Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2015., 13:26   #701
Izvjestaj

Evo mali update što se tiče izvještaja HZZ nakon prva tri mjeseca.

Predala sam račune i izvode, te rješenja za doprinose. S računa su mi tražili da skinem troškove dostave i pripadajući mu PDV. Kad sam to napravila, jer sam neke stvari kupovala jeftinije u ZG (MS office, stol u Ikeai, mobitel...) ispalo je manje od 25.000. Tada su mi tražili da dostavim račune koje imam za neke sitne stvari koje sam kupovala (a koje nisu bile u troškovniku, ali su vezane uz obavljanje obrta), a kad je i nakon toga usfalilo 5 kn (jer mi nisu priznali taksenu marku iako je odobrena u ukupnoj cifri troškovnika), rekli su mi da kupim toner ili papir, što sam i učinila naknadno, dakle nakon tri mjeseca, dostavila im račun i izvod i bilo sve OK.

Uz svaki račun su mi tražili da dostavim i ponude, pogotovo ako je prošlo više dana između izvoda i računa. Ja sam sve kupovala po ponudama i dostavila im sve ponude.

Imala sam gotovinski račun za pečat i naknadu za otvaranje obrta od 250 kn i uz to su mi tražili blagajnički zapis. Kako je to bilo prije početka rada obrta, a i nakon toga nemam blagajnu niti poslujem gotovinom, priznali su mi i te račune, inače odobrene troškovnikom.

Eto, to je moje iskustvo. Sve u svemu, nisu tako strogi, susretljivi su i tolerantni.

Pozdrav.
samotako is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 15:47   #702
Baš lijepo
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 01:14   #703
Poz,

zanima me jel netko u sklopu troškova predavao fakturu za robu kupljenu izvan Hrvatske, tj. da preoblikujem pitanje, jel moguće u troškovniku navesti fakturu za robu kupljenu iz Njemačke preko paypala ili amexa? Ista roba je jeftinija oko 20% nego kod nas u Hr.

tnx
ChillyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 11:16   #704
Moguce. Ali trebas platiti s racuna tvrtke/obrta.
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 11:00   #705
Je li netko u posljednje vrijeme tražio poticaje od grada Zagreba? Ne znam dijele li još s obzirom da se bliži kraj godine. A oni mi više odgovaraju zbog 6 mjeseci u odnosu na 3 mjeseca HZZO-a za trošenje sredstava.
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 01:56   #706
Pozdrav,

da li se tih 25 000 odnosi na troškove sa PDV-om ili bez PDV-a?
Hvala na odgovoru!
OrbisRomanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 07:05   #707
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Je li netko u posljednje vrijeme tražio poticaje od grada Zagreba? Ne znam dijele li još s obzirom da se bliži kraj godine. A oni mi više odgovaraju zbog 6 mjeseci u odnosu na 3 mjeseca HZZO-a za trošenje sredstava.
prije par dana sam naletila na clanak u kojem je pisalo da je bio slab odaziv i da nisu podijelili sve potpore. ne znam da li daju dalje.

Quote:
OrbisRomanus kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

da li se tih 25 000 odnosi na troškove sa PDV-om ili bez PDV-a?
Hvala na odgovoru!
bez pdv-a
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 16:46   #708
Jel netko predao zahtjev unazad mjesec dana na HZZ? Ja čekam mjesec dana i još nema odgovora. Znam da je rok 50 dana ali najgore je nadati se nečemu pa te hladno otpuše nakon tog roka.
ChillyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 21:43   #709
prijatelj je u postpuku za dobivanje potpore od 25.000 kn preko HZZ, otvara (ili je već otvorio) obrt

i sad ga traže za isplatu potvrde mjenicu potpisanu od jamca fizičke osobe (koja nije on), i to ne bjanko, nego na iznos od 50.000 kn

jel itko išta zna o tome, i općenito o mjenicama u ovom kontekstu? kakvi su uvjeti za jamca po mjenici, na koliko dugo se obavezuje, kakve su mu obveze (i prava)? koji akt hzz propisuje što hzz smije, i u kojim preduvjetima, naplatiti od dužnika i/ili jamca? i da li iznos na mjenici znači da je to isključivi iznos koji može biti poslan na naplatu?
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 10:31   #710
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
prijatelj je u postpuku za dobivanje potpore od 25.000 kn preko HZZ, otvara (ili je već otvorio) obrt

i sad ga traže za isplatu potvrde mjenicu potpisanu od jamca fizičke osobe (koja nije on), i to ne bjanko, nego na iznos od 50.000 kn

