Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2004., 02:44   #1
Sram me priznati - u Mimari sam bila sam jedamput

... ali sam u muzeju "Mimara" bila samo jedanput. I to kad sam bila mladjahna, kad su me za ruku odvukli jer se muzej tek otvorio. Tad mi svi oni kineski vrcevi i posude, indijski tepisoni i juzno-americki kipici nisu nis znacili i jedva sam cekala otici doma da se mogu i dalje igrat u parku s frendovima (bilo je ljeto, al se sjecam da je klima u muzeju odlicno radila).
I nakon toga, nikad nisam otisla ponovo.
Jesam jedina ovdje koja je "nekulturna"?
__________________
"Silence! I kill you!"
maca papucarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 03:11   #2
Ista situacija kao i tvoja,otvorenje i to je to
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 10:47   #3
maca papucarica, kad bi to bio razlog za sram bojim se i pomisliti koliko bi malo imali građana
šteta što se tako malo koriste prednosti grada
novac nije razlog, jer je puno toga besplatno
mislim da to ima prije svega puno veze sa navikama
ako od rođenja ideš bar jednom mjesečno na neko kulturno događanje (kazalište, muzej, koncert) to će ti postati potreba
i isto ćeš prenijeti na svoje potomke

p.s. tema za 5, bravo!
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 10:53   #4
E moram priznati da sam i ja posramljen. Hvala na ideji gdje da odvedem ženu slijedeći put.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 20:26   #5
ima i gorega...ja nikad nisam usla u hnk!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 20:40   #6
vidiš ja baš imam naviku na takve stvari, jos od srednje škole kad smo s našim profesorom umjetnosti obilazili cesto muzeje u gradu ali i van hr. svuda nas je vodio bio je super lik, tak da ja i sada cesto idem u muzeje...mislim cesto za muzeje, nisu to bas sve izložbe, ali dosta njih.
zagrepcani obavezno odite na gornji grad u muzej grada Zagreba, odlicna je postava stalne izlozbe. nisam jos bila u muo na secesiji, jel bio tko? moram se pozuriti ne znam do kad traje...
a kazališta isto dosta posjecujem u zadnje vrijeme. uvijek kad odem mi je odlicno i tada si kazem da cu ici cesce ali rijetko realiziram. sad sam odlucila da bi barem jednom mjesecno u kazaliste trebala ici i bila sam sad na 2 predstave u Komediji i odusevila sam se, nisam se toliko smijala ne sjecam se...
__________________
Život je lijep.
patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 20:43   #7
Quote:
AFRODITA69 kaže:
ima i gorega...ja nikad nisam usla u hnk!
ccc.....sram i stid te bilo
A da samo znas kak se lijpo znalo otcoriti u HNk isla bi cesce

Ja sam imal srecu da smo u srednjoj dobivali karte povoljno pa se islo svakih malo malo u kazaliste, Gavella, HNK, Komedija itd.

Najbolje mi je bilo kad sam ko klinac od 16 let isel na Labudje jezero balet, i sve je bilo dobro dok je bijeli labud plesal, ali kad je crni iskocil tak sam se prepal da sam zaspal dok si rekel keks, i onda sume zbudili na pauzi, rastegnuli noge, i nazad na corenje, he he (ovo bas ni nekaj za hvalit, ali nisam mogel da ne podijelim ovo s vama forumasima, pssst nikom ni rijeci)

Inace, sad kam god odem pogledam kak stoje s muzejima, fala bogu na internetu se nadju sve informacije, onda prvo uletim u besplatne i najrazvikanije, a onda jos ono kaj me osobno zanima, i nadje se fakat dobrih stvari a vrijeme proleti u tren.
Malo kulture nis ne skodi, fakat je tema dobra!
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 20:47   #8
Meni je najgluplje to sto smo pod glazbenim u srednjoj morali obavezno ici na 3 koncerta u polugodiustu...i to smo najcesce isli u glazbeni zavod.. a anjgore je kaj smo morali pisat i referate o tom..isli bi i u hnk..

..mrzim kad se nesto mora..takda mi se ovo sve zgadilo..mislim da u glazbeni zavod vise nikad necu otic ..muzika mi je dosadna..volim poslusat neke klasicne skladbe ali ovo kaj smo mi slusali je bilo uzasno ozbiljno...

..ni opere me ne zanimaju ni balet..i necu se pravit da sma neznam kakva intelektualka ak tam idem...ima puno onih koji tam idu da se i pokazu ne


..na predstave mi je ok otic..nije da ih obozavam al evo jos od malena me baka vodila i to sam bas zavoljela..


