Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2008., 23:09   #1041
Quote:
Zlosmjeh kaže: Pogledaj post
Dakle ne znaš?
Mandragora, ja dobro znam što je to koloidna otopina samo testiram znanje dotičnog forumaša da vidim je li vrijeda prepirke.

Hajde sinke, čekam definiciju, a ne primjer.
Dobio si i bolju stvar od definicije, dobio si primjer.
sinkezg is offline  
Old 02.02.2008., 23:12   #1042
Quote:
Zlosmjeh kaže: Pogledaj post
Ali, zar ne shvaćaš da samo srebro također uzrokuje argiriju?
Da, kao što voda uzrokuje davljenje.

Quote:
Srebrovi spojevi također uzrokuju argiriju, no glavni uzrok argirije je srebro.
Da, spojevi vode uzrokuju davljenje, no glavni uzrok davljenja je voda.

Quote:
Također, još jedna opasnost od koloidnog srebra je činjenica da uništava crijevnu floru.
Kakva opasnost?!? Navedi dokumentirane posljedice.
sinkezg is offline  
Old 02.02.2008., 23:24   #1043
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Kad se već vračaš na altera, do dana današnjeg nije napisao formule redoksa ali to je manje važno. Rasprava s njime je išla oko nastanka koloidnog srebra, mjeđutim ako se dobro sječam on je tvrdio da je ionsko srebro ono što je dobro, točno suprotno od tebe. No to čemo s alterom rješavati ako treba.
Nije napisao formule redoksa već ti je samo dao više od pola odgovora.
Odakle ti da ja tvrdim da je koloidno srebro bolje od ionskog?

Quote:
Ajmo mi dalje, u tvom koloidu su nabijene čestice Ag+ i elementarno srebro ako sam te dobro razumio.
Yep.

Quote:
Prvo pitanje je da li su te Ag+ čestice u koloidnom obliku ili ne? Nije da je previše važno ali bilo bi dobro napisati ako jesu kako zapravo taj koloid izgleda i što su čestice druge ili treće ljuske ali nije da je previše važno.
Ako se dobro razumijemo, odgovor je DA.

Quote:
a) Što se u tvom sustavu (u kojem su Ag čestice i AgOH) događa s AgOH kada uđe u želudac i što tamo nastaje (slaba baza plus jaka kiselina)?
b) Na koji način Ag kao plemeniti metal ulazi u cirkulaciju? Bilo koji znanstveni rad odnosno dokaz ulaska u cirkulaciju ne treba samo za srebro dovoljno je za bilo koji metal oksidacijskog stupnja 0
c) Da li elementarno srebro reagira s HCl u želucu?
Izvrsna pitanja!!! Ovo bi mogao biti veliki korak naprijed u ovoj raspravi unazad 20-ak stranica.
Doduše, još da si postavio pitanje toksikologije bilo bi još interesantnije za one kojima ovo nije interesantno, no vidim da briješ na čistu kemiju, pa ok svejedno.
sinkezg is offline  
Old 03.02.2008., 15:36   #1044
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Evo ga opet!!!
Odakle sol u koloidu ako imamo Ag i H2O ???
Imamo i Cl u organizmu. Nema soli u boci tvog pripravka. Popij pripravak i u kombinaciji sa onim što imaš u organizmu ćeš dobiti spoj koji je o.t.r.o.v.a.n.
*Pale is offline  
Received Warning
Old 03.02.2008., 23:29   #1045
Quote:
*Pale kaže: Pogledaj post
Imamo i Cl u organizmu. Nema soli u boci tvog pripravka. Popij pripravak i u kombinaciji sa onim što imaš u organizmu ćeš dobiti spoj koji je o.t.r.o.v.a.n.

Ljudi dobiju argiriju jer piju srebrove soli a ti tvrdiš i dalje da je srebro u kombinaciji s nečim u organizmu otrovno???
Pitam se pitam zašto nitko nije umro od toga i zašto nemamo niti jedan evidentirani slučaj trovanja srebrom pri oralnom unosu?

Neeeegooo, a jel može da čujemo toksikologiju nanočestica srebra i ionskog srebra?
sinkezg is offline  
Old 04.02.2008., 00:02   #1046
Masovna trovanja od sada dostupna i u svim DM prodavaonicama

"Tu me truju, tu kupujem"

Proizvodi BRITA, vodećeg svjetskog proizvođača kućnih sistema za filtraciju vode odsad su dostupni i u DM prodavaonicama što će rezultirati masovnim trovanjima srebrom nedužnih građana.

