Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2012., 11:36   #41
Quote:
Deathblow kaže: Pogledaj post
I znaš što, to ti neće niti jedan profesor priznati, ali ako im dođeš pametovati kako si ti "primijetila" da oni loše objašnjavaju, čak i ako je istina, samo ćeš postići da im se tvoje dijete još manje sviđa. Ne bi trebalo biti tako, ali je.
Cjenim tvoju iskrenost, ali kad pročitam nešto ovakvo napisano od strane budućeg profesora (ako sam dobro shvatila), onda postanem ljuta, tužna ....
Znači ti izjavljuješ da se profesorima naša djeca ionako ne sviđaju, no ukoliko uputimo kao laici (roditelji) primjedbu na njihov rad tada će im se sviđati još manje...
Brine me što će netko s ovakvim razmišljanjem jednog dana podučavat djecu.
Ne znam uputila sam učiteljici (1-4) kritiku, na primjeren način, potkrijepila sam ju "dokazima", a kritika je rezultirala da se problem na koji sam ukazala u konačnici riješio i nikada nisam primjetila da je moje dijete zbog te kritike bilo u "nemilosti" učiteljice
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 11:38   #42
Quote:
Deathblow kaže: Pogledaj post
No, na kraju dana, ti dereš po jednom, mi svi ostali po drugom, i očito je da nema nikakve šanse da se predomisliš. Radiš djetetu medvjeđu uslugu i žao mi je zbog toga.
Ja ne derem-vec imam svoj stav, kao sto ti imas svoj, zasto se ti ne predomislis?Zar nije lakse ne provjeravati dijete?Zasto je moje nastojanje i briga oko ucenja mog djeteta nesto nepozeljno?
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 11:38   #43
8. razred, znači nekih 14 godina, i ti moraš s tim djeteom radit? Ma daj. Očito želiš da ono bude bolje nego što je njegov/njeni mentalni sklop u mogucnosti. Okani se djeteta sa školom, neka gura osnovno i neka ne pada. Po mogućnosti joj nađi (skupa s njom, ne sama ) nešto u čemu briljira, a toga sigurno ima, svatko to ima.

Bio to klavir, vožnja formula, pisanje pjesama, čišćenje WC-a ili izrada namještaja, who cares? Bitno je da je dijete sretno i da zna da u nečemu rastura.

p.s. Nemoj slučajno vršit pritisak na njega/nju da upiše gimnaziju a prolazi s vrlo dobrim, a k tome nema volje previše učiti. Usmjeri je na neki zanat, ekonomsku eventualno.

Sve su ovo moje sugestije, ipak si ti roditelj, pa...sretno
__________________
NK ČELIK ZENICA!!!
Triler is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 11:42   #44
kao majka dvoje srednjoškolaca moram priznati da sam pomalo zatečena navodom da mama u osmom razredu mora propitivati dijete...e sad svatko ima svoje metode ali mislim da stvarno roditelj danas , osim ako mu je to konkretna struka stvarno nije kompetentan za sud o kvaliteti učenikovog znanja ili ne znanja.programi su zahtjevi i mijenjaju se jako brzo.ne znam, moj dojam je da forsiranjem ne možete puno postići. a po pitanju profesorskog objašnjavanja, trebalo bi vidjet s ravnateljem. znam za slučaj profesora koji je iz fizike non-stop dijelio jedinice, od 3 razreda tj.70-tak učenika samo su 4 imali prolaznu 2.nakon roditeljskog sastanka s ravnateljem (ali radilo se o stvarno svim roditeljima) mladi profesor je službeno opomenut i upućen od starijeg profe koji je predaval na koji način raditi s djecom.opravdanje za ovo je bila mladost i neiskustvo jer je on pristupio djeci ko da su apsolventi na faxu. e sad ako je takva situacija razumijem, a postoji i predmeti gdje su djeca nezainteresirana i lijena pa eto, većina ima2 i preživjeli su .zapravo me veseli najava upisa od druge godine gdje će se bodovati svi predmeti od 5 do 8 razreda. jer neki roditelji i djeca se probude tek kad zagusti i onda su im obično svi krivi.
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 12:00   #45
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Da je netko iz tvoje okoline uocio da ne radis temeljito gramatiku istu bi te on sam naucio, pa ne bi imala lose temelje!
ali rupe sam popunila sama kad mi je trebalo (na prvoj godini faksa) i to s voljom i entuzijasmom i ekspresno jer me tad zanimalo, nije mi trebao nitko drugi da me uči gramatici (iz hrvatskog sam uvijek imala petice, za rupe je krivo to što sam imala profesoricu kojoj je književnost bila draža od jezika. eto, to objektivno nije dobar profesor, ali, nije smak svijeta - ako misliš drugačije, objasni kako mi je škodilo to što do 19. nisam znala )

