Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2012., 13:20   #241
Pa razgovarala sam s učiteljicom taj dan kada sam došla po nju da se presvuče. ona je rekla "da, da oni bi samo izlazili" ja kažem da moja nije takva, pa učiteljica "da, da, ona nije, istina", i nakon toga opet ne smije na wc. prije škole obavezno ide dom na wc ali kad tada će je opet ćopiti, i ako se više ne može izdržati što da radi nego da izađe van. Pravilo je glupo i ne mora poštovati sva pravila poštopoto, ili ispaštati za to što drugi klinci koriste situaciju.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 17:04   #242
Nisam do sada pročitala da ti se malena upiškila u školi.
Žao mi je.
Prve informacije i reci učiteljici da je lijepo moliš da pušta dijete na WC.
Ne vjerujem da će reći ne može.
Pitaj ju možda koliko učestalo tvoja kći to traži. Čisto da se vidi da to nije svaki sat. Sretno.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 22:46   #243
@stihaa

ako učiteljica i nakon što si razgovarala s njom o problemu,te ju upozorila da malena ima problema te da se već jednom upiškila tijekom sata i dalje ne pušta malenu na WC (za nju bi stvarno trebala napraviti iznimku), odi porazgovarati ili nazovi na tel. nekog od stručnog osoblja (pedagog,defektolog,psiholog) te ih upozori na problem...

vjerujem da će učiteljica drugačije razmišljati i ponašati se nakon što joj netko s "višeg nivoa" upozori na problem
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 09:32   #244
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
ja (kao učiteljica) odmah na 1. roditeljskom sastanku objasnim roditeljima da ne puštam (osim u iznimnim slučajevima) djecu na wc pod satom. Znači ako mi roditelj donese med.dokumentaciju da dijete ima problema s mjehurom ili sl. onda napravim iznimku,do sad nisam imala takvo dijete. Oni su dovoljno veliki da mogu izdržati 45 minuta bez wc-a.

Međutim,ovo radim jer sam se jednom jako opekla,do tada sam ih puštala-posebice prvašiće......ne znam jeste li svejsni toga da smo mi učitelji odgovorni za djecu cijelo vrijeme boravka u školi...i to dijete je na wc-u srelo dijete iz drugog razreda i potukli su se,naravno digla se cijela buka i strka (roditelji napravili cijelu paradu,htjeli tužiti školu...blać-truć )...ja i kolegica(koja je isto pustila dijete) imali velikih problema , a naravno da ne možeš pratiti dijete na wc i ostaviti drugih 30 u razredu bez nadzora!

i tako...od onda više ne puštam na wc pod satom...svašta se može dogoditi, a ti nemaš nadzor, a odgovoran si! ako sam i hitler neka sam
tražiti medicinsku dokumentaciju čini mi se malo preteranim
iako vrlo dobro razumem zašto to radiš
msm meni se tako jednom u prvom razredu desilo, da mi se prikakilo 5 minuta nakon zvona za početak časa
učiteljica me nije pustila jer, zaboga, malopre je bio odmor trebala sam ići na wc
ukakila sam se u gaće i bila ukakana ceo dan....
zar je trebalo da moji roditelji donesu medicinsku dokumentaciju da bi me uiteljica pustila tad, izuzetno na wc?

al opet kažem,potpuno te razumem...
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 14:15   #245
Ma dijete uopće nema problema s piškenjem, samo se eto desi da je pod odmorom gužva a na sat se ne smije zakasniti. Učiteljica je prije 20 god trebala biti umirovljena ali je još tu (i pun joj je kufer piškenja pod satom). Učiteljica je inače ok, problem je taj što dijete u prvom razredu (barem moje) ne zna neke stvari organizirati, npr. otići do drugog wc-a ako je na njihovom gužva ili naravno probati objasniti učiteljici.

Ona naravno odbija išta pitati učiteljicu i odbija ići na wc pod satom jer se to ne smije.

