Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2003., 19:06   #1
Unhappy Umor / kronični umor / prekomjerna pospanost

ja, poznata nespavalica postajem grozna

zadnjih dva tjedan samo bi spavala... uzas... ali uzas...

i inache su mi dani bili prekratki, ali sada... grozno...

trebalo bi mi, valjda, svaki dan 12-14 sati spavanja da se osjecam cilo i odmorno...

nikakvih fizickih problema nemam...

samo mi se spava

osim kave (danas sam vech tri popila i usprkos tome sad bih da me netko pusti doma na spavanje) s chime se mogu dovesti u budno stanje josh barem dan dva

thx
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2003., 23:22   #2
Logicno....hvata te zimski san

Meni se isto neobjasnjivo spava zadnjih tjedan dana. Bit ce bolje, jos malo pa je dan sve duzi i duzi.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 02:48   #3
Re: Kao da me ce-ce muha ugrizla

Quote:
atlantis kaže:
trebalo bi mi, valjda, svaki dan 12-14 sati spavanja da se osjecam cilo i odmorno...
Pa ja toliko i spavam pa se ne bunim
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 02:57   #4
Quote:
lahor kaže:
Logicno....hvata te zimski san .
prelazi u medjedice
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 14:08   #5
lako vama budalu zajebavat

al do nedavno sam spavala 4-5 sati dnevno i normalno funkcionirala... chemu sad ovo

sinoch sam trebala doch na net... al sam zaspala prije 21 i odgulila jutros do 11.30 u KOMADU

eto, to mi spavanje pocelo utjecat i na ljubavni zivot uzas

idem si po kavu ili chu zaspat i na poslu
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 14:19   #6
atlantis, nemoj se zalit, odi na topic nas koji NE spavamo
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 16:29   #7
Moze biti da je stvar u prehrani, to jest mozda ti fali nekih vitamina ili minerala. Pazi da se hranis dobro, ne pij puno alkohola i ne jedi puno slatkisa. Pijes li kakve lijekove? I oni mogu utjecati na spavanje. Meni je situacija bila ovakva: prvo sam godinu dana patila od nesanice (zaspem normalno ali se usred noci probudim i hvatam zjake, i tako iz noci u noc, za poludit) a onda godinu i pol od tog nenormalnog spavanja, ako je bilo manje od deset sati na noc nisam mogla normalno funkcionirati. Nije mi nista pomoglo, nikad nisam skuzila u cemu je bila stvar, nego kako doslo tako proslo...a sve to vjerojatno ima neke veze sa stresom.
Mayflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 16:42   #8
prehrana normalna, vitamine pijem svaki dan... ne pijem nikakve lijekove...

jednostavno mi se straaaaaaaaaaaaasno spava... a nisam navikla na sebe takvu pa sam si chudna jako
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 20:36   #9
Atlantis, napravi krvnu sliku. Mozda si anemicna, jer bez obzira na vitamine i minerale koje pijes, oni se mozda ne apsorbiraju u tvojoj krvi. Vidi koliko imas zeljeza, ali ni to nije pravi pokazatelj - trazi da ti naprave analizu hemoglobina. Za zene je referentni interval od 118 do 149 - ako imas manje, pretpostavljam da je stvar u tome.

Osim toga, zima je. Vjerojatno ne jedes dovoljno svjezeg voca i povrca, pa poradi i na tome. I pazi kako kombiniras - zeljezo uvijek pij u kombinaciji s vitaminom C (zbog apsorpcije). I inace ti zimi treba vise vitamina C, pogotovo ako si pusac. Cigareta ti ubije vitamin C u tijelu, a od njegovog nedostatka si sva grogi.
Dav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 20:44   #10
nemoj ovo shvatiti osobno, u vrijeme kad me parala jedna zestoka depresija ( za koju nam prvo treba ohoho vremena da ju uopce prepoznamo kod sebe - napravila sam milion pretraga kod dokora , fizicki zdrav ko dren a mrtva umorna ) - moj NAJIZRAZENIJI I GLAVNI simptom je bila neprekidna potreba za spavanjem.

