Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2017., 23:31   #1
Arrow Liga nacija 2018./2019. / Kvalifikacije za EP 2020.

UEFA LIGA NACIJA / KVALIFIKACIJE ZA EURO 2020





UEFA LIGA NACIJA: RUJAN-STUDENI 2018. /
FINAL FOUR LIPANJ 2019.


* u Ligi A sudjeluje 12 najbolje plasiranih reprezentacija na Uefinoj ljestvici (uključuje rezultate sa zadnjih triju eur. kvalifikacija SP/EP i zadnja dva velika natjecanja SP/EP)=> TRENUTNI POREDAK

* u Ligi B sudjeluje sljedećih 12 reprezentacija sa ljestvice, u Ligi C narednih 15 i u Ligi D narednih 16

* u svakoj Ligi će se igrati u 4 grupe; zadnja 4 sastava ispadaju u niži rang, pobjednici grupa idu u viši rang (u Ligi A idu na F4)

* na kraju ligaškog dijela počinju kvalifikacije za Euro 2020; igrati će se u 10 grupa - prva dvije reprezentacije osiguravaju prolaz na Euro 2020; sudionici play-offa će igrati u grupama od 5 ekipa

* nisam ziher da li će se nositelji kvalifikacija određivati po Uefinoj ljestvici ili po rezultatima iz Lige Nacija

* preostale 4 ekipe će se popuniti iz play-offa svake od 4 Lige;
iz svake Lige u play-off odlaze 4 ekipe koje se nisu plasirale na Euro kroz kvalifikacije;
ako u nekoj Ligi nema dovoljno ekipa u taj play-off ulaze najbolje rangirane ekipe iz niže Lige koje nisu već osigurale plasman;
***ovo popunjavanje nije do kraja razjašnjeno, npr. nije fer da najbolje ekipe iz Lige B koje se nisu plasirale na Euro moraju popunjavati play-off u Ligi A ako tamo nema dovoljno ekipa,
a u play-offu Lige B onda ostaju slabije ekipe koje imaju veće šanse za plasman...



UEFA LIGA NACIJA /
SIMULACIJA NA TEMELJU TRENUTNE UEFA LJESTVICE





REDOVNE KVALIFIKACIJE ZA PLASMAN NA EURO 2020:
OŽUJAK-STUDENI 2019. / SIMULACIJA





PLAY-OFF ZA PLASMAN NA EURO 2020: OŽUJAK 2020. /
NA TEMELJU GORNJIH SIMULACIJA





References


Zadnje uređivanje mitch : 28.11.2017. at 13:12.
fortaleza is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 16:58   #2
Dati poredak nije ispravan. Ovo je poredak s kraja 2016 dakle ne računajući kvalifikacijske utakmice odigrane prošli tjedan.
http://www.uefa.com/uefaeuro-2020/ne...d=2437695.html
Bez obzira šta football seedings je updejtao zadnje rezultate njihova metoda računanja očito nije ispravna, jer je Rusija po njima i prije mjesec dana bila među top 5, a po stvarnom renkingu nije ni u top 12, tj prvoj ligi

Btw seeding potove u kvalifikacijama sigurno određuje rezultat u ligi nacija, npr
Pot 1: 10 najboljiih iz lige a
Pot 2: 2 najgora iz lige a + 8 najboljiih iz lige b
Itd

Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 20:18   #3
Ima više metoda za taj poredak, na kraju će se svesti na isto po svakoj. Rusija ima isti broj bodova po svakoj znači to je to.



Evo još jedne liste, trebala bi biti najrealnija, komentar na samom kraju kaže zašto.
http://www.football-rankings.info/20...-november.html
fortaleza is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:57   #4
hoćeš kazat kako je UEFA dobivene bodove dijelila s 4 (broj dotad odigranih utakmica), a ovi već dijele s 10?

Može bit. Ali ovo natjecanje će izazvati mnoge kontroverze. Već se naveliko spominje kako će reprezentacije rangirane oko 35 - 40 mjesta tankirati formu u ovim sad kvalifikacijama za SP da namjerno ispadnu u cetvrtu ligu. Primjer je Gruzija koja je već izgubila sve sanse za Rusiju i više im se isplati gubit sve do kraja i ostat ispod 40.mjesta nego zavrsit povise. Lakše im je izborit EURO u konkurencije Makedonije i Estonije nego npr Srbije, Norveske, Bugarske ili Škotske.