O čemu se radi?
Zbog higijenskih razloga, filter uložak je posebno tretiran srebrom. Moguć je prijenos manje količine srebra u vodu. Srebro nema nikakve poznate opasnosti za ljudsko zdravlje, pogotovo u tako malim količinama. Ovakav prijenos je u skladu sa odrednicama WHO (Svjetske zdravstvene organizacije) i Direktivom Europske Unije 98/83/EC o kvaliteti vode za ljudsku uporabu.

BRITA filteri
sinkezg is offline  
Old 04.02.2008., 04:30   #1047
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Neeeegooo, a jel može da čujemo toksikologiju nanočestica srebra i ionskog srebra?
sinkezg, mozemo li napokon utvrditi o cemu se uopce ovdje raspravlja? Da li se tu radi o:
a) ionskom srebru - dakle, ioni Ag+ bez obzira u kojoj se fizickoj formi nalazili (jer je to za njihovu kemijsku aktivnost manje vazno),
b) ionima srebra u koloidnoj suspenziji - dakle, nabijene nakupine iona srebra u koloidnoj otopini
c) elementarnom srebru u koloidnoj suspenziji - dakle, neutralne nakupine elementarnog srebra u koloidnoj otopini.

Ionsko srebro i koloidno srebro nije jedno te isto - kao da usporedujem konstituciju covjeka visokog 150 cm s konstitucijom covjeka teskog 80 kg - pa na osnovu toga ne mogu nista zakljuciti!

A ovaj tvoj drugi post necu niti komentirati jer je na razini djeteta od 8 godina, i prica o domestosu!
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 04.02.2008., 09:28   #1048
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
sinkezg, mozemo li napokon utvrditi o cemu se uopce ovdje raspravlja? Da li se tu radi o:
a) ionskom srebru - dakle, ioni Ag+ bez obzira u kojoj se fizickoj formi nalazili (jer je to za njihovu kemijsku aktivnost manje vazno),
b) ionima srebra u koloidnoj suspenziji - dakle, nabijene nakupine iona srebra u koloidnoj otopini
c) elementarnom srebru u koloidnoj suspenziji - dakle, neutralne nakupine elementarnog srebra u koloidnoj otopini.

Ionsko srebro i koloidno srebro nije jedno te isto - kao da usporedujem konstituciju covjeka visokog 150 cm s konstitucijom covjeka teskog 80 kg - pa na osnovu toga ne mogu nista zakljuciti!

A ovaj tvoj drugi post necu niti komentirati jer je na razini djeteta od 8 godina, i prica o domestosu!
Nemoj tako El Tomo, moglo bi to biti uvredljivo za Ega i ostatak ekipe, uspoređivanje mog posta s domestosom. Pa znaš valjda da je njima jedini argument protiv srebra usporedba s živom, arsenom plutonijem, domestosom, vodikovim peroksidom, alkoholom itd. itd.

Dalje čekam toksikologiju! Već sam sam sebi dosadan ponavljati ali što ćeš... Kad je već srebro otrovno, ne bi bilo zgorega da čujemo toksikologiju.

A ili se ja varam ili ja još ovdje nisam čuo za ikakve druge posljedice osim omiljene nam argirije?

Mhm da, dovoljna je jedna individua koja blebne da je srebro otrovno i eto ti veselja...

A na tvoja pitanja ne vidim posebne potrebe odgovarati, već je zaista dovoljno puta bilo na ovoj temi spomenuto o čemu se radi pa svatko može sam pročitati i donijeti zaključak.
sinkezg is offline  
Old 04.02.2008., 09:52   #1049
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post

Ljudi dobiju argiriju jer piju srebrove soli a ti tvrdiš i dalje da je srebro u kombinaciji s nečim u organizmu otrovno???
Ionsko srebro u reakciji sa ionskim klorom daje AgCl. (google je tvoj prijatelj) Iona klora imaš u organizmu. (google je tvoj prijatelj) AgCl je otrovan (već si dobio toksikologiju AgCl-a, ne treba ti google). Poveži točkice.


Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Pitam se pitam zašto nitko nije umro od toga i zašto nemamo niti jedan evidentirani slučaj trovanja srebrom pri oralnom unosu?
Vidim da tvoje razmišljanje ide tokom da ako je nešto otrovno onda mora biti i smrtonosno, a ako nije smrtonosno iz toga onda slijedi i da nije otrovno.
*Pale is offline  
Old 04.02.2008., 11:40   #1050
Quote:
*Pale kaže: Pogledaj post
Ionsko srebro u reakciji sa ionskim klorom daje AgCl. (google je tvoj prijatelj) Iona klora imaš u organizmu. (google je tvoj prijatelj) AgCl je otrovan (već si dobio toksikologiju AgCl-a, ne treba ti google). Poveži točkice.
Vidiš kako je google koristan, što bi mi bez googla, ha?
Daj pitaj google kako to da srebra imamo u organima, kako to da je srebro dodatak prehrani, kako to da tvoj prijatelj google ne izbacuje nikakve štetne posljedice uzimanja srebra, kako to da ne možeš izguglati toksikologiju srebra i kako to da ne možeš izguglati štetne posljedice AgCl-a u ljudskom organizmu kao posljedicu uzimanja srebra.
Čini se da ti trebaš povezati točkice.

Quote:
Vidim da tvoje razmišljanje ide tokom da ako je nešto otrovno onda mora biti i smrtonosno, a ako nije smrtonosno iz toga onda slijedi i da nije otrovno.
Vidim da tvoje razmišljanje ne može dokučiti da ukoliko je nešto otrovno, tada bismo trebali znati i posljedice te otrovnosti. Dokumentirane i referencama potkrijepljene.

A i da dodam: pojam toksikologija ne znači napisati "AgCl je otrovan". Odi na prirodne znanosti, možda će ti to tamo netko znati objasniti. A i google je tvoj prijatelj.
sinkezg is offline  
Old 04.02.2008., 12:27   #1051
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
A i da dodam: pojam toksikologija ne znači napisati "AgCl je otrovan". Odi na prirodne znanosti, možda će ti to tamo netko znati objasniti.
Idi ti lipo na tečaj čitanja pa kad naučiš čitat ćeš shvatiti da sam ti već nekoliko stranica ranije dao link. Post #991 da budemo precizni.
*Pale is offline  
Old 04.02.2008., 12:32   #1052
koje izbriso moj post?? i zašto? onaj o weš-mašinama i klimama sa srebrom.
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Old 04.02.2008., 13:48   #1053
Quote:
*Pale kaže: Pogledaj post
Idi ti lipo na tečaj čitanja pa kad naučiš čitat ćeš shvatiti da sam ti već nekoliko stranica ranije dao link. Post #991 da budemo precizni.
Sekcija "mladi kemičari" nikako da shvati da nije ista toksikologija oralnog uzimanja Ag za razliku od AgCl pa makar se Cl nalazio u želucu.
sinkezg is offline  
Old 04.02.2008., 13:57   #1054
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Sekcija "mladi kemičari" nikako da shvati da nije ista toksikologija oralnog uzimanja Ag za razliku od AgCl pa makar se Cl nalazio u želucu.
Nisam to ni rekao. Vidiš da ti treba tečaj čitanja. Ili to, ili si odradio tečaj izvrtanja rečenog pa ta znanja primjenjuješ kad god stigneš.

I ne pili više o toksikologiji kad sam ignoriraš zahtjeve za dokumentiranim beneficijama kolodinog/ionskog srebra (koji nisu temeljeni na crackpot, rekla kazala izvorima ).
*Pale is offline  
Received Infraction
Old 04.02.2008., 14:18   #1055
Quote:
*Pale kaže: Pogledaj post
Nisam to ni rekao. Vidiš da ti treba tečaj čitanja. Ili to, ili si odradio tečaj izvrtanja rečenog pa ta znanja primjenjuješ kad god stigneš.
Dao si link na toksikologiju AgCl a pokušavaš to progurati pod reakciju srebra s klorom u želucu.

