Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2013., 16:06   #3181
Quote:
Rosie-Posie kaže: Pogledaj post
edit: što se tiče ovog "this will be a gift" - ne znam kako to onda na carini tretiraju, ja sam se isto mislila jel da to uzmem, al nije mi se dalo komplicirat si život
ako neko zna više o tome, nek podijeli s nama
samo me još to iskustvo zanima i onda slijedi narudžba
__________________
''...noone is innocent...''
quazar is offline  
Old 12.02.2013., 16:20   #3182
Quote:
quazar kaže: Pogledaj post
samo me još to iskustvo zanima i onda slijedi narudžba
I ja danas naručujem
Tuvixer is offline  
Old 12.02.2013., 16:23   #3183
kod kineza narucis identicnu futrolu za 50 kn, na amazonu deru previse. ako ti cijena nije problem samo naruci, ja ti samo govorim opcije
Pablo is offline  
Old 12.02.2013., 16:26   #3184
poklon:

Quote:
When you check the "this will be a gift" box, Amazon will:

Deliver the Kindle unregistered. The recipient can register the Kindle to their own Amazon account when it arrives.

Ship the Kindle in an unmarked Amazon box that doesn't say Kindle. Kindle is designed to ship in its original container directly to you. Keep Kindle a surprise by marking it as a gift.

Remove prices on the packing slip included with the order.
samo komplikacija na carini - ne čekirajte.
krbo is offline  
Old 12.02.2013., 16:49   #3185
imao sam na umu da bi moglo biti komplikacija jer se račun ne nalazi u paketu, odnosno ne vide se cijene.
valjda nitko s foruma to nije pokušao...vjerojatno i bolje.

dobro, hvala za savjet, slijedi onaj slađi dio
__________________
''...noone is innocent...''
quazar is offline  
Old 12.02.2013., 19:08   #3186
Možete li mi reći postoji li za prestigio e-book čitače (PER3464B) riječnik i dali se može instalirati (eng-eng i eng-hrv)?
GNR, ACDC is offline  
Old 13.02.2013., 00:03   #3187
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
kod kineza narucis identicnu futrolu za 50 kn, na amazonu deru previse. ako ti cijena nije problem samo naruci, ja ti samo govorim opcije
Trško da ćeš naći identičnu. OK, oje bi služile dovoljno dobro, ali na originalnoj se ipak vidi zašto više košta. Pa ako nekoga veseli nek si lijepo kupi
digiridan is offline  
Old 13.02.2013., 00:16   #3188
Naručen
Tuvixer is offline  
Old 16.02.2013., 16:31   #3189
Quote:
quazar kaže: Pogledaj post
samo me još to iskustvo zanima i onda slijedi narudžba
Kad ti piše da će ti doći?
Tuvixer is offline  
Old 16.02.2013., 17:03   #3190
Mogu ja? Mogu ja?
Meni piše da će doći između 27.2. i 4.3.
Rosie-Posie is offline  
Old 16.02.2013., 17:32   #3191
Quote:
Rosie-Posie kaže: Pogledaj post
Mogu ja? Mogu ja?
Meni piše da će doći između 27.2. i 4.3.
Blago ti se. XD
Meni piše da će doći između 1.3. i 6.3., taman kada mi počinje ljetni semestar.
Tuvixer is offline  
Old 16.02.2013., 17:40   #3192
Pa nije neka razlika... A ja sam naručila 8.2.

Zadnje uređivanje Rosie-Posie : 16.02.2013. at 18:20.
Rosie-Posie is offline  
Old 16.02.2013., 17:41   #3193
Quote:
Rosie-Posie kaže: Pogledaj post
Pa nije neka razlika... A ja sam naručila 8.2.

www.iherb.com
Ja 12.
Neznam šta im treba toliko puno.
Je ti i dalje not yet shipped?
Tuvixer is offline  
Old 16.02.2013., 18:00   #3194
Pa očito nemaju na zalihama. Pisalo je od početka "shipping in 2-3 weeks".
Da, status je not shipped yet.
Ma to kad pošalju dođe za par dana, tako da će i dalje bit taj status do negdje 25.2.
Osim ako im stignu kindlići ranije. A možda će nam i ravno iz Kine slat.

