Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2011., 18:31   #1
Poziv za smotru obveznika civilne zastite

Danas dobio taj poziv.. pise da se u ponedjeljak moram javiti na smotru u ured za zastitu i spasavanje.. te ako se ne odazovem mogu biti kaznjen od 1.000-4.000kn..

Nesto malo citao po netu i ispada da to znaju zvat ljude koji su sluzili civilnu vojsku, no ja sam odsluzio redovnu, a i zbog radnog vremena jednostavno ne mogu doci na tu smotru...
..zanima me sto je uopce to i imaju li oni zakonske osnove mene kazniti ukoliko ne dodjem? Znam da u slucaju prirodne katastrofe ili neceg slicno vlada moze napraviti mobilizaciju, ali trenutno nije takvo stanje...

Takodjer, u samom pozivu gdje se navodi za koga je poziv, znaci moje ime i prezime, datum rodjenja, ulica i mjesto stanovanja, napravljena je greska i mjesto stanovanja je pogresno napisano... zanima me ukoliko dodje do kaznjavanja zbog neodazivanja, mogu li se vaditi na to da ja nisam osoba koja se pozivala jer ne zivim u tom mjestu?

plus, poziv nije bio preporucen, znaci nasao sam ga doma u sanducicu.. mislim.. na koji nacin ce oni meni dokazat da sam ja uopce dobio taj poziv?
okarmmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 10:44   #2
Možda ti je ured za obranu promjenio "ratni raspored" pa si dodjeljen uredu za zaštitu i spašavanje i iz tog razloga dobio poziv ili su te lokalne vlasti sukladno zakonu stavilne na spisk..Normalno da se možeš izvući sa spikom da nisi dobio poziv.pitanje je kako je urudžba poziva regulirana u podzakonskim propisima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 18:41   #3
Bolje se probati dogovoriti, iako mi je nevjerojatno da su u stanju ljude izvlačiti s posla zbog takvih pizdarija.
Privatnici su sigurno oduševljeni takvim idejama i pozivima. Što sad, ti trebaš ostaviti posao, izgubiti dnevnicu i vrijeme? Cijela stvar traje možda par sati, tako da može biti i popodne. Da oni slučajno ne nude naknadu plaće?
Ok, zabavno je to bilo u vrijeme srednje škole, kad si na konto toga mogao dobiti dva opravdana dana(preciznije bilo je novačenje, ali isti kurac), ali to nije posao.

Naravno, ako ne ide drugačije, može se probati i koristiti pravom.Sama činjenica krive adrese se može dobro iskoristiti. Mogu ti poslati policiju, poslati će ti je na adresu gdje si prijavljen, ali ako ne živiš tamo, možeš još popiti kaznu zbog prebivališta.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 23:47   #4
Jel ima kakvih novosti glede ovog, dobio isti poziv, iako je bio na krivu adresu napisan (krivi kućni broj) - bravo za poštara ;(

nisam se odazvao.

od poznanika s civilne, jedini sam dobio ovo. Jel to oni traže dežurnu budalu koja će se odazvat?
machinae is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.