Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2007., 08:48   #1
Krov šindra - zamjena šindre - pomoć

Ovako krov kuće mi je od šindre, i samo na jednom dijelu krova veličine 1m2
su mi vrapci, ali stvarno vrapci izrupičali šindru, tj. grickali šindru i tako su
napravili rupice... e sada bih ja taj 1m2 zamjenio sa novom šindrom...
gledao sam cijene šindre... oko 35 - 50kn / m2... samo neznam koliko bi
me majstor tražio za zamjenu... ili bih ja to mogao sam napraviti
šta mislite ?

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 17:21   #2
Mozete i sami napraviti,gdje treba zamijeniti sindru ,oko toga dijela dva reda od toga je potrebno ispod sindre izvaditi bakarne cavle i tad tu potrganu mozete izvuci i novu zamijeniti ,novu sindru je potrebno zakucati i zaljepiti ,postavljanje sindre je potrebno poceti od najdonje prema najgornjoj. Sto se sindre tice ja sam ju na svojoj kuci puno puta mijenjao ,ali ju nebi nikom preporucio da ju stavlja na kucu.
__________________
zagorac
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 08:48   #3
hvala... ma nije loša šindra uopće nego mi su vrapci sletjeli na krov kuće
i iz dosade počeli grickati

pozdrav
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 09:03   #4
ptice znaju kljucati i fasadu, negdje sam pročitao da im fali minerala u hrani, ili za bolju probavu..
ponekad vidim da iz fasade kljucaju nešto, vjerojatno su u tvojoj šindri našli nešto njami..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 19:42   #5
Pozdrav! Ja isto namjeravam mjenjati krov,šindru. i zanima me cijena tog rada s materijalom, koliko mogu računati da će me koštati? molim ko ima iskustva nek se javi.hvala:-)
TheZabica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 20:52   #6
Da li za mijenjanje krova (mislim samo na krovno pokrov) treba nekakva dozvola??čula sam da za krovne prozore treba dozvola stvarno smješno!! nadam se da za krečenje interijera netreba također dozvola...
TheZabica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 13:54   #7
Quote:
TheZabica88 kaže: Pogledaj post
Da li za mijenjanje krova (mislim samo na krovno pokrov) treba nekakva dozvola??čula sam da za krovne prozore treba dozvola stvarno smješno!! nadam se da za krečenje interijera netreba također dozvola...
netreba dozvola za mjenanje pokrova osim ako kuca nije starija od 196*(neznam tocno koje) pa ako si imala crijep i hoces stavit lim onda ti treba dozvola,a ako ostaje isto onda ne.A za ovo,zasto bas stavljate sindru,ne traje dugo a i rijetko tko danas stavlja to na krov
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 11:52   #8
prema regulativi, a i presudama vrhovnog suda za izmjenu vrste pokrova nije potrebna dozvola, osim ako se građevina ne nalazi u zaštićenim jezgrama
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 23:00   #9
OK hvala.. Stavljam šindru jer je već šindra gore,a i želim sačuvat taj izgled. No,u krajnoj liniji,možda se i predomislim,ali u tom slučaju stavila bih neki tamniji crijep,pa me zanima koje ima vrste tamnom crijepa,te koliko bi koštalo pokrivanje crijepom,u odnosu na šindru?
TheZabica88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.