Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Pogledaj rezultate ankete: Da li podržavate štrajk ZET-a i ostalih gradskih tvrtki
DA 5 9.80%
NE 46 90.20%
Glasovatelji: 51. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2004., 19:14   #181
Setra, kaj su možda vozači u tvojoj firmi 100% točni u polascima

A karta - jebote 18 kn zagreb-samobor
ZET bi to mogao jeftinije. Garant. Al je neki lik tamo u samoboru podmitio gradonačelnika i dobio koncesiju. Isto ko i u zelini, ivaniću, dugom selu....
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2004., 20:18   #182
Quote:
mobyXXL kaže:
Setra, kaj su možda vozači u tvojoj firmi 100% točni u polascima

A karta - jebote 18 kn zagreb-samobor
ZET bi to mogao jeftinije. Garant. Al je neki lik tamo u samoboru podmitio gradonačelnika i dobio koncesiju. Isto ko i u zelini, ivaniću, dugom selu....
Ako nije slučaj više sile, onda da. Dakle, gužva, nemože ju preskočit, nesreća, kaj češ? Kvar kaj češ?

To je 60 lipa po kilometru, a odi u novi zagreb od glavnog kolodvora, pa ti je 6.5 kuna, dakle , i nije tolko skupo.

Podmitio gradonačelnika?
Neznam, zet je bio nekad u samobor, ali su bili drski i nisu se držali voznog reda, kao ni sad u zgb baš i kasnili su, a busevi četri put gori od naših sada, a samobor je tolko gradonačelnika promjenio, tako da je tešto da se tu neš muti U to nisam upućen.
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 14:08   #183
Ma dobro, ne mora bit namješteno, al definitivno mi nije jasno zašto je recimo Čazmatrans dobio koncesiju na kompletni istočni dio Županije.

Ono što me hebe i je to kod ZET-a da plaćaš kartu 8 kn bez obzira jel se vozio Sesvete- Podsused ili samo u svom kvartu stanicu- dvije

E sad... karta od 18 kn ZG-Samobor definitivno plaši I to u jednom smjeru Pa koliko je onda pokaz

ZET radi jednu veliku pogrešku što još uopće vozi na područje Županije (velikogoričko i zaprešičko područje) zato što se na liniji ZG-VG manje više svi švercaju a budući da je trasa te linije ogromna u kilometraži oni više gube nego što zarade. Isto je i s linijama kao Velika Gorica - Pokupsko (301), Črnomerec- Gornja Bistra (176, 177), i pogotovo 311 Glavni kolodvor - Lijevi Štefanki (kod Pisarovine). To su duge linije i oni tu s obzirom kako malo putnika ima na tim linijama samo gube. Jedini izlaz im je da zahvale Gorici i Zaprešiću na povjerenju i predaju koncesiju nekom drugom. To bi bilo oko 35 autobusnih linija manje, 150 vozača cca bi bilo višak, a ne bi bili u takvim gubicima. Riješili bi se i onih starih kanturina od buseva i vozili bi samo na području grada Zagreba jer mislim da ZET uopće nema šta tražiti na teritoriju susjedne županije.
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 00:22   #184
Quote:
mobyXXL kaže:
Ono što me hebe i je to kod ZET-a da plaćaš kartu 8 kn bez obzira jel se vozio Sesvete- Podsused ili samo u svom kvartu stanicu- dvije
nije li općenito u svijetu praksa da karta ima vremensko, a ne "daljinsko" ograničenje?
možda netko zna primjer zemlje gdje postoji drugačija praksa, ali mislim da je ovo najproširenije..
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 14:27   #185
A zašto bi ja plaćao istu cijenu za dvije i za 20 stanica
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 14:32   #186
Zetovci su stvarno dovoljno bahati, neobazrivi, umišljeni i primitivni... i svakako imaju potrebne kvalifikacije za duplo veću plaću.

Kome trebaju medicinske sestre i profesori.
Tintin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 23:51   #187
Quote:
mobyXXL kaže:
A zašto bi ja plaćao istu cijenu za dvije i za 20 stanica
pa ti njima stvarno ne trebaš plaćati ništa.. cipelice na nožice i sretan ti put!
ja samo kažem da je ovo i u drugim zemljama standardna praksa i da se nije zet tog sjetio.
a zašto je cijena smsa od 2 znaka i 160 znakova ista? a od 161 znaka duplo veća? zašto kad razgovaraš 2 sekunde ti naplate 15 (ili kolika je već obračunska jedinica u htu i vipu)?
a zašto cipele istog modela br. 36 i br. 42 koštaju isto kad je u broju 42 potrošeno više materijala?

kvragu svaka usluga ima svoju obračunsku jedinicu, ili šta već.. da zet naplaćuje po stanicama, onda bi se bunili oni koji putuju od dubeca do remize

meni je glupo jedino to što imaju foru sa zonama, to bi se trebalo ukinuti. ako platiš kartu, trebala bi vrijediti sat i pol, bez obzira na smjer vožnje..

ontopic, apsolutno sam protiv hebenog štrajka, imaju puno veću plaću nego im po spremi pripada, ali isto tako imaju i glupavu moć da obustave normalno funkcioniranje grada i mogu tražiti šta god hoće.. još je gluplje što (afaik) im se ne može uvesti radna obaveza
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 00:14   #188
18 kn zg - samobor ???? pa solo se ne isplati a kamoli da se obitelj zaputi u samobor iz zg. ne koristim javne prijevoze no ovaj podatak me frapirao.
zakaj se mi čudimo da su gužve na cestama. sa ovakvim cijenama je to i normalno.
setra bez uvrede znam da ti ne odredjuješ cifru ali ti je gazda malo lakom.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 20:09   #189
Ma pitanje ti je koliko je pokaz. Brijem da je ZG- Samobor oko 400 kuna. Radnički naravno
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 12:07   #190
Srednjoškolski/Studentski 165
Umirovljenički 180
Radnički 350 mislim
Socijalni mislim da je 200

još ima i kombinacija sa ZET-om, pa se zbrajaju cijene, ne
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 12:47   #191
Pa onda i nije tako skupo. Znači ista brija ko i ZET. Radnički pokez = 210 čuna a karta u jednom smjeru im je 8 čuna
Puno više se isplati pokaz. Hmmm znači ZG- Samobor radnički bi bio 350+210. To je OK.
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 00:14   #192
to je dnevno 4.5 litara dizela.. još mi je uvijek sa autom jeftinije . i to za solo vožnju
makar ne šljakam u Samoboru
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.