Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2007., 01:14   #41
to je jedna od 100000000000000000...

inace medicinska skola je katastrofa sto se tice obrazovanja..... razina lošijih 3 trogodisnjih škola.... govorim to iz iskustva.....
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 03:17   #42
Hmmm... Koliko znam, na području RH u biti nedostaje viših medicinskih sestara?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 09:21   #43
to je farsa jer u splitu svake godine besplatni pripravnički staz odradi 200 sestara...
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 10:45   #44
Krokodajl,tnx,ali ne mislim konobariti ni pod razno.Bolje bi čistila stubišta nego bila konobarica!
Razmišljala sam o faxu(priznajem da sam ispala iz đira što se učenja tiče-diplomirala sam 2003 g. i od tada knjigu nisam pipnula),nastavila bi na višoj-postdiplomski iz javnog zdravstva,ali postoji mali problem-20 000 kn,jednokratno plaćanje.Traje 4 semestra tak da to izađe 40 000 kn.
ma idem ja u ponedjeljak do sc-a vidjeti šta se nudi.
martiniq25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 12:09   #45
Draga moja..sve mi je jasno o cemu pricas..i ja evo vec skoro 2,5 godine radim na mjestu srednje med.sestre a zavrsila sam visu..gdje god da trazim novi posao svagdje vise manje traze srednju strucnu spremu..
To me totalno frustrira..na sadasnjem radnom mjestu nema perspektive za napredovanje a ja neznam gdje da vise trazim novi posao..

Ovo studiranje javnog zdravstva mi je za sad ipak malo preskupo..a ko zna dal bi se i ta skola priznala...
Sve u svemu jadno..svi kazu treba skolovanih ljudi,fali visih sestara,a onda ti na kraju kazu da si prekvalificiran..Uzas!
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 13:15   #46
Slažem se Bacardi,ali opet....
Ja bi radila na mjestu srednje sestre u bolnici bez beda,ali ne i u kućnoj njezi gdje je plaća 3000kn u prosjeku.
martiniq25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 14:10   #47
nešto sam cuo ad ce doci neki novi zakon tj ad ce sestre morati ic na nedo doškolovavanje srednje...

savjet....

pokusajte preko neta doci do svih privatnih ordinacija.... pošaljite mailove sa zivotopisom.... katkada im zatreba netko na brzinu...

u hr ce se u iducim godinama otvoriti dosta malih medicinskih centara koje ce trebati sestre... to je vasa prilika
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 14:14   #48
Quote:
antest kaže:
nešto sam cuo ad ce doci neki novi zakon tj ad ce sestre morati ic na nedo doškolovavanje srednje...

savjet....

pokusajte preko neta doci do svih privatnih ordinacija.... pošaljite mailove sa zivotopisom.... katkada im zatreba netko na brzinu...

u hr ce se u iducim godinama otvoriti dosta malih medicinskih centara koje ce trebati sestre... to je vasa prilika

Istina je da ce srednje sestre trebati ici na doskolovavanje..jer ce s vremenom srednje sestre pasti na mjesto bolnicarki a vise na mjesto srednjih sestara...
Predostavljam da ce onda i vise trebati ici dalje studirati al to ce biti malo teze za isfinancirati..ipak 40 000 kn nije sala...
Iskreno nadam se skorasnjoj promjeni..a do tada samo saljem sto vise zivotopisa...Ne gubim nadu
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 18:01   #49
malo zvrkaj internetom gdje se u blizini tebe gradi neki privatni bolnićki centar.... pa pošalji zivotopis i bez ponude za posao....
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 20:15   #50
Čitam ja ovaj topic pa mi ništa nije jasno, u hrvatskoj nedostaje nekoliko tisuća viših medicinskih sestara i liječnika, vjerojatno je višak samo u zg.
Moja mama radi kao patronažna sestra, završila je višu i samo je godinu dana radila kao sss (ali to je davno bilo). Kod nas dom zdravlja čak plaća sestrama školovanje i daje slobodne dane za faks jer ih jako puno nedostaje, pa opet malo njih želi studirati, a svi koji završe odmah dobiju posao bez ikakvih problema.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 22:09   #51
u splitu ima oko 400 visih sestara koje su zavrsile faks iuz rad... al i dalje cekaju posao za visu.
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 22:34   #52
Quote:
antest kaže:
u splitu ima oko 400 visih sestara koje su zavrsile faks iuz rad... al i dalje cekaju posao za visu.
A kakava je situacija u Gospiću, Slavonskom Brodu, Vinkovcima? Ako igdje u Hrvatskoj postoji deficit - onda na razini države nema suficita. Nitko ne treba očekivati da će mu se radno mjesto otvoriti u susjedstvu. Imam prijateljicu, višu med. sestru koja je promijenila 3-4 grada dok nije našla posao pola sata vožnje od kuće.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 07:42   #53
Ljudi ako neko slucaajno,mozda,kojim slucajem nacuje da se negdje,bilo gdje trazi vms -javiteeeeee! Trazim i zelim novi posao kao vms!!!!!
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 07:45   #54
Quote:
Martinka kaže:
Čitam ja ovaj topic pa mi ništa nije jasno, u hrvatskoj nedostaje nekoliko tisuća viših medicinskih sestara i liječnika, vjerojatno je višak samo u zg.
Moja mama radi kao patronažna sestra, završila je višu i samo je godinu dana radila kao sss (ali to je davno bilo). Kod nas dom zdravlja čak plaća sestrama školovanje i daje slobodne dane za faks jer ih jako puno nedostaje, pa opet malo njih želi studirati, a svi koji završe odmah dobiju posao bez ikakvih problema.

