Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2017., 10:57   #1381
Imam situaciju da mi boravište ističe 15.7. i produljenje na istoj adresi nije opcija. Planiram iznajmiti stan od 1.9., a do tad živjeti kod prijatelja koji nisu prijavljeni i prijava na tu adresu nije moguća. Prebacio sam PK iz mjesta prebivališta u Zg, a zanima me što se događa tih mjesec ipo (na PK piše kako prijava vrijedi od datuma prijave, ne piše do kad). Hoće li me sustav sam vratiti na prebivalište i time teretiti poslodavca za putne troškove te plaćati prirez u mjestu prebivališta ili ću ostati u nekakvoj sivoj zoni dok se 1.9. ne prijavim u Zagrebu?
Njutn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 17:16   #1382
Nedavno sam prijavio prebivalište na drugoj adresi i policija je rekla da mora ići terenska provjera. Ukoliko ne budem na adresi kada oni dođu odjavit ce ili što?? Zbog posla ne mogu biti kuci stalno, pogotovo po danu kada valjda dolaze i zanima me ima li itko iskustva s tim provjerama?
__________________
I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.
JingisKan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 17:07   #1383
Quote:
JingisKan kaže: Pogledaj post
Nedavno sam prijavio prebivalište na drugoj adresi i policija je rekla da mora ići terenska provjera. Ukoliko ne budem na adresi kada oni dođu odjavit ce ili što?? Zbog posla ne mogu biti kuci stalno, pogotovo po danu kada valjda dolaze i zanima me ima li itko iskustva s tim provjerama?
mislim da ako te prvi put ne zateknu da ti ostave poruku da budeš taj i taj dan u toliko i toliko sati na adresi ili, ako ne možeš, da im se javiš telefonski.
ako te ne zateknu ni drugi put donose rješenje o odjavi i istaknu na oglasnoj ploči nadležne policijske postaje.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 09:22   #1384
Quote:
Njutn kaže: Pogledaj post
Imam situaciju da mi boravište ističe 15.7. i produljenje na istoj adresi nije opcija. Planiram iznajmiti stan od 1.9., a do tad živjeti kod prijatelja koji nisu prijavljeni i prijava na tu adresu nije moguća. Prebacio sam PK iz mjesta prebivališta u Zg, a zanima me što se događa tih mjesec ipo (na PK piše kako prijava vrijedi od datuma prijave, ne piše do kad). Hoće li me sustav sam vratiti na prebivalište i time teretiti poslodavca za putne troškove te plaćati prirez u mjestu prebivališta ili ću ostati u nekakvoj sivoj zoni dok se 1.9. ne prijavim u Zagrebu?
I mene bi zanimalo ovo, ako netko zna.
Leveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 10:39   #1385
Quote:
Njutn kaže: Pogledaj post
Imam situaciju da mi boravište ističe 15.7. i produljenje na istoj adresi nije opcija. Planiram iznajmiti stan od 1.9., a do tad živjeti kod prijatelja koji nisu prijavljeni i prijava na tu adresu nije moguća. Prebacio sam PK iz mjesta prebivališta u Zg, a zanima me što se događa tih mjesec ipo (na PK piše kako prijava vrijedi od datuma prijave, ne piše do kad). Hoće li me sustav sam vratiti na prebivalište i time teretiti poslodavca za putne troškove te plaćati prirez u mjestu prebivališta ili ću ostati u nekakvoj sivoj zoni dok se 1.9. ne prijavim u Zagrebu?
imao sličnu situaciju i na poreznoj ostaje adresa koju si prijavio kod njih, sve dok ne prijaviš neku drugu. barem je meni tako bilo.
itoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 13:57   #1386
Ako se mijenja samo boravište i to unitar zagreba, se treba mijenjati jos koji dokument ili nekome to prijavljivat (npr u poreznu ili nesto)?
amy pelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 07:28   #1387
Ne treba ništa.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 04:29   #1388
Dečko mi je studirao u Zagrebu i imao tamo prijavljeno boravište do travnja 2016.
Ove godine se vratio u svoj grad gdje mu je prebivalište.
Nije se odjavlivao iz stana u Zagrebu znači da mu je boravište tamo isteklo. Da li on sad treba ponovno prijaviti boravište u svom gradu, on tvrdi da to ne treba napraviti jer da mu se boravište automatski samo vraća bez da ga on prijavi?
accaunt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 16:40   #1389
Ostaje mu prebivalište u njegovu gradu ukoliko će živjet na toj adresi.Ako će mjenjat mora prijavit boravak.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 16:47   #1390
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ostaje mu prebivalište u njegovu gradu ukoliko će živjet na toj adresi.Ako će mjenjat mora prijavit boravak.
Živjet će u rodnom gradu.
Prebivalište mu je cijelo vrijeme u rodnom gradu samo boravište je mijenjao tijekom faksa a sad se vratio doma i zanima me je li mora ponovno prijavljivati boravište u rodnom gradu.
accaunt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 16:49   #1391
Pitanje se odnosi na promjenu adrese stanovanja unutar istog prebivališta.
Koju sve dokumentaciju osoba koja će me prijaviti treba? Vidim da se na više mjesta spominje Potvrda o kućnom broju, no je li zbilja potrebna? Riječ je o novijem naselju i zgradi iz 80-ih. Hvala.
glogovlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 16:56   #1392
Ne treba ništa,ispunite prijavu i oba se potpišete,normalno ako je kuća legalizirana i ima broj.
Quote:
accaunt kaže: Pogledaj post
Živjet će u rodnom gradu.
Prebivalište mu je cijelo vrijeme u rodnom gradu samo boravište je mijenjao tijekom faksa a sad se vratio doma i zanima me je li mora ponovno prijavljivati boravište u rodnom gradu.
Nema šta prijavljivat a inače ne može imat i boravište i prebivalište na istoj adresi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:42   #1393
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne treba ništa,ispunite prijavu i oba se potpišete,normalno ako je kuća legalizirana i ima broj.
Ne treba vlasnički list? Naime, vlasnik nije prijavljen na toj adresi.
glogovlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:41   #1394
odavno ne pitaju za vlasnički list.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 13:01   #1395
Kako često znam izbivati sa svoje adrese koja je navedena u OI, zanima me.