iz tvojih odgovora isijava da nemaš povjerenja u dijete/djecu općenito da išta mogu napraviti sami, da uopće imaju ikakve želje za znanjem, za samostalnim istraživanjem svijeta, samoinicijativnim traženjem znanja...sve ih se mora naučiti.

Quote:
Moje dijete zeli da ga se ispita jer joj ukazem na pogreske koje radi(kratki odgovor,zamuckivanje, ponavljanje pitanja) to joj donosi odredenu sigurnost
ok je da si ju ispitivala ispočetka ako je bila neisgurna (iako mislim da je njezina želja za ispitivanjem više tvoja projekcija nego njezina želja), ali do osmog razreda je već odavno trebala steći sigurnost i osjećaj odgovornosti, a ne da i dalje ima potrebu da radiš s njom toliko da to ne bi stigla da nisi na porodiljnom.
uostalom, zašto i ne bi ponavljala pitanja, zamuckivala ili davala kratke odgovore? i kojiput odgovorila za 2 ili 3?! opet taj perfekcionizam, jadno tvoje dijete!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 12:15   #46
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Da te pitam nesto jesi li ti roditelj?
Na koji bi način odgovor na to pitanje utjecao na vjerodostojnost mojih stavova?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 12:34   #47
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ok je da si ju ispitivala ispočetka ako je bila neisgurna (iako mislim da je njezina želja za ispitivanjem više tvoja projekcija nego njezina želja), ali do osmog razreda je već odavno trebala steći sigurnost i osjećaj odgovornosti, a ne da i dalje ima potrebu da radiš s njom toliko da to ne bi stigla da nisi na porodiljnom.
uostalom, zašto i ne bi ponavljala pitanja, zamuckivala ili davala kratke odgovore? i kojiput odgovorila za 2 ili 3?! opet taj perfekcionizam, jadno tvoje dijete!
Moja osmasica je jedna od moje cetvero djece, zato sam rekla da da nisam na porodiljnom da ne znam kako bi sve stizala.Ne zato jer je ispitujem dan-noc, vec iz prostog razloga jer se svakom djetetu moram posvetiti i porazgovarati s njim, a isto tako ih moram nahraniti, oprati i bla bla.Za sve ovo navedeno treba vremena, a dan traje 24 sata.
Zasto bi dobila 2 ili 3, zar nije teznja prema najboljem nesto sto je pozeljno?Ne pod mus, ali ako vidis da uz lagano poticanje(a ispitivanje i pojasnjavanje neshvacenog smatram laganim poticanjem)moze imati 5, ne vidim razlog zasto to ne bih ucinila.Mislim da je u danasnje vrijeme, a toga je bilo od pamtivijeka, najlakse prepustiti dijete samo sebi jer nam je tako komodnije ziviti!Puno je meni vaznije da mi kcer izraste u psiholoski zdravu osobu s zdravim stajalistima zivota, nego da ima sve petice!Moje ambicije i zelje koje sam imala sam i ispunila tako da nemam potrebu preko njenih leda postizati rezultate. Moja majka je bila moj pokretac, danas zivi km od mene i nije mi stap na koji se oslanjam mozda bas zato jer me ispravno uputila.Slijedim model koji me ucinio sretnim djetetom, ispunjenih zelja koja je svojoj majci zahvalna na svakom razgovoru, svakom gurkanju.Danasnja djeca cesto su prepustena sebi u svakom segmentu jer nedostaje angazman roditelja.
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 12:35   #48
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Na koji bi način odgovor na to pitanje utjecao na vjerodostojnost mojih stavova?
ne trebas filozofirati, zar ne mozes odgovoriti na obicno pitanje?
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 12:46   #49
Ne da mi se sve kvotati, ali da mi dođe roditelj i kaže "čujte, ja mislim da vi s njima ne radite dobro, nego da vi trebate malo bolje", pitala bih ga kako to misli i može li objasniti detaljnije.

