Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2013., 11:34   #6621
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
mene nije fascinirao, debljina pohanog oklopa je veća od debljine samog mesa na zagrebačkom. no dobro, tko voli nek izvoli.
Kao što čovjek reče "odličan, hrpa sira".

Zagrebački u Ribiču je totalno bezveze.
Čista konfekcija iz cateringa.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 10.09.2013., 12:53   #6622
Zanimljiv je zagrebacki u Ribicu, ako nista onda zbog dojma koji ostavi kad ga se donese na stol a ekipa nije cula o cemu se tu radi.
Nazalost, meni je ostao dojam da je to klasicni komad mesa ali puno tanje rezan/istucen i duplo paniran da se dobije debljina.


Ali ok, ne moze se reci da je lose i opet bih jeo tamo.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you

Zadnje uređivanje babarej : 10.09.2013. at 12:58.
babarej is offline  
Old 10.09.2013., 14:11   #6623
Spring rollsi su u Takenoku em potpuno drugačiji nego u bilo kojem drugom istočnjačkom restoranu u Zagrebu, em miljama bolji. Čak i ako zanemarimo subjektivnu komponentu odnosno što je kome bolje, ostaje da su napravljeni od puno boljih i skupljih sastojaka.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 10.09.2013., 15:05   #6624
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Zanimljiv je zagrebacki u Ribicu, ako nista onda zbog dojma koji ostavi kad ga se donese na stol a ekipa nije cula o cemu se tu radi.
Nazalost, meni je ostao dojam da je to klasicni komad mesa ali puno tanje rezan/istucen i duplo paniran da se dobije debljina.


Ali ok, ne moze se reci da je lose i opet bih jeo tamo.
meni je veći wow kad vidim cijenu od 75 kn za to ! nego sama veličina.

kad smo kod veličine i količine, mesa malo, istučen do neprepoznatljivosti, duplo paniran, jer naravno sve bi isvurilo kroz taj papir od mesa. dakle veličina vara, pa sa time i cijena.

al kazem, ja biram to ne jest, no nemam ništa protiv da netko uziva u tom monstrumu, samo me smeta dizanje u nebesa , kad je očito riječ o običnoj prevari!
vladjan1901 is offline  
Old 10.09.2013., 15:30   #6625
Moja zadnji obrok vani je bio u pivnici As, u Rijeci. Fina pašta sa plodovima mora. Svježi plodovi, nije žilavo niti išta slićno, stvarno je prhko i ukusno. Dobri zaćini.
Sad sam baš
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Old 10.09.2013., 17:13   #6626
Ovaj vikend u ZGu.

Spizza, jela se pizza Spizza sa beskvasnim tijestom ( lijepo od njih sto se moze birat tijesto), uglavnom pizza je sa prsutom, pestom i pinjolima i stvarno jako fina. Jeo se jos burger sa krumpiricima i onion ringsima i to isto stvarno jako ukusno, tako da se sigurno vracamo.
I interijer mi je fora.

Preporuka

I sada taj nesretni Nocturno, rucak usput u gradu, u onom Umamiu je bila prevelika guzva. Uglavnom hladna salata od tjestenine sa piletinom i zelene lazanje sa sirom. Po meni dosta kokretno, dapace najeli smo se i bilo je fino, pogotovo u kontekstu cijene, jer smo uz litru mineralne platili 75 kn, ili ti 10 eura.

Sto je za rucak u centru grada za 2 osobe, po meni i vise nego ok.
need4speed is online now  
Old 10.09.2013., 19:45   #6627
bio u Čingaču, znam da su ćevapi tamo ono ispodprosječni...ali frendovi koji "vole krkat" navalili reko ajde de...naručio sam carsko, a oni one velike kombinacije.

ćapio sam jedan ćelap...ljudi moji kad me je u nos uboja miris poput acetona..u sebi pomislim ajoj....ukus je bio uh

A oni krkaju kao da sutra neće osvanit' gospe moja +prekrst+

Sveti li su hanburgeri u ružćmarina....joj
grogo bolger is offline  
Old 10.09.2013., 21:58   #6628
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
bio u Čingaču,...

A oni krkaju kao da sutra neće osvanit' gospe moja +prekrst+
Nikad neću shvatiti fenomen Čingača...
tweetee is offline  
Old 10.09.2013., 22:04   #6629
ista šema kao i picetina u Oro-goro i zagrebački od polmetra u Ribiču
Krkimir is offline  
Old 10.09.2013., 22:05   #6630
Vila Štefanija
Sama vila je smještena u malom mjestašcu nedaleko od Barbana, na 190 m nadmorske visine, izolirana od gužve i gradske vreve, prekrasan pogled na Raški zaljev.
Ručak, 8 ljudi, jeo se divlji zec s domaćim pljukancima i divlja svinja s domaćim fužima, a prema preporuci se pila istarska malvazija. Dugo nisam toliko uživala u tako dobro pripremljenoj divljači kao tamo. Meso, i zeca i divlje svinje, izuzetno mekano, sočno, doslovno se topi se u ustima. Za deset je poslužen veliki raviol, punjen domaćim sirom i grožđicama s preljevom od naranče. Posluživala nas je sama vlasnica, ljubazna, nenametljiva, draga i simpatična.
Apsolutno sve preporuke!
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Old 10.09.2013., 22:18   #6631
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ista šema kao i picetina u Oro-goro i zagrebački od polmetra u Ribiču
Orogoro je prije 10 godina imao super pizzu. Godinama nisam bila tamo jer su se bili grozno srozali, šteta.

