Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2013., 13:47   #41
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Zašto? (pitam zato jer se meni dopao)

Onak Vili zlokobno odlazi prema svjetlima velegrada...ubačen kao crv sumnje u mozak nam jer mi ljudi imamo idealističko poimanje ljudi i ljudske prirode. Tj. ima toliko toga izopačenog i nastranog u ljudskoj prirodi da želimo da "ta tajna" ostane zauvijek zakopana u toj šumi...pa se pitaš kako će ljudi reagirati kada im Vili saopći tajnu koju ista krije?
Ne znam ide li Vili otkriti svijetu što se dogodilo tijekom team buildinga, ali sam sasvim siguran da će ubiti lik Nataše Dangubić, jer, k'o i za ostale ubijene likove, redatelj najavljuje smrt brzim close-upom njena lica.
LouReeth is offline  
Old 02.01.2013., 13:54   #42
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Bez obzira na prošlost i kompleksnost odnosa među ljudima, dvoje ljudi (dakle odnos) se uvijek zasniva na nekoj "dodirnoj točci" koja u osnovi predstavlja "osobni interes" ali i više od toga. Što je režiser u stanju tu točku snažnije kristalizirati i odnos na platnu biva moćniji...ovdje nema toga.
pa al očigledno ni nije bilo nekog posebno dubokog odnosa (mislimo na vezu između ovisnice i pilota jel)
ni prvi ni zadnji koji su pokušali nešto a da nije išlo
jasno je da ga je napustila zbog alkohola
Ajutokintumi is offline  
Old 02.01.2013., 13:55   #43
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Ne znam ide li Vili otkriti svijetu što se dogodilo tijekom team buildinga, ali sam sasvim siguran da će ubiti lik Nataše Dangubić, jer, k'o i za ostale ubijene likove, redatelj najavljuje smrt brzim close-upom njena lica.
Ma 'oće, sve će se otkrit'.

Ee i to što si oštoočnoumno primjetio ...ma ono kraj je skroz moćan.
Fish 1968 is offline  
Old 02.01.2013., 13:56   #44
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Ne znam ide li Vili otkriti svijetu što se dogodilo tijekom team buildinga, ali sam sasvim siguran da će ubiti lik Nataše Dangubić, jer, k'o i za ostale ubijene likove, redatelj najavljuje smrt brzim close-upom njena lica.


Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Tj. ima toliko toga izopačenog i nastranog u ljudskoj prirodi da želimo da "ta tajna" ostane zauvijek zakopana u toj šumi...pa se pitaš kako će ljudi reagirati kada im Vili saopći tajnu koju ista krije?
kao što vidiš, tajna će ostati u šumi


koko i duhovi - koji zijev od filma, mili bože. a baš sam se veselila. dosadno, nedinamično, režija prahistorijska, neinventivna, likovi bez imalo šarma, čak su i djeca dosadna.
e moj kušane... pa ti pomogni djetetu..
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Old 02.01.2013., 13:58   #45
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
pa al očigledno ni nije bilo nekog posebno dubokog odnosa (mislimo na vezu između ovisnice i pilota jel)
ni prvi ni zadnji koji su pokušali nešto a da nije išlo
jasno je da ga je napustila zbog alkohola
Kužim te, čitah tvoj osvrt na film (zato sam ga i pogledala jer je napisan s iskrenim oduševljenjem ) no eto žemsko sam a žene gledaju odnose drugačijim očima nego masculine.
Fish 1968 is offline  
Old 02.01.2013., 14:13   #46
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
...ali živcira me pribjegavanje tim nekim glupim scenarističkim rješenjima.
ondak tek trebaš vidjeti ove akrobacije

Transsiberian (2008)

spoiler alert!!!

film je još kako tako i gurao prvu trećinu taj tzv. uvodni period/usmjeravanje u priču, ali međutim kad je počeo zapletaj (crijeva) film se začas pretvorio u nekakav wannabee napeti triler sa obratima koje ni pas s maslom ne bi proguto. iritantna glavna ženska uloga

na kraju nisam ni skužio tko tu koga, da izvineš j...



5/10 mora da i Ben Kingsley negdje slaže lovu od ovakvih uloga
Ajutokintumi is offline  
Old 02.01.2013., 14:18   #47
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kužim te, čitah tvoj osvrt na film (zato sam ga i pogledala jer je napisan s iskrenim oduševljenjem ) no eto žemsko sam a žene gledaju odnose drugačijim očima nego masculine.
pa ne znači da je film loš ako je glavni muški lik negativan u tvojim očima, dapače, to mu je jedan plus više jer je uspio izazvati prezir.
Ajutokintumi is offline  
Old 02.01.2013., 14:21   #48
sjever-sjeverozapad. čini mi se da se clooney fura na granta. njegova blesava mimika je najzabavniji dio filma. neki kadrovi su predivno komponirani. fabula je razvodnjena i nategnuta. V.

bilježnica. film je bljakav. dobro barem ono što sam vidio tu i tamo. no, simptomatično je da me ništa nije moglo zainteresirati da ga odledam cijeloga. potpuno mi je jasna fama (barem mi se čini da postoji) oko toga. ljubavna priča za koju ne treba uporaba mozga: ubaciš kilu goslinga, žličicu one glumice, izmisliš po šabloni događaje (oni su iz različitih miljea, on je frajer, ona pametnica, prekidaju, zla majka ne pokazuje pisma, jada-jada...), ubaciš, opet po šabloni, sadašnju dramu vezanu za bolest (on je odlučan pomagati ljubavi, svi ga odgovaraju, jada-jada...). nisam pogledao kraj, morao sam nešto, bilo što, obaviti. II.

