Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2013., 00:02   #281
Quote:
Choupette L kaže: Pogledaj post
Super Tini, znaci i ti si jedna kojoj je uspjelo unatoc svemu! No AMH je novija pretraga pa ako si pocela prije desetak godina, razumljivo je da na to nisi ni isla. Bez obzira na sve vise sumnji u pouzdanost AMH-a, u mnogo zemalja vani, gdje nas dosta zivi, cesto se ta brojka trazi, izmedju ostalih, da bi se uopce razmotrilo hoce li te primiti na 'public' listu za IVF. Jako nizak AMH je negdje vec dovoljan razlog da ti u startu kazu da ce ti tesko potpisati pristup na listu ili da si odmah potrazis donoricu jajasca, zato sto smatraju da automatski imas manje sanse sa svojim jajascima i spremniji su dati sansu pacijenticama koje u startu imaju vise izgleda da ostvare trudnocu, a jedini nacin da to procijene prije nego sto se uopce zapocne s postupkom i stimulacijama, su upravo brojke (bez obzira sto izuzetaka koje dokazuju suprotno ima mnogo). Privatno naravno svatko moze raditi sto ga je volja jer sve ide iz njegovog dzepa, no u javnom zdravstvu (barem vani) se postupa vrlo racionalno koliko god se to cini nepravedno.
Ali ja sam rodila pred 2 godine...nakon 20 ivf-ova...pred 10 god sam se počela liječiti.( znam da se AMH radi prije postupaka, ali znam cure koje su ga vadile i nakon nekoliko ivf-ova )
Vidiš po tome ja ne bih imala pravo na liječenje (vani ), a ipak sam uspjela...
__________________
13.04.2011. Stigla Marta

Zadnje uređivanje tini75 : 27.11.2013. at 00:16.
tini75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 20:55   #282
Quote:
tini75 kaže: Pogledaj post
Ali ja sam rodila pred 2 godine...nakon 20 ivf-ova...pred 10 god sam se počela liječiti.( znam da se AMH radi prije postupaka, ali znam cure koje su ga vadile i nakon nekoliko ivf-ova )
Vidiš po tome ja ne bih imala pravo na liječenje (vani ), a ipak sam uspjela...

Ali to je stvar dogovora unutar zemlje, kako ce se novci rasporedjivati u zdravstvu. Novci koji se potrose npr na ekstra IVF-ove su novci koji se ne mogu potrositi na nesto drugo... e sad, sto je bolje, to je stvar diskusije. No nekakvi kriteriji tko ce biti prioritet za IVF ako je novac ogranicen moraju postojati, inace kako napraviti listu.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 21:48   #283
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Ali to je stvar dogovora unutar zemlje, kako ce se novci rasporedjivati u zdravstvu. Novci koji se potrose npr na ekstra IVF-ove su novci koji se ne mogu potrositi na nesto drugo... e sad, sto je bolje, to je stvar diskusije. No nekakvi kriteriji tko ce biti prioritet za IVF ako je novac ogranicen moraju postojati, inace kako napraviti listu.
Strogi kriteriji su razumljivi, iako zabole kad si u toj poziciji, no javno zdravstvo i treba biti objektivno. Unatoc izuzecima, zene s niskim AMH ipak cesce trebaju mnogo vise postupaka, kao tini (a vecina zemalja si ne moze priustiti tolik broj IVF-ova pokriven javnim zdravstvom). Nizak AMH cesto nosi i zahtjevnu financijsku konstrukciju u glavi...i dodatni stres...
Choupette L is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 09:19   #284
Quote:
Choupette L kaže: Pogledaj post
Strogi kriteriji su razumljivi, iako zabole kad si u toj poziciji, no javno zdravstvo i treba biti objektivno. Unatoc izuzecima, zene s niskim AMH ipak cesce trebaju mnogo vise postupaka, kao tini (a vecina zemalja si ne moze priustiti tolik broj IVF-ova pokriven javnim zdravstvom). Nizak AMH cesto nosi i zahtjevnu financijsku konstrukciju u glavi...i dodatni stres...
vrlo istinito. mislim da smo mogli financirati jedan solidan automobil, toliko nas je sve kostalo. da ne govorim o psihickom stresu i logisticku gnjavazu.

no znala sam citati da nekad zene s niskim AMH budu u startu odbijene ili im se preporucava donacija js. sto po meni nije u redu. pogotovo kad su zene mladje su sanse vece da se trudnoca ipak ostvari. ne mozemo znati kakve su js dok se ne pokusa napraviti IVF.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 00:02   #285
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
vrlo istinito. mislim da smo mogli financirati jedan solidan automobil, toliko nas je sve kostalo. da ne govorim o psihickom stresu i logisticku gnjavazu.

