Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2004., 11:19   #61
Koke,koje maslinovo ulje kupujete?Ono iz ducana ili na placu domace?
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 11:23   #62
Quote:
atena kaže:
Samo jedno pitanjce, kako sa mirisom maslinovog,meni je ipak to jedini razlog sto ga nestavljem..... Par puta pokusala (nesto maslinovo sa katnarionom - kantarionovo ulje), odlicno je ali uzasan miris koji moj dragi bas nepodnosi.
maslinovo ulje pomiješaj s kakao maslacem(imaš za kupiti u obljim ljekarnama)

od maslinovog se tamni, a kakao maslac nevjerojatno njeguje kožu. a mirrrrriiišššiiiii....jedino što je prilično masno, al na moru - kad je sve suho i puno soli, meni to ne smeta...

Kakao maslac je inače krut, al ga narežeš ili nekak iskomadaš u recimo (ja sma imala plastičnu kao teglicu) posudicu di ti je maslinovo ulje, a to se sve skupa samo ozopi na suncu......

Genijalno!


Ali, napomena žene, - to nema zaštitni faktor!!! Ja brzo i lako tamnim, ali svejedno se pribojavam malo tih štetnosti sunčevih...pa si vi odvažite svaka sa sobom što vam je važnije - zdrava koža ili super tamna boja.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 11:31   #63
gold, napisala sam i prije, farmaceuti tvrde da maslinovo ima prirodan faktor 20 ali opet, farmaceuti imaju svoju teoriju o tim faktorima, tako da ne bih o tome ...

croft, ja se trudim imati domaće. istina, skroz je drugačije i za kožu i za kvalitetu boje od kupovnog, ali u nedostatku, uzmem malo od kupovnog. čak (opet farmaceuti) kažu da prirodno može biti opasno i da može izazvati fleke baš zato jer nije "rafinirano" i ima određene tvari koje mogu biti štetne u komb. sa suncem.

guess what, radim s farmaceutima
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 12:02   #64
Quote:
LadyInRed kaže:
gold, napisala sam i prije, farmaceuti tvrde da maslinovo ima prirodan faktor 20 ali opet, farmaceuti imaju svoju teoriju o tim faktorima, tako da ne bih o tome ...
oskreno, ja ti u to ne vjerujem

nema neki poseban razlog i znanstveno objašnjenje, jednostavno ne vjerujem
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 12:07   #65
ja ne vjerujem u faktore, isto bez nekog posebnog razloga, ne vjerujem u ništa što ne vidim šalim se.

ja ionako ne gorim na suncu pa mi je maslinovo ok
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 12:07   #66
Na htnet-u je nedavno bio članak o sunčanju. Iznenadila sam se kad sam pročitala da su napisali da maslinovo ulje ima zaštitni faktor. Nisam točno upamtila koji. Do tada sam bila uvjerena da nema nikakav ili samo 2.
Moja kolegica se maže samo s njim jer je alerična na kupovna sredstva za sunčanje.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 12:13   #67
jedna zena sto se uvjek sunca blizu moje kuce , svi je vec znaju po tome sto se crni ko sam vrag.
ona mi je rekla da se maze maslinovim uljem , u kojeg stavi malo kvasine ( iliti octa ), iscjedi limun, i stavi zlicicu joda ( koji se baj t vej moze kupit u svakoj ljekarni ). ima tako prekrasnu boju da je to milina.
piccola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 12:44   #68
Ima i u mom 'malom mistu' par primjeraka ljudi koji svake godine forsaju svoju kožetinu do neslućenih mrklina, ali to mi nimalo nije lijepo ni poželjno ni zdravo..
I sama se sebi najviše sviđam nekih 10-15 dana 'nakon mora', kad se bojica malo 'slegne' a i ostale atribute polako dovedem na neku civilizacijsku razinu.
Ne, uopće mi se ne sviđaju JAKO preplanule žene, pogotovo u faci.
Dobro je negdje Afro spomenula - šminka grozno izgleda na tako grubom licu!
No, to opet ne znači da ne sunčamo lice zato što šminka ne izgleda dobro.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2004., 22:25   #69
znaci, akos am dobro shvatila:

treba se prvo namazati kremom, onda na plazi uljem...