čelične magnolije. e ovo je na so meni difrnt levels bolje od bilježnice. isto drama, s tim da ima hrpu lajavih baba. scene su životne, ljudi su obični, razgovori su svakodnevni. radnja nema suvišnosti (npr. čin vjenčanja je potpuno izbjegnut). s vremenom su me malo umorili neki likovi (dolly mi nije baš dobra glumica), no julia i sally su predobre. e i zašto daryl skoro uvijek glumi likove, pa, upitne inteligencije? VII.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Old 02.01.2013., 14:24   #49
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
e i zašto daryl skoro uvijek glumi likove, pa, upitne inteligencije? VII.





p.s. mene uvijek podsjeti na glumicu iz pet lakih komada

__________________
zlo goveđe dovijeka june

Zadnje uređivanje mimma7 : 02.01.2013. at 14:40.
mimma7 is offline  
Old 02.01.2013., 14:25   #50
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
pa ne znači da je film loš ako je glavni muški lik negativan u tvojim očima, dapače, to mu je jedan plus više jer je uspio izazvati prezir.
Nisam ni rekla da je film loš, solidan ali meni ni približno neko vrhunsko djelo ili išta što bi doseglo npr. osmicu.

Ma kakav prijezir i kakva negativnost, odakle ti to 'opće?
Fish 1968 is offline  
Old 02.01.2013., 14:39   #51
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nisam ni rekla da je film loš, solidan ali meni ni približno neko vrhunsko djelo ili išta što bi doseglo npr. osmicu.

Ma kakav prijezir i kakva negativnost, odakle ti to 'opće?
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Što je režiser u stanju tu točku snažnije kristalizirati i odnos na platnu biva moćniji...ovdje nema toga.
i ondak si još ustvrdila da vi žene gledate drugačije na stvari.

OK, ali ovdje je glavni lik ipak muškarac, štoviše, jebač miško sklon alkoholu.
na stepeništu se odmah vidjelo koji su njegovi motivi spram te ovisnice, a to je:
imati nekoga privlačnog s kim možeš protratit vrijeme a pod tim se najviše podrazumjeva sex.
u primarnom fokusu je situacija u kojoj se nalazi zbog optužbe.
ove sve druge situacije su takoreći onako usput. da je on drugačiji ne bi ni došlo do svih tih sranja.
jebiga šta ćeš, muška svinja
Ajutokintumi is offline  
Old 02.01.2013., 14:53   #52
North by Northwest - Hitchov film u kojem sam najviše uživao. Ovo je remek djelo, a nije mi najbolji Hitchov film. Fascinantno, zar ne radnja je vrlo jednostavna, ali nevjerojatno učinkovita. Grant je genijalan glumac, ovdje je toliko zabavan, šarmantan, par presmiješnih scena. Kadrovi kao i u svakom Hitchovom filmu su najbolji viđeni. 9/10

Celda 211 - neloš filmić o čuvaru koji bude zarobljen u zatvoru te se mora pretvarati da je zatvorenik. Malo je u nekim scenama nategnut, ali napetost je sjajna. 7/10
Kolim is offline  
Old 02.01.2013., 14:57   #53
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post

čelične magnolije. e ovo je na so meni difrnt levels bolje od bilježnice. isto drama, s tim da ima hrpu lajavih baba. scene su životne, ljudi su obični, razgovori su svakodnevni. radnja nema suvišnosti (npr. čin vjenčanja je potpuno izbjegnut). s vremenom su me malo umorili neki likovi (dolly mi nije baš dobra glumica), no julia i sally su predobre. e i zašto daryl skoro uvijek glumi likove, pa, upitne inteligencije? VII.
Zato što curi u zdravstvenom kartonu piše da pati od blagog oblika autizma pa je to procurilo valjda u javnost davno i eto casting agenti joj nude samo takve uloge . I ja sam ovo saznala nedavno i iznenadilo me je. I zbilja, što je starija sve više nalikuje Karen Black i ima taj tupi pogled
dalal is offline  
Old 02.01.2013., 15:03   #54
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
i ondak si još ustvrdila da vi žene gledate drugačije na stvari.