Quote:
I ne pili više o toksikologiji kad sam ignoriraš zahtjeve za dokumentiranim beneficijama kolodinog/ionskog srebra (koji nisu temeljeni na crackpot, rekla kazala izvorima ).
S obzirom da većina ovdje ponavlja poput papagaja da je srebro otrovno, inzistiram na toksikologiji.
Dokumentiranih beneficija ima sijaset no ne nalaze se sve na tvom prijatelju googleu. Treba malo i knjige pročitati.
sinkezg is offline  
Old 04.02.2008., 14:29   #1056
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Dao si link na toksikologiju AgCl a pokušavaš to progurati pod reakciju srebra s klorom u želucu.
Ne pokušavam ja ništa progurati. Dao sam podatke o šetnosti AgCl, naveo sam da se ioni srebra reagiraju sa ionima klora i daju AgCl, i naveo sam gdje ima iona srebra i gdje ima iona klora, te sam rekao da tko želi može povezivati točkice. Onaj tko ne želi - ne mora.
*Pale is offline  
Old 04.02.2008., 14:40   #1057
Quote:
*Pale kaže: Pogledaj post
Ne pokušavam ja ništa progurati. Dao sam podatke o šetnosti AgCl, naveo sam da se ioni srebra reagiraju sa ionima klora i daju AgCl, i naveo sam gdje ima iona srebra i gdje ima iona klora, te sam rekao da tko želi može povezivati točkice. Onaj tko ne želi - ne mora.
Onda poveži točkice i komentiraj kako to da BRITA tvrdi sljedeće: "Srebro nema nikakve poznate opasnosti za ljudsko zdravlje, pogotovo u tako malim količinama."

A da ne spominjem da bi trebao već moći povezati točkice s obzirom da je srebro klasificirano kao dodatak prehrani.
sinkezg is offline  
Old 04.02.2008., 14:49   #1058
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Onda poveži točkice i komentiraj kako to da BRITA tvrdi sljedeće: "Srebro nema nikakve poznate opasnosti za ljudsko zdravlje, pogotovo u tako malim količinama."
Koliko malim? Koje srebro, ionsko, koloidno ili ono ugrađeno u filter za vodu?

Opet nikako da shvatiš razliku između vanjske i unutarnje primjene. Filter za vodu služi za filtriranje vode, a ne za obogaćivanje vode srebrom.

Srebrovi spojevi imaju opasnost za ljudsko zdravlje,ili ćeš sad ustvrditi da je tvoj pripravak inteligentan, pa nije reaktivan ako to ne želi?
*Pale is offline  
Old 04.02.2008., 14:58   #1059
http://www.dartmouth.edu/~toxmetal/TXQAag.shtml

Unlike other "essential" elements such as calcium, human bodies don’t need silver to function. Though silver was once used in medical applications, modern substitutes have largely superceded these uses, and there would be no ill health effects from going through life without ever contacting silver.

This does not happen, however. Trace amounts of silver are in the bodies of all humans and animals. We normally take in between 70 and 88 micrograms of silver a day, half of that amount from our diet. Humans have evolved with efficient methods of dealing with that intake, however. Over 99 percent is readily excreted from the body.

dakle, srebro nije potrebno ljudskom organizmu, unistava i korisne bakterije te postoji realna opasnost da zbog konzumacije istoga poplavis. koloidno srebro vjerovatno nikoga nece ubiti, ali nije i da ima neke koristi od njega, osim ako ga, naravno, ne prodajes.
mladoliki sob is offline  
Old 04.02.2008., 15:05   #1060
Quote:
*Pale kaže: Pogledaj post
Koliko malim? Koje srebro, ionsko, koloidno ili ono ugrađeno u filter za vodu?
Pitaj BRITU kako to točno ide.

Quote:
Opet nikako da shvatiš razliku između vanjske i unutarnje primjene. Filter za vodu služi za filtriranje vode, a ne za obogaćivanje vode srebrom.
Smiješno! Lijepo ti vele da dio može završiti u toj istoj pročišćenoj vodi i da "Srebro nema nikakve poznate opasnosti za ljudsko zdravlje, pogotovo u tako malim količinama" a ti govoriš o vanjskoj i unutarnjoj primjeni...

Quote:
Srebrovi spojevi imaju opasnost za ljudsko zdravlje,ili ćeš sad ustvrditi da je tvoj pripravak inteligentan, pa nije reaktivan ako to ne želi?
Da, srebrovi spojevi (SOLI !) imaju nepobitnu opasnost tj. toksični su.
Ovo podmetanje s "mojim pripravkom" ti nema smisla.
Komentiraj mi to što je srebro dodatak prehrani.
sinkezg is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.