Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2013., 11:37   #41
teen boy

Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
Ako je istina ono što je napisano....to je užas. Ali sorry...to se nije moglo dogoditi preko noći. Dijete je razmaženo i bezobrazno.I trba strogu disciplinu a ne nekakve new.age gluposti.Kažnjivo je udariti dijete....a je li kažnjivo da balavac udara roditelja ?! Mislim, svašta.
Bože mili!Pa kakvo je to "dijete"?Tako je to kad nema oca ili autoriteta.Izgleda da to traje duže vrijeme,mena da moje dijete udari i to još trudnu-letilo bi van isti čas!Treba mu postaviti pravila kuće,ne ide to sad preko noći,a traje izgleda duže vrijeme??Nije ti lako samoj,mala djeca,brige,umor,još on ne sluša,odakle mu ideja da bježi?Odvedi ga negdje da se zabavi ili nek ide s bratićem ili nekim pouzdanim-mora se i on ispuhati negdje,njima s njihove perspektive je "loše" sad im je samo do zabave-taj pubertet!Al udarit mater-strašno,prestrašno!Drži se.Ne daj se izbacit iz takta,a niti nemoj biti preblaga,s muškima je malo teže,jer misle-kaj mi ona može?
jezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 14:40   #42
Na forumu je zabranjeno poticanje fizickog kaznjavanja i zlostavljanja, kao i svih ostalih nasilnih metoda ( i glorifiricanje istih)!

Mozete raspravljati o nasilnim metodama odgoja buduci da tako mozemo osvjestiti koliku stetu takvo ponasanje cini djeci i njihovom odnosu sa roditeljima/odraslima koji pribjegavaju tim metodama.
takodjer, pozivam vas da autorici teme pomognete konstruktivnim savjetima i podrskom, sto su neki vec i ucinili.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 17:10   #43
Quote:
anitaDu kaže: Pogledaj post
Bog! Susjeda mi pomaze oko odrzavanja kuce i pospremanja (i djeca kolko tolko). Moja Mama nam salje rucak po rodice, ona nam donese svakog dana (i zaradi si malo dzeparca). Inace se jos osjecam iscrpljena od poroda i sa strahom sjedim u sobi jer neznam sto ce sin danas raditi, hoce li bjezat. Nikako mi neda pristupit mu! Ali bas nikako! Ignorira me, ako ga zamolim lijepo isto! Ako mu zaprijetim necim, uvijek kaze a sto mi mozes? Vise sam veliki.
A muz se tek vraca (po planu) krajem 9og mjeseca.
'Ajde, drago mi je ipak imaš nekako organizirano i da ti djeca pomažu.
Kako ti je sa sinom sada?
Je l' te još uvijek ignorira i bježi?

Quote:
anitaDu kaže: Pogledaj post
Pa iskreno, svekrva mi se je ponudila doci opet,pomoci nam al posto je situacija sa sinom takva sam mislila da bi ni ona bila od velike pomoci. Stovise nekad i pomisljam da je nacin na koji je njega "odgajala" mozda i doveo do tih problema.:( ....Muz nemoze nikako doci. Ja moram Naci nacin ovu situaciju poboljsat al nikako ne nalazim.Izludit cu s njim!
Dobro razmišljaš.
To vjerojatno nije jedini uzrok, ali jedan od uzroka sigurno jest.

Svekrva ti je učinila medvjeđu uslugu.
U usporedbi sa njezinom metodom, svaki tvoj pokušaj strogoće ispada smiješan.
Potkopala ti je autoritet.
Ali nakon takvog nečega, nije autoritet jedino na čemu trebaš raditi.
Čest je gubitak povjerenja i općenito udaljavanje zbog kojih ti se možda neće htjeti povjeriti i sl. A to posljednje je ono što najmanje sada trebaš i čega se vjerojatno bojiš.

Možda je bolje da se usredotočiš na te druge stvari, nego da forsiraš autoritet.
S vremenom ćeš i njega izgraditi.

Opusti se, pozitive malo, bit će on dobro...
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 20:18   #44
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
'Ajde, drago mi je ipak imaš nekako organizirano i da ti djeca pomažu.
Kako ti je sa sinom sada?
Je l' te još uvijek ignorira i bježi?


Dobro razmišljaš.
To vjerojatno nije jedini uzrok, ali jedan od uzroka sigurno jest.

Svekrva ti je učinila medvjeđu uslugu.
U usporedbi sa njezinom metodom, svaki tvoj pokušaj strogoće ispada smiješan.
Potkopala ti je autoritet.
Ali nakon takvog nečega, nije autoritet jedino na čemu trebaš raditi.
Čest je gubitak povjerenja i općenito udaljavanje zbog kojih ti se možda neće htjeti povjeriti i sl. A to posljednje je ono što najmanje sada trebaš i čega se vjerojatno bojiš.

Možda je bolje da se usredotočiš na te druge stvari, nego da forsiraš autoritet.
S vremenom ćeš i njega izgraditi.

Opusti se, pozitive malo, bit će on dobro...
Evo,svekrva se je od jucer sama pozvala kod nas i dosla,navodno jer joj je ruzno bez djece. S jedne strane sam se nekako smirila,jer odkako je ona tu,mali se vuse ne usudjuje bjezat a i vise slusa. S druge strane ipak mislim, da to nije to i kako ce biti kad ona ode.

Ipak cu pokusat iskoristit situacija najbolje. Dok je ona tu i kad pricuva drugu djecu,moci cu se (nadam se) vise posvetit njemu i poradit na njegovom povjerenju.
anitaDu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 11:28   #45
Quote:
anitaDu kaže: Pogledaj post
Evo,svekrva se je od jucer sama pozvala kod nas i dosla,navodno jer joj je ruzno bez djece. S jedne strane sam se nekako smirila,jer odkako je ona tu,mali se vuse ne usudjuje bjezat a i vise slusa. S druge strane ipak mislim, da to nije to i kako ce biti kad ona ode.

Ipak cu pokusat iskoristit situacija najbolje. Dok je ona tu i kad pricuva drugu djecu,moci cu se (nadam se) vise posvetit njemu i poradit na njegovom povjerenju.
Super! Iskoristi situaciju, sad dok imaš njegovu pažnju.

Ma svaka ti čast da uopće imaš snage za sve to sada, malo nakon poroda!
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.