Koji je to dom zdravlja koji placa skolovanje??
Meni ne moraju nista platiti ja imam sve zavrseno...mozda je otvoreno kakvo radno mjesto..
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 10:07   #55
za Vinkovce i Gospić neznam ali u SB nema šanse za posao za vms.
žalosno,ali tako je.bolnica financira školovanje srednjim sestrama koje imaju staža na tom i tom odjelu i samo im plati fax da ih zadrži, a da imaju odgovarajuću spremu i tako rade na gotovo svim odjelima.
Još nisam NIKAD čula da je vms završila fax i odstažirala i dobila posao u bolnici kao vms.
Kao sss da,i to 1,2 god nakon staža,na zamjenu....na određeno...
martiniq25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 11:16   #56
Quote:
BACARDI kaže:
Koji je to dom zdravlja koji placa skolovanje??
Meni ne moraju nista platiti ja imam sve zavrseno...mozda je otvoreno kakvo radno mjesto..
Ja znam za dz Vinkovci, ali i u okolnim gradovima nedostaje viših sestara i jako puno liječnika, samo što nitko neće doći iz nekog većeg grada ovdje raditi.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 14:57   #57
Quote:
martiniq25 kaže:
za Vinkovce i Gospić neznam ali u SB nema šanse za posao za vms.
žalosno,ali tako je.bolnica financira školovanje srednjim sestrama koje imaju staža na tom i tom odjelu i samo im plati fax da ih zadrži, a da imaju odgovarajuću spremu i tako rade na gotovo svim odjelima.
Još nisam NIKAD čula da je vms završila fax i odstažirala i dobila posao u bolnici kao vms.
Kao sss da,i to 1,2 god nakon staža,na zamjenu....na određeno...
ja sam odstazirala kao vms a od kraja staza radim kao sss i naravno na zamjeni
neznam...mozda bi cak i otisla u neki drugi grad na mjesto vise med.sestre...to bi bilo jedno jako dobro zivotno iskustvo
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 17:47   #58
ma i ja sam odstažirala kao vms i bio mi je plaćen staž,80%.
i otišla sam u drugi grad,još sam uvijek tu-kao biti će više prilika,veći grad,bla,bla...
bacardi,jesi ti otvorila temu Poliklinika Sunce na forumu?
Ako znaš išta o tome...pliz javi....
martiniq25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 19:49   #59
Quote:
BACARDI kaže:
Ljudi ako neko slucaajno,mozda,kojim slucajem nacuje da se negdje,bilo gdje trazi vms -javiteeeeee! Trazim i zelim novi posao kao vms!!!!!
pokusavaj malo na otoke....

moj susjed je otisao na lastovo.... malo je zeznuto zimi.... al liti je doli Kralj... ko u stara vrimena doktor i profesor...
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 18:01   #60
Ljudi nasla sam novi posao -prelazim na stomatoloski faks gdje ce mi biti priznata visa skola i raditi cu kao visa sestra....
nadam se da sam donjela pravu odluku..nemam sta izgubiti ...ipak nemogu reci da mi je bas svejedno sta sam na dosadasnjem radnom mjestu dala otkaz al sta cu -od nekud moram krenuti....

poliklinika sunce se jos nije otvorila...neznam ni kad ce...nesto im se to jako oduzilo...
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.