Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2008., 10:44   #21
operirao sam križni ligament u 10 mj. prošle godine

e sad jedno pitanjce, znači od operacije je prošlo evo skoro punih 5 mjeseci oporavak mi se čini dobro iako malo previše forsiram no zanima me sljedeće:

kad obuvam cipele, zapravo kad ih malo jače navlačim onak bez raspetljevanja pertli, koljeno me jako zaboli, brine me to

kak su vaša iskustva, jel to normalno za moj stadij oporavka?
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 16:05   #22
Unhappy KOLJENO - Operacija prednje ukrižene sveze

Danas bijah kod ortopeda i narucio me za operaciju koljena. Nakon 2 artroskopije, ovo mi je nesto novo jer se radi o napuknucu prednje ukrizene sveze. Zanima me da li je netko od vas prosao tu operaciju, jel bolnije od artroskopije, koliki je oporavak, koje su nuspojave, i najvaznije - dal je koljeno zbilja bolje nakon oporavka?
riba_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 08:14   #23
Artroskopije cega? Atroskopija je opertivni postupak pri kom se sondom (artroskopom) ulazi u koljeno i nesto radi. Alternativa artroskopiji je otvorena operacija koljena, gdje se umjesto mala 2 reza po 1.5-2cm kroz koje se ugura artroskop napravi veliki rez i koljeno se sasvim otvori, pa se operira klasicno. Otvorena operacija ima velike negativne posljedice po koljeno i u principu se izbjegava.
Ako imas napuknuce kriznih ligamenata to je diskutabilna situacija. U nekim slucajevima konzervativni tretman daje bolje rezultate od operativnog. Predlazem ti kontrolu kod drugog ortopeda i dobivanje drugog misljenja.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 19:19   #24
Pred 3 godine sam bila na artroskopiji diskutabilnog koljena i rekao mi je ortoped nakon operacije da je ocistio meniskus (otkrhnute dijelice) te da je napuknuta prednja krizna sveza no da to nije htio dirati bez konzultiranja sa mnom. Rekao je da probam nastaviti ko i do sad, da se mozda oporavi samo od sebe (odnosno, da mozda necu imati posljedice niti smetnje), u tom slucaju da nece biti potreban operativan zahvat. No meni je koljeno konstantno nestabilno koliko god sam ja ocvrsnula misice i sve, a sad je pocelo totalno stekati, cak toliko da nisam mogla stati na nogu, niti je ispruziti niti ista. I sve je gore. Pece me unutra tako da mislim da alternative operaciji vise nema. Samo me zanima jel itko prosao tu operaciju, kako je imati plastiku u nozi, kakva je operacija, koliko te otvore, koliki je oporavak i sl.
riba_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 01:55   #25
Rekonstrukcija prednjeg križnog ligamenta se može napraviiti minimalno invazivno, samo artroskopski i s malim rezom ispod koljena. Raspitaj se kojom tehnikom bi to on radio takvu operaciju, jer klasična tehnika nosi sa sobom vrlo ozbiljne posljedice i nezgodnu i mukotrpnu rehabilitaciju.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 18:12   #26
Arrow

Zvao me danas dr. Nemec osobno (nakon mog upita mailom) i dogovorio mi pregled u pon. Pa cemo vidjeti...

Jel zna itko cijene kod dr. Nemeca?
riba_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 21:36   #27
Quote:
riba_kc kaže: Pogledaj post
Zvao me danas dr. Nemec osobno (nakon mog upita mailom) i dogovorio mi pregled u pon. Pa cemo vidjeti...