jel itko išta zna o tome, i općenito o mjenicama u ovom kontekstu? kakvi su uvjeti za jamca po mjenici, na koliko dugo se obavezuje, kakve su mu obveze (i prava)? koji akt hzz propisuje što hzz smije, i u kojim preduvjetima, naplatiti od dužnika i/ili jamca? i da li iznos na mjenici znači da je to isključivi iznos koji može biti poslan na naplatu?
to je mjenica kojom ce se hzz naplatiti ukoliko ne ispostuje ugovor, tj. ne potrosi namjenski sredstva ili ne uplati doprinose svih 12 mjeseci koliko traje ugovor. sve je napisano u ugovoru koji ce potpisati sa zavodom.
iznos je toliki jer mjenica ima samo na 20.000,00 ili 50.000,00 kn, a nema 25.000,00.
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 13:22   #711
ahaa...tnx
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 22:52   #712
Jel itko zna što im točno treba dostaviti nakon proteka 12 mjeseci? Može samo potvrda o radno pravnom statusu HZMO (dobije se preko e-građana) ili treba izlistavati uplate?
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 14:42   #713
Evo mene zanima jos jedna stvar. Planiram otvoriti jdoo koji nece biti u sustavu PDV-a jer se vec sada bavim sa tim na crnjaka i neda mi se korigirati 100 cijena, itd.
Ok. HZZ financira tih 25 000 BEZ PDV-a. Sto je omda sa pdv-om u mom slucaju?. Npr. kupujem stroj za 7 500 bez pdv-a i to mi sredstva pokrivaju, ali sto je sa ovih 2 500 PDV-a. Plizz pojasnjenje..unaprijed hvala
OrbisRomanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 14:54   #714
Quote:
Astrid10 kaže: Pogledaj post
Neće ti odobriti, dok ne riješiš nepodmirena dugovanja, inače bi sredstva (poticaj) bila ovršena. Lp
Ovo je totalno dezinformacija!! Trgovacko drustvo je pravna osoba za sebe za koju vlasnik ne odgovara vlastitom imovinom, sa obrtom je druga prica. Sredstva se ne uplacuju na privatan racun, vec na racun trgovackog drustva. Jedino ce ti ovrsiti placu koju ces morati isplacivati samoj sebi.
OrbisRomanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 09:39   #715
Quote:
OrbisRomanus kaže: Pogledaj post
Evo mene zanima jos jedna stvar. Planiram otvoriti jdoo koji nece biti u sustavu PDV-a jer se vec sada bavim sa tim na crnjaka i neda mi se korigirati 100 cijena, itd.
Ok. HZZ financira tih 25 000 BEZ PDV-a. Sto je omda sa pdv-om u mom slucaju?. Npr. kupujem stroj za 7 500 bez pdv-a i to mi sredstva pokrivaju, ali sto je sa ovih 2 500 PDV-a. Plizz pojasnjenje..unaprijed hvala
pdv podmirujes sam
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 13:30   #716
Quote:
OrbisRomanus kaže: Pogledaj post
Ovo je totalno dezinformacija!! Trgovacko drustvo je pravna osoba za sebe za koju vlasnik ne odgovara vlastitom imovinom, sa obrtom je druga prica. Sredstva se ne uplacuju na privatan racun, vec na racun trgovackog drustva. Jedino ce ti ovrsiti placu koju ces morati isplacivati samoj sebi.
Bez obzira što otvaraš, ako u poreznoj imaš prijašnjih dugova zbog propalog obrta/firme, nećeš dobiti odobrenje. Zato i traže potvrdu porezne da ne duguješ ništa. E sad, ako imaš ovrhu od banke ili nečeg drugog, onda je to druga priča. Opet, ako otvariš doo ili jdoo DUŽAN si sam sebi isplaćivati plaću, koja će u konačnici opet biti ovršena od banke, fine itd.... Kapiraš ?! Ne možeš samo tako iz doo izvlačiti novce i trošit kako te volja. Zapravo i možeš ali te na kraju godine oderu više od 20% poreza na sve što si shebo neopravdano novce.
ChillyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 13:41   #717
plus, jamac platac po mjenici kod poticaja za doo/jdoo je vlasnik kao fizička osoba
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 23:01   #718
Quote:
ChillyBoy kaže: Pogledaj post
Bez obzira što otvaraš, ako u poreznoj imaš prijašnjih dugova zbog propalog obrta/firme, nećeš dobiti odobrenje. Zato i traže potvrdu porezne da ne duguješ ništa. E sad, ako imaš ovrhu od banke ili nečeg drugog, onda je to druga priča. Opet, ako otvariš doo ili jdoo DUŽAN si sam sebi isplaćivati plaću, koja će u konačnici opet biti ovršena od banke, fine itd.... Kapiraš ?! Ne možeš samo tako iz doo izvlačiti novce i trošit kako te volja. Zapravo i možeš ali te na kraju godine oderu više od 20% poreza na sve što si shebo neopravdano novce.
Normalno da ne možeš iz firme izvlačiti novce kako te volja, ne znam di sam to točno napisala??? Ovrha koju imaš kao privatna osoba (npr. zbog mobilne pretplate) ne utječe na otvaranje firme, a o tome je ovdje bilo riječi, ako se ne varam, a ne o dugovanju poreza državi! Zato sam i napisala da ti novci koje ti HZZ isplati NEĆE biti ovršeni jer NISU na tvom PRIVATNOM računu. Pod tim nisam mislil da te iste novce možeš dignuti i platiti svoj dug