Zadnje uređivanje Rosie-Posie : 16.02.2013. at 18:22.
Rosie-Posie is offline  
Old 16.02.2013., 18:44   #3195
Da se uključim malo i ja u raspravu oko futrola. Originalnu nemam, jednostavno skoro 300 kn mi je previse. Na početku sam ga nosila u mekanoj torbici od tableta i bilo mi je ok ali je zauzimala mjesta. I ipak nije čvrsta.
Onda sam narucila preko e-baya kopiju te originalne, ima link negdje sam stavila i full sam zadovoljna.
Sve sjeda super, ne grebe, ne skripi, čuva sve, a platila sam je 50 kn.
Pa ja sam radje za opciju i da je nekvalitetna pa da se koža izgrebe ili nesto-jer nije prava-za cijenu origigija imam 6 zamjenski

I jedva čekam da moji amerikanci na ljeto dodju da mi donesu Kindle PW
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 16.02.2013., 21:05   #3196
samo da kažem. 8 inčni android tablet sa instaliranim najobičnijim adobe readerom i bez ikakvog mudrovanja je gotovo savršen za čitanje svih oblika PDF knjiga (pa i onih u najgorem stanju). 10'' bi nedvojbeno bio još bolji, no razlika u cijeni je zamjetna.

No, ja evo još uvijek ne znam koja je to prednost ebook readera spram tableta OSIM duljeg trajanja baterija (cemu se uopce ne cudim jer na njemu niti nema ništa što bi trošilo tu jadnu bateriju). Ako netko to može objasnit, nahranite mi znatiželju....


naravno, epubovi se jednako savršeno čitaju i na tabletu.
Salah is offline  
Old 16.02.2013., 21:13   #3197
prednost je u ekranu
e-ink ekrani sasvim nalikuju knjizi i ne zamaraju oči kao što to čine lcd ekrani na kompjuterima, tabletima i mobitelima...

novi čitači imaju svjetlo, ali to svjetlo se razlikuje od svjetla lcd ekrana... naime, kod lcd-a to svjetlo svijetli prema van, tj tebi u oči i s vremenom ne možeš više gledat, dok je svjetlo kod čitača napravljeno tako da ima ledice pri dnu koje svijetle u ekran, dakle prema unutra, a ne prema van

dakle, ako netko želi napravu koju bi koristio za čitanje - poželjno knjiga (epub, mobi...), a ne pdf-ova, onda mu je bolje imati čitač jer je ugodniji za oči

Zadnje uređivanje Rosie-Posie : 16.02.2013. at 21:28.
Rosie-Posie is offline  
Old 16.02.2013., 21:35   #3198
Quote:
Salah kaže: Pogledaj post
samo da kažem. 8 inčni android tablet sa instaliranim najobičnijim adobe readerom i bez ikakvog mudrovanja je gotovo savršen za čitanje svih oblika PDF knjiga (pa i onih u najgorem stanju). 10'' bi nedvojbeno bio još bolji, no razlika u cijeni je zamjetna.

No, ja evo još uvijek ne znam koja je to prednost ebook readera spram tableta OSIM duljeg trajanja baterija (cemu se uopce ne cudim jer na njemu niti nema ništa što bi trošilo tu jadnu bateriju). Ako netko to može objasnit, nahranite mi znatiželju....


naravno, epubovi se jednako savršeno čitaju i na tabletu.
probaj čitat vani po danu i suncu.

probaj čitat i 4-5 sati bez prestanka u kući pa ako nemaš problema onda ti i ne treba e-ink a za po vani možeš nabavit bolju antiglare foliju i napravit si ili kupit kakvo sjenilo protiv sunca.

Zadnje uređivanje ursamajor : 16.02.2013. at 21:42.
ursamajor is offline  
Old 16.02.2013., 22:10   #3199
Quote:
Salah kaže: Pogledaj post
samo da kažem. 8 inčni android tablet sa instaliranim najobičnijim adobe readerom i bez ikakvog mudrovanja je gotovo savršen za čitanje svih oblika PDF knjiga (pa i onih u najgorem stanju). 10'' bi nedvojbeno bio još bolji, no razlika u cijeni je zamjetna.

No, ja evo još uvijek ne znam koja je to prednost ebook readera spram tableta OSIM duljeg trajanja baterija (cemu se uopce ne cudim jer na njemu niti nema ništa što bi trošilo tu jadnu bateriju). Ako netko to može objasnit, nahranite mi znatiželju....


naravno, epubovi se jednako savršeno čitaju i na tabletu.
imam tablet i kindle. i njihova upotreba je neusporediva.
citam i po 5-6 sati u komadu.
mislim da to nebi mogla nijednim tabletom, sto zbog baterije sto zbog svog vida kojeg ipak voli. dosta mi je 8 sati kompa i lcd-a i bez citanja...

onome tko ne cita puno, pa da si procita knjigu jednu u mjesec ili rijedje do koje nemoze doci u knjiznici i sl je tablet odlican i sve vise bi mu bilo bacanje para, ali nama čitačima koji visimo na knjizi skoro pa ucijek-neusporediv je.
pogotovo na suncu na plazi i sl.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 16.02.2013., 22:50   #3200
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Pogubila sam se

Dugo nisam čitala na eng, kako ono koristim rječnik?? K4 je u pitanju.

__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.