Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2008., 05:06   #1
izrada wireless antene

hocu napraviti wireless "antenu" uz pomoc wireless usb sticka....
sad ne znam gdje da stavim usb stick???
i dali da ostavim tanjur ovak kako je ili da na njega stavim aluminijsku foliju???
PS: ako imate neke druge korisne savjete samo recite...

[img=http://img254.imageshack.us/img254/87/parabole1gh9.th.jpg]
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 09:09   #2
Preporučam google. A i wireless antene ne rade sa istom geometrijom ko sat TV pa nemam pojma što te pali satelitska antena.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 13:06   #3
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Preporučam google. A i wireless antene ne rade sa istom geometrijom ko sat TV pa nemam pojma što te pali satelitska antena.
zasto me pale satelitske antene????
ne znam a zasto pali ovog lika??? http://www.findmorecollectibles.com/wifi.html

i jos mnoge druge???

PS: i koristio sam GOOGLE i pronasao hrpu antena poput ove gore.... zato i pitam ovo kaj pitam....
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 13:30   #4
onda ocito ne kuzis kaj je na slikama. pa lepo je tip nacrtal da stick ide u aluminij koji se onda okrene prema tanjuru satelita. ak ti se bas to svidja. al tvojih famoznih >27 dB tesko da bus videl.

P.S. - ne pale bas mnoge druge, vecina je s obicnom kantenom zadovoljna. i nemoj stemat ljude koji su tu duze od tebe, AxMi je malo jaci lik. Pozdrav.
jets0n is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 13:43   #5
Quote:
jets0n kaže: Pogledaj post
onda ocito ne kuzis kaj je na slikama. pa lepo je tip nacrtal da stick ide u aluminij koji se onda okrene prema tanjuru satelita. ak ti se bas to svidja. al tvojih famoznih >27 dB tesko da bus videl.

P.S. - ne pale bas mnoge druge, vecina je s obicnom kantenom zadovoljna. i nemoj stemat ljude koji su tu duze od tebe, AxMi je malo jaci lik. Pozdrav.
ok,ok, znam da sam "malo" glupo reagirao.... ispricavam se AXmi-ju....
i da znam citat engleski i znam gledat slike..... ali je stvar u tome da kako sam vec reko da sam nasao stvarno puno takvih antena..... i na nekima se tvrdi da je bolje ako je usb stick ovako ko na ovom linku gore a neki tvrde da je bolje ako ide u sredinu pa sam zato pitao.....
PS:kaj ste me odmah napali??? pa necu vam pojesti kolegu AxMi-ja.......
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 13:50   #6
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
i na nekima se tvrdi da je bolje ako je usb stick ovako ko na ovom linku gore a neki tvrde da je bolje ako ide u sredinu pa sam zato pitao
nope. stick ide u sredinu aluminija, radi fokusiranja signala. tak se obicno dela.

Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
PS:kaj ste me odmah napali??? pa necu vam pojesti kolegu AxMi-ja
nije nama bed za AxMi-ja, nego da AxMi tebe ne pojede
jets0n is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 15:28   #7
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Preporučam google. A i wireless antene ne rade sa istom geometrijom ko sat TV pa nemam pojma što te pali satelitska antena.
Inace, u zadnjih par godina sam napravio par STOTINA wireless antena (radioamater sam)... Dosta tih antena je bilo od sat TV tanjura!
Kaj ti to znaci "ista geometrija" :-) ?
KRT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 05:08   #8
Quote:
KRT kaže: Pogledaj post
Inace, u zadnjih par godina sam napravio par STOTINA wireless antena (radioamater sam)... Dosta tih antena je bilo od sat TV tanjura!
Kaj ti to znaci "ista geometrija" :-) ?
Nešto mi se uvijek činilo da je najefikasnije sa waveguideom ala limenka koja usmjerava. A geometrija ima veze sa frenkvencijom/valnom duljinom koja se ipak razlikuje nešto (mada se krivo sjećam o kojim se frekvencijama radilo)

