Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2008., 13:42   #1
Logest vs. Yasmin

nisam sigurna dali je ova tema vec objavljena ali od viska glava ne boli
dakle pila sam yasmin 5 mj,i ginekolog me prije 4 mj prebacio na logest,jer sam krvarila svaki 2.mj kao zbog "premale doze hormona"...ispostavilo se da logest ima manje i nerazumijem negov postupak...
iskustva,savjeti-dobrodosli
curious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 13:49   #2
mozda zbog prekaje a ne premale....

trebas krvariti svaki mjesec ako si pila jasmin....poslije svaka 3 tjedna jedan tjedan je pauza i za vrijeme te pauze krvaris...to nije prava menstruacija...al je ipak neko ciscenje
jedna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 13:51   #3
Quote:
curious girl kaže: Pogledaj post
nisam sigurna dali je ova tema vec objavljena ali od viska glava ne boli
dakle pila sam yasmin 5 mj,i ginekolog me prije 4 mj prebacio na logest,jer sam krvarila svaki 2.mj kao zbog "premale doze hormona"...ispostavilo se da logest ima manje i nerazumijem negov postupak...
iskustva,savjeti-dobrodosli
Boli, boli...

Ja sam čula da su Yasmine s najmanjom dozom hormona do sad. A ti ak ti nije jasno, pitaj ginića.. Ajme po stoti put već. Ima na ŽK tema
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 13:59   #4
Quote:
jedna kaže: Pogledaj post
mozda zbog prekaje a ne premale....

trebas krvariti svaki mjesec ako si pila jasmin....poslije svaka 3 tjedna jedan tjedan je pauza i za vrijeme te pauze krvaris...to nije prava menstruacija...al je ipak neko ciscenje
joj!damn.nije normalno krvarit svaki 2.mj CIJELI MJESEC!jebemu.
fala bogu da znam tu pauzu,ali ti pricas o necem sasvim desetom.
curious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 14:03   #5
boli boli i ja kazem -> zdravlje
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 14:07   #6
Quote:
curious girl kaže: Pogledaj post
joj!damn.nije normalno krvarit svaki 2.mj CIJELI MJESEC!jebemu.
fala bogu da znam tu pauzu,ali ti pricas o necem sasvim desetom.
pa objasni onda zeno kako krvaris...ja sam shvatila da krvaris svaka dva mjeseca nesto malo.........
jedna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 14:19   #7
Quote:
jedna kaže: Pogledaj post
pa objasni onda zeno kako krvaris...ja sam shvatila da krvaris svaka dva mjeseca nesto malo.........
evo ovakoijem kutiju jedan mj jel...dobijem mengu u 7-dnevnoj pauzi...poslje toga uzmem novu kutiju,i onda nakon 2-3 tablete krvarim cijeli mjesec do uzimanja nove kutije.tako je bilo s yasminom,svaki 2.mj...jbggg.
curious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 15:10   #8
Već sam jebeno dosadna i sama sebi , ali ću za dobrobit zajednice ponoviti: Yasmin ima više (puno više) hormona od Logesta, Cilesta itd.
Zašto ti je doktor propisao Logest s argumentom da Yasmin ima premalu dozu moraš njega pitati, ali je najvjerojatnije da se čovjeku ne da čitati sastav, a kako "svi pričaju" da je Yasmin pilula s najmanje hormona, uzeo je to zdravo za gotovo.
Osobno mislim da je bolje piti one s manje hormona (dakle Logest), ali tvom problemu to neće puno pomoći. Trebaš provjeriti i ostale razloge tog krvarenja, jer ako je riječ o probojnom, ono se javlja kod navikavanja na pilule (makar si se nakon 5 mjeseci već trebala naviknuti), ali može biti i znak nečeg ozbiljnijeg (kod mene je bio simptom endometrioze).
I na kraju moje skromno mišljenje: ako ih ne moraš piti iz nekog medicinskog razloga (PCOS, endometrioza itd.), okani se tog otrova .
__________________
I can resist everything except temptation
in spe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 23:23   #9
LOGEST VS YASMIN

