Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2012., 18:23   #1
Odgojni centar za djecu Lug

Pozdrav,

molim vas da li itko ima ikakvo iskustvo s centrom Lug?
Bratić mi je trenutno na Prekrižju već 7 godina i izgledno je da će sada sa 16 godina morati ići u Lug. Znate li išta o tom centru jer google izbacuje samo probleme, od pedofilije do kriminala. Podaci su iz 2007 i 2008. godine, ali ne vjerujem da je sada bajka tamo nakon što su razotkrili probleme koji su godinama bili prisutni.
Bilo kakvo iskustvo ili savjet puno mi pomažu.
hvala
klon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 10:05   #2
Quote:
klon3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

molim vas da li itko ima ikakvo iskustvo s centrom Lug?
Bratić mi je trenutno na Prekrižju već 7 godina i izgledno je da će sada sa 16 godina morati ići u Lug. Znate li išta o tom centru jer google izbacuje samo probleme, od pedofilije do kriminala. Podaci su iz 2007 i 2008. godine, ali ne vjerujem da je sada bajka tamo nakon što su razotkrili probleme koji su godinama bili prisutni.
Bilo kakvo iskustvo ili savjet puno mi pomažu.
hvala
meni gugl prvo ovo izbaci:


za koje se zanimanje skoluje?
ono sto je dobro kod Luga, oni imaju i skolu i praksu na jednm mjestu, pa je smanjena mogucnost skitnje i izostanaka (ukoliko se radi o djetetu sa poremecajem ponasanja).
a i olaksava odraslima da ga ne moraju "voditi" u skolu i na praksu ukoliko se radi o djetetu koje to nije sposobno samo.

s druge strane, zivot u ustanovi (bilo kojoj) nije lak.
i institucija ostavlja traga na emocionalnom i socijalnom razvoju.


obzirom da pises da ce morati u Lug, brijem da je dobio sudsku mjeru?
ili?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 10:13   #3
zahvaljujem na odgovoru,
njihova stranica i informacije koje oni puštaju sam apsolvirao, zanima me baš ima li netko iskustvo kakvo. Mali je već jako dugo na prekrižju i ne prihvaća više ničiji autoritet i počeo je stvarati probleme sebi i okolini i nitko mu ne može stati na kraj pa ga premještaju njihovom odlukom u Lug. Jadan mali čitav život je po institucijama kraj živog oca koji je nesposoban za išta drugo osim spavanja i cuganja. Mali je zapravo jako dobar dečko i nije propalitet, ali ušao u pubertet, pucaju hormoni i najbitnije mu je biti frajer, s tim da nema mjeru za ništa pa pretjeruje u svemu. Čak je jako dobro prihvačen na Prekrižju ali ne znaju mu više stati na kraj jer počinje s ekstremima, a nijednu odgojnu mjeru ne prihvaća niti ne djeluje na njega. Pa me jako zanima što to oni tamo u Lugu rade tim klincima da će tamo kakti znati s njim i s čim to raspolažu, a da to isto nemaju na Prekrižju.
klon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 20:23   #4
Quote:
klon3 kaže: Pogledaj post
zahvaljujem na odgovoru,
njihova stranica i informacije koje oni puštaju sam apsolvirao, zanima me baš ima li netko iskustvo kakvo. Mali je već jako dugo na prekrižju i ne prihvaća više ničiji autoritet i počeo je stvarati probleme sebi i okolini i nitko mu ne može stati na kraj pa ga premještaju njihovom odlukom u Lug. Jadan mali čitav život je po institucijama kraj živog oca koji je nesposoban za išta drugo osim spavanja i cuganja. Mali je zapravo jako dobar dečko i nije propalitet, ali ušao u pubertet, pucaju hormoni i najbitnije mu je biti frajer, s tim da nema mjeru za ništa pa pretjeruje u svemu. Čak je jako dobro prihvačen na Prekrižju ali ne znaju mu više stati na kraj jer počinje s ekstremima, a nijednu odgojnu mjeru ne prihvaća niti ne djeluje na njega. Pa me jako zanima što to oni tamo u Lugu rade tim klincima da će tamo kakti znati s njim i s čim to raspolažu, a da to isto nemaju na Prekrižju.
Ne znam za Lug, no ako je to ustanova gdje će upoznati mnoge delinkvente, razmisli možeš li ti to siroto dijete uzeti k sebi i upisati ga u redovnu školu.
Takva mjera pomaže samo rijetkima. Ostali "izuče zanat" kako postati još problematičniji nego što jesu.
Možda su to predrasude, no što se može očekivati od djeteta koje je odvojeno od obitelji i koje je smješteno u takvu ustanovu? Stotinu najboljih psihologa ne može doprijeti do djeteta ako je okruženo još problematičnijom djecom i ako ima kronično pomanjkanje obiteljske ljubavi.
U Lugu uvijek može biti smješteno, ako ti ne uspiješ doprijeti do njega. Lijepo je da to dijete ima baram tebe, koji se brineš kako će mu biti...
Ako je mali svjestan da ga od Luga dijeli jedan loš pogled ili pokret, vjerojatno će ti biti zahvalan ako ga želiš i možeš prihvatiti. Mislim da dijete/mladić koji doživi da je nekomu zaista stalo može doživjeti ozbiljnu preobrazbu, usprkos svemu što je činio. Jedino što bih tu savjetovala jest potpuno snižavanje autorirarnoga i prijetećega stava. To bih zamijenila stavom: "Imaš novu priliku jer mi je stalo do tebe i vjerujem da to možeš (inače te ne bih uzeo pod svoje). To je tvoj život i tvoja budućnost - sad napokon imaš priliku stvarno izabrati. Hajdemo zajedno dogovoriti pravila. Ti predloži što misliš da je potrebno..." Usto, kao dio dogovorenih pravila nađite psihologa koji dječaku odgovara i ustrajte na redovitim susretima.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 20:26   #5
Quote:
klon3 kaže: Pogledaj post
zahvaljujem na odgovoru,
njihova stranica i informacije koje oni puštaju sam apsolvirao, zanima me baš ima li netko iskustvo kakvo. Mali je već jako dugo na prekrižju i ne prihvaća više ničiji autoritet i počeo je stvarati probleme sebi i okolini i nitko mu ne može stati na kraj pa ga premještaju njihovom odlukom u Lug. Jadan mali čitav život je po institucijama kraj živog oca koji je nesposoban za išta drugo osim spavanja i cuganja. Mali je zapravo jako dobar dečko i nije propalitet, ali ušao u pubertet, pucaju hormoni i najbitnije mu je biti frajer, s tim da nema mjeru za ništa pa pretjeruje u svemu. Čak je jako dobro prihvačen na Prekrižju ali ne znaju mu više stati na kraj jer počinje s ekstremima, a nijednu odgojnu mjeru ne prihvaća niti ne djeluje na njega. Pa me jako zanima što to oni tamo u Lugu rade tim klincima da će tamo kakti znati s njim i s čim to raspolažu, a da to isto nemaju na Prekrižju.
Oprosti, možda sam te svrstala među osobe koje već imaju mogućnost brinuti se o dječaku, a možda si i sam još mlad...
Ako je tako, ne bih ti željela stavljati teret prijedloga da bi se možda trebao pobrinuti za bratića. No možda imaš roditelje ili imate zajedničku rodbinu koji bi se mogli pobrinuti za dečka i pružiti mu dom.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.