Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2010., 19:37   #1
Bog je Istina

Kako "nešto" što je bilo "ništa" može biti "nešto" bez Nekog koji je dao egzistenciju postojanja, "ništa" je samo pojam koji mi ne razumijemo, "ništa" nikad ne može biti "nešto" samo po sebi a "nešto" ako je nastalo iz "ništa" mora imati svoga Zakonodavca...

filozofi kažu kada polemišu o Bogu (glupi filozofi koji ne kontaju stvar ovdje):

Bog je ili apsolutno sve ili apsolutno ništa - budale!

Bog nije ni jedno ni drugo, Bog je ono Apsolutno, prefix ispred svega i ničega.

i "ništa" kao pojam i kao stvarnost vuče svoju egzistenciju od Zakonodavca

zamislimo svu deduktivnu egzistenciju kao pjenu iz okeana, onda je Zakonodavac u ovoj metafori Okean, znači i život i smrt i sve i ništa egzistira preko Apsoluta (ibn Arebi)
__________________
Allah je sušta Istina
~TamijA~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 20:00   #2
Quote:
~TamijA~ kaže: Pogledaj post
Kako "nešto" što je bilo "ništa" može biti "nešto" bez Nekog koji je dao egzistenciju postojanja, "ništa" je samo pojam koji mi ne razumijemo, "ništa" nikad ne može biti "nešto" samo po sebi a "nešto" ako je nastalo iz "ništa" mora imati svoga Zakonodavca...

filozofi kažu kada polemišu o Bogu (glupi filozofi koji ne kontaju stvar ovdje):

Bog je ili apsolutno sve ili apsolutno ništa - budale!

Bog nije ni jedno ni drugo, Bog je ono Apsolutno, prefix ispred svega i ničega.

i "ništa" kao pojam i kao stvarnost vuče svoju egzistenciju od Zakonodavca

zamislimo svu deduktivnu egzistenciju kao pjenu iz okeana, onda je Zakonodavac u ovoj metafori Okean, znači i život i smrt i sve i ništa egzistira preko Apsoluta (ibn Arebi)
koji sajam taštine je ovaj pdf...

mnogi se razmeću nekim frazama, pola ljudi ne shvaća
šta pjesnik želi reć, umjesto poniznosti
ovaj pdf je izlog umišljenosti.

pohvale korisniku rob-roy koji sve što piše,
piše rječnikom razumljivim svima, bez razmetanja,
i samohvale nekim frazama...

no offence, moje mišljenje...

tamija nemam pik na tebe nego eto, da kažem šta mislim
resurrection is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 21:29   #3
Quote:
resurrection kaže: Pogledaj post
koji sajam taštine je ovaj pdf...

mnogi se razmeću nekim frazama, pola ljudi ne shvaća
šta pjesnik želi reć, umjesto poniznosti
ovaj pdf je izlog umišljenosti.

pohvale korisniku rob-roy koji sve što piše,
piše rječnikom razumljivim svima, bez razmetanja,
i samohvale nekim frazama...

no offence, moje mišljenje...

tamija nemam pik na tebe nego eto, da kažem šta mislim
To je nešto što dolazi od Boga a njemu je sve poznato niti je nastao niti nestao tako i Njegovo znanje uvijek je tu....On se obraća jednostavnim rječnikom ljudima kroz objave no kada se On krene "opisivat" od strane bilo kojih ljudi...... normalno je da samo je Njemu prepoznatljiva istina jer samo On sebe sa svojim "očima" sagledat može a čovijek tek koliko mu On dopusti.... iz toga proizilazi nerazumljivost.... kao da one "indijance" u Zimbabvu pitaš o nuklearnoj fizici
__________________
Nastoj koliko god možeš da ne vrijeđaš ničije srce,
jer na životnom putu ima mnogo, mnogo trnja.

Zadnje uređivanje Aries : 13.10.2010. at 21:35.
Aries is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 21:32   #4
Quote:
~TamijA~ kaže: Pogledaj post
vdje):

Bog je ili apsolutno sve ili apsolutno ništa - budale!

Bog nije ni jedno ni drugo, Bog je ono Apsolutno, prefix ispred svega i ničega.
Bog je i apsolutno i ništa u svojoj imanenciji i od to ništa stvara svašta, jer naposlijetku Njemu sve pripada, a do transcedencije (Bitka) mi ni pedlja dokučit ne možemo jer "Bog ničemu sličan nije".
__________________
Nastoj koliko god možeš da ne vrijeđaš ničije srce,
jer na životnom putu ima mnogo, mnogo trnja.
Aries is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 09:51   #5
Bog je Bice. Bog je Zivi. Bog je Jedan. On je sve stvorio: nezivo i zivo, od Sebe, od svoje Eenergije i Svooje Inteligencije. On je Istina. On je Pravda. On je Zakon. On je Sudija. Njemu svi pripadamo i Njemu se vracamo, samo njega obozavamo (jer samo Bogu pripada obozavanje!), Njemu se klanjamo i Nujemu smo zahvalni za sve Dorbno sto dolazi samo od Boga.
harrybonnot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 10:27   #6
Isus Krist je Istina. Ne treba puno filozofije da se zaključi: Isus Krist je Bog!
FlashG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 10:55   #7
I mrav je istina. Ali se ne moze zakljuciti da je Bog, ne moze nikako.
harrybonnot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 11:37   #8
Quote:
harrybonnot kaže: Pogledaj post
I mrav je istina. Ali se ne moze zakljuciti da je Bog, ne moze nikako.
Koji mrav? Meni su svi isti. Kako da prepoznam istinu?
FlashG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 12:15   #9
Quote:
Koji mrav? Meni su svi isti. Kako da prepoznam istinu?
Da se mozes sporazumjeti s njima jednostavno bi ih pitao: da li si ti Bog?
Svaki bi ti mrav jedostavno odgovorio: Ne, nisam! Zar bi me mogao prediti s Onim koji je sazdao Svemir i sve u njemu, zakljucno s tobom?
Mrav bi jednako odgovorio i Isusu.
Jer mrav nije bogat duhom, a Isus je rekao: blago onima koji su siromasni duhom.
Valjda je mislio na ljude koji kazu da su puni duha i onda klepetaju bez mjere?
harrybonnot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 15:05   #10
ova tema nije isus krist niti Muhammed s.a.v.s, nego je tema više za ateiste i agnostike koji uopšte ne vjeruju u Boga, tako nemoj te započinjati raspravu o isusu kristu
__________________
Allah je sušta Istina
~TamijA~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 16:11   #11
Ako im pogresno predstavimo Boga necemo li uciniti smrtni grijeh?
Ako neko napise da je Muhammed a.s. bog, ja cu se suprotstaviti mojim misljenjem.