Druga stvar je ovo shiftanje playoffa u niži rang. Citao sam malo strane forume i malo njih smatra da ce to bit unfair ovako kako si naveo. Ekipe koje izbore playoff na regularan nacin u tom bi istom playoffu trebale zaigrat. Npr ako su Svedska, Slovacka, Madjarska i Irska 4 najbolje plasirane ekipe iz druge lige (ili divizije B) koje nisu izborile plasman kroz redovne kvalifikacije, tada bi one trebale igrat playoff druge lige unakrsno (polufinale Svedska-Irska i Slovacka-Madjarska) bez obzira koliko ekipa iz prve lige se vec plasiralo. Ako se iz prve lige nije plasirala npr Svicarska, cisto sumnjam da ce Svedska ic Svicarskoj na megdan. Logicnije je da to budu iduce tri ekipe iz druge lige ili cak netko iz trece ako i iz druge lige ne bude dovoljno ekipa (uostakom sto je i logicno jer tesko da ce sedam drugoligasa ostati bez izravnog plasmana). Na to se valjda misli u pravilniku kojeg je objavila sama UEFA:

If any winners are already qualified through the European Qualifiers, then their play-off position will be allocated to the next best-ranked team of the league in question, taking into account the global ranking within the league, and then if necessary to the following league in decreasing order taking into consideration the global ranking of the relevant league.

No, tu je opet anomalija sta ako se iz prve lige svi kvalificiraju na EURO (sta je u bit sasvim realno), a iz druge npr 7 ekipa (4 drugoligasa sigurno ne idu na EURO izravno). Tada bi playoff druge lige trebali standardno igrat 1,2,3 i 4 najbolji neplasirani drugoligas, a playoff prve lige 5,6,7 i neki treceligas. Opet nelogicno jer bi grupirali 4 najjaca i 4 najslabija. Da imamo bar jednog prvoligasa kao u primjeru Svicarske tad bi imalo smisla, ovako definitvno ne.

Također, UEFA je vec objavila da ce druga sezona Lige Nacija koja ce se igrat 2020 bit povezana sa SP 2022. Znaci li to da ce jedan od jazavaca iz cetvrte lige imat siguran plasman u Katar?! Malo mi je cudno u to vjerovat- No zivi bili pa vidjeli
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 23:36   #5
Nadam se da ne, očekujem neki playoff između pobjednika playoffova. Mada ne bi čudilo, poludjeli su.

Baš me zanima rasplet kvala za reprezentacije koje su ostale bez SP-a i koje sad mogu kalkulirati za što bolju poziciju za LN. Posebno me interesira Azerbajdžan koji je domaćin Eura, igra bolje nego ikad, ima dva izravna konkurenta doma, a gostuju užasnoj i otpisanoj Norveškoj. S eventualnim uspjesima neće u najslabiju skupinu kroz koju bi, realno, vjerojatno prošli, a teško da mogu uloviti Rusiju.