Svi zagrebački od pol metra su, vjerujem, na istu foru - ultratanki...
tweetee is offline  
Old 10.09.2013., 22:42   #6632
Sjećam se zagrebačkog kod Ribiča prije 20-ak godina.Izgledal je doslovno ko gibanica (izvana po veličini štruce, a iznutra po tekturi).
Muljuzator is offline  
Old 10.09.2013., 22:57   #6633
Prije dosta godina (više od 5 svakako) smo u više navrata utvrdili, kako je za kvalitetniju klopu, bolje otići par sto metara dalje od Ribiča- kod SeMi-ja.
Ugođaj dosta elegantniji, porcije obilne (vizualno nešto manje), ali znatno ukusnije.
Kako je danas, radi li SeMi uopće, kakvi su kvalitetom, nemam pojma
body halleck is offline  
Old 10.09.2013., 23:12   #6634
Nije tamo ništa bolje kvalitetom od Ribiča, po mom iskustvu od nekoliko puta u jednom i drugom objektu. Korektno oboje.
Deedy is offline  
Old 11.09.2013., 00:09   #6635
semi blagi uzas, bio nedavno
Levistej is offline  
Old 11.09.2013., 02:33   #6636
kod ruže, tvrđa, osijek (hvala svima na preporuci )

jeli platu za predjelo-čvarci, švargla, 2 vrste kobase, buđola, kulen, šunka-prema-pršutu , 2 vrste sira, malo paprike svježe narezane, 2 mlada luka, 2 namaza-liptauer s paprikom (potpuno neslano, šteta) i neki ko pesto krupnije mljevene paprike, patlidžana i još nečeg = jako sve skupa fino, s iznimkom mekanih čvaraka koje je takaj trebalo dosoliti

za glavno:
- čobanac divljač (prosječan, izraženija paprika, služe s malo "divljijim" komadima mesa u vidu žlundrica, masnog i sl., a nije da nisam jeo i sa super finim i mekšim komadima, al... možda stvar kraja, recepta, bla. bez njokiča i/ili krumpira, čisto meso vulgaris),
- perkelt divljač (hit večeri! sve pohvale na prekrasnom okusu, slatkastom safteku (onak na pašticadu je malo vuklo) i premekanom mesku, je-be-ni-ca! služeni s 2 fine kruh-knedličke i korektnim njokima + neki svježi sir s peršinom) i
- špikani odresci jelena na lovački (ovo je isto bilo vrlo fino radi odličnog "safta" s valjda (?) mahunama, špekom, mrkvicom i još koječim, no ipak za ocjenu 4, malko ipak pretvrdo/žilavije meso u odnosu na perkelt.
naravno, uz sve to obilje dobrog domaćeg kruha.

uz svetoskup pol litre finog beljskog merlota i 2 boce jane 0,75.
ceh mislim oko 400-450 kn s trinkgeldom, za nas troje, nisam ziher, nisam plaćao.

ambijent prekrasan, starine, rukotvorine, antikvitetni namještaj itd., a wc upravo savršen , naime zidovi obloženi u a'la bidermajer tapete s masivnim ogledalom iznad lavaboa, uokvirenim i masivno starinsko puno drvo , uostalom vidite na webu njihovom.

konobari uslužni, no nezamjetljivi, niš spešl.

definitivno se vraćam.
DeeJay Dee is offline  
Old 11.09.2013., 07:27   #6637
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Prije dosta godina (više od 5 svakako) smo u više navrata utvrdili, kako je za kvalitetniju klopu, bolje otići par sto metara dalje od Ribiča- kod SeMi-ja.
Ugođaj dosta elegantniji, porcije obilne (vizualno nešto manje), ali znatno ukusnije.
Kako je danas, radi li SeMi uopće, kakvi su kvalitetom, nemam pojma

SE-MI je definitivno bio bolji od Ribiča, i to po svemu, po kvaliteti hrane, ambijentu i cijenama.
Jeo sam sigurno stotinjak puta tamo, gableci su bili fini i povoljni, a la carte skuplji ali solidan.
Međutim, prije nekih 6 mjeseci je došlo do drastičnog pada kvalitete hrane.

Koji je razlog tome ne znam, znam samo da tamo više ne idem, nego idem kod Graše u Zabok
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 11.09.2013., 10:17   #6638
Fažana, hotel Marina

Jako fina tjestenina: jeli smo pljukance sa pršutom i rukolom te zelene rezance sa pršutom i još nečim.
Preporučam

(Ovo sam napisao na svom smartfonu vozeći auto. ne pokušavajte to kod kuće!)
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 11.09.2013., 10:54   #6639
Vezano na spring rolle u Takenoku, ja ih jedem ponekad kao glavno jelo .

Njihove spring rolle su ogromne, a ne mini kao u ostalim lokalima koje ih nude.

I da, fine su, najfinije, meni.

I njihovog sushia se najedem do sita od 1 porcije , za razliku od nekih drugih, s time da ne aludiram na Manzoku.
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Old 11.09.2013., 14:04   #6640
Hvala svima koji nesebično i sa iskrenom strašću prema hrani obogaćujete ovaj topic kako vrlo kvalitetnim pisanim upisima tako i vrlo zornim fotografijama.
Molim vas, nastavite tim tonom i dalje.
Prepucavanju koje prijeti postati vrijeđanjem nije mjesto ovdje.
Slobodni ste otvoriti zasebni topic sa procjenama i/ili preciznim izračunima pojedinog prehrambenog artikla.
body halleck is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.