no znala sam citati da nekad zene s niskim AMH budu u startu odbijene ili im se preporucava donacija js. sto po meni nije u redu. pogotovo kad su zene mladje su sanse vece da se trudnoca ipak ostvari. ne mozemo znati kakve su js dok se ne pokusa napraviti IVF.
E pa ovo mogu osobno potvrditi! U startu!!!!! Ma i prije ikakvog starta!!! Meni su samo s nalazom AMH-a (dakle bez FSH i E2 koje sam naknadno vadila na inicijativu hrvatskog lijecnika) na prvim konzultacijama rekli da ozbiljno razmislim o koristenju donirane jajne stanice, doduse vrlo pazljivo i obazrivo, no ipak mislim da to ne bi trebao biti prvi komentar (istodobno podvucen argumentima da s tako niskim AMH-om vjerojatno imam i vrlo nisku kvalitetu preostalih jajnih stanica pa su mi i minimalni izgledi za prirodnu trudnocu) Nije bas da te motivira na opustenost i prirodne odnose nego te trenutacno baci u totalnu depru, a rijec 'vjerojatno' odzvanja u glavi kao 'apsolutno'.
Choupette L is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 14:01   #286
Quote:
Choupette L kaže: Pogledaj post
E pa ovo mogu osobno potvrditi! U startu!!!!! Ma i prije ikakvog starta!!! Meni su samo s nalazom AMH-a (dakle bez FSH i E2 koje sam naknadno vadila na inicijativu hrvatskog lijecnika) na prvim konzultacijama rekli da ozbiljno razmislim o koristenju donirane jajne stanice, doduse vrlo pazljivo i obazrivo, no ipak mislim da to ne bi trebao biti prvi komentar (istodobno podvucen argumentima da s tako niskim AMH-om vjerojatno imam i vrlo nisku kvalitetu preostalih jajnih stanica pa su mi i minimalni izgledi za prirodnu trudnocu) Nije bas da te motivira na opustenost i prirodne odnose nego te trenutacno baci u totalnu depru, a rijec 'vjerojatno' odzvanja u glavi kao 'apsolutno'.
Dobro, ti si imala prilično nesreće da naletiš na Fredija. Meni je u istoj klinici s doduše nešto boljim--ali daleko od dobrog AMH--rečeno nešto posve drugo, u smislu da mi IVF vjerojatno i ne treba. Naravno da nekonzistencija nije dobra stvar, ali opet se iz toga vidi koliko nedostaje konsenzusa u područu.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 22:17   #287
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Dobro, ti si imala prilično nesreće da naletiš na Fredija. Meni je u istoj klinici s doduše nešto boljim--ali daleko od dobrog AMH--rečeno nešto posve drugo, u smislu da mi IVF vjerojatno i ne treba. Naravno da nekonzistencija nije dobra stvar, ali opet se iz toga vidi koliko nedostaje konsenzusa u područu.
Ujedno pokazuje i da je uzasno bitan pristup. To su strasno osjetljive teme i malo optimizma dobro dodje. Takodjer i da se, kad nisi odusevljen s komentarom, isplati traziti drugo misljenje-doduse, mozda ce samo pristup biti drugaciji, ali vazno je naci lijecnika koji ti dobro sjeda i kojem vjerujes!
Choupette L is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 21:16   #288
AMH

Zna li netko gdje se obavlja AMH pretraga i koliko otprilike košta ukoliko se ne može preko zdravstvenog?
Crna dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 18:56   #289
Dalija - možeš na uputnicu na Vuku Vrhovcu. Treba se naručiti prije telefonski, pa potraži brojeve na netu, nije mi sad pri ruci, sorry...
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 22:50   #290
Evo zanimljiv link za populaciju 35+ i za one koji se fajtaju s niskom ovarijalnom rezervom..tj kako poboljsati kvalitetu js i pridonijeti pozitivom ishodu..

http://paleo-mama.com/improve-egg-quality-supplements/
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 19:22   #291
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Evo zanimljiv link za populaciju 35+ i za one koji se fajtaju s niskom ovarijalnom rezervom..tj kako poboljsati kvalitetu js i pridonijeti pozitivom ishodu..

http://paleo-mama.com/improve-egg-quality-supplements/
Meni se ovaj clanak nikako ne svidja. Tekst nema bas nikakve veze s literaturom (odnosno further reading), odnosno tekst je nekakvo njezino osobno razmisljanje, literatura je standardna znanstvena i to o prehrani u trudnoci i epigenetici--nista osobito novo i nista o evoluciji o kojoj toliko razmatra u clanku.

A njezino razmisljanje.. ha, sto cemo nakon takvih pesimisticnih zakljucaka? I u dobrom dijelu osim lijepih poetskih slika, nije bas ni nesto pametno rekla.
Sto uopce znaci "fruits and vegetables disconnected from real soil and sunshine"? Sto znaci "push their fertile boundaries into late years"? (Mislim, zene su radjale do menopauze, uvijek, to sto im to nije bilo 1. ili 2. dijete, vec 5. ili 10., to je druga stvar).

