Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2013., 17:56   #3521
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Ide na III.6.
To si ti platila (u roku od 10 dana nakon što si nešto uvezla) i sad si samo "odbijaš".

To smo nekad sa svim uvozom tako radili, to ti je to, isto kao prije nego smo ušli u EU, sjećaš se? Platili smo pdv i stavljali smo ga u poreznu prijavu, da si ga odbijemo.
Ma da skužila sam...sve jasno sad, thx,
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 11:45   #3522
tehno

Imaju li program za proizvodnju?
vespazijan69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 15:31   #3523
Dobar dan ljudi!
Molim pomoć, radim u jednom knjigovodstvenom servisu u kojem smo pre zadovoljni s našim programom(u dosu), ali na žalost kako je došlo dosta usklada s europkom unijom programer ga ne može (ili se ne želi maltretirati) sa izmjenama, tako da smo primorani prijeći na novi program. Da li imate kakvih iskustava sa programima, a da nije synesis. Dosta toga nam je bitno, ali par stvari od kojih ne odustajemo su da temeljnice se automatski prebacuju u glavnu knjigu(da nema ponovnog unosa podataka), da postoju automatsko generiranje podataka za poreznu upravu( npr. sada se moraju slati godišnji IP obrasci za sve radnike). da li imate iskustava sa nekim od programa, bila bi zahvalna.
yra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 23:24   #3524
Quote:
yra kaže: Pogledaj post
Dobar dan ljudi!
Molim pomoć, radim u jednom knjigovodstvenom servisu u kojem smo pre zadovoljni s našim programom(u dosu), ali na žalost kako je došlo dosta usklada s europkom unijom programer ga ne može (ili se ne želi maltretirati) sa izmjenama, tako da smo primorani prijeći na novi program. Da li imate kakvih iskustava sa programima, a da nije synesis. Dosta toga nam je bitno, ali par stvari od kojih ne odustajemo su da temeljnice se automatski prebacuju u glavnu knjigu(da nema ponovnog unosa podataka), da postoju automatsko generiranje podataka za poreznu upravu( npr. sada se moraju slati godišnji IP obrasci za sve radnike). da li imate iskustava sa nekim od programa, bila bi zahvalna.
zasto ne synesis? Jesi li probala tehno?
Joppd je sad bitniji
vespazijan69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 13:58   #3525
Quote:
yra kaže: Pogledaj post
Dobar dan ljudi!
Molim pomoć, radim u jednom knjigovodstvenom servisu u kojem smo pre zadovoljni s našim programom(u dosu), ali na žalost kako je došlo dosta usklada s europkom unijom programer ga ne može (ili se ne želi maltretirati) sa izmjenama, tako da smo primorani prijeći na novi program. Da li imate kakvih iskustava sa programima, a da nije synesis. Dosta toga nam je bitno, ali par stvari od kojih ne odustajemo su da temeljnice se automatski prebacuju u glavnu knjigu(da nema ponovnog unosa podataka), da postoju automatsko generiranje podataka za poreznu upravu( npr. sada se moraju slati godišnji IP obrasci za sve radnike). da li imate iskustava sa nekim od programa, bila bi zahvalna.
4d-Wand nije loš. Ali to je samo moje osobno mišljenje.A dos ste trebali odavno zamijenit.
bilancist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 16:16   #3526
koji je pravilan postupak izdavanja r-2 računa kroz maloprodaju ikako treba biti proknjiženo u trgovačkoj knjizi u tehno programu??
watchmag is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 17:16   #3527
Quote:
watchmag kaže: Pogledaj post
koji je pravilan postupak izdavanja r-2 računa kroz maloprodaju ikako treba biti proknjiženo u trgovačkoj knjizi u tehno programu??
nema više oznake r-2. ako ti taj tehno program nešto vrijedi onda ima nekakav help, f-1 ili nešto. ako nema help, onda negdje ima broj programera kojeg se može nazvat.
bilancist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 05:00   #3528
Quote:
bilancist kaže: Pogledaj post
4d-Wand nije loš. Ali to je samo moje osobno mišljenje.A dos ste trebali odavno zamijenit.
Sam program nije los, ali je preskup i cesto se rusi
vespazijan69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 09:18   #3529
Quote:
bilancist kaže: Pogledaj post
nema više oznake r-2. ako ti taj tehno program nešto vrijedi onda ima nekakav help, f-1 ili nešto. ako nema help, onda negdje ima broj programera kojeg se može nazvat.
ali šta nije oznaka R-2 ostala na snazi do 31.12.2014.?
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 10:03   #3530
Quote:
bilancist kaže: Pogledaj post
nema više oznake r-2. ako ti taj tehno program nešto vrijedi onda ima nekakav help, f-1 ili nešto. ako nema help, onda negdje ima broj programera kojeg se može nazvat.
za sada imam 3 različita mišljenja-od programera , mog knjigovotstva i referenta iz porezne upravave pa reko da i ovde vidim kak to netko radi .
watchmag is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 15:42   #3531
Quote:
vespazijan69 kaže: Pogledaj post
Sam program nije los, ali je preskup i cesto se rusi
je, skup je, ma u principu za manje poduzetnike je synesis najbolji ako se uzme u obzir koja mu je cijena.
bilancist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 15:48   #3532
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
ali šta nije oznaka R-2 ostala na snazi do 31.12.2014.?
postoji preporuka da se ostavi oznaka r-2 do tog datuma, dakle nije nužno, već samo preporuka. iako ne razumijem čemu ta preporuka ali ok. sasvim je svejedno da li će pisati na računu r-2 ili neće. bitno je da je porezni tretman računa jasan. samo zbunjuju ljude sa glupostima.
bilancist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 17:46   #3533
Quote:
watchmag kaže: Pogledaj post
za sada imam 3 različita mišljenja-od programera , mog knjigovotstva i referenta iz porezne upravave pa reko da i ovde vidim kak to netko radi .
meni je dobro kako u programu radi. Tehno ima odlične upute i odličnu podršku, ali je ovo knjigovodstveno pitanje, pa najbolje da se držiš svojeg knjigovođe.
A kakva si uopće sve mišljenja dobio?
interijeri12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 14:15   #3534
synesis ima katastrofalno robno knjigovodstvo, ja moram imati sve za poduzeća, za obrtnike, robno, financijsko, uvoz, izvoz....

