zakljuccima...
Kupi si forum pa tamo određuj tko će i što će pisati.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 13:47   #89
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
byron buduci da me i inace nerviras na nekim drugim temama - molim te ne pametuj s umnovaznim zakljuccima kako netko nije pripremio dijete za skolu. necu dalje komentirat tvoj post jer uopce ne zelim ulaziti s tobom u bilo kakve rasprave.
Dobro ti je i rekao. Očito nisi pripremila dijete, a najžešće mi je da se ti ne nerviraš jer je to eto "samo" prvi razred. Sretno ti bilo!
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 15:21   #90
Šta reči na sve ovo ???? KOJU POSLUKU PORATI??? hahahahahha
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 15:42   #91
Quote:
saska111 kaže: Pogledaj post
Šta reči na sve ovo ???? KOJU POSLUKU PORATI??? hahahahahha
"čajld mast trast as "

Zaigranom djetetu ipak treba dati smjernice i postavljati do koje granice je igra, a od koje obaveze.
Razgovor i iznošenje dobrih primjera djetetu, dati će smjer o poželjnom ponašanju u određenim okolnostima.
Naravno da kao roditelji često presubjektivno gledamo na situaciju u kojoj se nalazimo pa nas Lord malo nastoji svesti u objektivne okvire.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 16:31   #92
...

idem redom jer ima vise nebuloza-
poison ivy - u tocno kojem dijelu mog posta ti prepoznajes mene kao flegmatika na ovu situaciju? da li se ja nervam ili ne nervam ili me nije briga kako mi dijete dozivljava prvi razred bi shvatila da si procitala i jednu moju recenicu. buduci da nisi, ne znam zasto, budem ti ponovila - vrlo sam ozbiljno shvatila tu situaciju. mozda ti je mozak ostetila ta losa boja na glavi, ali nemoj suditi ljude o kojima nista ne znas, niti se trudis doznati.
kaj se tice byrona - ne treba mi forum u pvt vlasnistvu. istinabog, ne trebas mi ni ti, ali mi je fascinantno da me upravo ti, iz posta u post pronalazis i imas potrebu komentirati. neki bi rekli - get a life. ja cu se i dalje drzati stare odluke da s tobom ne raspravljam. moramo i budalama ostaviti nekakvo veselje, pa cisto da te obavijestim kako nakon ovog mislim napisati post o preporukama koje tampone i uloske odabrati na kozmetici.
zaboravila sam nick ove jedine normalne osobe koja je odgovorila na moj post - drago mi je da je tvoja cura ok sada, ne zabrinjavam se oko ocjena i imali sve petice ili ne. znam i da ce mojoj trebati malo vise vremena da se uozbilji oko te cijele price, jer je ceka jos najmanje 20 godina zivota u skolskim klupama. jako je korisno razgovarati s djecijim psiholog ne samo o ovom vec i o drugim problemima jer nismo najpametniji. a onda polako implementirati ono sto nam je receno. za sada ide dobro, javim rezultate za mjesec - dva
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 09:55   #93
Da SIDORA imaš pravo, mi ovdje debatiramo o našim recimo problemima i ako netko ima neki savjet, ok super, je čuti i tuđa mišljenja, ali ne i neko osuđivanje i indirektno omaložavanje, to je glupo i malograđanski! Jer mi se međusobno ne poznajemo da bi se mogli tako osuđivati i ne bi mi nikada palo na pamet da nečije mišljenje ovdje na forumu pobijam, jer... svatko ima pravo misliti šta hoče, ali osuđivati nije u redu i biti uvijek ono negativa i kontra ZATO.... sam ja sada tu malo i bacila na šalu, hellow, relax
Što se djece tiče... tako male, govorim sada od prvog razreda, svako djete je rezličito! Ja vidim i po mojoj djeci, totalna suprotnost i drukčije im prilazim , a recimo problem je sličan. Uvijek kažem, ako mislim da suprug i ja ne nalazimo rješenje u tom nekom problemu, treba tražiti pomoć psihologa, zašto ne?
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 15:10   #94
...

upravo to sashka, tu sam da bi razmijenila iskustva, dala savjet. fascinantni su mi ljudi koji samo znaju pljuvat i podilazit. ono, ak nemas kaj pametno za reci - onda suti.
al nema veze, da se vratimo on topic - naravno da svako dijete za sebe dozivljava dolazak u skolu. ja se zapravo nisam zabrinjavala jer su mi u vrticu rekli kako mi je dijete skroz spremno za skolu. i to od nekoliko strana, ukljucujuci i tetu koja je drzala predskolsku nastavu. cini se da nitko nemre bash sve znati, barem ne dok se situacija ne dogodi.
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 11:10   #95
sve če biti ok, vidjeti češ polako, strpljenja i kad zapne, uvijek možeš potražiti pomoć od razrednice i psihologice
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.