Druga stvar, ona ima jako pojednostavljenu sliku evolucije. OK, puno je vise generacija zivjelo kao hunter gatherers u Paleolitiku, no nije bas da smo izevoluirali sto jesmo tada, a sada smo neprilagodjeni. Ima prilicno uvjerljivih clanaka koji pokazuju da je ljudska evolucija poprilicno brza od toga, ako to uvjeti zahtijevaju. Npr pomicanje fertile boundaries, ako bas govorimo o tome--ne zato sto ih mi "guramo" nego zato sto smo bolje ishranjene no zene u neposredno ranijim razdobljima (ne bih o Paleolitiku).

Da se razumijemo, ja ne mislim da je sada dobro, no zivciraju me takve romanticne slike proslosti koje zanemaruju sve negativno--ok, dosta toga je doslo s Neolitikom, ali ne mozemo se sad bas vratiti 11,000 godina ranije, zar ne.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 14:45   #292
pa dobro puffko, prije sto godina ili bolje receno prije nekoliko stotina godina su zene do 25. rodile nekoliko djece..nerijetko pocinjale s reprodukcijom netom nakon sto su spolno postale zrele. s 35+ su vec bile bake. na stranu da nije bilo zena koje su i tada radjale. a zaletilo se. svakako se radilo o manjem postotku u usporedbi s onima danas..koje se tek upustaju u trudnocu s 35+
uglavnom, na tima stranicama ima dosta savjeta glede toga kako (pokusati) popraviti kvalitetu js. kome je to previse alternativno neka ne cita, nekima ce svakako biti vrijedno pokusaja. i ok.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 12:46   #293
Pozdrav svima! Evo stigao moj nalaz hoormona: LH 3,61mlU/mL, FSH 12,66 mlU/mL. Prije pola godine AMH je bio 12.5 pmol/L. Očito je da su mi stanice lošije kvalitete. Što poduzimate u vezi toga? Čula sam za neki DHEA koji se pije? Znali itko išta o tome? Hvalaaaaa
__________________
Iako stope mojih putovanja brzo blijede, osjećaj zadovoljstva zauvijek ostaje u meni.
krtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 06:10   #294
krice, ovdje imas malo o suplementima
ja sam uzimala 'koktele' kao sto preporucuju americki repromedicinari. 1,5mj prije sam uvela i sir s lanenim uljem..

ako ces uzimati dhea, svakako prije cekiraj vrijednost. moja dhea vrijednost je bila niska i ja sam jedno vrijeme uzimala 3x25mg no nisam vidjela neke koristi pa sam ga smanjila na 1x25mg, cisto da vrijedsnost ostane u referenci.
ja sam vise za suplementiranje coencima, wheatgrass i ovaj miks sira i lanenog ulja.

ako ces ici u prirodnjake, trazi estrofem nakon transfera. mnogi ne drze nista od toga, a ja sam uz estrofem nakon transfera dva puta bila trudna, inzistirala sam na tome.
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 22.02.2014. at 06:27.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 15:31   #295
Hvala zoro!! Jedna ženska je pila dhea prema preporuci mpo dr iz Petrove, ne znam kojeg točno. Problem je što ona kaže može imati brojne nuspojave. Ona je imala užasno pogoršanje tena, akni po dekolteu i leđima i onda ciste krenule po jajnicima pa je morala stati s terapijom. Strah me istog.
Pila mi ovo što pišeš, našla sam puno toga što može pomoći bez nuspojava. Hvala ti!!

Danas kad sam rekla doktoru svoj lh i fsh koji 3.5 puta veći od lh on je iskomentirao da mi se jajnici jako pate. Eee što mu to znači nisam pitala. Jel to znači pa mogli bi i stati kad se napate. Ufffff
__________________
Iako stope mojih putovanja brzo blijede, osjećaj zadovoljstva zauvijek ostaje u meni.
krtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 18:29   #296
Zašto estrofem? Baš će mene netko slušati. Osobito doktori.
__________________
Iako stope mojih putovanja brzo blijede, osjećaj zadovoljstva zauvijek ostaje u meni.
krtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 14:46   #297
Quote:
krtica kaže: Pogledaj post
Zašto estrofem? Baš će mene netko slušati. Osobito doktori.
zato sto se pozitivno odrazava na ugnjezdjenje..
bori se draga..i meni su u zadnjem postupku rekli da je slucajnost da sam u 2012 ostala trudna uz estrofeme. slucajnost ili ne, ja sam inzistirala na tome i dobila. rekla sam im da nemam nista za izgubiti.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 22:17   #298
Istina, treba se boriti za sebe. Kod mene će biti dobro ako bude išta za oploditi.
Hvala Zorro na savjetu.
__________________
Iako stope mojih putovanja brzo blijede, osjećaj zadovoljstva zauvijek ostaje u meni.
krtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 22:51   #299
ma daaaj.nemoj tako crno valja probati..vjerujem da ces brzo ostati trudna..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 14:36   #300
Zoro imam jedno pitanje. U 5 mj idem na ivf. Partner i ja koristimo ma mljec. Pa me zanima dal se ona smije koristiti u kombinaciji sa folnom kiselinom? Jer su mi rekli da ju je dobro piti mj dana prije postupka.
antony34 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.