OK, ali ovdje je glavni lik ipak muškarac, štoviše, jebač miško sklon alkoholu.
na stepeništu se odmah vidjelo koji su njegovi motivi spram te ovisnice, a to je:
imati nekoga privlačnog s kim možeš protratit vrijeme a pod tim se najviše podrazumjeva sex.
u primarnom fokusu je situacija u kojoj se nalazi zbog optužbe.
ove sve druge situacije su takoreći onako usput. da je on drugačiji ne bi ni došlo do svih tih sranja.
jebiga šta ćeš, muška svinja
Ta scena na stepeništu mi je općenito jedna od boljih u filmu, ali to da se iz nje samo keks podrazumijeva je možda jedna od dobro lociranih točaka našeg razmimoilaženja u doživljaju filma.

Ljudi naime koji dožive takav stres i dotaknu tu neku ekstremnu točku u životu nakon nje ili puknu ili se okrenu duhovnom ("bogu")/ljubaFi. A ne da imaju promišljenu ideju o protraćivanju vremena u keksu. Tako žemsko romantično misli.
Fish 1968 is offline  
Old 02.01.2013., 15:41   #55
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
Zato što curi u zdravstvenom kartonu piše da pati od blagog oblika autizma pa je to procurilo valjda u javnost davno i eto casting agenti joj nude samo takve uloge . I ja sam ovo saznala nedavno i iznenadilo me je. I zbilja, što je starija sve više nalikuje Karen Black i ima taj tupi pogled
nemoj jebat?! meni je ona masu jebozovna. ne da to ima ikakve veze s manjkom inteligencije. ili ima. čije?
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Old 02.01.2013., 15:43   #56
compliance. iako najcesce izbjegavam puno znati o filmu prije nego sto ga pogledam, ovdje je to bilo neizbjezno. naime, prije nekoliko mjeseci mi je bliska osoba pricala o knjizi luciferov ucinak. u toj knjizi psiholog zimbardo pokusava shvatiti sto je to sto ljude tjera da cine zlo. jedna od mnogih stvari kojih se on dotakao je slucaj iz ovog filma.

neki lik koji se predstavlja kao policajac nazove sefa restorana brze hrane, i optuzi nekog njegovog zaposlenika za kradju. sef zove zaposlenika i maltretira ga. malo po malo, situacija postaje toliko bolesna da ne mozes vjerovat kako se to ikad dogodilo. a je. 70 puta.

prednost ovog filma je sto pusta gledateljima da sami izvode svoje zakljucke...jesu li neki ljudi zli ili je cjelokupno drustvo indoktrinirano da se ne protivi autoritetu?

VII
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 02.01.2013., 15:45   #57
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
SPOILER!

njena odluka da se u visokoj trudnoći gura u prve redova žestokog prosvjeda
Usto, ono kad Juan razgovara voki- tokijem s Armandom pa mu kaže: Nemoj mi još i ti lagati, što je onako, prilično 'prisno' za razgovor jednog zatvorenika s jednim od šefova zatvora. I nitko da išta posumnja.

KRAJ SPOILERA
Spolier

-to je i meni na trenutak diglo živce.
-za ovo drugo, možda i je malo pretjerano ali... Možda su zatvorenici imali u glavi "pa nije tolko blesav da dođe tu i glumi zatvorenika" nešto u tom smislu. I sam Malamadre mu je reka na kraju da je ima muda za to učinit i da ga je dobro uvjerija. Spoiler End
__________________
Novinari crvi
Mr. Jigsaw is offline  
Old 02.01.2013., 15:52   #58
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
prednost ovog filma je sto pusta gledateljima da sami izvode svoje zakljucke...jesu li neki ljudi zli ili je cjelokupno drustvo indoktrinirano da se ne protivi autoritetu?

VII

We're a different race, we can't communicate and mind-games are a must.; bi rekao Aidan Moffat. Ja kažem hvala na recenziji, film ide u moju crnu knjižicu.
Insert/Break is offline  
Old 02.01.2013., 16:06   #59
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
nemoj jebat?! meni je ona masu jebozovna. ne da to ima ikakve veze s manjkom inteligencije. ili ima. čije?
I drugima je sine ....Zamalo pa se nije udala za Johna Kennedyja Jr., on je se valjda već bio uputio u Tiffany po prsten ali Jackie O. je spriječila taj brak, vjerovatno je i to imalo veze s njenim zdravstvenim kartonom i strahom da joj i unuci ne budu imali ovakav blago teleći pogled.

No da ne tračarim više mrtve jet setere, evo ću se osvrnuti na Flight kojega ste tu mahnito nahvalili i reći da se najvećim dijelom slažem s onim što je Fish napisala. Svo uzbuđenje završilo se u momentu kada se on probudio u bolnici a tada počinje duga, neinventivna, zamorna trakavica koju sam jedva odgledala. Hvala bogu da nam Zemeckis nije priuštio i jednu maratonsku trial sekvencu, taj dio pred komisijom nekako je cool ispao. Dakle početak i kraj vrlo dobri, sve između žalosna mediokretetska njonjavica. 6/10

I slažem se da ona spika na stepeništu veze nema sa seksom.
dalal is offline  
Old 02.01.2013., 16:17   #60
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
I slažem se da ona spika na stepeništu veze nema sa seksom.
ma jok uopće
na osnovu dvije rečenice su shvatili da su stvoreni jedno za drugo

Ajutokintumi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.