A moglo se bez uključivanja tog govneta u EP, odvratni su. Igraj brate simultano, jedan termin kvale, drugi liga, playoff za prvaka uoči Eura. Termina se ima: po dva u rujnu, listopadu, studenom, ožujku, lipnju, rujnu, listopadu, studenom. Osam slotova sa 16 termina. Deset kola kvalifikacija, šest kola lige. Nema prijateljskih, "zbog kojih" si i pokrenuo ovo. Ali ne, ajmo sve spojiti, u koeficijent za LN uključiti kvalifikacije za prethodni turnir.
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 08:15   #6
Druga stvar je sta ce bit namjernog gubljenja u kvalifikacijama upravo radi navedenog shifta. Zamisli situaciju u kojoj u trećoj ligi Srbija završi kao četvrta, a bugari kao sedmi. Po toj logici srbi imaju osiguran najmanje playoff treće lige, dok bugarima za playoff treba izravan plasman tri treceligasa, dakle odgovara im da se Srbija plasira kroz kvalifikacije jer njima to otvara put do playoffa. Da nastavim s potovima započetim iz prethodnog posta u trećem će bit 4 najgora drugoligasa i 6 najboljih treceligasa(među njima Srbija) , a u četvrtom preostalih 9 treceligasa (među kojima i Bugarska). Da skratim, Srbija i Bugarska mogu završiti u istoj kvalifikacijskoj grupi. U toj grupi srbi se mogu sa svedanima borit za drugo mjesto. A bugari kolo ili dva prije kraja izgubit sve izglede za jedno od prva dva mjesta. I onda predzadnje kolo sastaju se bugarska -Srbija! Srbi žele dobit da idu izravno na euro, bugari ne mogu nikako izravno na euro, ali im odgovara da odu srbi jer će im to donijeti playoff!!!
Sličnu situaciju smo imali prije par godina u engleskoj kad se arsenal borio za četvrto mjesto i gostovao u hullu koji je bio u sredini tabele, a par dana nakon isti klubovi igrali finale fa kupa. Hullu je odgovaralo da arsenal bude četvrti jer bi im to sigurno donijelo Europu. I arsenal odnosi prvenstvenu pobjedu 3:0 gdje se tigrovi nisu ni oznojili. Uefa je nakon toga ukinula pravilo poraženog finalista kupa.
A bilo je primjera i u drugim sportovima npr rukometu, kad su Slovenci namjerno puštali golove na kraju da pobjede sa što manjom razlikom, tako da njihov tadašnji protivnik(čini mi se island) prođe dalje, a one prenose dva boda

Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 23:24   #7
1 - NJEM/ŠPA/POR/BEL/ENG/ŠVI/ITA/FRA/POLJ/ISL/HRV/AUS ILI NIZ ILI ŠVE (pobjednik NIZ vs ŠVE preskače AUS)
2 - 2/3 AUS-NIZ-ŠVE /WAL/RUS/SLK/UKR/IRS/S.IRS/DAN/ČEŠ/BIH/TUR ILI MAĐ (MAĐ treba vrlo visoku pobjedu protiv FAR)
3 - MAĐ/RUM/ŠKO/SLO/SRB/ALB/NOR/CG/GRČ/IZR/BUG/FIN/CIP/EST/LIT ILI BLR (BLR mora dobiti FRA)
4 - kukavelj

Potovi 1 Grupe:

1 - NJEM/POR/BEL/ŠPA
2 - ENG/ŠVI/FRA/ITA
3 - POLJ/ISL/HRV/AUS-NIZ-ŠVE

Negdje sam vidio pojašnjenje vezano za plasman na EP kroz Ligu nacije. Znači najbolje 4 ekipe iz svake grupe idu u play-off za plasman na EP, dvojba je bila tko popunjava play-off ako nema dosta ekipa u jednoj ligi, da li prva najjača ekipa iz slabije lige ili peta ekipa iz slabije lige i čini se da ta peta ekipa ide onda u play-off od Lige iznad sebe.

Znači u onoj gornjoj simulaciji u play-offu Grupe 1 bi se borili Srbija-Škotska-Albanija-Grčka a ne Sj.Irska-Turska-Mađarska-Češka, oni ostaju u svom play-offu Grupe 2.

Ono što je sigurno da će jedna od kukavelji iz Grupe 4 ići na EP: AZE/MAK/GRU/BLR/ARM/FAR/LAT/LUK/KAZ/MOL/LIH/MAL/KOS/AND/SMA/GIB

I nositelji za kvale za EP će se odrediti prema rezultatima iz Lige nacija, po 10 najboljih u svakom bubnju.

Zadnje uređivanje fortaleza : 09.10.2017. at 23:45.
fortaleza is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 23:33   #8
4 - kukavelj
__________________
HDZ=SDP
Bull7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 00:07   #9
Quote:
fortaleza kaže: Pogledaj post
Negdje sam vidio pojašnjenje vezano za plasman na EP kroz Ligu nacije. Znači najbolje 4 ekipe iz svake grupe idu u play-off za plasman na EP, dvojba je bila tko popunjava play-off ako nema dosta ekipa u jednoj ligi, da li prva najjača ekipa iz slabije lige ili peta ekipa iz slabije lige i čini se da ta peta ekipa ide onda u play-off od Lige iznad sebe.
Da, sljedeća najbolja nakon četiri najbolje nekvalificirane u toj diviziji ide u playoff u višoj ako u toj višoj fali.
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 09:04   #10
Jeste sigurni?