Ne mora biti kod tebe. Ali kod mene je bilo.

Ima tome par godina ali mama i sad sa tugom prica - kako sam u najgoroj fazi spavala 16 sati na dan a ostatak vremena bila ko isprebijana macka.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 20:45   #11
da, kasnije su to okarakterizirali kao potrebu za bijegom.

Od problema.

Koje tada nisam mogla rijesiti.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 21:00   #12
krvna slika za 5 zeljezo visoko, shecer nizak... ma i doktorica se chudi...

problema nemam, barem ne nekih velikih, a mene bash suprotno lupa... u najgorem razdoblju zivota znalo se dogoditi da po dva dana ne spavam... nisam valjda 'bjezalica'

eto me na godisnjem, u utorak putujem u Dubrovnik na 4 dana... bum vidjela kako che biti nakon toga...

thx svima
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 21:12   #13
Atlantis, ne zelim te brinuti, ali visoko zeljezo ne znaci da nisi anemicna. Moja zena ima visoko zeljezo (na gornjoj granici), a nizak hemoglobin - a hemoglobin je taj koji odreduje anemicnost. Daj napravi i tu pretragu, sebe radi.

Mozes uzimati zeljeza koliko hoces, ali ako ga tvoje tijelo iz nekog razloga ne apsorbira, sasvim ti je beskorisno. Provjeri i probavu i, kazem, pazi na kombiniranje minerala i vitamina (nije dovoljno samo uzimati preporucene kolicine, nego je bitno i kako ).
Dav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 21:15   #14
Kad se radi pretraga zeljeza, uvijek se radi i hemoglobin.

Ja mislim da ce godisnji biti najbolja terapija. Mozda se atlantis jednostavno malo pregorila.

Meni se isto uzasno spava ovaj tjedan i sigurna sam da znam uzrok. To je visemjesecno nedovoljno spavanje i pretjerano iscrpljivanje.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 21:23   #15
Quote:
lahor kaže:
Kad se radi pregraza zeljeza, uvijek se radi i hemoglobin.
Istina, ali ti rezultati ne moraju uvijek biti podudarajuci, a ljudi se obicno oduseve visokim zeljezom i zanemare niski hemoglobin (cak i doktori).

Ako je kod Atlantis u pitanju stres, godisnji, Dubrovnik i komad u komabinaciji ce sigurno pomoci.
Dav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 22:35   #16
Quote:
Dav kaže:
Istina, ali ti rezultati ne moraju uvijek biti podudarajuci, a ljudi se obicno oduseve visokim zeljezom i zanemare niski hemoglobin (cak i doktori).

Ako je kod Atlantis u pitanju stres, godisnji, Dubrovnik i komad u komabinaciji ce sigurno pomoci.
chemu sol na ljutu ranu stavljat grrrr

vadlila sam KKS i sve je ok

ak je umor onda mu svaka chast nakon 4 godine divljeg tempa, bilo mu je i vrijeme da se 'probudi'
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 22:58   #17
Atlantis, ja vidim samo jednu terapiju za tebe: puno svjezeg zraka i sunca, puno fine papice i puno sexa i dobra za***ancija.

I problem rijesen
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 23:32   #18
Quote:
lahor kaže:
Atlantis, ja vidim samo jednu terapiju za tebe: puno svjezeg zraka


i sunca,


puno fine papice


i puno sexa


i dobra za***ancija.

I problem rijesen
fala
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 23:36   #19
E, dobro...sad smo identificirali problem (stavka 4) i znas na čemu moraš poraditi

Lijepo se provedi i znas što ti je činit !
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2003., 01:14   #20
Quote:
lahor kaže:
E, dobro...sad smo identificirali problem (stavka 4) i znas na čemu moraš poraditi

Lijepo se provedi i znas što ti je činit !
znam ja znam

saljem ovaj link darlingu

ubit che me
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.