Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Pogledaj rezultate ankete: Da li podržavate štrajk ZET-a i ostalih gradskih tvrtki
DA 5 9.80%
NE 46 90.20%
Glasovatelji: 51. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2004., 15:03   #61
Quote:
Pas mater ZETovsku kaže:
Ne bi se tako o njima govorilo da ne rade ovo što rade.
Čuj, ja znam da je pljuvanje po ZET-ovcima oduvijek bilo i jest dio zagrebačkog folklora. I kao što već rekoh, zaista ima jako bezobraznih vozača. No, i ljudi se prema vozačima ponašaju jako bezobrazno. Tako da je ovaj odnos definitivno dvosmjeran.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 15:05   #62
Quote:
dora kaže:
Iskreno:
1. SETRA Samoborček - ne citam te, tak da ne znam jel si polupismen il ne. Al ti si ZETovac? Strucna sprema ti je - koja? OŠ? SSS? VS? VSS?

3. za vrata ne znam kak se otvaraju/zatvaraju. Samo znam, da lik moze jer vidi u retrovizor, stati i otvoriti vrata koja je zatvorio sekundu malo prije... isto tako i pricekati. Jer ima vozaca koji to naprave a i stoke koja ne. A jel ja placam kartu njima ili oni meni?! E s obzirom da ja placam njima, ocekujem i neki nivo usluge.
1. NE, radim u samoborčeku
Viša elektrotehnička dakle.

2. Nikog osobno ne krivim

3. Nemože ih spriječiti da se zatvore, ako imaju automatiku i niko ne prolazi, ali ih može opet otvoriti i zatvoriti kad se pred tobom zatvore, ko to ne napravi nema ni malo pošovanja prema ostalima.
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 15:08   #63
Quote:
dora kaže:
Oprosti, u trafici 6,50 a u tramvaju 8.
__________________
oidi guida
flint is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 15:12   #64
Quote:
SETRA Samoborček kaže:
1. NE, radim u samoborčeku
Viša elektrotehnička dakle.

2. Nikog osobno ne krivim

3. Nemože ih spriječiti da se zatvore, ako imaju automatiku i niko ne prolazi, ali ih može opet otvoriti i zatvoriti kad se pred tobom zatvore, ko to ne napravi nema ni malo pošovanja prema ostalima.
1. Oprosti, al to je druga prica. Ti si prijevoznik da dulje trase, osim toga imas VS dakle strucnu spremu koja opravdava iznos place (vise-manje). Osim toga, to je relativno tezak posao, zaiste. Znam iz prve ruke To nema veze sa gradsim prijevozom.

2. Volim pricat iz osobnog iskustva ne voim "drugu ruku"

3. Vrata? Ne, ne govorim o novim tramvajima, nego starim. Oni koji zgledaju ko konzerve. Moze, moze otvorit, nekad otvori nekad im se baaas neda.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 15:15   #65
Quote:
dora kaže:
3. Vrata? Ne, ne govorim o novim tramvajima, nego starim. Oni koji zgledaju ko konzerve. Moze, moze otvorit, nekad otvori nekad im se baaas neda.
Ja pričam o busevima zetovim, tramvaji imaju manualno otvaranje i zatvaranje
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 15:16   #66
Quote:
SETRA Samoborček kaže:
Ja pričam o busevima zetovim, tramvaji imaju manualno otvaranje i zatvaranje
Jebogati ja o tramvaju. Busnicari mi obicno stanu i otvore. Sve ih znam na mojim relacijama
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 15:18   #67
http://www.zet.hr/povijest/sadr_aj/K...i_tramvaj.html

ajmo ljudi malo hlađenja, pročitajte si malo o konjskom tramvaju
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 15:20   #68
Quote:
Mr. Wolf kaže:
http://www.zet.hr/povijest/sadr_aj/K...i_tramvaj.html

ajmo ljudi malo hlađenja, pročitajte si malo o konjskom tramvaju

Ne unistavaj zucnu raspravu! Takve su najbolje.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 15:25   #69
Ni na kraj pameti da uništim raspravu!!!
Nekak mi je žal da nema ni jednog zetovca. Baš bi htio ćut razmišljanje iz prve ruke!
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 15:26   #70
Quote:
Mr. Wolf kaže:
Ni na kraj pameti da uništim raspravu!!!
Nekak mi je žal da nema ni jednog zetovca. Baš bi htio ćut razmišljanje iz prve ruke!
Sad mi pade na pamet da nest velim (u prilog polupismenosti i informaticke kakve-takve naobrazne) al bute mi opet rekli da neosnovano plujem po ZETovcima
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 16:30   #71
Quote:
SETRA Samoborček kaže:
Pa ja imam 5500 kuna plaću, pa se ne bunim, a vozim dulje relacije i za inozemstvo i di god me pošalju.
a zasto bi se bunila?