Napisala da sam u zadnjoj rečenici da se ne može izbjeći ovrha na plaću koju ćeš sam sebi isplaćivati i to stoji.

P.S.
Ovo je 100% provjerena informacija
OrbisRomanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 06:19   #719
Quote:
OrbisRomanus kaže: Pogledaj post
Evo mene zanima jos jedna stvar. Planiram otvoriti jdoo koji nece biti u sustavu PDV-a jer se vec sada bavim sa tim na crnjaka i neda mi se korigirati 100 cijena, itd.
Ok. HZZ financira tih 25 000 BEZ PDV-a. Sto je omda sa pdv-om u mom slucaju?. Npr. kupujem stroj za 7 500 bez pdv-a i to mi sredstva pokrivaju, ali sto je sa ovih 2 500 PDV-a. Plizz pojasnjenje..unaprijed hvala
Ne kužiš osnovne stvari.
Ako nisi u sustavu pdv-a to ne znači da NE plaćaš pdv na kupljenu robu, strojeve, materijal... već da na svoje račune ne plaćaš PDV.
Ovaj PDV (i nije ti na 7500 kn 2500 kn PDV-a već 1875 kn) plaćaš iz svog džepa.

Quote:
OrbisRomanus kaže: Pogledaj post
Ovo je totalno dezinformacija!! Trgovacko drustvo je pravna osoba za sebe za koju vlasnik ne odgovara vlastitom imovinom, sa obrtom je druga prica. Sredstva se ne uplacuju na privatan racun, vec na racun trgovackog drustva. Jedino ce ti ovrsiti placu koju ces morati isplacivati samoj sebi.
I dalje baš nemaš pojma, zar ne?

HZZ NE ŽELI isplatiti poticaje ako si pod ovrhom kao privatna osoba.

Vrlo jednostavno i, po meni, pošteno. Ako kao privatna osoba nisi u stanju upravljati svojim dugom, nećeš ni kao pravna.

EDIT: vidim da su ti kolege pokušali objasniti, ali baš ne ide...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 09:27   #720
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne kužiš osnovne stvari.
Ako nisi u sustavu pdv-a to ne znači da NE plaćaš pdv na kupljenu robu, strojeve, materijal... već da na svoje račune ne plaćaš PDV.
Ovaj PDV (i nije ti na 7500 kn 2500 kn PDV-a već 1875 kn) plaćaš iz svog džepa.



I dalje baš nemaš pojma, zar ne?

HZZ NE ŽELI isplatiti poticaje ako si pod ovrhom kao privatna osoba.

Vrlo jednostavno i, po meni, pošteno. Ako kao privatna osoba nisi u stanju upravljati svojim dugom, nećeš ni kao pravna.

EDIT: vidim da su ti kolege pokušali objasniti, ali baš ne ide...
Meni je savjetnica za samozaposljavanje jucer rekla da ovrha od strane npr. TELE2 nema apsolutno nikakvog utjecaja na to da li cu dobiti sredstva ili NE! Ako ti osobno radis na zavodu, onda cu vjerovati da je ona u krivu Netko je prije takoder napisao da su isto rekli na radionicama..

Znam racunati postotke i ovih 7 500 se odnosilo na stroj koji kosta 10 000, a iznos PDV-a od 10 000 kn je 2 500 - dakle 7 500 pokrivaju poticaji, a 2 500 ja!
OrbisRomanus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.