Ako neko napise da je Isus bog, ja cu uciniti jednako, jer onda naslov teme ne bi odgovarao tom misljenju. To ne bi bila istina, jednostavno!
Iako ne bih stavljao primjedbu na njegovo misljenje, samo bih se osjecao pozvanim da kazem moje. To je sve.
harrybonnot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 19:45   #12
Hm, složio bih se sa Tamijom.

Ne može nešto, pa i "ništa", NE biti dio Apsoluta.

Sve (pa i "ništa") je dio Njega.

Nekad i ja ne preciziram ovo, ali evo, sad to definitivno činim.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 20:48   #13
kako bi vi opisali veličinu i moč boga ,čovjek - mrav , čovjek - bog je li to otprilike na istom redu veličine
hogar23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 20:51   #14
Quote:
hogar23 kaže: Pogledaj post
kako bi vi opisali veličinu i moč boga ,čovjek - mrav , čovjek - bog je li to otprilike na istom redu veličine
po toj skali planet je veci od boga .. ako si mislio doslovno na velicinu .. a ako si mislio na inteligenciju onda taj bog nije sveznajuci
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 20:57   #15
Quote:
Human90 kaže: Pogledaj post
po toj skali planet je veci od boga .. ako si mislio doslovno na velicinu .. a ako si mislio na inteligenciju onda taj bog nije sveznajuci
ma mislio sam kako usporediti moć boga u odnosu na čovjeka jeli to isto kao što mi imamo moč u odnosu na mrava,kad ga vidiš možeš ga zgaziti a da i ne osjetiš
hogar23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 21:06   #16
Quote:
hogar23 kaže: Pogledaj post
ma mislio sam kako usporediti moć boga u odnosu na čovjeka jeli to isto kao što mi imamo moč u odnosu na mrava,kad ga vidiš možeš ga zgaziti a da i ne osjetiš
po nekim definicijama boga on je svemoguc .. tako da je nasa moc i njegova moc neusporediva.. nemozes uspoređivat nesto s ogranicenom moci s necim sto ima neogranicenom moci .. jer je razlika beskonacna .. sto se tice odnosa mrav covjek .. mislim da bog(ako postoji) ne mora ni gaziti mrava(covijeka) nego samo pomislit .. cak ni pomislit .. gotovo nemoguce objasnit .. beskonacnost je zajeban koncept
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 21:19   #17
Quote:
Human90 kaže: Pogledaj post
po nekim definicijama boga on je svemoguc .. tako da je nasa moc i njegova moc neusporediva.. nemozes uspoređivat nesto s ogranicenom moci s necim sto ima neogranicenom moci .. jer je razlika beskonacna .. sto se tice odnosa mrav covjek .. mislim da bog(ako postoji) ne mora ni gaziti mrava(covijeka) nego samo pomislit .. cak ni pomislit .. gotovo nemoguce objasnit .. beskonacnost je zajeban koncept
znači beskonačno više nego čovjek u odnosu na amebu,i sad reči da čovjek napreže svoj pileći mozak da to shvati je u stvari beskonačno pretjerivanje u opisu njegovih sposobnosti,pa kako onda neki toliko znaju što on hoće i što mu je milo
hogar23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 21:19   #18
sve ovo je samo jedan mjehurić Okeana, ali Okean...je nama nepoznanica totalna, ali po svemu, pa čak i nama samima, znamo da postoji, rijetki i doživljavaju to...

jedni neće da znaju, drugi lutaju, treći znaju, četvrti doživljavaju
__________________
Allah je sušta Istina
~TamijA~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 21:26   #19
Quote:
hogar23 kaže: Pogledaj post
znači beskonačno više nego čovjek u odnosu na amebu,i sad reči da čovjek napreže svoj pileći mozak da to shvati je u stvari beskonačno pretjerivanje u opisu njegovih sposobnosti,pa kako onda neki toliko znaju što on hoće i što mu je milo
cak ne ni covjek u odnosu na amebu .. jer covijek nije beskonacno puta inteligentniji od amebe .. a za ovo kako znaju to nemam pojma .. morat ces pitat nekog vjernika tu na forumu ..
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 21:26   #20
Quote:
~TamijA~ kaže: Pogledaj post
sve ovo je samo jedan mjehurić Okeana, ali Okean...je nama nepoznanica totalna, ali po svemu, pa čak i nama samima, znamo da postoji, rijetki i doživljavaju to...

jedni neće da znaju, drugi lutaju, treći znaju, četvrti doživljavaju
što če oživjeti kosturi,to više nema ni u crtičima
hogar23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.