Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2014., 19:24   #61
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Ogromna je razlika, ako se ikako da šivati - nek zašiju. Je kompliciranija rehabilitacija, ali dugoročno imaš menisk i sve njegove biomehaničke prednosti. Čudi me da ti to ortoped nije objasnio.

2 i po godine nakon bez ikakve operacije igram u poluprofesionalnom klubu kao razbriga uz faks...Sad kad vidim ovo da sam htjela igrat profesionalnu košarku presmiješno mi je...Koliko čovjek odraste u 3 godine to je čudo...Sori na off topicu stvarno sam se nasmijala kad sam vidila ovo
__________________
I firmly believe that respect is a lot more important,and a lot greater than popularity. Dr.J
BasketKaboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 15:46   #62
Pozdrav svima,

može li mi itko reći išta o dr. Starešiniću na KBC Merkuru.
Imam naručenu artroskopiju koljena (ruptura medialnog meniska) pa bi htio dospjeti u prave ruke.

Hvala unaprijed!
Šperac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 19:33   #63
Koliko se otprilike čeka na artroskopiju koljena (ZG)?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 21:42   #64
vidi ovdje http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/00146776/ (nema informacija za sve bolnice)

u koju bolnicu/kod koga si to mislila ici raditi?
ceka me isto pa skupljam informacije
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2019., 14:16   #65
Atroskopija

Da ne otvaram novu temu, ovu ću dići iz davnina
Prije otprilike pol godine javio se zvuk kao kvrckanje-škripanje-struganje-drobljenje ne znam kako da opišem, to u lijevom koljenu i sve to kada se penjem po stepenicama. Uz taj zvuk i prisutna je povremeno i bol koljena. Posjetila sam liječnika koji me je uputio na rendgen. Po dobivanju slike, on me je uputio specijalisti uz preporuku rada atroskopije, još uvijek nisam dobila poziv na pregled niti išta, a rečeno mi je da mogu biti na listi čekanja više od 1 godine. Dok sve ja to čekam, eto počelo je isto s desnim koljenom. Nisam udarila koljena, pala, ne bavim rekreativno nekim sportom, niti idem u teretanu. Sve to je počelo samo od sebe. Jedina aktivnost je vožnja bicikle s posla i na posao. Te mi je dr. rekao da to ne šteti koljenu. Te mi je preporučio plivanje, a zabranjeno je trčanje.

Mislim da mi je suludo čekati da mi se netko iz bolnice javi, ja bih to riješila privatno. Nisam u Hr, ali kako mi je preporučeno bolje je da to riješim u Hr ili Njemačkoj. Može li molim Vas prijedlog, savjet što mi je činiti i kome da se obratim. Nemam zdravstveno u Hr, ali imam EU karticu osiguranja (ne znam da li išta to pomaže ) eto i to da napomenem.
Unaprijed hvala.
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2020., 17:22   #66
Artoskopija koljena

Heej zanima me ako je netko od vas imao ostecen meniskus i onda isao na artoskopiju i zanima me koliko je trajao oporavak i bol i sve vezamo za to 😅
Btw dali netko od vas ima iskustva s privatnim klinikama mislim dali je netko od vas radio to privatno kao npr u medicu ili npr kod dr
nemeca ako je netko od vas molim vas napisite svoje iskustvo i ako znate cijenu 😀hvalaa unaprijed
soma68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2020., 17:51   #67
Pozdrav, ja sam prije neke 4 godine operirao medijalni meniskus na Šalati. Proveo 1 dan u bolnici, već drugi dan izašao na štakama. Na fizikalnu nisam išao (iako bi bilo bolje jer bih se brže oporavio). Nakon 2 mjeseca sam ponovno trčao. Nastavio se baviti nogometom kao i prije te nemam nikakvih posljedica dan danas.
jajcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2020., 17:59   #68
Draškovićeva

Htjela bih podijeliti svoje iskustvo i savjetovati svima da se dobro raspitaju gdje ici na operaciju koljena, ramena i sl.
Prosla sam u zadnjih 10 mj 2 teske operacije, a prva je bila na Traumi. Upoznala sam na desetke drugih (također mladih) pacijenata sa razno raznim ozljedama, a svi se slazemo u istome - Traumu izbjegavati u sirokom luku, za sve ozbiljnije operacije broj jedan je Šalata, a dalje sv.Duh, Merkur...
Eto, nadam se da ce ovaj post nekome pomoci, sretno svima s rehabilitacijom
salsadancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2021., 23:30   #69
Ima li tu netko tko je bio na artroskopiji u spinalnoj anesteziji?
Pliz help
great is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2021., 11:45   #70
Kako stvari stoje s vožnjom automobila? Koliko se dugo nakon artroskopije ne može voziti?
__________________
Rat je mir. Sloboda je ropstvo. Neznanje je moć.

Navijanje protiv reprezentacije je navijanje za reprezentaciju.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2021., 18:19   #71
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Kako stvari stoje s vožnjom automobila? Koliko se dugo nakon artroskopije ne može voziti?
Ja sam već na vadenje šavova 8 dana nakon operacije išao autom.
Mislim da sam te krače relacije mogao voziti već 4- 5 dan da sam htio ili morao. Na prvu kontrolu ortopeda , 14 dana nakon operacije išao sam isto s autom a bilo je u pitanju 60 km

Samo, pitanje je i po što će ti točno raditi tokom artroskopije ?? Meni je djelomično odstranio puknuti menisk samo
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2023., 00:39   #72
Koliko se dugo boravi u bolnici nakon artroskopije koljena?I kako izgleda taj prvi dan? Moze li se stati na nogu, slobodno stati na nju?
mak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2023., 13:47   #73
uobičajna praksa je da odmah sljedeće jutro ideš doma , samo jednu noć si u bolnici. već dva sata nakon operacije staneš na noge i otiđeš šepajuči do wca . drugo jutro isto tako lijepo hodaš do auta..... prije toga ti fizioterapeut pokaže vježbe koje moraš doma raditi.... to je gadnih 20 minuta jer te boli a moraš vježbe raditi... doma hlađenje sa onim gelovima za škrinju preko kuhinjske krpe. največi problem je sjesti za stol jer ne možeš savinut koljeno .... ali za dva tri dana već je bolje
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2023., 00:31   #74
Pozdrav, jel netko radio artroskopiju koljena kod Dr. Branka Dupora u Biogradu?

Imao sam ozljedu prije godinu i pol. Tek sada odradio sam MR pa može mi netko dati savjet, da li operirati ili ne bucket handle rupturu medijalnog meniskusa ako nemam bolove? Može li se šivati menisk godinu i pol nakon rupture? Uz to, imam i parcijalnu rupturu prednjeg križnog u distalnoj trećini, te mi je koljeno potpuno stabilno, savitljivo, sve normalno. Ali kad stojim na toj nozi, osjećam pritisak na strani medijalnog meniska. Još da dodam, često mi krcka to koljeno. Ali bolova nemam, samo pritisak kad stojim. Imam 25 godina, ne bavim se sportom, povremeno šutiram slobodnjake. Hvala
Scentless is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.