Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2010., 16:24   #261
pozdrav svima prvo

Ovako, za dva dva dana mi je prijemni i ima jedno pitanje koje ne znam
Marks je problematizovao postvarenje (fetiski karakter robe i njegovu tajnu) kao subliman izraz otudjenja? DA/NE

zahvaljujem ne odgovoru
mirkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 19:13   #262
Quote:
mirkic kaže: Pogledaj post
pozdrav svima prvo

Ovako, za dva dva dana mi je prijemni i ima jedno pitanje koje ne znam
Marks je problematizovao postvarenje (fetiski karakter robe i njegovu tajnu) kao subliman izraz otudjenja? DA/NE

zahvaljujem ne odgovoru
DA!

Osim ako nije riječ o nekoj "zamci" ... Ali da.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 21:21   #263
Hvala jos jednom
mirkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 14:49   #264
umjetnost

bok, može li mi netko preporučiti neku knjigu koja se bavi općim pogledom na to što je umjetnost kroz stavove raznih filozofa, ako takva knjiga uopće postoji.

hvala.
stigmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 23:45   #265
Quote:
stigmata kaže: Pogledaj post
bok, može li mi netko preporučiti neku knjigu koja se bavi općim pogledom na to što je umjetnost kroz stavove raznih filozofa, ako takva knjiga uopće postoji.

hvala.
Tebe zanima estetika i filozofija umjetnosti. Posudi si neki opći pregled estetike, preporučam Grlićevu "Estetiku" u četiri toma za početak, ako te zanima... Možeš i od Nadežde Čačinovič "Estetika" (jedan tom).
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 21:38   #266
Quote:
stigmata kaže: Pogledaj post
bok, može li mi netko preporučiti neku knjigu koja se bavi općim pogledom na to što je umjetnost kroz stavove raznih filozofa, ako takva knjiga uopće postoji.

hvala.
pokušaj:

http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=23229
__________________
Nobly, the great priest deposits his daily stool
in bleak winter fields.
Buson
Morias Enkomion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 15:27   #267
Quote:
stigmata kaže: Pogledaj post
bok, može li mi netko preporučiti neku knjigu koja se bavi općim pogledom na to što je umjetnost kroz stavove raznih filozofa, ako takva knjiga uopće postoji.

hvala.
Wolfflin Henrich : Temeljni pojmovi povijesti umjetnosti, 1998, Kontura, Zagreb.

Mislim da je rasprodana, pa je probaj posuditi u knjižnici.

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 14:32   #268
Bok svima!
Trebala bih pomoć oko seminara, tema je definirati samouništenje filozofije preko budizma i budhinih izreka, učenja.
Može bilo kakva ideja, izreka, pravac u kojem da krenem s razmišljanjem, literatura, ... sve vrste i oblici pomoći su dobrodošli! :-)
__________________
just smile :)))
blueblackgreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 10:51   #269
Pišem diplomski rad na temu "Problem zla u filozofiji Hannah Arendt". E sad, osim njezinih djela, imate li kakvu preporuku literature i zašto?
Thanks
Maslacak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 22:31   #270
Mišljenje molim

Što bi bilo suprotno od čuđenja? Predložih ravnodušnost, profa je samo rekla da nije, ali bih sad htio i čuti razloge zašto nije/je.
Hvala
Egenus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 23:21   #271
Što je suprotno od čuda (kojem se čudim) - nešto uobičajeno, poznato, već viđeno; dakle, za suprotnost od čuđenja predlažem iskustvo tj. iskustvenost/poznavanje/znanje (baš me zanima kaj bi profa rekla).
A suprotnost ravnodušnosti bila bi radoznalost, zainteresiranost.
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 19:44   #272
Hugo Grotius je nizozemac,ali me zanima gdje je živio?
miaa02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 05:54   #273
Quote:
miaa02 kaže: Pogledaj post
Hugo Grotius je nizozemac,ali me zanima gdje je živio?
Većinu života u Nizozemskoj, pred kraj - Pariz. Točnije, pobjegao je tamo.
__________________
"Things are not what they seem, nor are they otherwise."
soadfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 19:37   #274
Exclamation POMOC

ljudi da li znate odg na ovo potrebno mi je iz filozofije u skoli mozda ste culi za ovo

stojite na rskrsnici jedan put vodi za rim drugi u mocvaru...na raskrsnici stoji JEDAN od brace blizanaca jedan govori istinu drugi laze...imate pravo da postavite samo jedno pitanje kako bi saznali koji put vodi za rim ....
sani_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 20:10   #275
"Ako ti kažeš gdje je put za Rim, hoće li se tvoj brat složiti s tobom?"
ako govori istinu, reći će - ne.
ako laže, reći će - da.

ne znam je li točno, provjeri i završi.
anotherone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 20:11   #276
"Što bi tvoj brat odgovorio, koji put ide za Rim?"

I onda odabrati drugi put, tj. onaj koji nije rekao.

Ako smo pitali lažljivog brata, onda će lagati pa reći krivi put, od onog što bi rekao istinoljubivi brat, a ako je brat koji govori istinu onda će istinito reći što bi odgovorio lažljivi brat, a to je opet krivi put. Pa mi krenemo onim putem koji nije rečen.
Akai is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 23:31   #277
MIND BODY - DIHOTOMIJA

Hitno mi je potrebna pomoc u vezi ove teme , (literatura,linkovi,knjige) koja mi je skroz nejasna
ja sam student psihologije , al profa nam je zadao ovu temu za seminarski bila bih zahvalna , ako bi mi iko pomogao
princess91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 23:59   #278
http://plato.stanford.edu/entries/dualism/ To je više nego dobar uvod. Zapravo, ima negdje skripta s filozofskog u Rijeci o filozofiji uma, ali nemam na kompu.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 00:59   #279
Quote:
blueblackgreen kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Trebala bih pomoć oko seminara, tema je definirati samouništenje filozofije preko budizma i budhinih izreka, učenja.
Može bilo kakva ideja, izreka, pravac u kojem da krenem s razmišljanjem, literatura, ... sve vrste i oblici pomoći su dobrodošli! :-)
ponavljam svoj post u nadi da ipak postoji netko na forumu tko mi može malo olakšat situaciju
__________________
just smile :)))
blueblackgreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 17:57   #280
hvala Davore
princess91 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.