Stvar je u tome da nitko ne može, nego nešto mašta o nepravdi i lošem profesoru jer je duboko subjektivan jer je u pitanju njegovo dijete, dok strukom nije ni blizu ikakvom predavanju ili učiteljstvu. Čak i da je, nije na satu i ne pozna kako ta djeca, pa i njegovo, funkcioniraju na nastavi.

Ako vam dijete kaže da je nastava nečeg takva i takva, vi smislite kako bi bila bolja i izložite konstruktivnu kritiku razredniku i profesoru. Neki će ju prihvatiti, ja bih, neki neće, neki će vam reći da vam dijete opisuje nastavu vrlo netočno. Postupite sukladno odgovorima.


Problem je mnoge današnje djece, koji primjećuju svi uključeni u obrazovni sustav, što ih se kod kuće ne uči ničemu.
Jednostavno je roditeljima lakše da im napišu zadaću i krive profesora, nego da im 248 puta ponavljaju neku radnju ne bi li se dijete dugoročno naučilo nekoj kvaliteti, počevši od samostalnosti, odgovornosti i osnovnog poštovanja prema sebi i drugima, da se bave tom djecom, a ne da budu pasivni, trpaju ih pred kompjuter, tv, ajfon i šta sve ne samo da ih se "riješe".
Nema krivca osim roditelja.


A tvoja kćer, autorice, ima nesreću svoju što ju ti iz nekog razloga u osmom razredu maltretiraš "ispitivanjima".
Ispitivanje u osmom razredu je besmisleno iz više razloga: nisi bila na satu i ne znaš kako funkcionira, na koji način se provjerava znanje, što treba znati, na koji način učiti taj i taj predmet, i nemaš blage veze o predmetima.
Ne postoji osoba koja poznaje gradivo svih predmeta osmog razreda.
Ako postoji jedan koji poznaš, to je odlično, jer većina ljudi ne zna.
Osobno sam sigurna da ću svoje dijete moći podučavati jednom i samo jednom školskom predmetu - za koji sam završila fakultet. U druge se ne bih usudila.

Imaj na umu da će ona za 4 godine biti odrasla i punoljetna osoba, odgovorna za sebe, koja će moći glasati, sklopiti brak, dić kredit, plaćati porez i hrpu drugih stvari. Sad ti je već odavno prošao voz za usađivanje nekih navika, a da ne govorim o tome da dijete ne možeš natjerati da dobije petice ako ne može, s tim se treba pomiriti - da nisu sva djeca rođeni odlikaši i genijalci.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 12:48   #50
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Moja osmasica je jedna od moje cetvero djece, zato sam rekla da da nisam na porodiljnom da ne znam kako bi sve stizala.
Moj ti je prijateljski savjet da se posvetiš mlađoj djeci i u njih usađuješ samostalnost i odgovornost, jer za nju je već kasno. Najozbiljnije. Ako do sada nije usvojila radne navike i te osnovne kvalitete, neće ni sada, a ako se baviš njome previše, zanemaruješ manju djecu koja su u dobi za taj tip "oblikovanja".


A odgovor na tvoje pitanje zašto bi dobila dva ili tri - zato što zna za toliko. Mnogo je djece koja ne znaju i ne mogu znati za više. Ne treba forsirati nešto za što se nema kapaciteta, to je gubljenje vremena.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 12:59   #51
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Zasto bi dobila 2 ili 3, zar nije teznja prema najboljem nesto sto je pozeljno?
poželjno je ako je težnja njezina, a ne tvoja
ako se ona ne zadovoljava trojkom nego želi pet onda će joj samoj doći da sjedne i nauči za pet.
osim toga, nekad jednostavno čovjek zna za dva ili tri - ili ga nije dovoljno zanimalo ili nije dovoljno radio i onda dobije dva ili tri i nauči lekciju da ako sljedeći put želi dobiti pet mora više raditi.
ne bi svijet propao da kojiput dobije lošiju ocjenu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 13:18   #52
oprostite, ali meni je isto ovo nezamislivo. osmi razred. hej!?
da se sa djetetom u zadnjem razredu osnovnjaka sjedi i radi.

