Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2013., 01:38   #21
Exclamation Problem: Samsung Galaxy Y prebacivanje aplikacija na SD karticu

Možda je ova tema već otvorena, ali je nisam našao. Dakle, skinuo sam App 2 SD, ali aplikacije kao Facebook, Whatsapp, SofaScore ili JuiceDefender(aplikacija koja čuva bateriju) se ne mogu prebaciti na SD karticu. Jel' netko ima neko riješenje? Stvarno mi je hitno.

Hvala unaprijed!
__________________
Jedan-dva moj spas. Dođi i primi. Udri i potrči. Ako si prošao jednog, ne igraj se sa srećom, dodaj, ne driblaj drugog. Ne igra igrač sa loptom već onaj bez nje. Mamiću ostani!!!
barb_sb is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 24.01.2013., 09:17   #22
Ako ne idu tako- jedino se rootanjem mogu prebaciti.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 18:22   #23
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Ako ne idu tako- jedino se rootanjem mogu prebaciti.
A jel' mi možeš objasniti kako se rootuje? Ako nije problem, nemam blage veze oko rootanja
__________________
Jedan-dva moj spas. Dođi i primi. Udri i potrči. Ako si prošao jednog, ne igraj se sa srećom, dodaj, ne driblaj drugog. Ne igra igrač sa loptom već onaj bez nje. Mamiću ostani!!!
barb_sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 21:10   #24
Evo, imaš ovdje u trećem postu (iako preporučam da i ovo ostalo pročitaš prije ).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 20:26   #25
Pozz

Kako na samsung galaxy y duos prebaciti aplikacije na vanjsku memoriju, jer premalo ima memorije te se ništa ne može ažurirati?
natasamahmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 22:47   #26
Ovako, imam navedeni mobitel, relativno nov, pa se ne snalazim najbolje. Primam stalno obavijest da mi je memorija za poruke puna, i da mi je puna memorija na mobitelu,medutim nemam niti jednu poruku,sve je obrisano, i ne mogu da primam poruke,a sto se tice memorije telefona,imam svega tri aplikacije na njemu,i nemam mogucnost da ih prebacim na sd karticu? Sto mi je ciniti? Pomoc
neznalicano5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 03:17   #27
Zdravo svima. Imam sljedeći problem na ovom mobitelu, juče mi je došao sa servisa i vidim da su mi na njega stavili neke kretenske aplikacije i igre koje bi ja htio izbrisat da mi ne pune memoriju.
Evo konkretno tu su "Monopoly Here&Now", "TOP GAMES", "Tetris Demo", "The SIMS 3 Demo" i slična sranja. E sad,dakle ja svom računu na Google Playu pod "moje aplikacije" tih sranja nema,sto je logicno jer nisu instalirane preko mog racuna. Ali kada odem u upravljanje aplikacijama idemo normalno na "sve" jer to nije "skinuto" niti je "na sd kartici" i tamo kada dakle "kliknem" tj odem pod jednu od tih aplikacija nemogu je ukloniti. Kako da uklonim ta sranja koja mi zaista nisu potrebna?

E i da,izmedju ostalog kada udjem u bilo koju od tih igrica piše da ju moram kupiti te se demo uopće nemože ni igrati,što je najbolje.
Boedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 07:51   #28
Ako se ne mogu izbrisati iz App managera, jedini način je da rootaš mobitel pa da ih brišeš.
Ili, ako ne želiš/ne možeš rootati, instaliraj neki custom launcher (tipa Nova) i sakrij ih- pa da ti barem vizualno ne "smetaju"
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 20:31   #29
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Ako se ne mogu izbrisati iz App managera, jedini način je da rootaš mobitel pa da ih brišeš.
Ili, ako ne želiš/ne možeš rootati, instaliraj neki custom launcher (tipa Nova) i sakrij ih- pa da ti barem vizualno ne "smetaju"
Ah,to me ne zadovoljava,ajmo to tako reć.