..volim otic u muzeje ..ovisi koja je postava..najdosadnije mi je gledat slike..u tom ne uzivam..opet traume iz gimnazije..kad sma morala znat kaj je autor mislio kad je to radio i zasto je ovo ovak a ne onak...uzassssss


u mimari sma bila svega dva puta ..u hnk oko 8 puta ..bas sma grozna
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 21:11   #9
U MGZ-u nisam bio uopce otkako je nova postava
doduse, bil sam dok sam bil jos n afaksu u knjiznici, za diplomski ali postav nisam videl.
a morem skoro pa pljunut na njega od doma

Secesija?
Nisam ni ja jos bi

mogli bi napravit forumski posjet na izlozbu, onak kompletno svi mi odavde
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 21:13   #10
viš vrapca! ni loša ideja. baš si mislim da zememo nekakav pretpotopni bus pa se potrpamo nutra sa špekom, lukom i gemištima (se razme).
kad se iskipamo pred muzejom buju murju pozvali
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 21:25   #11
Požuri, jer autobus već juri...

__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 17:42   #12
...i kupi još cigareta par
shefe, ne JURI nego TRUBI. Marka Novosela bu šlak vudril.

Afrodita, čim dojdeš hitno u haenkaziju. imaju dost dobar program ove godine al su bezobrazno poslupili karte. kaj je preveć ni s putrom ne valja.

secesija je do 31.3. tak da još ima cajta do fajrunta.
ja bum još jemput samo da se sastanem s vremenom.
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 21:01   #13
Ja i moja frendica idemo sutra na secesiju . Izmastale smo cijelu pricu kak cemo se sretno zaljubit u nekakve ljubitelje umjetnosti . Dakle, ak je netko očajan, sutra popodne stajat tamo pun misli o secesiji i vrebat dvije cure, visoku plavu i nisku crvenokosu
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 01:02   #14
Quote:
shef Sale kaže:
U MGZ-u nisam bio uopce otkako je nova postava
doduse, bil sam dok sam bil jos n afaksu u knjiznici, za diplomski ali postav nisam videl.
a morem skoro pa pljunut na njega od doma


Quote:
shef Sale kaže:
Secesija?
Nisam ni ja jos bi

mogli bi napravit forumski posjet na izlozbu, onak kompletno svi mi odavde
je, je mi kaj obilazimo muzeje nasega grada malo prosetati one forumaše koji to ne rade

evo za secesiju imamo do 31.3.
morala bi otici dok sam jos student da iskoristim popust ..a ne bum jos dugo
__________________
Život je lijep.
patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 09:41   #15
mislim da je Hana u pravu kad spominje profače koji su nas terali da pamtimo podatke o umjetnicima
jedna stvar je da znaš da se Krleža nije rodil u 15. stoljeću ali znalo me razbjesnit kad su tražili točni "od do"
a i pitanje što je (na primjer) slikar htio reći mi je dizalo tlak
možda je, makar je na sliki nekakva ptičurina, mislil kak bu platil režije.
narisal je to i točka!
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 10:31   #16
Quote:
Hana_ kaže:
...i to smo najcesce isli u glazbeni zavod..
ajme sad si me podsjetila, pa i ja sam tam jednom bila bio mi je horor...

Quote:
Hana_ kaže:

..kad sma morala znat kaj je autor mislio kad je to radio i zasto je ovo ovak a ne onak...uzassssss
nas prof umjetnosti je bio fakat super,kao sto sam vec rekla, svi smo jako voljeli njegov predmet, a i hopsati po izložbama pogotovo ako smo isli u neki drugi grad
__________________
Život je lijep.
patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 10:45   #17
Meni je jedino bad kaj sam zanemarila tu ljubav prema umjetnosti...zadnji put sam bila u kazalištu prije nekoliko godina,a o izložbama da i ne govorim...zadnja je valjda bila ona by Davor Gobac.
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 02:11   #18
Quote:
Hana_ kaže:
Meni je najgluplje to sto smo pod glazbenim u srednjoj morali obavezno ici na 3 koncerta u polugodiustu...i to smo najcesce isli u glazbeni zavod.. a anjgore je kaj smo morali pisat i referate o tom..isli bi i u hnk..

..mrzim kad se nesto mora..
je, i tak je i kod mene bilo u srednjoj (a da nismo isle u istu??). No da, najgore mi je bilo kad su nas tjerali ici ili po muzejima ili po kazalistima. I to u nase "slobodno" vrijeme. Nije da sam zbog toga kazalista i muzeje zamrzila ali sam jednostavno izgubila volju za izlozbe i koncerte. Doduse, to me je proslo al sad nemam vremena (znam, jadan izgovor).....
__________________
"Silence! I kill you!"
maca papucarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 11:05   #19
By the way, ja bijah na izložbi secesije i baš je krasna i mislim da se isplati pogledati
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:02.