imas posao.
nitko te ne sili da to radis.
5500 je jako dobra placa za hrvatske uvjete.


jebate, di bi dosli da se sad svi fino idemo bunit i strajkat


i ovako smo blizu argentine po ekonomiji...a ovi iz ZET-a bi malo vecu placu. mrš.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 16:38   #72
Quote:
NoWa kaže:
a zasto bi se bunila?
ti nikako da naučiš,cccc

kad te nađem na velesajmu
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 16:52   #73
Quote:
SETRA Samoborček kaže:
kad te nađem na velesajmu

castis lozom?

imas vise para od mene
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 17:02   #74
Quote:
NoWa kaže:

castis lozom?

imas vise para od mene
a siti shvatila uopće whats the point
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 17:10   #75
Quote:
SETRA Samoborček kaže:
a siti shvatila uopće whats the point
aha
al sam danas dobre volje pa sve pokusavam rijesit lozom


ne dira me osobno javni prijevoz jer ne ovosim o njemu. jebe me u mozak bezobrazluk određenih profesija. samo kukaju i traze vise para. shvacam ja da posao mozda nije lak, da ima svoje mane, da bla bla bla...al jebote, nas narod bi samo strajkao. i svi bi vecu placu na uštrb drugih.

malo strajkaju doktori, malo profesori, malo zetovci, malo škverani...jebote, kad ce ovo vise prestat!?

idem opet na dobro raspolozenje...jebes rasprave u nedjelju.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 17:33   #76
Svi ste se na forumu usredotočili na vozače. Pa ne rade u ZET-u samo vozači. Sindikat, koliko sam ja shvatio, traži linearno povećanje svim djelatnicima. Ne bi li sindikat malo preusmjerio svoju aktivnost u promjenu koeficijenata za neka radna mjesta. Sasvim prihvatljivo i u ovoj situaciji jedino normalno bi bilo da se unutar firme boduju više "teški" poslovi u odnosu na one druge. I u zdravstvu je prije par godina bila ista situacija. Nekima se skidalo da bi se drugima dalo. Zdravstvenjaci su bili u štrajku ali se posao koliko toliko normalno odrađivao. Svatko bi na svom radnom mjestu (oni koji ga imaju) našao dovoljno razloga za povećanjem plaće. Čini mi se da će se takav postupak (ako ga ostvare) zetovcima obiti o glavu. Gradsko poglavarstvo će se pak, prihvati li uvjete zetovaca, naći pred lavinom zahtjeva drugih koji su također nezadovoljni količinom primljenog.
leo4 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 17:36   #77
Zato što ove velike plaće (4800 kn) o kojima se govori i piše po novinama primaju vozači ZET-a. Prosječna plaća u ZET-u je relativno visoka radi vozača koji imaju dodatke za smjene. Ostali sigurno nemaju tako visoke plaće.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 17:49   #78
Raspolažeš li podacima (brojčano ili u postocima) o odnosu vozača i ostalih. Bilo bi interesantno da ih ako znaš izneseš.
leo4 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 17:53   #79
Ne, ne raspolažem, ali sam čitala razgovor sa vozačem ZET-a u novinama, koji ima primanja 4800 Kn, dakle to je sve što prima, uključujući dodatke za smjene, noćni rad i rad vikendom.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 18:41   #80
Quote:
verica kaže:
4800 Kn, dakle to je sve što prima, uključujući dodatke za smjene, noćni rad i rad vikendom.
i dalje tvrdim da imaju preveliku placu u odnosu na neke druge poslove koje obavljaju ljudi s VSS-om ili magisterijem.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.