Meni je ginekolog prepisao Yasmin tablete nakon nekoliko testova vazanih za krvne rezultate kod endokrinologa, prošla sam i Logest i još 2 vrste (? tako neko ime) dok mi nije na kraju prepisao Yasmin. Pojasnio mi je da je to trenutno naj adekvatnija anti baby pilula i od onda nemam prijašnjih problema sa bolnim ciklusima, ciklusima od kojih mi je veči dio mjeseci (uvijek sam uzimala barem po 3 mjeseca radi probe) bilo mučno, prije mi je često utijecalo i na libido, na potrebu za jedenjem, na brzinu rasta dlaka, nekad i na prave i nevjerovatne promijene raspoloženja koje se nisu odnosile samo na PMS sindrom več su se pojavljivali u najrazličitijim momentima, imala sam i jake migrene tih dana.

Dakle Yasmin je po mom skromnom mišljenju, i jasno prema mojoj napravljenoj endokrinološkoj pretrazi dala najbolje rezultate. Mislim da je važno da ginekolog postavi dobro dijagnozu pogotovo ako osobe pate i od problematičnog maščenja kože i još ponekog problema.

Nadam se da če se autorica na kraju odlučiti za ono što joj je najpotrebnije i najbolje odogovara njenim potrebama i zdravlju.
koraljno_more is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 16:33   #10
Ja za Yasmin isto imam samo rijeci pohvale. Nagon glupih Diana od kojih sam u godini skupila 15 kg, smanjio se libido, promjene raspolozenja i sl. na Yasminu sam nakon par mjeseci koristenja pocela gubiti kg-e i od 10 mj. smrsavila 10 kg. bez da sam mijenjala prehranu. Nemam glupe depresije, libido mi je ok (cak prenaglasen), akni nema, nakupljanja vode u tijelu nema.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 16:45   #11
Ja pijem Logest i nemam nikakvih problema. Mislim, nema viška kila, akni (lice mi je čisto skroz), pretjeranog rasta dlaka...
Mislim da je individualno kako će kome koje tablete odgovarati.
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 16:51   #12
Ja sam prije par dana počela piti Yasmine, i to su mi prve pilule ikad.
Pa me zanimaju iskustva... Ali svjesna sam da sve ovisi od osobe do osobe,
netko ima sve loše nuspojave, netko one dobre.

Pa sad, Bože pomozi
xxx22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 00:06   #13
slučajno popiti dvije tablete

