Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2007., 23:39   #41
e, ova je tema nekak zamrla
jel tablete djeluju ili ne?
il ste u komuni?
šaliiim se...
ma mene i frendicu isto muči nervoza, stres i nus-pojave istih,
pa smo nabasale na ovu temu...

Sretno
__________________
Prijatelj je osoba koja ti priča u srce..
Mash is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 23:41   #42
Quote:
tamarina kaže: Pogledaj post
persen forte je meni odličan, nekakvih 30ak kn. možeš uzeti 3 puta dnevno po 2-3 kapsulice. mene baš fino smire kad sam nervozna, ali me ne uspore, tako da ćeš moći učiti bez problema.
i meni, a još mi je doktorica rekla da je na biljnoj bazi
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 02:09   #43
normabel? pa to djeluje sam prvi put kad popijes, kasnije nist, barem meni..
xanax (misar) isto tak, kad uzmes 3-4 puta ne osjecas vise djelovanje... lagano se navuci na to, tak da se pazite... kontam si da su oni starci koji ne mogu zivjeti bez praxitena najveci narkici u cijeloj drzavi
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 10:22   #44
Kupi si valerijan kapi Da mi nije bilo njega na faxu bi 100% pukla. Bolje to biljno nego neku kemiju, a ne možeš se na njega navući. Samo pazi da ne pretjeraš ak moraš učiti jer uspavljuje. Malo je odvratnog mirisa i okusa, ali da se izdržati. Ja sam ga kapala u čaj od mente.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:10   #45
da da valeral si kupi ..a persen nee..ni normabel to mi je bezveze samo me zdrogira,a od persena ne mogu spavati
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:10   #46
ja kupim kutiju persena (dražeji) i za moje potrebe godinu dana sam mirna , kada sam jako živčana popijem dvije i super ...
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 22:52   #47
Preporučujem ti da uzmeš oxazepam. To je doduše, benzodiazepin. Ja ga vrlo vrlo rijetko koristim, al me baš onako nekako, u isto vrijeme smiri a i "podigne".

Apaurin/normabel, pogotovo od 2mg je ne vrijedi baš ništa. Imao sam i njih, al sam ih vratio svojoj dr. na općoj praksi. Nije mi pomoglo ni kad bi uzeo dvije odjednom

To su po meni, dječje tabletice.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:39   #48
Ma normabel je nula!Mjesto da me smiri jos me vise digne i postanem sva luda i nemogu zaspat!Leksaurin nije los ali samo prvi put !
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 10:26   #49
Oprez sa benzodiazepinima, to su ozbiljni lijekovi i izazivaju nastanak ovisnosti s vremenom (uglavnom psihicka ovisnost). Ukoliko se radi o stresom izazvanom nemiru, nesanici i napetosti, radije pokusaj sa prirodnim preparatima. jedan od njih ti je pasiflora koja djeluje upravo na takve tegobe. Jos ukoliko tome dodas D-Stres preparat uspjeh ti je zagarantiran. Moji su pacjenti jako zadovoljni pa pokusaj pogledati malo o tome na internetu. Znam da ih ima Bio Tera u staroj Vlaskoj i ljekarna Hanzic. Pazi da pasiflora bude proizvod napravljen od svjeze biljke (SIPF preparat), nikako u tabletama.
medex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 18:08   #50
Tablete za smirenje ?

Uskoro bih trebala ići na testiranje iz daktilografije. Prijepis i diktat. Bila bi poželjna što veća brzina i naravno, točnost.

U čemu je problem? Naime, radi se o jednom natječaju, gdje bih ja, ako bih sve to uspješno prošla, dobila super posao. Zapisničar, možda to nekome i nije nešto posebno, ali meni bi bilo odlično s obzirom gdje živim, za koju plaću sad radim i ostalo

kad doma vježbam, mislim slijepo kucanje i dok mi je mozak na paši, sve je dobro. Pišem " ko mitraljez", uopće ne moram gledati u tipkovnicu (ako pogledam - radim gluposti) brzina, točnost ma sve pet. ali kad se ja sjetim da će tu biti nekakva komisija, i što meni predstavlja to testiranje, što sve u mom životu ovisi o tome, nastaje problem. ja jednostavno zablokiram. Znam kako će to biti. Već sam bila na jednom takvom testiranju i dogodila se prava blokada. Kad sam došla doma, i pisala nešto bezveze, kao da je tu državni prvak iz daktilografije


Mislim si uzeti nešto na biljnoj bazi, nekakve tablete za smirenje ili nešto tako?