Na Wikipediji kaže The play-off berths will be first allocated to each group winner, and if any of the group winners have already qualified for the European Championship finals, then to the next best ranked team of the division, etc.

Ili sam ja nešto krivo shvatio?
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 10:16   #11
Quote:
fortaleza kaže: Pogledaj post
1 - NJEM/ŠPA/POR/BEL/ENG/ŠVI/ITA/FRA/POLJ/ISL/HRV/AUS ILI NIZ ILI ŠVE (pobjednik NIZ vs ŠVE preskače AUS)
2 - 2/3 AUS-NIZ-ŠVE /WAL/RUS/SLK/UKR/IRS/S.IRS/DAN/ČEŠ/BIH/TUR ILI MAĐ (MAĐ treba vrlo visoku pobjedu protiv FAR)
3 - MAĐ/RUM/ŠKO/SLO/SRB/ALB/NOR/CG/GRČ/IZR/BUG/FIN/CIP/EST/LIT ILI BLR (BLR mora dobiti FRA)
4 - kukavelj

Potovi 1 Grupe:

1 - NJEM/POR/BEL/ŠPA
2 - ENG/ŠVI/FRA/ITA
3 - POLJ/ISL/HRV/AUS-NIZ-ŠVE

Negdje sam vidio pojašnjenje vezano za plasman na EP kroz Ligu nacije. Znači najbolje 4 ekipe iz svake grupe idu u play-off za plasman na EP, dvojba je bila tko popunjava play-off ako nema dosta ekipa u jednoj ligi, da li prva najjača ekipa iz slabije lige ili peta ekipa iz slabije lige i čini se da ta peta ekipa ide onda u play-off od Lige iznad sebe.

Znači u onoj gornjoj simulaciji u play-offu Grupe 1 bi se borili Srbija-Škotska-Albanija-Grčka a ne Sj.Irska-Turska-Mađarska-Češka, oni ostaju u svom play-offu Grupe 2.

Ono što je sigurno da će jedna od kukavelji iz Grupe 4 ići na EP: AZE/MAK/GRU/BLR/ARM/FAR/LAT/LUK/KAZ/MOL/LIH/MAL/KOS/AND/SMA/GIB

I nositelji za kvale za EP će se odrediti prema rezultatima iz Lige nacija, po 10 najboljih u svakom bubnju.
Pridružujem se Baklji, meni se isto čini da bi logičnije bilo SIr-Tur-Mađ-Češ u playoffu, ako su se svi ispred kvalificirali.

Nego, mene zanima raspored. Za skupine po 4 momčadi je sve jasno, oni igraju po principu kao što se LP i EL igra (4-1, 2-3; 1-2, 3-4; 3-1, 2-4; etc...), no što je sa skupinama od 3 momčadi, zna li tko?

Naime, ako istu formulu primijenimo na skupine po tri momčadi, to dobivamo ovakav raspored:

2-3, 1 free;
1-2, 3 free;
3-1, 2 free;
1-3, 2 free,
3-2, 1 free;
2-1, 3 free.

Eh sad, ne bi ja imao problema sa ovim da momčad pod brojem 2 u listopadu praktički ne igra LN. A to nije poanta LN, upravo suprotno. Ima itko kakav info o tome?
Galijun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:04   #12
Ovo je od zanimljive ideje postalo retardirano.

Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:16   #13
Quote:
Baklja kaže: Pogledaj post
Jeste sigurni?

Na Wikipediji kaže The play-off berths will be first allocated to each group winner, and if any of the group winners have already qualified for the European Championship finals, then to the next best ranked team of the division, etc.

Ili sam ja nešto krivo shvatio?
Govorili smo o nedovoljnom broju sudionika playoffa u diviziji. Ako ih je 12, a devet se plasiralo, ostala su tri. Za playoff treba četvrti - on dolazi iz niže divizije, a bit će peti koji se nije plasirao - prva četiri neplasirana će igrati svoj playoff, a peti će popuniti playoff više divizije.

Jasno, ako se od top 4 (sudionici playoffa) netko plasirao, njegovo mjesto zauzima sljedeći u nizu, što govori tvoj citat.