Oh well my bad. idem se sada sramit u kutu
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 02:30   #9
Evo jednog pitanja.
Izradio sam sam dvije slot antene (32 slota), http://www.trevormarshall.com/slotted1.jpg (ova je 8 slotova, a moja 32).
Zanim me koliko moraju biti udaljene antene jedna od druge da ne smetaju jedna drugoj(svaka antena ima svoj AP i rade na 7. kanalu), dali ih mogu staviti na isti stup koji ima dva nosača, dali da ih izoliram od nosača pa da uzemljenje ide preko koaksialnog kabla ili neka budu uzemljite preko stupa, i dali moraju biti odignute od zemlje za 1/2 valne duljine.
Inače, ja sam radioamater i bavim se pomalo sa izradom antena za 2M(144MHz),ali još dosad nisam pravio antene za 2,4GHz, pa ako je to voljan neka malo objasni.
VY 73! de 9A6NBP
Ontario is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 13:29   #10
neznaš engleski ili neznaš gledat slike
pa na slikama ti je odgovor na tvoje pitanje i ne kužim zakaj se odma pjeniš
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 13:30   #11
daj malo vise infa,mozda ti uopce netreba satelitski tanjur. mozda mozes sa obicnom kantenicom imati dobar link. na koju udaljenost pucas antenu,jel ima smetnji,sta je s druge strane... daj malo opisa...
drakic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 21:24   #12
sve ovisi kakva ti antena treba i za što. može i tanjur od satelitske, zašto ne. A ti noobie si trebao dati malo više informacija oko tog što pokušavaš, a ne samo pitati "gdje da gurnem stick". Jer možda je zaista satelitska krivi pristup.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 21:52   #13
Eh kad se vec raspravlja od wifi antenama
Ako je neko vidio ili ima ideju kako bi ovome moga pojacati domet nek se javi
Eo uredjaj
http://gigaset.siemens.com/shc/0,193...rNrNrN,00.html
__________________
Stop zenemarivanju baniranih!
Madafaka_The_Root is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 21:34   #14
Bok narode,znam daje nekima ovo poznato pa neka se ne ljute,namjera mi je pomoci sa par info-a
Wi fi radi na cca2.4GHz,a ima i drugih frekvencija...

kantene su ok. Vise o njima,za samograditelje na stranicama wifi udruga po Hrvatskoj.

Za cca duplo para od troska kantene moze kome treba dobiti i tvornicku antenu,cca400-500kn za vanjske sa 20,30,i preko dobiti/pojacanja,sa kabelom i konektorom/provjereno i testirano.

Za wireless odnosno frekvenciju kod nas najcesce 2.4Ghz mozete koristiti i log i dipol i keramiku, a i tanjur od satelitske,ali uglavnom samo tanjur.

o cemu je rijec...te antene u obliku i izgledom na satelitske korste se za vrlo vrlo usmjerene veze kako za odasiljanje tako i za primanje(i to obicno posebno) i u profi upotrebi su plsticne radi izmedju ostalog,odrzavanja.

Znaci svi ste u pravu ali osnovno je da se ne mijesa SAT sa WIFI jer satelitska prima frekvenciju najcesce od 10.7-12.75GHz,a za WIfi nas /vas interesira 2.4GHz i to kanal 1=2.412GHZ do kanal 11=2.462,

znaci ti tanjuri su jako usko usmjereni za prijem ili odasiljanje na velike daljine...mislim da bi to bilo ok za WiMax. Za wifi lan je uglavnom nepotrebno,ali ko vam brani da umrezite bezicno 2 komjutera udaljena npr100km...eto toliko...

osobno znanje svoje bas zadnjih par dana osvjezavam.Voljan sam bas svakom pomoci/ako ne zna ili ne moze nac na google-u/odnosno ako i nadje ali ne razumije iliga je strah ,sto je i opravdano da svoju opremu osteti...
s1hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 11:12   #15
Satelitski tanjuri + wireless

Satelitske antene funkcioniraju u kombinaciji s wirelessom, i to da se sve puši. Ovisno o promjeru tanjura, funkcionalni domet je i do 25 milja (milja, ne kilometara). A originalni tekst od gornjeg upisa lijepo opisuje "sljedeći korak" sa satelitskim tanjurom, plus povećani domet istoga:
Quote:
It is a free public wifi system, but I am over a mile out of cantanna usable range. This dish did the trick.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 11:56   #16
Thumbs up i ja stavljam cudnovate antene...vidim da nisam jedini lud..

Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Satelitske antene funkcioniraju u kombinaciji s wirelessom, i to da se sve puši. Ovisno o promjeru tanjura, funkcionalni domet je i do 25 milja (milja, ne kilometara). A originalni tekst od gornjeg upisa lijepo opisuje "sljedeći korak" sa satelitskim tanjurom, plus povećani domet istoga:
Jesi li si sto od toga sam napravio i koliko te je doslo.
s1hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 15:28   #17
kantenasi stavite tanjur iza kantene...
s1hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 21:58   #18
za po doma brzo i efikasno

http://www.youtube.com/watch?v=sUTT8wdN_VA
BrokeMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 00:18   #19
Quote:
BrokeMan kaže: Pogledaj post
WOW! Ovo je predobro. Moram isprobat.
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 02:51   #20
Upadam na staru temu totalno neupućen, ali JAKO me zanima o čemu se ovdje radi??

Da li ove wire-less antene služa za prijem TV signala i za ispostavu istog bežičnim putem do nekog obližnjeg TV-a?? Ako da, slijedit će pitanja jer je to nešto što mi upravo jako treba a nisam niti znao da postoji, a ako ne...

Da li ove wire-less antene služe za prijem bežičnog interneta? Ako da..i to mi jako treba i tu imam dodatnih pitanja
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.