a nakon nekog vrmena, preci na ulje...

jesam to dobro pokopcala?
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2004., 08:39   #70
Jesi
Evo ja sam provjerila. U večernjem listu je pisalo da maslinovo ulje NAVODNO ima zaštitni faktor 20, znači nije skroz sigurno.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2004., 16:27   #71
Quote:
anya kaže:
Jesi
Evo ja sam provjerila. U večernjem listu je pisalo da maslinovo ulje NAVODNO ima zaštitni faktor 20, znači nije skroz sigurno.
a jel to UV-A ili UV-B? ili oba?
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2004., 16:36   #72
Quote:
anya kaže:
Jesi
U večernjem listu je pisalo da maslinovo ulje NAVODNO ima zaštitni faktor 20, znači nije skroz sigurno.


nesh ti izvora
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2004., 17:05   #73
Cek, vi se mazet maslinovim uljem za plazu kao zastitnim faktorom? Pokusavate ulovit rak koze il jednostavno vam se ne da kupit normalna krema?
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 08:49   #74
Sa maslinovim se bolje crni i dobije lijepa boja. A sunčati se u vremenu od 11 do 16 ne preporučuje nikom.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 14:14   #75
Quote:
anya kaže:
Sa maslinovim se bolje crni i dobije lijepa boja. A sunčati se u vremenu od 11 do 16 ne preporučuje nikom.
A tak!
Iskreno, ne suncam se nikad, sam pitam, bila mi je zanimljiva ta opcija sa maslinovim uljem (kaj sve necu cut ) pa ono, da pitam jer ko pita ne skita
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 16:23   #76
rak kože se inače ne dobiva samo od sunca.

maslinovo ulje ima svoj prirodan faktor. a bez adekvatne zaštite, primjerene tvom tipu kože i prethodno (ne)pripremljene kože, izgorit ćeš i nakon 16 sati. nije to neka mudrost.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 13:48   #77
Ja sam se danas baš našminkala s malo tamnijim puderom nego inače i izgledam loše. MOja uobičajena boja ruža nije došla do izražaja. Kao da nisam našminkana. Jedva čekam da dođem doma s posla i da to skinem.
Koje inače ruževe koristite kad potamnite?
Da napomenem da sjajila ne volim i baš mi ne stoje.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 20:09   #78
Quote:
anya kaže:
Ja sam se danas baš našminkala s malo tamnijim puderom nego inače i izgledam loše. MOja uobičajena boja ruža nije došla do izražaja. Kao da nisam našminkana. Jedva čekam da dođem doma s posla i da to skinem.
Koje inače ruževe koristite kad potamnite?
Da napomenem da sjajila ne volim i baš mi ne stoje.
ja inace zimi koristim rozo sjajilo, onako prozirnasto , nasla sam jedno i stalno ga kupujem
qa sad kako sam sad dosta potamnila , onda stavim neko malo jace, boja fuksije ili tako nesto . i meni faca izgleda bezveze kad je jako tamna plus svijetlo sjajilo .ne stoji bas najbolje.
piccola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 20:14   #79
tak je recimo izgledala, charlize theron na dodjeli oscara ....

meni lijepo izgleda svijetlo smedji ruz, pa na nj malo sjajila..il neki boje visnje
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 20:35   #80
jedna cura iz mog razreda se prije par godina mazala s tim maslinovim uljem.. inače normalno pocrni, a to lito je bila ko ciganka crna... pa smo je cilo vrime zezali a znam da se ona uvik ujutro sunčala i stavila bi u onu sprej bočicu pola ulja za sunačanje - pola maslinovo da ne smrdi previše
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.