Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2003., 10:20   #21
Quote:
polly kaže:

Može ih se kupiti sa montažom ili bez, razlika je nekih 500,00 kn.
Po ovome sto na netu pise, 500 kn je razlika za set za montazu. Doplacuje li se montaza dodatno?
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 10:58   #22
frigo-kor

Montaža je za badav. Kupiš kod njih klimu + set za montažu i zmontiraju ju za badav.
Tak je bilo lani, tako mi je rekla teta na telefon jučer. S tim da je 500,00 kn jeftinija klima koju želim od cijene na netu.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 11:35   #23
polly thx
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 12:13   #24
Postoje jeftine mobilne klime u METRO-u GRE oko 3500 kuna ali nisu nesto! ako je prostorija velika i ako nemas gdje sa cijevi koja odvodi topli zrak bas i nije neka pomoc.

Takodjer u METRO-u kupio sam Quadro klime za 2200 + 1000 montaza i jako dobro radi. Fixna klilma sa dvije godine garancije.

Postoje jos jeftinije 1800 kuna Yokohama (Hitachi dijelovi) ali se brzo razgrabe pa treba rezervirati unaprijed.
 
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 19:59   #25
ja se jucer raspitivala i evo sto su mi rekli:
panasonik ili samsung za 40m2 kosta
od 3400-3880 kn+1200 kn ugradnja .naravno i garancija.
 
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 20:47   #26
U kojoj firmi je Panasonic a u kojoj Samsung?

I koliko traje do ugradnje?

Po ovom sto cujem, skoro svugdje je 10ak dana, a meni je VRUUCE!

Pomagajte...
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 21:31   #27
Znam mislit cete da sam pao s nekog nepoznatog planeta ali kaj vam je to inverter?
__________________
CARPE DIEM
NIPPON is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 13:51   #28
Evo i ja sam se u medjuvremenu dodatno raspitao

Panasonic samo hladjenje ima od nekih 600€.
Sad se dvoumim izmedju LG (3,5kW za 4200 Kn) i Mitsubishi (3,5kW za 5200Kn) na uglu Selske i Zagorske (u Zg).
Kazu da je Mitsubishi mercedes, pa ne znam.
Sugestije?

PS. Inverter - kompresor sa varijabilnom snagom zbog cega trosi manje struje (tako su mi rekli u Panasonicu)
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 13:52   #29
E da, i ugradnja je od nekih 1200 - 1400 Kn.
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2003., 01:52   #30
A može li mi netko objasnit kako oni to računaju kubikažu (kvadraturu?) stana, odnosno prostorije i za to adekvatnu klimu? Mislim, meni ne treba klima da mi napravi hladnjaču od stana, već da mi spusti temp. za par stupnjeva, pa prema tome, da li je potrebno kupovati njihove "preporučene" klime sa tom i tom snagom ili je bolje uzet neku "slabiju" bez obzira na veličinu stana?
__________________
It's a joke, not a dick. Don't take it so hard.
Pupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2003., 20:30   #31
S obzirom na razliku u cijeni, isplati se uzeti tu preporucenu. Vecu se ne isplati jer previse puse.
Okvirno 10m2 po kW snage.
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2003., 21:04   #32
evo, meni je ugradjena prije 2 sata. ajjj kak je fino!
kupila u Plani Bekovu od 3,5 za 3400 kuna. Ugradnja je 1400 (u roku 2 dana). Mozete platiti i na rate (do 24), ali onda je nesto skuplja. Ugradili su je decki iz Filco servisa i to fenomenalno. Cijevi i kablovi su uredno pokriveni. Rade jako pedantno. Mi smo odusevljeni.
U ducanu nismo ni bili. Zovete ih u Filco. Dodju na procjenu i dalje ovisi o vama koliko brzo uplatite. (mjeri se kvadratura prostora kojeg zelite rashladiti).
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 17:36   #33
Zna li netko gdje je u Ri najpovoljnije/najbolje za nabavit klimu? Jer sada se zna čekad i do mjesec dana na postavljanje, a to je previše...
__________________
It's a joke, not a dick. Don't take it so hard.
Pupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 11:23   #34
Frigo kor ima i u Rijeci, pa pitaj...
http://www.frigo-kor.hr/
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 12:31   #35
daklem ovako...

moj mobilni klima uredjaj je shit...događa se da povremeno crkava pa više grije nego hladi......

došao je onaj kolega iz priče od ranije...i sad je okrenuo nekakav pokazivač na drugu stranu i tvrdi da ustvari tako mora biti.....a on sam ga je dan prije ostavio tako....uglavnom....nitko nema blage veze kako se to narihtava...iako se nema sto narihtat ima dva gumba........uglavnom, sucks!
 
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 16:56   #36
Ma starci se odlučili za Hyundaijevu klimu... Netko im rekao da su dobre + još imamo i Hyundai auto i oni se brzopleto odlučili za tu...
Koji su vaši dojmovi o Hyundai klimi?
__________________
It's a joke, not a dick. Don't take it so hard.
Pupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 00:00   #37
ljudio, Sanyo mobilna klima, 3800 kuna, ohladi mojih 20 mˇ2 za pola sata na super cool temperaturu, rukovanje lako, pražnjenje spremnika jednom u 2 dana, ispuh kroz "obrliht" ako tko zna što je to
__________________
piš me vrit
Zigijev povratak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 11:52   #38
Sve mobilne klime koje imamo po firmi su shit. Uglavnom crkvaju i pregrijavaju se pa više griju nego hlade.

U prošloj firmi smo isto imali mobilnu klimu - ta je super hladila, ali je isto jako često crkavala.....ja sam protiv"
 
Odgovori s citatom
Old 30.08.2003., 13:50   #39
Odlučio se za fiksni Samsung još prije ljeta (za vrijeme prvih ozbiljnijih vrućina). Mono split uređaj 3,5 kW hlađenje, 3,8 kW grijanje za 3.400 Kn, ugradnja 1.700 Kn.

S obzirom na ovoljetne ekstremne temperature mislim da je snaga klime za 40 m2 stana primjerena jer uređaj postiže željenu temperaturu bez naprezanja i u kratkom roku. Tijekom održavanja temperature vanjska jedinica (kompresor) ne radi cijelo vrijeme, što bi neminovno bilo u slučaju da sam kupio slabiji uređaj.

Takav način rada može dovesti do povećane potrošnje struje i preuranjenog kvarenja uređaja (navodno).

U bivšoj firmi su u jednoj sobi imali mobilnu klimu i učinak je bio mlak.
U drugoj situaciji je bila posuđena mobilna klima da ohladi dnevni boravak gdje se slavio rođendan i učinak je isto bio vrlo slab (možda stupanj, dva u odnosu na vanjsku temperaturu od preko 30 stupnjeva celzijusa). Jedino može ohladiti ako se sjedi na pravcu puhanja hladnog zraka (nezdravo).
Jedan poznanik se odlučio za mobilnu klimu: skupo, neefikasno i bučno su i njegova iskustva.
Tomek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 15:03   #40
prijenosna klima- iskustva

Ako netko ima kakvih iskustava sa prijenosnim klimama ( bilo pozitivna ili negativna ), prednosti ( nedostatci ) pa prema tome i kakve preporuke unaprijed zahvaljujem
__________________
Niger
Shaka Zulu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.