maloprije sam išla piopiti pilulu i skužila da pijem od petka a danas je četvrtak što znači da sam jedan dan (vjerujem nedavno) popila dvije isti dan... kakve mogu biti posljedice? i kaj da radim sada kad će mi zadnji dan u ciklusu faliti jedna pilula ? help u brizi sam i glupa ...
angel7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 12:05   #14
Quote:
in spe kaže: Pogledaj post
Već sam jebeno dosadna i sama sebi , ali ću za dobrobit zajednice ponoviti: Yasmin ima više (puno više) hormona od Logesta, Cilesta itd.
Zašto ti je doktor propisao Logest s argumentom da Yasmin ima premalu dozu moraš njega pitati, ali je najvjerojatnije da se čovjeku ne da čitati sastav, a kako "svi pričaju" da je Yasmin pilula s najmanje hormona, uzeo je to zdravo za gotovo.
Osobno mislim da je bolje piti one s manje hormona (dakle Logest), ali tvom problemu to neće puno pomoći. Trebaš provjeriti i ostale razloge tog krvarenja, jer ako je riječ o probojnom, ono se javlja kod navikavanja na pilule (makar si se nakon 5 mjeseci već trebala naviknuti), ali može biti i znak nečeg ozbiljnijeg (kod mene je bio simptom endometrioze).
I na kraju moje skromno mišljenje: ako ih ne moraš piti iz nekog medicinskog razloga (PCOS, endometrioza itd.), okani se tog otrova .
hvala Bogu da ima informiranih ljudi koji znaju da Logest ima najmanju razinu hormona! Aleluja! Yasmini su samo popularni, nista drugo, i ono sto pricaju da ne debljaju i sva ta sranja nisu istina. Pilule su i kao i svake druge, s naravno drugi sastavom. Takoder yasmin nema manje hormona od triquilara, jer imaju istu dozu hormona, samo sto yasmin ima jedan drugi hormon u sebi. Ljudi citajte prave stranice, i razlicita misljenja dokotra i recepte, pa necete vise biti neinformirani!
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 12:22   #15
Zašto se onda toliko pričalo kako Yasmin ima najnižu dozu hormona, itd...? Bezveze
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 20:21   #16
Quote:
nana_22 kaže: Pogledaj post
Zašto se onda toliko pričalo kako Yasmin ima najnižu dozu hormona, itd...? Bezveze
skupi su, ginekolozi dobiju proviziju, pocinju se sve vise izdavati i tako je dosla moda yasmina. Ja si to jedino tako mogu objasnit. Svi malo bolji ginekolozi kazu da yasmin nisu s najmanje hormona,nego da je to logest. da yasmin ima najmanje sam najprije citala ovdje na forumu, pa cula od drugih cura, dok nisam gledala sto bolji ginekolozi kazu na tu cijelu stvar
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 16:50   #17
Ja sam čitala i u raznim novinama, kad su tek izašle, da su kao Yasmin najsigurnije jer imaju najmanje hormona, ne debljaš se od njih kao od ostalih pilula i slično.
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 17:11   #18
Quote:
nana_22 kaže: Pogledaj post
Ja sam čitala i u raznim novinama, kad su tek izašle, da su kao Yasmin najsigurnije jer imaju najmanje hormona, ne debljaš se od njih kao od ostalih pilula i slično.
Hajdemo jednom za svagda: Yasmin nema najmanje hormona. Ima više estrogenske komponente od mnogih tableta, a ne deblja se zbog nove vrste progesterona - drospirenon - koji pomaže izlučivanje tekućine.

Estrogen je više-manje isti u svim tabletama (razlika je jedino količina) - ono zbog čega se tablete lakše ili teže podnose jest vrsta progesterona. Po tome je Yasmin novi i kvalitetan.

Za one kojima je previše estrogena u Yasminu - rješenje je Yasminelle - ima ga u Sloveniji, ima za trećinu manje estrogena, a istu količinu drospirenona (progesterona).
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 10:04   #19
Pila sam Yasmin pola godine i nemam nista pozitivno za rec o njemu... Moram li napomenuti da mi je ginicka to prepisala bez ikakvih pretraga...
Uglavnom od njih sam "dobila" Candidu kojoj nisam znala uzrok sve dok nisam vidjela ovdje na forumu da ima jos zena s istim problemom... Previse hormona za moj organizam, ocito.
A kad sam doktoricu pitala moze li biti od toga rekla je da nije sigurna, al najvjerojatnije ne, moze bit od milijun drugih stvari blabla. Ona ih zapravo nije ni primjetila dok joj ja nisam rekla, nego mi je lijecila Gardnerellu - mislim kak je to uspjela fulat.. valjda bih primjetila da dolje smrdim po crknutoj ribi, isusebože
I tada mi je jedna draga forumasica preporucila Logest jer imaju manje hormona od Yasmina i sad je sve super
+ jeftinije su haha
Ivancica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 11:29   #20
ja to ne kužim kako preparat s više hormona (yasmin) može djelovati pozitivno na libido a manje na debljanje, kad hormoni upravo djeluju na debljanje i kontra libida?

ali vjerujem da različiti preparati djeluju različito i da je individualno. no da sam ginekolog, prvi izbor bi mi bio preparat s minimumom hormona, a tek ako se on ne pokaže adekvatnim, onda bi išao promijeniti za neki drugi. neshvatljivo mi je zašto je nekim ginekolozima yasmin prvi izbor, a bez nekih ispitivanja

(nekoliko mogućih razloga. ili neznanje, ili nebriga, ili dobivaju neku stimulaciju od farmaceutskih zastupnika. a ima i toga, bez brige)
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.