sjećam se sebe. prve 2 godine sam s mamom pisala slova, bila su grbava, učili smo čitati.. u trećem se trebalo tablicu množenja naučiti napamet. pa me propitkivala.. do nekog 3.-4. razreda sjećam se pitanja skoro svaku večer: "jesi li napisala zadaću?". to mi je dizalo tlak. jer jesam, naravno. ne bi je ni pogledala. sad vidim da kolege u firmi djeci u tim nižim razredima kontroliraju, jesu li točno napisali. mi bismo sutrdan u školi svi skupa na satu kontrolirali točnost. i bilo je krivih odgovora.

u 7. je bilo zeznuto što smo imali jaaako strogu profku iz biologije trebali smo napraviti herbarij sa 50ak vrsta, sve je trebalo biti pedantno nalijepljeno posušeno, označeno, hrvatski, latinski, datum.. i tu je asistirala. nikakvo na dnevnoj bazi provjeravanje, ispitivanje, korekcija nastupa, izlaganja.

denijaan kako će tvoja cura na faksu (bude li išla na faks? hoće li imati samopouzdanja za izići na ispit. hoće li moći sama..do kad misliš je "poticati". kako ne kužiš da je gušiš i sputavaš.

ona je sudeći po svemu nesamostalna i nesigurna u sebe.

znam da želiš samo najbolje. ali malo si pretjerala.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 13:18   #53
Moj profesor na faksu je jednom rekao ako vas 10% padne na ispitu to je vas neuspjeh i znaci da niste ucili, ako vas padne 90% to je moj neuspjeh i znaci da vas nisam naucio.

Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Ako vam dijete kaže da je nastava nečeg takva i takva, vi smislite kako bi bila bolja i izložite konstruktivnu kritiku razredniku i profesoru. Neki će ju prihvatiti, ja bih, neki neće, neki će vam reći da vam dijete opisuje nastavu vrlo netočno. Postupite sukladno odgovorima.

Problem je mnoge današnje djece, koji primjećuju svi uključeni u obrazovni sustav, što ih se kod kuće ne uči ničemu.
Jednostavno je roditeljima lakše da im napišu zadaću i krive profesora, nego da im 248 puta ponavljaju neku radnju ne bi li se dijete dugoročno naučilo nekoj kvaliteti, počevši od samostalnosti, odgovornosti i osnovnog poštovanja prema sebi i drugima, da se bave tom djecom, a ne da budu pasivni, trpaju ih pred kompjuter, tv, ajfon i šta sve ne samo da ih se "riješe".
Nema krivca osim roditelja.
Da li ti, kao profesor i kao neko ko provodi svaki dan u zbornici, mozes staviti ruku u vatru za svakog svog kolegu? Da li mozes reci da su svi poput tebe? Savjesni i odgovorni prema radu i djeci? Da svi pripremaju svaki sat i da nemaju frustracija koje izbacuju na djecu i da prihvataju kritiku jer su spremni da budu bolji? Nemojmo biti smjesni.