4-wand sam se susrela ali nisam ga isprobala, tako da ne znam kakav je sistem knjiženja, da li mi automatski knjiži ure i ire u glavnu knjigu(JAKO VAŽNO). ne želim uzeti program s kojim ću si zadati duplo posla, da moram prvo neke predradnje raditi(posebno knjižiti ure i ire, pa opet to sve ispočetka u glavnoj knjizi....
znam puno tražim, ali kad sad moram kupiti, želim da bude da nam olakša posao
yra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 14:46   #3535
Quote:
yra kaže: Pogledaj post
4-wand sam se susrela ali nisam ga isprobala, tako da ne znam kakav je sistem knjiženja, da li mi automatski knjiži ure i ire u glavnu knjigu(JAKO VAŽNO).
pa naravno da automatski knjiži ure i ire u glavnu knjigu. pa tko pri zdravoj pameti bi danas koristio program gdje dvaput mora knjižiti račune.
bilancist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 20:45   #3536
Quote:
bilancist kaže: Pogledaj post
pa naravno da automatski knjiži ure i ire u glavnu knjigu. pa tko pri zdravoj pameti bi danas koristio program gdje dvaput mora knjižiti račune.
Ne bi vjerovali koliko to ljudi radi, i to u velikim firmama! I to ne dva puta, nego čini mi se 3 puta, nisam baš pozorno pratila. Ali i da je 2 puta puno je

No došla sam pitati da li je netko dobio ponudu od Synesisa za obrazac JOPPD?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 22:52   #3537
Quote:
bilancist kaže: Pogledaj post
pa naravno da automatski knjiži ure i ire u glavnu knjigu. pa tko pri zdravoj pameti bi danas koristio program gdje dvaput mora knjižiti račune.
ja vec dugo nisam naisao na takvo moderno cudo
vespazijan69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 22:56   #3538
Quote:
yra kaže: Pogledaj post
synesis ima katastrofalno robno knjigovodstvo, ja moram imati sve za poduzeća, za obrtnike, robno, financijsko, uvoz, izvoz....

4-wand sam se susrela ali nisam ga isprobala, tako da ne znam kakav je sistem knjiženja, da li mi automatski knjiži ure i ire u glavnu knjigu(JAKO VAŽNO). ne želim uzeti program s kojim ću si zadati duplo posla, da moram prvo neke predradnje raditi(posebno knjižiti ure i ire, pa opet to sve ispočetka u glavnoj knjizi....
znam puno tražim, ali kad sad moram kupiti, želim da bude da nam olakša posao
za synesis si u pravu, ali probaj wand, tehno... Raspitaj se... I sama odluci, ti ces raditi s njim
vespazijan69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 23:35   #3539
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Ne bi vjerovali koliko to ljudi radi, i to u velikim firmama! I to ne dva puta, nego čini mi se 3 puta, nisam baš pozorno pratila. Ali i da je 2 puta puno je

No došla sam pitati da li je netko dobio ponudu od Synesisa za obrazac JOPPD?
Nisam do danas ništa dobila, ali jedva čekam da dobijem pa da se mogu uključiti na stranicu Porezne uprave, na testnu verziju JOPPD-a.
Htjela bih isprobati svoje slučajeve, dok je još otvoreno testiranje.
Valjda će još neko vrijeme to biti omogućeno.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 15:13   #3540
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Ne bi vjerovali koliko to ljudi radi, i to u velikim firmama! I to ne dva puta, nego čini mi se 3 puta, nisam baš pozorno pratila. Ali i da je 2 puta puno je
da moram dvaput knjižiti iste ure i ire pucao bi si u glavu nakon mjesec dana. u 21. stoljeću. smiješno. pa sa bušenim karticama bi lakše radio nego s takvim programom. to sve govori o razini menadžmenta u takvim firmama ali s obzirom na to kakvih čimpanzi sam se nagledao na menadžerskim pozicijama u firmama u hr, uopće me ne čudi.

Zadnje uređivanje bilancist : 06.12.2013. at 15:22.
bilancist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.