Jel zna itko cijene kod dr. Nemeca?
Evo i tu se srećemo..cijena ti je oko 300 kn,bar je bila cijena ta pred godinu dana.
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 12:05   #28
Quote:
bambus_1 kaže: Pogledaj post
Evo i tu se srećemo..cijena ti je oko 300 kn,bar je bila cijena ta pred godinu dana.
Da...samo pregleda...ali će vjerojatno raditi i utz što diže cijenu...al ako imaš sve slike...onda 300 kn
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 16:30   #29
Malo svježeg iskustva.
Ozbiljniji problemi s koljenom lijeve noge počeli krajem 2006. Izvrnuo koljeno u nekoliko navrata (rekreativni nogomet). Prvi pregled kod ortopeda u veljači 2007. - dijagnoza na temelju pregleda: oštećeni prednji križni ligament, potrebna artoskopija koljena. Istu napravio u ožujku 2007. pod općom anestezijom; stanje koljena-potpuno uništen prednji križni ligament, napuknut medijalni menisk (nije šivano, očekuje se samozarastanje) i malo oštećena patela; ortoped savjetuje stabilizaciju koljena (ligamentoplastiku) u slučaju daljnjih problema. Oporavak prošao super i noga stavljena u funkcijiu. Prestao s nogometom i sličnim aktivnostima, vozio bicikl, vježbao. U zimu 2007. počeo zanemarivati aktivnosti, mišići noge oslabili i prilikom jednog bezazlenog krivog koraka ponovno ozlijedio koljeno. Nakon pregleda kod starog ortopeda i još dodatnih konzultacija, sumnja na ozljedu medijalnog meniska (onog koji je bio napuknuti). Odlučujem se na ligamentoplastiku i 30.06.2008. operiran sam (operacija od cca 1,5 sat pod potpunom anestezijom). Operacija prošla ok; pored rekonstrukcije ligamenata (uzeti dio tetive iz natkoljenice i provučen do koljena; učvršćen pomoću samorazgradive plastične kopče i vijka za femur i tibiu u kojima su bušene rupice) odstranjena i polovica uništenog medijalnog meniska. Rez ispod koljena od 9 cm i nekoliko "rupica" oko koljena. U bolnici boravio 5 dana. Oporavak je predviđen unutar 8-10 tjedana (pod time se misli na normalan hod, vožnju auta i bicikla, a ne na aktivno bavljenje sportom). Potpuno zarastanje rane (srašćivanje tkiva oko kopče i vijka) traje cca 4 mjeseca. Nekih većih bolova nije bilo (sve izdrživo, a opet ovisi o pragu percepcije boli kod pojedinca), možda 2-3 dan od operacije kada sam počeo s vježbanjem. Inače, operiran sam u OB Koprivnica gdje rade u javnosti malo eksponirani, ali vrhunski ortopedi (dr. Mraz, dr. Pintarec-moj operater i dr. Rod). Inače, oni su produkt škole dr. Nemeca.
Još samo par savjeta: biti uporan, savjestan, discipliniran nakon operacije.
I sretno svima koji se odluče na operaciju
__________________
život je maskenbal ...
hajdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 16:33   #30
Quote:
cappo mali kaže: Pogledaj post
upravo sam se vratila iz Pule sa operacije prednjeg križnog ligamenta (koji je skroz puko na skijanju).
Operirao me dr. Matić. Operacija je prošla super...bila sam u bolnici 3 dana i to je to.
E sad interesira me što dalje...iz Zagreba sam i interesira me kud ići na fizikalnu terapiju. Zbog posla ne mogu u toplice, navodno je to super u Selcu,
al' nemrem tam...
Ima li tko prijedlog
Varaždinske ili Krapinske toplice.
Ali ne treba žuriti: ja sve dogovorio unaprijed, a onda oprater rekao da ne idem, da ću se oporaviti vježbanjem kod kuće, a za toplice ima vremena kasnije 2-3 mjeseca nakon operacije
__________________
život je maskenbal ...
hajdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 19:22   #31
Quote:
riba_kc kaže: Pogledaj post
Pred 3 godine sam bila na artroskopiji diskutabilnog koljena i rekao mi je ortoped nakon operacije da je ocistio meniskus (otkrhnute dijelice) te da je napuknuta prednja krizna sveza no da to nije htio dirati bez konzultiranja sa mnom. Rekao je da probam nastaviti ko i do sad, da se mozda oporavi samo od sebe (odnosno, da mozda necu imati posljedice niti smetnje), u tom slucaju da nece biti potreban operativan zahvat. No meni je koljeno konstantno nestabilno koliko god sam ja ocvrsnula misice i sve, a sad je pocelo totalno stekati, cak toliko da nisam mogla stati na nogu, niti je ispruziti niti ista. I sve je gore. Pece me unutra tako da mislim da alternative operaciji vise nema. Samo me zanima jel itko prosao tu operaciju, kako je imati plastiku u nozi, kakva je operacija, koliko te otvore, koliki je oporavak i sl.
zanima me koliko ti je trajao oporavak nakon artroskopije,ja idem za koljeno u 9mj.sa ugradnjom plastike
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 21:33   #32
hej... vrlo sam iskusna sa povredama koljena...

dr Nemec je operirao i ne da sam zadovoljna , nego prezadovoljna.. al ako nisi bas u u naj financijskoj situaciji , savjetujem ti LOVRAN... kad vec ides do Nemca ... imas nekih pola sata i do Lovrana.. to te nista ne kosta...


o tehnikama ligamentoplastike.... ne bih pricala ... mislim da sam ih apsolutno sve isprobala... poslije svake ti je potreban puno duzi opravak nego od atroskopije..
moj savjet ti je da uvijek nego sto odlucis za bilo kakav zahvat da odes kod barem kod 2 ortopeda...
happyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 21:52   #33
Bila sam kod te ekipe iz koprivnice ....odlicni su... oni su me pripremali za operaciju koju su obavljali dr Nemec i lovranski tim...
happyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 02:27   #34
ja sam prošla 3 ortopeda radi mišljenja,i najbolji je taj u draškovićevoj,ne plaća se ništa
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 12:02   #35
zavisi kod kojih si ortopeda bila...,,,
happyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 19:04   #36
dr.hudetz je poznati stručnjak za koljena
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 21:56   #37
ok....svaka cast.... nista nisam rekla... jesi li cula za haspla i tu ekipu ?
happyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 07:29   #38
Quote:
happyday kaže: Pogledaj post
ok....svaka cast.... nista nisam rekla... jesi li cula za haspla i tu ekipu ?
nažalost ne,ali vjerujem da su dobri,sve zavisi kakvo tko ima oštećenje,
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 15:56   #39
eto.... prosla sam sve moguce doktore... i otprilike znam tko je kakav... iz iskustva znam sto prolazi riba_kc i vidjela sam da planira kod nemeca ici, pa sto ne bih otisao odmah i do doktora koji su isto majstori a nista ne treba placati .....

mnogi se doktori uzdizu a ne vrijede ni malo....
happyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 12:13   #40
i ja sam ozljedila prednji-križni prije mjesec dana. odlucila sam se da neidem na operaciju i sad sam pocela sa vjezbama jacanja misica. sta mislite jel to pametno?? i kolko ce mi trebati vremena da pocnem opet normalno trenirati igrat?
eustahije_brzić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.