Da bar mene tako sluša.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 00:24   #246
neznam dali sam na pravom mjestu, ali nigdje ne nalazim temu o knjigama za prvi razred,

naime,
zanima me kada se moraju naručiti knjige u knjižarama za prvi razred OŠ?

tnx
ninči is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 00:27   #247
Imaš cijelo ljeto, nema žurbe. Ionako moraš čekati da izvjese popis na školi i/ili na web stranici.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 00:28   #248
Nestrpljiva mama
Polako, još ni ova šk. godina nije završila.
Popis knjiga će biti vjerojatno izvješen na ulazu škole i u praksi je sada na web stranici škole.
Kada? Ili negdje prije godišnjih odmora - znači računaj - do 09.07 ili kasnije a to znači oko 20.08.
Prati -bez brige- nigdje nečete zakasniti
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 00:09   #249
aaaaaa znala sam ,
ma rekla mi je jedna mama kojoj curica isto na jesen kreće u školu, da to moramo nabaviti do kraja lipnja,
pa reko pitat ću, a gdje ću najprije saznat n nego na forumu!!!!

i meni je logično da prvo mora završit ova školska godina, uostalom nismo djecu još ni upisali u prvi razred!
ninči is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 20:04   #250
ima li itko super rješenje kako natjerati prvašića da vježba čitanje,nemam problema s pisanjem ili bilo ćim vezanim oko škole ali ćim spomenem ćitanje drama,pomažite
leeloo minai is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 14:53   #251
Quote:
leeloo minai kaže: Pogledaj post
ima li itko super rješenje kako natjerati prvašića da vježba čitanje,nemam problema s pisanjem ili bilo ćim vezanim oko škole ali ćim spomenem ćitanje drama,pomažite
jel gledanje crtiće s titlovima?
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 19:29   #252
Kad dobijem 1. razred uvijek uvedem "igru" OSIĆ (ostavi sve i čitaj). Djeca je jako vole! Usred neke aktivnosti (nema pravila kad), uzmem kredu i napišem na ploču OSIĆ. Zadatak je da djeca otiđu u našu razrednu učionicu i izaberu bilo što za čitanje i 10 minuta čitaju. To su stripovi, časopisi, knjige...

Njima je to jako zgodno jer ih time znam "spasiti" drugih, gorih stvari. A upali i na onim najtvrdokorijima.

Vjerujem da se i doma mogu slične varijacije na temu provesti.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 22:06   #253
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Pa razgovarala sam s učiteljicom taj dan kada sam došla po nju da se presvuče. ona je rekla "da, da oni bi samo izlazili" ja kažem da moja nije takva, pa učiteljica "da, da, ona nije, istina", i nakon toga opet ne smije na wc. prije škole obavezno ide dom na wc ali kad tada će je opet ćopiti, i ako se više ne može izdržati što da radi nego da izađe van. Pravilo je glupo i ne mora poštovati sva pravila poštopoto, ili ispaštati za to što drugi klinci koriste situaciju.
Hm , glupo pravilo.
NirtusBrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 14:33   #254
@misery24,super ideja nisam se javljala dok nisam isprobala tvoju "tehniku",dakle sad je i kod nas u djiru OSIĆ,ili spremanje sobe ili čitanje,spremanje perilice(da to moji imaju za zadatak jedan sin 12god gornju ladicu,maleni 7god donju ladicu)ili OSIĆ i super upalilo...hvala
leeloo minai is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 16:39   #255
Quote:
Misery24 kaže: Pogledaj post
Kad dobijem 1. razred uvijek uvedem "igru" OSIĆ (ostavi sve i čitaj). Djeca je jako vole! Usred neke aktivnosti (nema pravila kad), uzmem kredu i napišem na ploču OSIĆ. Zadatak je da djeca otiđu u našu razrednu učionicu i izaberu bilo što za čitanje i 10 minuta čitaju. To su stripovi, časopisi, knjige...

Njima je to jako zgodno jer ih time znam "spasiti" drugih, gorih stvari. A upali i na onim najtvrdokorijima.

Vjerujem da se i doma mogu slične varijacije na temu provesti.
nadam se da napišeš:

OSIČ
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.