Slazem se da ih roditelji ne uce. Ne uce ih ni nastavnici. Nastavnici sa njima prelaze gradivo. Ne znaju da li je pravilno reci Irak ili Iran, ali prelaze programom rezerve aluminija u Uzbekistanu, prelazi se omotac piramide, a da se ne poznaje Pitagorin poucak i racun... I rijetko se koji nastavnik potresa zbog toga. Kriva su djeca, a najvise roditelji. Pa nije bas da nema i nastavnicke odgovornosti.
Tepif is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 13:24   #54
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Moj ti je prijateljski savjet da se posvetiš mlađoj djeci i u njih usađuješ samostalnost i odgovornost, jer za nju je već kasno. Najozbiljnije. Ako do sada nije usvojila radne navike i te osnovne kvalitete, neće ni sada, a ako se baviš njome previše, zanemaruješ manju djecu koja su u dobi za taj tip "oblikovanja".
.
Tko si ti da mi kazes da ja zanemarujem mladu djecu???Ne mislis li da si presla prag dobrog odgoja koji ti itekako nedostaje! Trebalo je s tobom puno temeljitije raditi na osnovnoj kulturi ponasanja.I odakle ti znas moju profesiju? Ti mozes poduciti samo jedan predmet, a ja mogu puno vise i to potkrijepiti svojim diplomama. Dijete od 14 godina nije "oblikovano" i ne moze samostalno kreniti u zivot.Za to ima roditelja koji se skrbi za svaki segment njegovog zivota!
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 13:39   #55
mislim da nam je autorica više nego jasno demonstrirala svoj način razgovora, pristup, stav i stil ... i da baš svi na ovoj temi vidimo da je problem u njoj, a ne u profesorima.

__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 13:41   #56
Quote:
Tepif kaže: Pogledaj post
Da li ti, kao profesor i kao neko ko provodi svaki dan u zbornici, mozes staviti ruku u vatru za svakog svog kolegu? Da li mozes reci da su svi poput tebe? Savjesni i odgovorni prema radu i djeci? Da svi pripremaju svaki sat i da nemaju frustracija koje izbacuju na djecu i da prihvataju kritiku jer su spremni da budu bolji? Nemojmo biti smjesni.

Naravno da ne, ne vidim zašto bih stavljala ruku u vatru za svoje kolege, niti gdje sam nešto slično uopće napisala.


Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Tko si ti da mi kazes da ja zanemarujem mladu djecu???Ne mislis li da si presla prag dobrog odgoja koji ti itekako nedostaje! Trebalo je s tobom puno temeljitije raditi na osnovnoj kulturi ponasanja.I odakle ti znas moju profesiju? Ti mozes poduciti samo jedan predmet, a ja mogu puno vise i to potkrijepiti svojim diplomama. Dijete od 14 godina nije "oblikovano" i ne moze samostalno kreniti u zivot.Za to ima roditelja koji se skrbi za svaki segment njegovog zivota!
Daj se ti smiri i lijepo ponovo pročitaj s razumijevanjem što sam napisala, a nisam napisala da zanemaruješ djecu.
Nadam se samo da nemaš diplome iz hrvatskog jezika.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 14:07   #57
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post
Cjenim tvoju iskrenost, ali kad pročitam nešto ovakvo napisano od strane budućeg profesora (ako sam dobro shvatila), onda postanem ljuta, tužna ....
Znači ti izjavljuješ da se profesorima naša djeca ionako ne sviđaju, no ukoliko uputimo kao laici (roditelji) primjedbu na njihov rad tada će im se sviđati još manje...
Brine me što će netko s ovakvim razmišljanjem jednog dana podučavat djecu.
Ne znam uputila sam učiteljici (1-4) kritiku, na primjeren način, potkrijepila sam ju "dokazima", a kritika je rezultirala da se problem na koji sam ukazala u konačnici riješio i nikada nisam primjetila da je moje dijete zbog te kritike bilo u "nemilosti" učiteljice
Ne, gledaj, da mi netko dođe i kaže da sam nepravedno dala ocjenu zbog toga i toga, ako bih smatrala da je roditelj u pravu posula bih se pepelom i eventualno ukazala još više srdačnosti prema klincu. Ne znam kako bih reagirala da se roditelj dere na mene bez razloga, radila sam u školi i to mi se nikad nije dogodilo, mislim da u mom slučaju ne bi utjecalo da odnos prema djeteta, ali iskreno ti kažem, nisam sigurna.

