Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2013., 14:45   #21
Quote:
jacobs kofi kaže: Pogledaj post
A sad nam lijepo reci kako se zoveš
Slobodan?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 21:31   #22
Quote:
jacobs kofi kaže: Pogledaj post
A sad nam lijepo reci kako se zoveš
Pa da, vrijeme je...
Ako ne ovdje javno, onda svima s teme na PM, a mi obecajemo da necemo dalje o tome...
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Slobodan?
Ja imam poznanika (jos i z OS), zovemo ga oduvijek Bobo...nikad nam to nije ni bilo, a niti postalo ruzno ili cudno.
Ima ruznih imena (ovo mi se ne svidja, ali nije nista posebno ruzno), ali zato postoje nadimci...
Da utjesim inicijatora teme..ima i masu onih sa sasvim zgodnim imenima, a zovu ih nekim bezveznim i mozda (nekome) ruznim nadimcima.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 23:51   #23
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ja imam poznanika (jos i z OS), zovemo ga oduvijek Bobo...nikad nam to nije ni bilo, a niti postalo ruzno ili cudno.
Ima ruznih imena (ovo mi se ne svidja, ali nije nista posebno ruzno), ali zato postoje nadimci...
Kako je svijet malen.

OT:

Ovo s nadimkom je dobra ideja. U slušaju da ga baš nikako s vremeneom ne prihvatiš, uvijek možeš s 18 godina mijenjati ime.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:40   #24
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
Bambi meni je Božo baš lijepo ime!
Lijepo mi je i Drago, a i Bruno.
Hvala draga ! Ja sam imala nadimak koji u srednjoj školi baš nisam voljela, a sada mi je toliko drag da
svima odmah uz ime kažem da me zovu po tom nadimku jer je drugačiji od svih ostalih i vraća me u djetinjstvo
BAMBI 2909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 00:17   #25
Quote:
cybor kaže: Pogledaj post
Neznam kako bi počeo. Znači sve je počelo negdje pred pubertet. Shvatio sam da imam ružno ime p.s. kao dijete nije me ni bilo briga za tim no dobro. Znate kako to ide, upoznavanje novih ljudi, cure itd... E baš tu kod upoznavanja. Znači, ja imam ružno ime i kad se upoznajem s nekim jako mi je teško izgovoriti kako se zovem, a pogotovo kad cure upoznajem. Pričao sam s majkom par puta o tome ali one se ne briga. Znam da govore da ime ne čini čovijeka ali, kao da osjećam neku duševnu bol... Dosta ljudi mi se ismijava zbog imena, no dobro ja sam se pomirio s tim da imam ružno ime. No, vas sam htio pitati, kako da izbjegnem te neugodne situacije ili nekako da roditelje nagovorim da promjenim ime? To je skoro nemoguće ali barem neki savjet kako da razgovaram s njima o tome? (Ako ne uspijem do 18. g. promjenit ime, onda ću sa 18 sigurno...Ali za sada barem poneki savjet do tada? Kako da se nosim s tim?)
Ako se ne zoves Hralampije, Jeftemije I Tamantije, onda nema za sta da se sekiras.
bajlo ofiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 00:05   #26
Ako ne upali nadimak imaš dvije varijante:

1.) Objasniti starcima koliko te to muči i moliti ih da ti promijene ime.

2.) Pričekati nekoliko godina i vjerovati da će ti to dotad postati sasvim nebitno (solidne su šanse za to).

Mislim da ti je ovo pod 2 bolje.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 15:11   #27
Joj...otiđi u matični ured, plati 500 kuna ili koliko već i zovi se Ante.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 17:14   #28
Ima jedan čovijek,doduše već je veeelik,ima skoro 40 godina,al je promjenio ime jer ga je bilo sram kako se zove,išao je sa mojim kumom u školu..i riješio problem
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 23:57   #29
Baš me sad zanima koje je to tajanstveno ''ruzno'' ime
__________________
__________________
SantaDiabla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 21:23   #30
Ne mogu zamisliti da je tako ružno. Zašto ne kažeš kako se zoveš? A čak i da je "ružno", ne vidim razlog da si sam ne nađeš neku inačicu koja je tebi prihvatljiva kao nadimak.
Meni su neka imena neshvatljiva - ne zato što bih ih smatrala ružnima, nego zato što ne razumijem roditelje koji svome malenom čedu daju takvo ime. Sad neću navoditi primjere da te ne navedem na laž...
No, reci, napokon...
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 16:10   #31
Jelenko?

Skoro sam srela momka koji se tako zove, užas. :-)

Svako ima svoju bol, ali prije nego što promjeniš ime za sopstveno dobro bi valjalo naučiti da se nosiš sa njim, jer inače kad ga promjeniš može ispasti da je problem u stvari dublje prirode.

Ja sam kao dijete mrzila svoje ime, bilo je drugačije, niko na selu ga nije htio pravilno izgovarati, uvijek su mi se rugali, imala sam strahovitu želju da se zovem Biserka (sve dok nisam shvatila da seljaci to ime redovno daju kravama).

Poenta...možda ti je ime stvarno ružno, ali možda ti ustvari praviš problem svojim stavom, vide da ti je to bolna tačka i zato tu i udaraju.

**Moja rođaka (od 22 godine) se zove Savka, užasno ime za predivnu djevojku, ali ona se sa tim pomirila i vrlo teško da će se iko usuditi da je zeza zbog imena.
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.