Nakon koliko vremena/dana postoji obveza prijaviti se negdje/nekome ?

girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:24   #1396
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
Kako često znam izbivati sa svoje adrese koja je navedena u OI, zanima me.

Nakon koliko vremena/dana postoji obveza prijaviti se negdje/nekome ?

Kako misliš? Izbivas iz države, grada?
AKo ne radiš u drugom gradu, onda ja ne bi ni prijavljivala boravište. Ja sam ga prijavila zbog posla, porezne kartice i podstanarstva.
Inače ne bi jer nema potrebe.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:24   #1397
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
Kako često znam izbivati sa svoje adrese koja je navedena u OI, zanima me.

Nakon koliko vremena/dana postoji obveza prijaviti se negdje/nekome ?

Ako nećeš živjet na toj drugoj adresi duže od 3 mjeseca ne moraš prijavljivat boravak.
http://stari.mup.hr/main.aspx?id=43
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:00   #1398
Ostvarivanjem stalnog boravišta u drugoj državi (produživanjem privremenog boravišta kroz 5 god), dobiva se pravo dobivanja prebivališta?

Ako ne, na koji način je moguće dobiti prebivalište?
Slugterra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:16   #1399
Mnogo nejasno.

Ako tamo imaš privremeni boravak automatski imaš i prebivalište jer živiš tamo.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:22   #1400
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Mnogo nejasno.

Ako tamo imaš privremeni boravak automatski imaš i prebivalište jer živiš tamo.
Prebivalište mi je u HR, a ovdje sam stranac s privremenim boravištem. Znači, osobnu imam samo
HR. Sada ostvarujem pravo na stalno boravište pa me zanima, mogu li dobiti osobnu ovdje i prebivalište.
Slugterra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.