Kažem ti što sam čula od drugih profesora, nije to ni svjesno ni namjerno, ljudi smo i dogodi se.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 14:13   #58
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Ja ne derem-vec imam svoj stav, kao sto ti imas svoj, zasto se ti ne predomislis?Zar nije lakse ne provjeravati dijete?Zasto je moje nastojanje i briga oko ucenja mog djeteta nesto nepozeljno?
Evo ti moje mišljenje: roditelj dijete odgaja, uči ga razlici između dobrog i lošeg, uči ga ponašanju, uči ga moralu. Profesor ga uči gradivu i to gradivo poslije ispituje. Učenik mora sjesti doma, napisati zadaću i sam ponoviti naučeno. Nemoj se ljutiti jer vidim da si angažirana mama što je stoput bolje nego ti je dijete zapušteno, ali zamisli se nad sljedećim: kad ti dijete dođe na faks ili posao bit će samo broj koji se treba dokazati. Ti nećeš moći pomoći. Pomoći će odgovornost i rade navike koje je steklo kroz školovanje.
Oladi i pusti malenu da sama radi, i lošije su ocjene dio života. Ja sam trebala biti učenica generacije pa sam dobila 4 iz tjelesnog i sjebalo me. Jebiga. Dio života. Nitko, uključujući i mene, se nije oko toga uznemiravao. Isto kao što će sranja, neiživljenih i nadrkanih profesore ohoho biti na faksu, tvoja curka se mora znati i s tim nositi.

Zbilja vam želim sve najbolje, sve u svemu.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 14:42   #59
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
mislim da nam je autorica više nego jasno demonstrirala svoj način razgovora, pristup, stav i stil ... i da baš svi na ovoj temi vidimo da je problem u njoj, a ne u profesorima.

Ima profesora u ovoj skoli koje neizmjerno cijenim, ali ima i aljkavih koji samo listaju gradivo i odraduju satnicu, to sto smatras da je problem u meni tvoja stvar! To je isto kao i da ja tebi kazem da si lijena za procitati postove od pocetka i imati svoje misljenje,a ne povoditi se za vecinom.Koju si ti to cinjenicu u svom postu dala osim sto si mene iskomentirala?I moje dijete okarakterizirala kao nesamostalnu i nesigurnu? Povrsnost je odlika koja je uzela velikog maha, mislim da si se kroz zivot i sama uvjerila da svi ljudi ne radu svoj posao onako kako bi trebali!O tome sam govorila, jer ako oni nekvalitetno objasnu lekciju, definiciju ne obrazloze sto meni preostaje nego joj upitano pojasniti?Zato sam pretjerala, svasta!Bolje bi je bilo ostaviti u neznanju i pustiti da dobije losu ocjenu, nego odvojiti pola sata za svoje dijete.
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 14:50   #60
Quote:
Deathblow kaže: Pogledaj post
Evo ti moje mišljenje: roditelj dijete odgaja, uči ga razlici između dobrog i lošeg, uči ga ponašanju, uči ga moralu. Profesor ga uči gradivu i to gradivo poslije ispituje. Učenik mora sjesti doma, napisati zadaću i sam ponoviti naučeno. Nemoj se ljutiti jer vidim da si angažirana mama što je stoput bolje nego ti je dijete zapušteno, ali zamisli se nad sljedećim: kad ti dijete dođe na faks ili posao bit će samo broj koji se treba dokazati. Ti nećeš moći pomoći. Pomoći će odgovornost i rade navike koje je steklo kroz školovanje.
Oladi i pusti malenu da sama radi, i lošije su ocjene dio života. Ja sam trebala biti učenica generacije pa sam dobila 4 iz tjelesnog i sjebalo me. Jebiga. Dio života. Nitko, uključujući i mene, se nije oko toga uznemiravao. Isto kao što će sranja, neiživljenih i nadrkanih profesore ohoho biti na faksu, tvoja curka se mora znati i s tim nositi.

Zbilja vam želim sve najbolje, sve u svemu.
Ovo zaista stoji! Necu joj moci pomoci, ali do tada ce imati vrlo dobar uspjeh u osnovnoj sto joj daje mogucnost da se upise u srednju skolu koju ona zeli. S trojkama, dvojkama ne mozes upisati srednju skolu koju zelis, vec onu koje ti ocjene dopustaju.Pomazem djetetu ispuniti njegovu zelju!Hvala ti na zeljama, iskreno prvi post koji sam procitala i osjetila da je dobronamjeran, bez obzira sta se razilazimo u nekim segmentima!
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.