E i ovako još jedan problem. Kada spajam mobitel sa kompjuterom preko USB zna se zalediti onaj prozor od mobitela. Slično kao kada zgreban cd stavis pa zablokira prozor. Valjda me shvacate? To mi se nije desavalo prije slanja mobitela na servis. Postoji li neki Suite PC il vec nesto sto bi rijesilo ovo?
Boedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 00:23   #30
da li se tim root-anjem gube svi podaci iz mobitela (tel.brojevi, poruke, slike i svi ostali podaci koji su u mobu trenutno)? i je li netko već root-ao mob?
mirna0605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 09:23   #31
Quote:
mirna0605 kaže: Pogledaj post
da li se tim root-anjem gube svi podaci iz mobitela?...
A sto ti tocno mislis rootom dobiti? Pitam te zato jer ovo tvoje gore pitanje daje do znanja da bas ne razumijes sto je root i kako "radi".
A odmah da ti i odgovorim - ne gubis nikakve podatke (osim ako nesto ne pode po zlu prilikom roota...)


Sent from my ST15i
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 23:19   #32
da razumim ne bih pitala. a pošto "tehnička služba" i ne zna baš objasnit kako riješiti nedovoljnu sistemsku memoriju, nadala sam se da će mi netko ovdje pomoći. koliko sam shvatila tim rootom se povećava memorija, zapravo primarna memorija postaje sd kartica. ako sam u krivu, pomozi mi.
mirna0605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 23:54   #33
Uh. Root i što on u stvari jest je opisan ovdje, pa da se ne ponavljam.

Ako misliš sd karticu korisiti kao memoriju za instalaciju apliakcija, za to ipak treba malo više od samog roota (treba biti rom/kernel koji podržavaju tako particionirane kartice) da ih onda mobitel vidi kao data particiju.
Možeš probati sa nekom od aplikacija sa marketa koje "na silu" premještaju aplikacija na karticu. To nije najsjajnije rješenje jer kad "unmountaš" karticu (recimo prebacuješ multimediju sa/na mob) aplikacije postanu nedostupne i dolazi do force close tih appova.

Po meni je možda najbolje rješenje nakon roota sa titaniumom pobrisati sve sistemske aplikacije koje netrebaš (dobro paziti što smiješ brisati) te onda one svoje sa data particije "pretvoriti" u sistemske aplikacije. Tako dobiješ popunjenu sistemsku particiju sa apliacijama koje stvarno trebaš, a data je oslobođena.
Opet tu ovisi i koliko slobodnog mjesta možeš napraviti na sistemskoj...

Hm, jesam zakomplicirao...
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 09:43   #34
Hvala na pojašnjenju. Izgleda da i je komplicirano. Mislim da cu ipak nekome sposobnijem prepustit čačkanje.
mirna0605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 14:14   #35
E... Zašto meni na mobitelu u aplikacijama piše nevaljalo vrijeme?
Evo npr na Whatsappu ja se dop s nekim i sada mi pise poslano u 13:14 a kad mi taj netko odg piše 12:14...
Dakle,sat mi uranio na svim aplikacijama...
Boedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 15:40   #36
Pogledaj u postavkama datuma i vremena da ti nije može isključeno automatsko vrijeme- pa se možda zbog toga nije prebacio sat.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 16:29   #37
Isto je ko prije,samo sto sada ide 1 sat unaprjed.

Koja glupost a namješteno je na srednjoeuropsko vrijeme GMT +01:00 ZAGREB i piše 16:45!
sta sam proputovao kroz buducnost il sta nekuzim?

Zadnje uređivanje Boedo : 25.03.2013. at 16:47.
Boedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 00:01   #38
Nešto sam smrljavio i evo popravio.
Boedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 15:44   #39
Smile molim vas za pomoć s mobitelom

ovako imam samsung galaxy y otprilike godinu dana, rootan je i sve je radilo savršeno do nedavno, na mobitelu mi je cijelo vrijeme obavjest da moram iskopčati punjač i kad nije na punjaču, neznam ni kad će mi se baterija potrošit ni ništa drugo, kad se potroši jednostavno se mobitel isključi, i još uz ne prihvaća mi usb kabal, nemogu ga spojit ni na jedno računalo. molim pomoć
bratzabrata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 16:30   #40
Gotovo sam uvjeren da nije softverski kvar.To bi govorilo da je kvar ili micro usb konektora ili čak kontrolera.

Probaj pogledati sa povećalom u usb ima li kave prljavštine ili je možda oštećen. Ako ideš čistiti iglom, pazi da ti baterija izvađena i još pazi da nešto ne strgaš.

Ako nema zmazanoće onda ipak treba to pogledati neki serviser.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.