Kakav pametan prijedlog, da ubijem tu vražju tremu ?

pliiiz

bok
lin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 18:51   #51
Mislim da ti niti jedna vrsta tableta za smirenje neće moći eliminirati samo tremu. Pokušaj prije testiranja otići na nekakvu opuštajuću masažu, dugu šetnju ili nešto slično što te opušta. A što se komisije tiče, pokušaj na njih gledati kao na publiku koja te je došla gledati dok ti "sviraš" po tipkovnici. Ono zamisli sebe kao umjetnicu a njih kao publiku. Nemoj se štrecati na svaki njihov potez, pogled, uzdah,... Stavi u centar svog razmišljanja sebe i zadatak koji moraš obaviti, sve drugo jednostavno pokušaj ignorirati.
Eht is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 21:01   #52
da,prave tablete za smirenje bi otklonile tremu, ali i smanjile koncentraciju:|

no nekakve na biljnoj bazi, tipa Persen bi bile ok...
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 21:21   #53
Quote:
lin kaže: Pogledaj post
Uskoro bih trebala ići na testiranje iz daktilografije. Prijepis i diktat. Bila bi poželjna što veća brzina i naravno, točnost.

U čemu je problem? Naime, radi se o jednom natječaju, gdje bih ja, ako bih sve to uspješno prošla, dobila super posao. Zapisničar, možda to nekome i nije nešto posebno, ali meni bi bilo odlično s obzirom gdje živim, za koju plaću sad radim i ostalo

kad doma vježbam, mislim slijepo kucanje i dok mi je mozak na paši, sve je dobro. Pišem " ko mitraljez", uopće ne moram gledati u tipkovnicu (ako pogledam - radim gluposti) brzina, točnost ma sve pet. ali kad se ja sjetim da će tu biti nekakva komisija, i što meni predstavlja to testiranje, što sve u mom životu ovisi o tome, nastaje problem. ja jednostavno zablokiram. Znam kako će to biti. Već sam bila na jednom takvom testiranju i dogodila se prava blokada. Kad sam došla doma, i pisala nešto bezveze, kao da je tu državni prvak iz daktilografije


Mislim si uzeti nešto na biljnoj bazi, nekakve tablete za smirenje ili nešto tako?

Kakav pametan prijedlog, da ubijem tu vražju tremu ?

pliiiz

bok
Udisanje eteričnih ulja rimske kamilice,prave lavande,citrusa (neroli,bergamot,limeta) ili matičnjaka će umanjiti stres,nervozu i tjeskobu.Odaberi ono koje ti najviše odgovara mirisom,a i cijenom (neroli,matičnjak i kamilica su dosta skupi).Inhaliraj (suha inhalacija-npr.na rupčić kapneš par kapi eteričnog ulja) se barem pola sata prije testiranja.
Koncentriraj se na ono šta radiš,a ne na druge osobe koje te procjenjuju.Razgovor sa prijateljima,šetnja,usredotočenost na vlastito disanje i sl. prije testa će ti odvratiti misli i umanjiti tjeskobu zbog testiranja.
Možeš piti i valerijanu,hmelj,matičnjak-npr.Valeral kapsule (JGL),a još bolji je i SIPF pasiflore no to moraš uzimati barem nekoliko dana da bi se ispoljili efekti.
Puno sreće!

Zadnje uređivanje phyto : 26.11.2007. at 00:30.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 23:13   #54
hvala na svim odgovorima. Nešto ću iskombinirati, najvjerojatnije eterična ulja i persen

a i ovo sa umjetnicom koja svira na tipkovnici nije loše

probat ću se ufurati u taj film dok budem doma vježbala

još jednom hvala
lin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 14:38   #55
Tablete za smirenje

dal se koje tablete za smirenje mogu kupit bez recepta? za par dana imam ispit koji mi ovisi o nastavku studiranja i moram ga pod obavezno položit. vjerojatno neću uspjet ništa napisat jer mi se u takvim stresnim situacijama ruku tresu da to nije normalno. molim vas pomoć!!!
iZmO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 14:56   #56
Mislim da možeš dobiti Persen, no pitanje je koliko će ti djelovati
kolosrece1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 17:45   #57
Persen ti je na biljnoj bazi i možeš ga kupiti ali je ipak slabijeg djelovanja od npr. Praxitena, Lexaurina i sl....
__________________
U našem životu, kao i na slikarevoj paleti, samo je jedna boja koja daje smisao životu. To je boja ljubavi.
miyu_luna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 22:31   #58
zašto u takvom važnom trenutku otupiti koncentraciju i dati se omamiti gutajući sedativ?

mislim da to baš nema smisla odnosno da je kontraproduktivno.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 17:26   #59
Lexaurine, Normabelle (Apaurine) možeš dobiti samo na recept, osim ak nemaš vezu u ljekarni

Moje osobno mišljenje je da umrtvljuju i usporavaju i da ti za ispit baš nebi bili dobar izbor.

Osim spomenutog Persena, imaš u biljnim ljekarnama Melissa off kapi za smirenje ili neku tinkturu (smire te, a sačuvaš bistrinu).

Nemaš niš' od panike. Ma kako ti teško bilo, sjeti se kak bu ti super kad si skineš takav ispit s vrata
Hrabro i sretno
allegra78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 13:31   #60
oxazepam

zna li netko ako se Oxazepam može kupiti ili treba za njega recept?
emica-temica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.