Quote:
Galijun1 kaže: Pogledaj post
Pridružujem se Baklji, meni se isto čini da bi logičnije bilo SIr-Tur-Mađ-Češ u playoffu, ako su se svi ispred kvalificirali.

Nego, mene zanima raspored. Za skupine po 4 momčadi je sve jasno, oni igraju po principu kao što se LP i EL igra (4-1, 2-3; 1-2, 3-4; 3-1, 2-4; etc...), no što je sa skupinama od 3 momčadi, zna li tko?

Naime, ako istu formulu primijenimo na skupine po tri momčadi, to dobivamo ovakav raspored:

2-3, 1 free;
1-2, 3 free;
3-1, 2 free;
1-3, 2 free,
3-2, 1 free;
2-1, 3 free.

Eh sad, ne bi ja imao problema sa ovim da momčad pod brojem 2 u listopadu praktički ne igra LN. A to nije poanta LN, upravo suprotno. Ima itko kakav info o tome?
Očekujem ovo (bar sam ja tako slagao rasporede na Manageru u Editoru ):
3-2
2-1
1-3
2-3
3-1
1-2

Zadovoljava ovo tvoje igranje u svakom terminu, nitko nije domaćin dvaput zaredom, trica je gost dvaput zaredom, ali u različitim terminima. A tko zna, možda krenu skroz suprotno, smjerom Oceanije iz ovih kvalifikacija pa bude:
3-2
2-3
1-3
3-1
2-1
1-2

mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:34   #14
Ja sam pak napravio ovako:

2-3
1-2
3-1
3-2
2-1
1-3

U principu vrlo slično tvojem mitch, sa iznimkom da je trica kod mene dupli domaćin.
Galijun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 04:08   #15
Link na sve grupe i potove:
http://www.footballseeding.com/tourn...gue-2018-2019/
fortaleza is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 08:44   #16
Quote:
mitch kaže: Pogledaj post
Govorili smo o nedovoljnom broju sudionika playoffa u diviziji. Ako ih je 12, a devet se plasiralo, ostala su tri. Za playoff treba četvrti - on dolazi iz niže divizije, a bit će peti koji se nije plasirao - prva četiri neplasirana će igrati svoj playoff, a peti će popuniti playoff više divizije.
A ovo ima smisla samo zato jer bi bilo glupo kažnjavati najbolje neplasirane iz niže divizije s igranjem težeg play-offa.

Al svejedno je kupus od natjecanja.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 10:12   #17
Quote:
fortaleza kaže: Pogledaj post
To je sada kao finalna tablica ?
Galijun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 11:16   #18
Ne bih se čudio da HRT odustane od prijenosa ovog natjecanja samo zato da Drago i Stjepan ne bi morali provesti preostalo razdoblje do mirovine hvatajući konce i finese ustroja i pravila.
ZinedineZidane is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 16:13   #19
Evo malo sam se opet poigrao sa Ligom nacija.

Potovi su finalizirani, u linku su par postova više, ove tablice ispod su random draw.

Znači prvo se igraju skupine Lige nacija na temelju čega će se odrediti nositelji za kvalifikacije za EP 2020.

U kvalama sam sad stavio da prolazi par trećih i četvrtih ekipa u grupama.

Nakon tih kvala počinje play-off za zadnja 4 mjesta koja vode na EP i to na temelju plasmana u Ligi nacija. U play-offu grupe 1 je samo Island koji se nije plasirao kroz kvale i njemu idu 5./6./7. ekipa iz grupe 2: BIH, Ukrajina, Irska.

U play-offu grupe 2 su 4 najbolje ekipe koje se nisu plasirale kroz kvale. Itd. po ostalim grupama.

Naravno poredak za plasman u play-off i kvale će se tu gledati po bodovima i gol razlici a ne ovako po redu po grupama kako sam ja stavio.





Zadnje uređivanje fortaleza : 11.10.2017. at 16:24.
fortaleza is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 16:19   #20
Quote:
ZinedineZidane kaže: Pogledaj post
Ne bih se čudio da HRT odustane od prijenosa ovog natjecanja samo zato da Drago i Stjepan ne bi morali provesti preostalo razdoblje do mirovine hvatajući konce i finese ustroja i pravila.
Ćos: "Hrvatska nema što kalkulirati, u svakoj utakmici mora jurišati na pobjedu!" Problem solved
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.